3 (ne)známé produkty Xiaomi: respirátor, sluchátka a ušní teploměr

Máme tu 42. pátek roku 2020, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty značky Xiaomi. V dnešním vydání vám představíme nový respirátor FFP2, špičková bezdrátová sluchátka a digitální ušní teploměr.

Xiaomi Mi KN-95 Protective Mask – respirátor

První novinka tohoto dílu je reakcí na probíhající pandemii onemocnění COVID-19. Jedná se o opakovaně použitelný (celkově na 10 až 12 hodin) respirátor Xiaomi Mi KN-95 Protective Mask, který slibuje filtraci až 95 % bakterií a všech druhů částic přítomných ve vzduchu.

Xiaomi Mi KN-95 Protective Mask - respirátor
Xiaomi Mi KN-95 Protective Mask – respirátor

Obličejová maska je lehká – váží jen pět gramů – a je vyrobená z měkkých materiálů příjemných na dotek. Díky čtyřstupňové filtraci chrání před viry, mikroby, znečišťujícími látkami, prachem a jinými částicemi dle standardu N95 či FFP2. Vnější vrstva je vyrobena z netkaného materiálu, který účinně filtruje částice, vnitřní pak zajišťuje optimální dýchání a je šetrná k pokožce.

Dle výrobce je nová maska schopná filtrovat až 95 % částic přítomných ve vzduchu velkých do 0,1 μm. Může tedy eliminovat například kouř, prach nebo mlhu. Jednou ze silných stránek je integrovaný systém proti zamlžování brýlí. Za tímto účelem je horní část upravená tak, aby vydechovaný vzduch směřoval dopředu, tedy nikoli ve směru brýlí.

Systém proti zamlžování brýlí
Systém proti zamlžování brýlí

Respirátor má velké množství pórů, které poskytují postačující přísun čerstvého vzduchu. Je také dostatečně široký, aby zakryl celou oblast dýchacích cest, a současně zamezil průniku vzduchu ze stran, kudy by se mohl dostat nefiltrovaný vzduch. Na tváři drží pevně a jistě díky gumičkám za uši.

Respirátor Xiaomi Mi KN95 Mask byl představen v Indii a zatím má být prodáván přes oficiální e-shop pouze na zdejším trhu. Je poměrně pravděpodobné, že by se mohl objevit i na evropském trhu. K dispozici je buď v balení po dvou kusech za 250 indických rupií, tj. asi 80 Kč, nebo po pěti kusech za zvýhodněnou cenu 600 indických rupií, což je přibližně 190 korun.

Xiaomi Mi Air 2 Pro – bezdrátová sluchátka

Bezdrátová sluchátka zažívají obrovský boom, na což Xiaomi reaguje postupným rozšiřováním své nabídky. Zatím poslední novinkou jsou Xiaomi Mi Air 2 Pro, která se řadí na vrchol široké palety nejrůznějších typů sluchátek. Některá zahraniční média je i díky podobnému designu označují jako konkurenci pro AirPods Pro od Applu.

Xiaomi Mi Air 2 Pro - bezdrátová sluchátka
Xiaomi Mi Air 2 Pro – bezdrátová sluchátka

Jednou z nejsilnějších stránek má být pokročilé aktivní filtrování okolního hluku (ANC – Active Noise Cancellation) a hybridní digitální potlačení šumu. Sluchátka jsou schopna snížit vnější hluk až o 35 decibelů. Dosahují toho generováním opačných vln ke zvukům zachyceným trojicí mikrofonů.

Bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi Air 2 Pro
Bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi Air 2 Pro

Z hlediska zvuku můžete počítat se dvanáctimilimetrovými budícími cívkami s kompozitní membránou LCP. Tato výbava slibuje hutné podání basů, pěkně prokreslené středy a krystalicky čisté výšky. K dosažení co nejmenší latence využívají sluchátka nový protokol LHDC V3 – díky němu vykazují zpoždění jen pouhých 100 milisekund.

U bezdrátových sluchátek je jedním z klíčových parametrů výdrž na jedno nabití. V tomto případě můžete počítat až se sedmi hodinami s deaktivovaným potlačením okolního hluku, respektive s pěti hodinami v případě, že budete tuto funkci využívat.

Servis XM.cz

Až 28 hodin

I s nabíjecím pouzdrem dostanete až 28 hodin přehrávání hudby nebo mluveného slova. Velmi příjemná je možnost nabíjet akumulátor v pouzdře pomocí bezdrátové nabíječky standardu Qi, případně přes konektor USB-C. Kromě pouzdra jsou součástí balení také špunty čtyř různých velikostí – malé, střední, velké a mimořádně velké.

Pouzdro podporuje bezdrátové nabíjení
Pouzdro podporuje bezdrátové nabíjení

S telefonem či jiným přehrávačem sluchátka komunikují pomocí moderního standardu Bluetooth 5.0 a podporují profily BLE, HFP, A2DP a AVRCP. Maximální dosah v otevřeném prostoru je až deset metrů. Na bocích sluchátek je dotyková ploška, přes kterou lze ovládat přehrávání nebo přijímat telefonní hovory.

Xiaomi Mi Air 2 Pro
Xiaomi Mi Air 2 Pro

Tělo sluchátek je vyrobeno z akrylonitrilbutadienstyrenu (ABS) a jsou k dispozici výhradně v černé barvě. Jedno sluchátko váží 6,5 gramů, celková hmotnost i s nabíjecím adaptérem činí 60 gramů.

Zacílení tohoto produktu na náročnější klientelu odráží i doporučená maloobchodní cena. Na čínském trhu se budou bezdrátová sluchátka Xiaomi Mi Air 2 Pro prodávat za částku 699 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 2430 českých korun. Cena je možná vyšší, než se původně očekávalo, ale výrazně nižší než u konkurenčních produktů.

Xiaomi MIJIA Ear Thermometer – ušní teploměr

Ačkoli dnes je zájem primárně o bezkontaktní teploměry, čínský gigant představil zařízení vhodné pro domácí použití. Xiaomi MIJIA Ear Thermometer je digitální ušní teploměr, vyznačující se snadnou obsluhou a vysokou přesností měření.

Xiaomi MIJIA Ear Thermometer - ušní teploměr
Xiaomi MIJIA Ear Thermometer – ušní teploměr

Díky velice přesnému snímači, odečítajícímu infračervené záření z ušního bubínku, je tento teploměr schopen měřit teplotu s přesností 0,1 stupně Celsia. Naměřenou hodnotu lze snadno odečíst z LCD obrazovky s velkými číslicemi. Je vhodný zejména pro měření teploty v rodinách s malými dětmi.

Ušní teploměr Xiaomi MIJIA Ear Thermometer
Ušní teploměr Xiaomi MIJIA Ear Thermometer

Z hlediska designu se teploměr vyznačuje čistě bílou barvou a kompaktními rozměry. Na jeho těle je velké tlačítko, kterým zahájíte měření. Displej má vysoký jas, zajišťující snadné odečítání hodnot nejen ve tmě, ale i za jasného světla. Na vnitřní straně je jednoduchý vypínač zvukové indikace.

Ušní teploměr
Ušní teploměr

Před vložením snímače do zvukovodu dochází k jeho předehřátí, aby se teplota přiblížila tělesné teplotě lidského těla. Díky tomu není zasunutí do ucha vnímáno jako nepříjemné a umožňuje to měření teploty u spících dětí.

Digitální ušní teploměr Xiaomi MIJIA Ear Thermometer je zatím k dispozici v rámci crowdfundingu v Číně. V oficiálním e-shopu je nabízen za částku 169 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 590 českých korun. Zahájení dodávek je plánováno na 31, října.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem českém nebo slovenském e-shopu?
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, ventilátor a odpuzovač komárů
3 (ne)známé produkty Xiaomi: sluchátka, ventilátor a odpuzovač komárů

Máme tu pátek, a to na blogu XM.cz znamená, že se již po 185. budeme věnovat zajímavým produktům Xiaomi. Dnes Číst dál...

Poco F3
3 (ne)známé produkty Xiaomi: lednička, elektrická vrtačka a kamera
3 (ne)známé produkty Xiaomi: lednička, elektrická vrtačka a kamera

Máme tu další pátek, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat tři zajímavé produkty značky Xiaomi. Dnes Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: televizory, ventilátor a selfie tyč
3 (ne)známé produkty Xiaomi: televizory, ventilátor a selfie tyč

Máme tu sedmnáctý pátek roku 2021, a to na našem blogu již tradičně znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty Číst dál...

Poco X3 Pro
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x