Tipy na nové aplikace #29: MUNI POMÁHÁ, DPmÚL a Shortcut Manager

Máme tu neděli, a to na našem blogu znamená, že vám budeme představovat nové aplikace, které se objevily v Obchodě Google Play. Dnes vás čeká dobročinná platforma MUNI POMÁHÁ, oficiální aplikace ústeckého dopravního podniku DPmÚL a praktický nástroj Shortcut Manager.

MUNI POMÁHÁ

Brněnská Masarykova Univerzita vydala mobilní aplikaci, skrze kterou lze pomáhat druhým během pandemie onemocnění COVID-19. Jmenuje se jednoduše MUNI POMÁHÁ a navazuje na dobrovolnickou platformu propojující potřebné a lidi co chtějí pomáhat.

Oficiální popisek v Obchodě Play říká: „Skrze tuto aplikaci se můžete registrovat jako dobrovolník a pomáhat lidem, kteří to opravdu potřebují. Jako dobrovolník si můžete vybrat z aktuálních žádostí o pomoc a přihlásit se k nim.“

Celý postup vypadá zhruba následovně:

 1. Najděte žádost o pomoc
 2. Přihlaste se k dobrovolnické činnosti
 3. Vyplňte váš profil, ať vám můžeme posílat žádosti vhodné pro vás
 4. Odemykejte úspěchy
 5. Zapojte se do komunity

Na oficiálních stránkách projektu se dočtete, že „S aplikací nám dáte vědět, kde a s čím chcete pomáhat. Okamžitě vidíte nejnovější žádosti o pomoc, můžete se k nim registrovat a začít pomáhat.“ Je to prostě jednoduché a přímočaré řešení.

Mobilní aplikace MUNI POMÁHÁ je v Obchodě Play dva týdny, během kterých si ji stáhlo něco přes sto lidí. Kvůli malému počtu hodnocení není bohužel zatím k dispozici údaj o průměrné známce. 49 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

MUNI POMÁHÁ
MUNI POMÁHÁ
Developer: Masaryk University
Price: Free

DPmÚL

Také druhá mobilní aplikace tohoto přehledu pochází z českých luhů a hájů – konkrétně ji připravila společnost Globdata a.s. pro Dopravní podnik města Ústí nad Labem, který ji představil prostřednictvím oficiální tiskové zprávy.

„Cílem této aplikace je poskytnout co nejvíce informací o městské hromadné dopravě v Ústí nad Labem na jednom místě… Do konce roku plánujeme aplikaci ještě postupně zlepšit a rozšířit o další funkcionality, které cestujícímu poskytnou další informace a usnadní jim cestování městskou hromadnou dopravou.“ uvedl Libor Turek, výkonný ředitel společnosti.

Aplikace DPmÚL přináší možnost vyhledat aktuální dopravní spojení dle zastávky MHD, adresy nebo přímo na základě vaší aktuální polohy. Přímo z nabídky jízdenek nebo na základě vyhledané trasy si můžete jednoduše zakoupit elektronickou jízdenku DPMUL na pár kliknutí a následně se prokázat jízdenkou přímo v telefonu pomocí QR kódu.

Program je v Obchodě Play dva týdny a během této doby si ji nainstalovalo více než sto uživatelů. Po prvních deseti hodnoceních má průměrnou známku 3,5, což naznačuje, že ještě bude nutné vychytat nějaké mouchy. Balíček velký 32 MB lze instalovat na zařízení s Androidem 4.3 a novějším.

Xiaomi Redmi Pad
DPmÚL
DPmÚL
Developer: Globdata a.s.
Price: To be announced

Shortcut Manager

Do třetice všeho dobrého tu máme zahraniční aplikaci Shortcut Manager. S její pomocí si můžete na domovskou obrazovku umísťovat zástupce aplikaci a konkrétních akcí a aktivit. Jejich ikonu pak lze přizpůsobit dle vašich představ.

Jako zdroj pro vytvoření ikony lze použít balíček ikon (icon pack) či libovolnou fotografii nebo obrázek z galerie. Shortcut Manager také umí vytvářet zástupce na jinak běžně nedostupné, skryté funkce celé řady aplikací, které pak můžete spouštět jedním klepnutím.

Jako hlavní funkce a vlastnosti autoři jmenují:

 • Možnost vytvářet zástupce aplikací a aktivit.
 • Úprava ikonu aplikace a zástupce.
 • Rychlý přístup k nastavením Androidu, jako je Bluetooth, Wi-Fi, poloha a mnoho dalších.
 • Prohlížeč aplikací s kompletními podrobnostmi o daném programu.
 • Možnost změnit ikonu aplikace pomocí fotografie z galerie či balíčků s ikonami.
 • Čisté a jednoduché uživatelské rozhraní.

Aplikace Shortcut Manager je v Obchodě Play šest týdnů, během kterých si ji stáhlo více než tisíc zájemců. Po prvních 58 hodnoceních má pěknou průměrnou známku 4,4. Instalační balíček velký jen 2 MB můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 5.0 a vyšším.

Shortcut Manager - Pin shortcuts @ home screen
Shortcut Manager - Pin shortcuts @ home screen

Předchozí Tipy na nové aplikace

Víte o nějaké zajímavé nové aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích pod článkem!

Je tohle budoucnost? Bizarní skládací telefon Xiaomi se ukazuje na videu

O tom, že Xiaomi připravuje skládací telefon, se spekuluje už od konce loňského roku. Nyní ho v krátkém videu na Číst dál...

Poco F2 Pro představen: zabiják vlajkových lodí podruhé útočí
Poco F2 Pro představen! Bude to (zase) prodejní trhák? Patrně ano!

V úterý 12. května ve dvě hodiny odpoledne začala prezentace další novinky v segmentu mobilních telefonů. Necelé dva roky po Číst dál...

Seznamte se: elektrické koloběžky Xiaomi. Jak si vybrat a na co dát pozor?
Seznamte se: elektrické koloběžky Xiaomi. Jak si vybrat a na co dát pozor?

Elektrické koloběžky patří v portfoliu Xiaomi k nejúspěšnější produktům. Není divu - za příznivou cenu nabízejí zajímavé parametry, díky čemuž Číst dál...

Xiaomi Redmi Pad

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x