3 produkty Xiaomi pro čistější život, které možná neznáte

Zatímco před týdnem jsme vám představili tři produkty pro zdraví a krásu, tentokrát se podíváme na výrobky, jejichž cílem je poskytnout svým uživatelům čistější životní prostředí.

Xiaomi Mi Air Purifier 2 – pro čistější vzduch v domácnosti

Jako první tu máme čističku vzduchu – Mi Air Purifier 2 je, jak číslovka napovídá, již druhou generací tohoto produktu. Čistička slibuje vysokou účinnost, tichý chod estetické provedení, které dobře zapadne do jakéhokoli interiéru. Proti první generaci prošla Air Purifier velkou optimalizací, při které byl upraven systém průtoku vzduchu, inspirovaný technologií leteckých motorů, který nyní zvládne zpracovat 330 m3/h. Mi Air Purifier 2 má tedy proti “jedničce” vyšší výkon, ale rozměry zařízení se zmenšily o 40 %. Účinnost čištění je ovlivněna prostorem – například v kruhové místnosti s plochou 23 m2 trvalo vyčištění vzduchu pouhých 10 minut. Během hodiny provozu odstraní až 99,7 % malých polétavých částic PM 2,5.

Xiaomi Mi Air Purifier 2
Xiaomi Mi Air Purifier 2

O zachytávání se stará třívrstvý filtr z dílny amerického výrobce. Jeho první filtrační vrstva odstraňuje ze vzduchu větší částice, jako jsou vlasy, prach atd. Druhá vrstva – filtr HEPA třídy H11 od japonské společnosti filtruje na 99,5 % mikročástic o velikosti 0,3 mikronů a patogenní bakterie. Vysoce kvalitní aktivní uhlí adsorbuje formaldehyd a další škodlivé látky a účinně odstraňuje zápach. O konci životnosti filtračních kazet informuje čistička přes smartphone, ze kterého si můžete jedním kliknutím nový filtr. V NIS Store pořídíte tuto čističku za 139 dolarů, což je v přepočtu asi 3300 Kč.

Za čistější vzduch v domácnosti
Za čistější vzduch v domácnosti

Xiaomi Mi Water Purifier 2 – pro čistější vodu

Od čištění vzduchu se nyní přesuňme k životadárné tekutině, bez které by nemohl existovat život. Ano, řeč je o vodě a společnost Xiaomi nabízí její čističku. Tvrdí přitom, že kvalitně mohou vyčistit vodu jen ty nejlepší filtrační materiály. Pro své filtry proto zvolili nejlepší světové dodavatele. Xiaomi Mi Water Purifier 2 zaujme kompaktním tvarem a sofistikovaným designem, díky kterému se nemusíte stydět umístit ji na libovolné vhodné místo.

Xiaomi Mi Water Purifier 2
Xiaomi Mi Water Purifier 2

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

  • Technologie čištění reverzní osmózou,
  • Voda ve filtru nestojí.
  • Automatické proplachování filtru.
  • Inteligentní ovládání.
Zapojení čističky vody
Zapojení čističky vody

Nový Mi Water Purifier 2 je mnohem rychlejší než předchozí verze, eliminuje riziko rekontaminace a vždy z kohoutku natočíte křišťálově čistou vodu. O čištění se starají čtyři filtry:

  • Bavlněný odstraní hrubé částice, usazeniny a rez.
  • Granulované aktivní uhlí odstraňuje pachy a chlór.
  • Technologie reverzní osmózy likviduje těžké kovy, antibiotika, dusitany, bakterií atd.
  • Granulované aktivní uhlí dále zlepšuje chuť vody.

Deklarovaná čísla vypadají velmi působivě – odstraní až 99,9% bakterií, 99,7% zápachu, 99,9% těžkých kovů a 99,9% antibiotik. Rozhodně se ale nejedná o levnou záležitost – v NIS Store je Xiaomi Mi Water Purifier 2 nabízena za 374 dolarů, tedy asi 8800 Kč.

Propojení s chytrým telefonem
Propojení s chytrým telefonem

Xiaomi MiJia Car Air Purifier a Xiaomi RoidMi Car Air Purifier pro čistější vzduch v autě

Chcete-li dýchat čistý vzduch i ve svém autě, má pro vás Xiaomi dvě čističky, zaměřené právě na tento účel. Xiaomi RoidMi Car Air Purifier je menší a vejde se do prostoru pro nápoje. Zapíná se tlačítkem na vrchu a kromě čištění vzduchu disponuje ještě pěti dalšími funkcemi – mimo jiné může fungovat jako nabíječka či Bluetooth reproduktor. V e-shopu NIS Store pořídíte tento gadget za 89 dolarů, tedy asi 2100 Kč.

Xiaomi MiJia Car Air Purifier se instaluje za opěradla zadních sedadel, odkud zajišťuje cirkulaci celým interiérem vozu. Dokáže zachytávat částice o velikosti 2,5 mikronu a její čistící výkon dosahuje 70 m3 za hodinu. Vyčistí tak vzduch v průměrném automobilu za tři až sedm minut. Zařízení o rozměrech 38 × 11,2 × 11,2 cm lze ovládat z chytrého telefonu s Androidem nebo iOS. Na e-shopu NIS Store pořídíte tuto čističku za 79 dolarů, tedy asi 1900 Kč

Podívejte se také na:

Jarní výprodej

Zdroje: xiaomi-mi.com, xiaomi-mi.com, xiaomi-mi.com, xiaomi-mi.com.

Tipy na 5+1 nejlepší vánoční dárek do 500 Kč [Vánoce 2021]
Tipy na 5+1 nejlepší vánoční dárek do 500 Kč [Vánoce 2021]

Je tu středa 8. prosince a do Štědrého dne zbývá posledních šestnáct dní. Pokud ještě nemáte nakoupené dárky pro své Číst dál...

Dočkáme se Xiaomi Mi A4? Nad mobilem s čistým Androidem visí otazníky
Dočkáme se Xiaomi Mi A4? Nad mobilem s čistým Androidem visí otazníky

V polovině července loňského roku představilo Xiaomi další telefon v rámci projektu Android One - Xiaomi Mi A3. S blížícím Číst dál...

Které telefony dostaly ve 46. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 46. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu předposlední listopadové pondělí, a to je okamžik, kdy se otáčíme, abychom zjistili, které telefony dostaly v uplynulém týdnu Číst dál...

Xiaomi 13

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Lukáš
Lukáš
4 let před

Kde se dá v čr koupit např. Filtr vody ?

2
0
Napište nám svůj komentář!x