3 (ne)známé produkty Xiaomi: vysílačky, baterka/powerbanka a klimatizace

Máme tu 30. pátek roku 2018 a s ním také 55. pokračování našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Dnes se podíváme na samé novinky! Čekají nás přenosné vysílačky, baterka s powerbankou a levná klimatizace.

Xiaomi Polar Bee Walkie Talkies – přenosné vysílačky

První produkt udělá radost všem dobrodruhům, kteří na svých cestách za dobrodružstvím potřebují zůstat ve spojení. Xiaomi představuje pod svou značkou Polar Bee sadu dvou přenosných vysílaček Walkie Talkies.

V minulosti představil čínský výrobce podobný produkt pod značkou Mijia, nicméně nové Polar Bee Walkie Talkies přinášejí řadu vylepšení, zejména v oblasti konektivity a přesnosti komunikace.

Xiaomi Polar Bee Walkie Talkies
Xiaomi Polar Bee Walkie Talkies

Proč si vlastně pořizovat přenosnou vysílačku? Například pokud se pohybujete v prostředí, kde by telefon jako komunikační prostředek zbytečně trpěl. Vysílačku také oceníte na cestách, když jedete více auty. Na rozdíl od telefonu nemusíte pokaždé hledat kontakt a vytáčet číslo, abyste se domluvili, že zastavíte na čerpací stanici na kávu.

Nové vysílačky mají 5W akumulátor s kapacitou 5000 mAh, který umožní komunikaci po dobu až deseti hodin. Anténa je vyměnitelná, takže pokud se budete pohybovat v náročnějších podmínkách, můžete ji nahradit za výkonnější.

Vysílačky podporují synchronizaci prostřednictvím mobilní aplikace
Vysílačky podporují synchronizaci prostřednictvím mobilní aplikace

Design nových Polar Bee Walkie Talkies je poměrně konvenční, minimalistický a praktický. Manipulace s vysílačkami je intuitivní a rychle si na ni zvyknete. Zařízení váží 195 gramů a bez antény měří 125 x 55 x 25 milimetrů (anténa přidává dalších 100 milimetrů). Dosah vysílaček je mezi 1 a 5 kilometry v zastavěné oblasti a 4 až 10 kilometrů na volném prostranství.

Polar Bee Walkie Talkies podporují synchronizaci prostřednictvím mobilní aplikace, ze které můžete konfigurovat a optimalizovat nastavení pásem a frekvencí přenosných komunikátorů.

Rozměry a technické parametry
Rozměry a technické parametry

Cena dvojice přenosných komunikátorů Polar Bee je asi 75 eur, což je v přepočtu zhruba 1920 korun. Zařízení by měla být dostupná na mezinárodních trhů především prostřednictvím internetových obchodů.

Xiaomi FZ101 Portable Zoom Flashlight – baterka s powerbankou

Xiaomi FZ101 je kombinací dvou produktů: přenosné LED svítilny a powerbanky. Jedná se o zařízení válcového tvaru vyrobené z hliníkové slitiny, které je odolné proti nárazům a pádům. Design je minimalistický, jak je u tohoto výrobce zvykem.

Xiaomi FZ101
Xiaomi FZ101

S rozměry 12,02 x 2,55 x 2,55 centimetrů (výška x šířka x tloušťka) váží pouze 130 gramů, takže se snadno vejde do batohu či cestovní tašky. Silnou stránkou jsou použité LED s maximálním výkonem 3 watty a světelným tokem 240 lumenů. Díky soustavě optických čoček lze kužel světla soustředit, nebo naopak rozptýlit.

Zařízení je vybaveno uživatelsky nevyměnitelnou baterií s kapacitou 2600 mAh, kterou lze nabíjet přes port USB-C. Na jedno nabití přitom vydrží svítit až 12 hodin při střední úrovní jasu. Intenzitu svitu lze nastavovat v jedenácti úrovních prostřednictvím otočného kroužku. K dispozici jsou také režimy stroboskopického blikání či vysílání signálu SOS.

Díky soustavě optických čoček lze kužel světla soustředit, nebo naopak rozptýlit
Díky soustavě optických čoček lze kužel světla soustředit, nebo naopak rozptýlit

Kromě nabíjecího konektoru najdete na těle Xiaomi FZ101 Portable Zoom Flashlight také výstupní USB konektor. Díky němu může zařízení posloužit jako powerbanka například k nabíjení telefonu, chytrých hodinek a dalšího příslušenství.

Xiaomi FZ101 Portable Zoom Flashlight pořídíte například na GearBestu za cenu 33,99 dolarů, což je v přepočtu asi 750 korun.

Baterka s powerbankou přijde na 750 Kč
Baterka s powerbankou přijde na 750 Kč

Xiaomi Mijia Smart Air Conditioner – levná klimatizace

Ve stávajících vedrech mnozí ocení možnost vychladit si interiér bytu či kanceláře pomocí klimatizace. Ví to i společnost Xiaomi, která představila chytrou klimatizaci Mijia Smart Air Conditioner.

Xiaomi Mijia Smart Air Conditioner
Xiaomi Mijia Smart Air Conditioner

Před rokem představila společnost Zhumi, jedna ze značek v ekosystému Xiaomi, klimatizaci Smartmi DC Inverter Air Conditioner, která stála 4399 čínských jüanů (asi 14 240 Kč). Počátkem tohoto týdne Xiaomi oznámilo novou chytrou klimatizaci, ale pod svou vlastní značkou Mijia.

Novinka má podobný kvádrový design jako klimatizace Zhumi, ale na přední straně je vybavena LED displejem. Tělo je vyrobeno z ABS polymerové pryskyřice s matným povrchem a je odolné proti ultrafialovému záření.

Chytrá klimatizace je vybavena LED displejem
Chytrá klimatizace je vybavena LED displejem

Klimatizační jednotka je vybavena DC invertorem, který je energeticky účinný. Kromě chlazení zastane díky zabudovanému topnému článku s výkonem 900 W také funkci topení. Pro čistý a bezpečný vzduch je součástí klimatizačního zařízení omyvatelný antibakteriální filtr.

Jednotka je určena pro chlazení prostor s podlahovou plochou 16 m² – 21 m² s výkonem 1700 W. V roli topení zvládá vyhřát 18 m² – 23 m². Spolupracuje s aplikací Mi Home, ve které můžete nastavit teploty s přesností na 0,1 ℃ a dobu chlazení.

Klimatizační jednotka je vybavena DC invertorem
Klimatizační jednotka je vybavena DC invertorem

Xiaomi si tento produkt cení na 2199 čínských jüanů, což je v přepočtu jen asi 7120 Kč. Zákazníkům poskytuje šestiletou záruční dobu. Na kterých trzích bude Xiaomi Mijia Smart Air Conditioner dostupná však zdroje neuvádějí.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.