3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré hodinky, brýle a bezdrátový vysavač

Máme tu pátek a s ním i v pořadí již 158. pokračování našeho seriálu, v jehož rámci vám pravidelně představujeme zajímavé produkty Xiaomi. Dnes se podíváme na speciální edici chytrých hodinek, brýle s ochranou proti modrému světlu a mimořádně výkonný bezdrátový vysavač.

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition – chytré hodinky

Dnešní přehled začneme aktuální novinkou ze začátku tohoto týdne – chytrými hodinkami Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition. Jejich největší přidanou hodnotou je podpora 117 typů sportovních aktivit a schopnost monitorovat hladinu kyslíku v krvi (SpO2).

Hodinky Mi Watch Color Sports Edition mají rozměry 45,9 × 53,35 × 11,8 milimetrů a váží jen 32,5 gramů. Jsou vybaveny AMOLED obrazovkou s úhlopříčkou 1,39″ a rozlišením 454 × 454 obrazových bodů.

Kromě fyzických parametrů, jako je počet kroků, tepová frekvence a okysličení krve umí hodinky u venkovních aktivit také zaznamenávat absolvovanou trasu. Podporují proto čtyři satelitní poziční systémy: americký GPS, ruský GLONASS, evropské Galileo a čínský Beidou.

Chytré hodinky Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition
Chytré hodinky Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition

Z dalších funkcí jmenujme například schopnost kontinuálního měření tepu, hladiny stresu či sledování délky a kvality spánku. K dispozici jsou také dechová cvičení a nesmíme zapomenout na podporu zobrazování notifikací z připojeného telefonu.

Chytré hodinky Xiaomi
Chytré hodinky Xiaomi

Chytré hodinky

Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition lze připojit k mobilnímu telefonu přes moderní protokol Bluetooth 5.0. V aplikaci pak lze sledovat naměřené hodnoty a provádět různá nastavení, včetně možnosti změny zobrazovaného ciferníku, kterých je v nabídce 120.

120 ciferníků
120 ciferníků

Hodinky mají deklarovanou odolnost proti vodě do 5 ATM, což v praxi znamená, že by měly bez problémů zvládnout ponor do hloubky až 50 metrů. Hodinky jsou vybaveny NFC, předpokládá se však, že bude fungovat pouze v Číně, kde se používá například k platbě za veřejnou dopravu.

Propojení s aplikací
Propojení s aplikací

Pohon zajišťuje akumulátor s kapacitou 420 mAh. Ten vydrží až šestnáct dnů běžného používání, 50 hodin aktivního sledování polohy, případně až 22 dnů v případě, že nebudete využívat možnost zaznamenávání polohy.

Na domácím trhu jsou chytré hodinky Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition prodávány v šesti barevných variantách
Na domácím trhu jsou chytré hodinky Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition prodávány v šesti barevných variantách

Na domácím trhu jsou chytré hodinky Xiaomi Mi Watch Color Sports Edition prodávány v šesti barevných variantách za doporučenou cenu 699 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 2420 korun. V tuto chvíli není známo, zda budou nabízeny i na jiných trzích.

Xiaomi Mijia Anti-blue Glasses – brýle

Další novinka by mohla přijít vhod především těm, kdož tráví hodně času před obrazovkou notebooku nebo počítače. Brýle Xiaomi Mijia Anti-blue Glasses potlačují modré světlo vyzařované obrazovkami a monitory, čímž chrání oči uživatele. Konkrétně filtrují více než 80 % světla s vlnovou délkou 385 až 505 nm.

Brýle mají tradiční, konzervativní a decentní design s tenkými rámečky a moderním tvarem.  Dominantním materiálem je nerezová ocel SUS304, nožičky jsou vyrobeny z titanu a čočky z nylonu. Díky tomu vynikají nízkou hmotností jen 15,5 gramů, takže je můžete nosit třeba celý den. Jejich rozměry jsou 52 × 19 × 141 milimetrů.

Podle dostupných informací byl při výrobě čoček pro tyto brýle použit nový čínský standard pro blokování modrého světla. Ten byl představen v letošním roce a nabízí faktor blokování modrého světla přes 80 %. Tohoto nesporně skvělého výsledku bylo dosaženo díky 16vrstvému ​​povlaku OAR s oboustrannou olejofobní vrstvou.

V domovské Číně se brýle Xiaomi Mijia Anti-blue Glasses prodávají za 199 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 690 korun. Na výběr je ze dvou barev: černé a zlaté růžové. V současnosti se dají pořídit i na AliExpressu, kde překvapivě nejsou o mnoho dražší – zde stojí 820 Kč.

Xiaomi MIJIA Wireless Vacuum Cleaner K10 – bezdrátový vysavač

Do třetice všeho dobrého tu máme vysavač. Tentokrát však není robotický, nýbrž klasický, ovšem bezdrátový. Xiaomi MIJIA Wireless Vacuum Cleaner K10 zaujme především vysokým výkonem a širokými schopnostmi.

Xiaomi MIJIA Wireless Vacuum Cleaner K10 - bezdrátový vysavač
Xiaomi MIJIA Wireless Vacuum Cleaner K10 – bezdrátový vysavač

Z hlediska specifikací je vysavač vybaven vysokorychlostním bezkartáčovým motorem s rychlostí 125 000 otáček za minutu. Díky sacímu výkonu až 150 AW (25 000 Pa) zajišťuje spolehlivé a rychlé vysávání prachu, vlasů a dalších částic. Sací výkon výrobce propaguje videem, na kterém pomocí vysavače táhne automobil Tesla, vážící dvě tuny.

Přístroj je vybaven pětistupňovým filtrováním, zahrnujícím například cyklónový filtr a HEPA filtr, které zabraňují opětovnému rozvíření vysátých drobných částic. Díky tomu dokáže celý systém zachytit až 99,97 % jemného prachu o velikosti pouhých 0,3 mikronu. Nesporným pozitivem jsou omyvatelné filtry.

Vysavač Xiaomi MIJIA Wireless Vacuum Cleaner K10 je vybaven LCD displejem, který zobrazuje nastavený režim, zbývající energii akumulátoru a informace o případných problémech. Z chytrých funkcí jmenujme například inteligentní podlahový kartáč, který rozpoznává různé materiály a automaticky nastavuje intenzitu vysávání, čímž může snížit spotřebu energie.

Pohon přístroje zajišťuje baterie s kapacitou 3000 mAh, která by měla zajistit provoz po dobu až 65 minut (tato hodnota je pochopitelně uváděna při nejnižším výkonu). Zařízení měří 122,1 × 25,6 centimetrů a váží 3,7 kilogramů.

Xiaomi MIJIA Wireless Vacuum Cleaner K10
Xiaomi MIJIA Wireless Vacuum Cleaner K10

Bezdrátový vysavač Xiaomi MIJIA Wireless Vacuum Cleaner K10 je zatím prodáván pouze v Číně na crowdfundingovém serveru YouPin. Zde je nabízen za doporučenou cenu 1299 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 4500 českých korun. O možné dostupnosti na dalších trzích nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem českém nebo slovenském e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: myš, napařovací žehlička a router
3 (ne)známé produkty Xiaomi: myš, napařovací žehlička a router

Máme tu pátek, což znamená nejen konec pracovního týdne, ale také další pokračování našeho seriálu, ve kterém představujeme zajímavé produkty Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: brousek, kuchyňský robot a odstraňovač zápachu
3 (ne)známé produkty Xiaomi: brousek, kuchyňský robot a odstraňovač zápachu

Máme tu první prosincový pátek a s ním v pořadí 164. pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi, v jehož Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: vyhřívaná podložka, holicí strojek a sluchátka
3 (ne)známé produkty Xiaomi: vyhřívaná podložka, holicí strojek a sluchátka

Máme tu první říjnový pátek a s ním i 155. pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi, ve kterém vám Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
René
René
1 měsíc před

Od Xiaomi mám celkem 3 jejich výrobky. Telefon, bezdrátový zvonek a mop na podlahy. Zvonek potrestal po 3 dnech fungovat. Mop se furt ucpaný a vyčistit jde jen po rozebrání. Jediný jejich funkční výrobek je telefon, ten ale také není bez chyb, opakovaně mizí ikony z plochy a po 2 dnech se zase objeví. Takže děkuji, Xiaomi si nechejte v Číně.

Ondřej
Ondřej
1 měsíc před

Dobrý den.
Je pravda že pan co tu psal že mizí ikony tak to se mi stává. Po nějakým čase nebo restartu se opět zobrazí. Nevím proč se to stává.

Ondřej
Ondřej
Odpovědět  Karel Kilián
9 dní před

Dobrý den. Moc děkuju za odpověď. Mějte se fajn.

6
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x