3 (ne)známé produkty Xiaomi: sušák, ventilátor a tyčový vysavač

Máme tu opět pátek, a to znamená co? To znamená další – v pořadí již 53. – pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Tentokrát vám ukážeme praktický sušák na prádlo a dvě novinky z uplynulého týdne: výkonný ventilátor a šikovný tyčový vysavač.

Xiaomi Youpin M1 Smart Clothes Dryer Machine – sušák na prádlo

Jako první tu máme poměrně neobvyklé zařízení – pod složitým názvem Xiaomi Youpin M1 Smart Clothes Dryer Machine se neschovává nic jiného než sušák na prádlo. Oceníte ho především v situacích, kdy nemůžete věšet prádlo například na balkóně nebo venku. S tímto zařízením můžete oblečení vysušit v interiéru doslova během několika minut.

Xiaomi Youpin M1 Smart Clothes Dryer Machine
Xiaomi Youpin M1 Smart Clothes Dryer Machine

Součásti sušáku jsou vyrobeny z potravinářské nerezové oceli (304), která zajišťuje nejen dostatečnou pevnost, ale také odolnost proti korozi. Celkem unese až 30 kilogramů mokrého prádla v podobě 30 kusů zimního nebo 50 kusů letního oblečení.

Sušák na prádlo
Sušák na prádlo

Samotný sušák má rozměry 120,4 x 49,6 x 15,6 centimetrů a váží osm kilogramů. Zavěšuje se ke stropu, manipulaci pak usnadňuje skládací mechanismus, díky kterému lze věšák vertikálně posouvat. Umístění u stropu je výhodné z důvodu, že nezabírá místo v pokoji, což oceníte zejména v menších bytech.

Sušák se věší ke stropu
Sušák se věší ke stropu

Díky výsuvným ramenům lze prodloužit délku pro věšení prádla až na 168,5 centimetrů. Ve složeném stavu tak věšák zabírá méně prostoru. Součástí je také praktické LED osvětlení, kterým můžete osvětlovat prostor pod věšákem a v jeho okolí.

Praktické LED osvětlení
Praktické LED osvětlení

Tento netradiční, ale nesporně praktický věšák pořídíte například na GearBestu, kde je aktuálně k dostání za 494 dolarů, tedy asi 10 990 Kč.

Xiaomi Le Xiu – ventilátor

Jednu z novinek tohoto týdne oceníte v nadcházejících horkých dnech. Xiaomi Le Xiu je obousměrný ventilátor, který se objevil v katalogu produktů určených pro domácnost. Může se otáčet ve všech směrech, má silný motor, který dosahuje průtoku až 24 kubických metrů za minutu a zavane tak svěží vzduch do všech rohů místnosti.

Xiaomi Le Xiu
Xiaomi Le Xiu

Le Xiu kombinuje vysoký výkon s minimalistickým designem. Ventilátor je vyroben z kvalitních a odolných materiálů, jako je ABS plast. Lopatky se mohou otáčet rychlostí až 1430 otáček za minutu, přičemž z ovladače lze nastavit dobu aktivity na 1, 2, 3, 4, nebo 8 hodin.

Vysoký výkon s minimalistickým designem
Vysoký výkon s minimalistickým designem

Xiaomi Le Xiu pracuje tiše a reguluje teplotu, aniž by vás rušil. Váží pouze 4,6 kilogramů a jeho rozměry jsou 75 x 29 x 29 centimetrů. Tento praktický a pohodlný ventilátor se vejde do libovolného prostředí, kde ho hodláte používat.

Xiaomi Mi 11

Za cenu pouhých 76,36 dolarů, tedy přibližně 1700 Kč, půjde o poměrně cenově dostupné řešení nepříjemných veder.

Xiaomi Deerma Vacuum Cleaner – tyčový vysavač

Do třetice všeho dobrého tu máme novinku v podobě tyčového vysavače Xiaomi Deerma Vacuum Cleaner, který vznikl ve spolupráci se společností Deerma. V minulosti již z tohoto spojení vzešel elektrický mop pro rychlý úklid domácnosti.

Xiaomi Deerma Vacuum Cleaner
Xiaomi Deerma Vacuum Cleaner

Nové zařízení vyčistí vše, co mu přijde do cesty: vlasy, prach a další špínu. Je přenosný, takže ho lze používat pouze jednou rukou, je také neuvěřitelně lehký a tichý; při provozu dosahuje hlučnosti pouze 78 dB.

Tyčový vysavač od Xiaomi
Tyčový vysavač od Xiaomi

K dispozici je několik typů hubic pro vyšší účinnost úklidu v různých podmínkách. Hlavní hubice je určena k vysávání podlahy a má průměr 48 centimetrů. Byl navržena tak, aby se snadno dostal do jakéhokoli rohu místnosti, čemuž pomáhá úhel otáčení 270 °.

Hlavní hubice je určena k vysávání podlahy
Hlavní hubice je určena k vysávání podlahy

Z hlediska technických parametrů zaujme sacím výkonem 14 000 pascalů, díky čemuž se hodí pro úklid jakéhokoli povrchu, včetně koberců s dlouhým vlasem. Součástí je hepa filtr, který zachytí i ten nejjemnější prach a roztoče. Tím se dokonale hodí do domácností s alergiky.

Hepa filtr, zachytí i ten nejjemnější prach a roztoče
Hepa filtr, zachytí i ten nejjemnější prach a roztoče

Zásobník na nečistoty má kapacitu 0,8 litru, součástí jsou také dva omyvatelné filtry. Z dalších parametrů zmiňme například napájecí kabel dlouhý pět metrů nebo výkon 600 W.

Tyčový vysavač od Xiaomi
Tyčový vysavač od Xiaomi

V Číně se tento praktický pomocník prodává za 399 jüanů, což je v přepočtu asi za 1330 Kč, na AliExpresu ho pořídíte za 117 dolarů, tedy asi 2620 Kč.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

3 (ne)známé produkty Xiaomi: vysavač, nabíječka a hodinky s tlakoměrem
3 (ne)známé produkty Xiaomi: vysavač, nabíječka a hodinky s tlakoměrem

Máme tu 21. pátek roku 2021, a to na našem blogu již tradičně znamená, že se podíváme na zajímavé produkty Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: parní trouba, klimatizace a nabíjecí adaptér
3 (ne)známé produkty Xiaomi: parní trouba, klimatizace a nabíjecí adaptér

Máme tu pátek, a to na našem blogu již více než tři roky znamená, že vám budeme představovat tři produkty Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebooky, projektor a odšťavňovač
3 (ne)známé produkty Xiaomi: notebooky, projektor a odšťavňovač

Po týdenní přestávce se vracíme s pokračováním našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty značky Xiaomi. Dnes to budou Číst dál...

Servis XM.cz
Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x