3 (ne)známé produkty Xiaomi: čistička vody, elektrická termoska a kamera

Máme tu pátek, což je na našem blogu den, kdy vám představujeme více či méně známé produkty Xiaomi. Dnes to budou samé novinky: elektrická termoska, kamera pro sledování domácích mazlíčků a čistička pitné vody.

Xiaomi Viomi Travel Electric Cup – elektrická termoska

Společnost Viomi se etablovala jako výrobce produktů pro domácnost. Do jejího portfolia patří například myčky nádobí, filtrační konvice, ohřívače vody a další. Jednou z aktuálních novinek je elektrická termoska Xiaomi Viomi Travel Electric Cup.

Ve své podstatě se jedná o klasickou termosku, která však může fungovat také jako ohřívač vody s výkonem 300 wattů. Zařízení tedy udržuje teplotu obsahu nádoby i bez připojení k elektrické síti, případně je schopné ho ohřívat.

Xiaomi Viomi Travel Electric Cup - elektrická termoska
Xiaomi Viomi Travel Electric Cup – elektrická termoska

Tělo termosky je vyrobeno z nerezové oceli 304 a má kapacitu 400 ml. Láhev váží pouhých 0,5 kilogramů, což usnadňuje její přenášení. Nezabírá mnoho místa, takže se snadno vejde do tašky či batohu, což z ní činí ideální způsob, jak si i na cestách vychutnat horké nápoje.

Konstrukce obsahuje ve spodní části skrytý napájecí kabel, který slouží k připojení ke zdroji elektrické energie. Díky tomu lze tekutinu uvnitř ohřát během šesti až osmi minut až do bodu varu. K zapnutí ohřevu slouží dotykový spínač.

Elektrická termoska Xiaomi Viomi Travel Electric Cup_1
Elektrická termoska Xiaomi Viomi Travel Electric Cup_1

Vnitřek nádoby je z nerezové oceli SUS304, která splňuje požadavky třídy GB 4806 pro styk s potravinami. Jeho výhody spočívají v tom, že je odolný proti znečištění, snadno se čistí a nezachytává pachy. Mezi tělem nádoby a vnitřkem je dutý prostor, který zajišťuje tepelnou izolaci, takže termoska není zvenku horká.

Elektrická termoska Xiaomi Viomi Travel Electric Cup je zatím dostupná pouze v Číně formou crowdfundingu. Cena startuje na 99 čínských jüanech, což je v přepočtu asi 320 korun. Zahájení dodávek zákazníkům je plánováno na polovinu října.

Xiaomi Pawbby Pet – kamera pro sledování domácích mazlíčků

O tom, jak Xiaomi postupně proniká do všemožných segmentů domácnosti, svědčí produkt Xiaomi Pawbby Pet. Jedná se o Full HD kameru pro sledování domácích mazlíčků, kterou využijete zejména v době, kdy s nimi nemůžete být doma. Přístroj je vybaven mikrofonem a reproduktorem, takže kromě sledování obrazu lze na zvíře i mluvit.

Xiaomi Pawbby Pet - kamera pro sledování domácích mazlíčků
Xiaomi Pawbby Pet – kamera pro sledování domácích mazlíčků

Polský server Pokolenie Smart, který o novince informoval, sice označuje tento produkt jako „poněkud bizarní“, nicméně my věříme, že si své zájemce najde. V ekosystému chytré domácnosti Xiaomi již existuje mnoho kamer, pomocí kterých můžete sledovat chování psa či kočky, když nejste doma, ale v tomto případě je zde jedna (zásadní?) funkce navíc.

Zařízení totiž obsahuje zásobník na pamlsky s dávkovačem. K čemu je to dobré? Prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu může majitel svého čtyřnohého kamaráda nejen sledovat, ale také odměnit – třeba za dobré chování. Pokud například v práci nemáte co dělat, můžete se na obrazovce smartphonu podívat na svého psa či kočku a třeba ho odměnit laskominou. Zařízení vyhazuje krmivo až do vzdálenosti dvou metrů.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Kamera pro sledování domácích mazlíčků Xiaomi Pawbby Pet
Kamera pro sledování domácích mazlíčků Xiaomi Pawbby Pet

Přístroj má rozměry 175 × 92 × 249 milimetrů, váží 1,2 kilogramu a je proveden v tradiční čistě bílé barvě. Integrovaná kamera má rozlišení 1080p a zabírá prostor v úhlu 130 stupňů. Nahrávky se ukládají do cloudu, a kromě toho je možné i jejich uložení na paměťovou kartu microSD s maximální kapacitou 64 GB.

Také Xiaomi Pawbby Pet je zatím k dispozici pouze v rámci čínské crowdfundingové platformy. Zde je nabízen za 299 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 980 Kč. Zahájení dodávek zákazníkům je plánováno na 11. listopadu 2019.

Xiaomi Mi Water Purifier C1 – čistička vody

Voda je jednou ze základních životních potřeb, takže je vhodné dbát na její kvalitu. Pokud si chcete být jisti tím, co pijete, můžete zauvažovat nad pořízením čističky. Firma Xiaomi nyní představila svůj nový produkt Mi Water Purifier C1.

Zdaleka se nejedná o první čističku vody v portfoliu tohoto výrobce, nicméně tato je zajímavá tím, že nabízí možnost připojit až tři různé vodovodní kohoutky. Díky rozměrům 471 × 452 × 170 milimetrů lze zařízení umístit prakticky kamkoli – například pod kuchyňskou linku. Integrovaný zásobník má kapacitu na tři litry vody.

Xiaomi Mi Water Purifier C1 - čistička vody
Xiaomi Mi Water Purifier C1 – čistička vody

Filtrace je prováděna takzvanou reverzní osmózou se čtyřmi komorami. Tento proces dovoluje transport rozpouštědla membránou, zatímco rozpuštěné soli a nízkomolekulární složky zachycuje. Proces je založen na aplikaci vnějšího tlaku ze strany koncentrovanějšího roztoku, což způsobí obrácení přirozeného jevu osmózy.

Podle Xiaomi splňuje voda na výstupu přísné standardy stanovené pro balenou vodu. Svůj podíl na tom má systémem bavlněných kazet s vysokou hustotou a sada aktivních uhlíkových tyčí. V Číně je součástí nabídky také bezplatná instalace.

Čistička vody Xiaomi Mi Water Purifier C1
Čistička vody Xiaomi Mi Water Purifier C1

Tento model je navržen pro domácnosti se třemi až pěti lidmi. S výkonem až 1,3 litru za minutu bez problémů splňuje denní potřeby, takže nebude problém, aby každý dostal filtrovanou pitnou vodu v dostatečném množství a kvalitě.

Čistička vody Xiaomi Mi Water Purifier C1 se začala v Číně prodávat za cenu 1299 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 4260 korun. Sehnat ji můžete například na serveru BangGood, kde je nabízena za 6860 Kč.

Čistička vody Xiaomi Mi Water Purifier C1
Čistička vody Xiaomi Mi Water Purifier C1

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu ?
Mohlo by Vás také zajímat
3 (ne)známé produkty Xiaomi: bezpečnostní dveře, kávovar a záchod

Je tu pátek, a to na našem blogu již déle než tři roky znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: deštník, chytrý reproduktor a projektor

Ve středu jsme se přehoupli do druhé poloviny roku 2020 a v pátek tu máme další pokračování seriálu, ve kterém Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: hodinky pro děti, myš a powerbanka

Čas plyne jako voda a zanedlouho se dostaneme do poloviny roku 2020. Máme tu 26. letošní pátek a s ním Číst dál...

Roborock S5 Max

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.