Novinky

Do Evropy se chystá 5 telefonů Xiaomi. Které to budou?

Přestože je Xiaomi v první řadě asijskou společností, v průběhu posledních několika let se prosadila i na zahraničních trzích a stala se jedním z pěti největších výrobců mobilních telefonů na světě. Na „starém kontinentě“ však neprodává všechny své modely. Nyní se do Evropy chystá pět telefonů tohoto výrobce. Které to budou?

Celkem pět zařízení Xiaomi získalo certifikaci EEC nezbytnou pro možnost prodávat zařízení na evropském trhu. Mělo by to znamenat, že se certifikované produkty v dohledné době objeví v Evropě a s největší pravděpodobností také u nás (včetně našeho e-shopu).

Které telefony Xiaomi míří do Evropy?

Podle zahraničních zdrojů získaly certifikaci EEC tyto telefony:

  • Xiaomi Mi A2
  • Xiaomi Mi A2 Lite
  • Xiaomi Mi Max 3
  • Xiaomi Mi 8
  • Xiaomi POCOPHONE

První dva jmenované – tedy Mi A2 a Mi A2 Lite – budou mít premiéru 24. července ve Španělsku a půjde o modely s čistým Androidem 8 Oreo. O modelu Mi A2 se ví skoro vše, neboť půjde o telefon, který se již prodává na asijském trhu jako Mi 6X. O verzi „Lite“ se konkrétněji začalo mluvit nedávno. Podle všeho se bude jednat o Redmi 6 Pro s čistým Androidem. Bude mít tedy displej s „výřezem“, procesor Qualcomm Snapdragon 625 a 4 GB operační paměti. Parametry jsou skoro identické, jako v případě loňského Xiaomi Mi A1.

Do Evropy míří Xiaomi Mi A2 Lite
Do Evropy míří Xiaomi Mi A2 Lite

Xiaomi Mi Max 3 čeká premiéra tento týden, konkrétně ve čtvrtek 19. července. Půjde o phablet s obrovským displejem s úhlopříčkou 6,99″ a baterií s kapacitou 5000 mAh či více. Procesorem bude patrně procesor Qualcomm Snapdragon 636.

Xiaomi Mi 8 je aktuální vlajková loď, kterou čínský výrobce představil koncem května. Nabízí to nejlepší, co aktuálně můžete v telefonu mít – procesor Qualcomm Snapdragon 845, spárovaný se 6 GB operační paměti. K dispozici bude ve verzích: se 64, 128 či 256GB interním úložištěm.

Největší záhadou je POCOPHONE, o kterém se aktuálně neví skoro nic. Spekuluje se, že by se mohlo jednat o další značku, pod kterou bude Xiaomi prodávat své telefony, jako má například Huawei svůj Honor. Dle certifikace přijde tento model se 6 GB RAM ve dvou variantách: se 64 GB, nebo 128GB interního úložiště.

Každopádně po získání certifikace EEC bývá pravidlem, že telefony jsou uvedeny na trh zhruba do jednoho měsíce, takže se čeští zákazníci snad mají na co těšit.

Zdroje: xiaomitoday.com, mysmartprice.com.

Servis XM.cz

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Erik
Erik
6 let před

Ano, takže sem pošlou čistej fuj Android a pádla, ale nic rozumného už nenabízejí pro Evropu, kde je Xiaomi Mi6X, kde je Mi8 SE s B20 LTE…?

1
0
Napište nám svůj komentář!x