3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytrý náramek, reproduktor a powerbanka

Máme tu pátek, a to znamená, že přicházíme s již 108. dílem našeho pravidelného seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Dnes vám představíme chytrý náramek Hey Plus 1S, powerbanku s elektrickou zásuvkou a vodotěsný Bluetooth reproduktor.

Xiaomi MIX Charger – powerbanka se zásuvkou

Koncem minulého týdne Xiaomi oznámilo novou powerbanku. Produktů tohoto typu má čínský výrobce ve svém portfoliu hned několik, nicméně Xiaomi MIX Charger se liší jednou dosti podstatnou věcí: kromě dvou portů USB-A a jednoho USB-C má totiž na svém těle i klasickou elektrickou zásuvku (ovšem jen s čínskou koncovkou).

Xiaomi MIX Charger - powerbanka se zásuvkou
Xiaomi MIX Charger – powerbanka se zásuvkou

Na kovovém těle přístroje najdeme LED indikátory, jejichž prostřednictvím powerbanka informuje o úrovni nabití akumulátoru. Vestavěná baterie má kapacitu 5000 mAh, která stačí tak na jedno až dvě nabití mobilního telefonu.

Xiaomi MIX Charger
Xiaomi MIX Charger

Port USB-C nabízí rychlé nabíjení výkonem až 18 wattů. Pokud uvažujete nad tím, k čemu je na powerbance elektrická zásuvka, pak vězte, že neslouží k napájení klasických elektrických spotřebičů. Přeci jen s 5000 mAh by je vydržela napájet maximálně několik sekund.

Powerbanka se zásuvkou
Powerbanka se zásuvkou

Výrobce přišel s tímto řešením jako způsobem, jak při dobíjení zařízení nepřijít o volnou zásuvku. Takto můžete z jedné zásuvky nabíjet powerbanku a další spotřebič – třeba notebook. Samozřejmě nechybí bezpečnostní prvky, jako je ochrana před úrazem elektrickým proudem a proti přepětí.

Xiaomi MIX Charger
Xiaomi MIX Charger

Cena nabíječky na čínském trhu je 159 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 520 českých korun. V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné informace o tom, zda bude dostupná i pro globální trh (samozřejmě s odpovídajícími zásuvkami).

Xiaomi Mi Outdoor Bluetooth Speaker – vodotěsný reproduktor

Bluetooth reproduktory se těší rostoucí oblibě, neboť dokážou pozvednout kvalitu zvuku produkovaného mobilním telefonem na podstatně vyšší úroveň. Pochopili to i v Xiaomi a přišli s novým produktem Mi Outdoor Bluetooth Speaker.

Xiaomi Mi Outdoor Bluetooth Speaker - vodotěsný reproduktor
Xiaomi Mi Outdoor Bluetooth Speaker – vodotěsný reproduktor

Zvěsti o tom, že čínský gigant připravuje nový bezdrátový reproduktor, kolovaly už od začátku léta. Postupem času přibyly i informace, že by chystané zařízení mělo být odolné proti prachu a vodě, což nyní můžeme potvrdit.

Xiaomi Mi Outdoor Bluetooth Speaker
Xiaomi Mi Outdoor Bluetooth Speaker

Xiaomi Mi Outdoor Bluetooth Speaker je druhou generací oblíbeného produktu, která přichází s celou řadou vylepšení. Z novinek jmenujme například podporu nejnovějšího standardu Bluetooth 5.0 s dosahem až deset metrů, nebo nabíjecí konektor USB-C.

Reproduktor do nepohody
Reproduktor do nepohody

Energii zajišťuje akumulátor s kapacitou 2600 mAh, který by měl stačit na až osm hodin nepřetržitého přehrávání hudby. Uvnitř těla najdeme 52mm reproduktor, který šíří zvuk do všech směrů. Kromě reprodukování zvuku lze přístroj použít také k telefonování.

Uvnitř těla najdeme 52mm reproduktor
Uvnitř těla najdeme 52mm reproduktor

Tělo má tvar válce s rozměry 73 × 73 ×147 milimetrů a celé zařízení váží 380 gramů, takže je snadno přenositelné. Vnější obal Xiaomi Mi Outdoor Bluetooth Speaker je vyroben z měkkého plastu a tkaniny.

Reproduktor je odolný proti vodě
Reproduktor je odolný proti vodě

Jedním z nejzásadnějších faktorů je odolnost proti prachu a vodě dle standardu IP55 (tj, částečná ochrana proti prachu a odolnost proti tryskající vodě). Díky tomu lze reproduktor používat například venku, přičemž se nemusíte obávat deště.

Vodotěsný reproduktor Xiaomi Mi Outdoor Bluetooth Speaker
Vodotěsný reproduktor Xiaomi Mi Outdoor Bluetooth Speaker

Mi Outdoor Bluetooth Speaker od Xiaomi se v Číně prodává od 26. září za cenu 199 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 660 korun. Dá se pořídit i na GearBestu, kde je nabízen za 47 dolarů, tedy asi 1100 Kč.

Xiaomi Hey Plus 1S – chytrý náramek

Do třetice všeho dobrého tu máme nový chytrý náramek Xiaomi Hey Plus 1S, který byl představen koncem září. Novinka navazuje na první generaci, která spatřila světlo světa v srpnu loňského roku. Hey Plus už tehdy zaujal displejem a podporou NFC.

Xiaomi Hey Plus 1S - chytrý náramek
Xiaomi Hey Plus 1S – chytrý náramek

Nová generace přichází s přepracovaným designem, který vynikne zejména na displeji, jehož tvar se změnil z oválného na obdélník se zaoblenými hranami. Obrazovka s úhlopříčkou 0,95″ je typu AMOLED a chlubí se jemností 282 ppi.

Chytrý náramek Xiaomi Hey Plus 1S
Chytrý náramek Xiaomi Hey Plus 1S

Chytrý náramek je připraven na náročnější podmínky – kromě odolnosti proti vodě 50 ATM potěší také ochrana obrazovky tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass. Krycí sklíčko by mělo být odolnější proti poškrábání a dalším vnějším vlivům.

Náramek je odolný proti vodě
Náramek je odolný proti vodě

Xiaomi Hey Plus 1S je vybaven gumovým páskem s přezkou podobnou jako u běžných náramkových hodinek. Součástí zařízení je také čip NFC s podporou bezkontaktních plateb, který umí offline platby Alipay. NFC také umožňuje použití fitness trackeru jako virtuálního klíče pro chytré dveřní zámky.

Výhodou je podpora bezkontaktních plateb
Výhodou je podpora bezkontaktních plateb

Podobně, jako u většiny produktů tohoto typu, nabízí Hey Plus 1S i obvyklé funkce, jako je počítání kroků, výpočet spálených kalorií, měření tepové frekvence, sledování spánku, upozornění na volání a zprávy, budík a další funkce.

Xiaomi Hey Plus 1S
Xiaomi Hey Plus 1S

Díky baterii s kapacitou 120 mAh může v pohotovostním režimu vydržet až 18 dní na jedno nabití. Na náramku běží vlastní operační systém heyOS. V Číně se chytrý náramek Xiaomi Hey Plus 1S prodává za 179 čínských jüanů, tedy v přepočtu přibližně za 590 Kč.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu ?

2 komentáře: „3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytrý náramek, reproduktor a powerbanka

 • 1. 1. 2020 (14:35)
  Permalink

  Dobrý den . Mohh mit na vas dotaz ,

 • 2. 1. 2020 (11:39)
  Permalink

  @Mi9t pro
  Dobrý den,

  samozřejmě – ptejte se 🙂

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.