Mi Band 2 udržel Xiaomi na špičce v prodejích nositelné elektroniky

Je nesporným faktem, že čínská společnost Xiaomi má ve svém portfoliu nespočet zajímavých zařízení. Značka postupně expandovala do řady segmentů chytré elektroniky a v mnoha z nich se probojovala až na přední pozice. Dnes nebudeme mluvit o chytrých telefonech, protože jestli je někde Xiaomi na špičce, pak je to rozhodně nositelná elektronika.

Začněme ale trochu od lesa. V pondělí pořádal Apple vývojářskou konferenci WWDC 2017, během které představil řadu zajímavých produktů a inovací. Nás ale více zajímají statistiky, zpracované společností IDC, které byly v rámci akce prezentovány. Jak již asi tušíte, řeč bude o segmentu nositelné elektroniky, kde má „jablečný výrobce“ své želízko v ohni v podobě hodinek Apple Watch. Možná poněkud paradoxně, ale svým způsobem i docela logicky však Applu nenáleží první příčka v tomto oboru. Na té totiž i v prvním čtvrtletí 2017 trůnila značka Xiaomi, která překonala všechny své soupeře. Ano, je to opravdu tak – Xiaomi má největší podíl na trhu s nositelnými zařízeními!

Apple Watch jsou žhavým želízkem v ohni
Apple Watch jsou žhavým želízkem v ohni

Hlavní podíl na tomto pěkném výsledku má chytrý fitness náramek Xiaomi Mi Band 2. Náskok před Applem však není velký – zatímco Xiaomi si z pomyslného koláče ukouslo 14,7 %, zastoupení „jablečných produktů“ je jen o 0,1 procentního bodu nižší. Obě firmy dokázaly prodat kolem 3,6 milionů kusů nositelné elektroniky. Nejvíce na nástupu Applu a Xiaomi tratil Fitbit – zatímco v prvním čtvrtletí loňského roku prodal téměř pět milionů kusů svých výrobků, letos to ve srovnatelném období byly „jen“ tři miliony. Značka tak spadla z první příčky až na třetí pozici.

Náramek Mi Band 2 udržel Xiaomi na špičce
Náramek Mi Band 2 udržel Xiaomi na špičce

Udrží se Xiaomi na špičce?

V rámci objektivity je ale nutné podotknout, že zatímco prodeje Xiaomi v tomto segmentu meziročně klesly z 3,8 milionů na 3,6 milionů (tj. asi o 5 %), Apple ve stejném období poskočil z 2,2 milionů kusů na 3,6 milionů (o 64 %) a jeho Watch se staly nejprodávanějšími chytrými hodinkami. Pokud se nestane nic zásadního, můžeme předpokládat, že ve druhém čtvrtletí obsadí Apple pomyslný trůn v segmentu nositelné elektroniky. Situaci však může zvrátit třetí generace chytrých náramků Xiaomi, neboť Mi Band 2 je aktuálně již rok starý model (prodeje byly zahájeny v červnu 2016). Pokud očekávaná novinka nabídne dostatečně zajímavé funkce, může přispět k udržení pozice Xiaomi na špičce před Applem, kterému může konkurovat především cenovou politikou.

Statistiky prodejů nositelné elektroniky
Statistiky prodejů nositelné elektroniky

Z dalších výrobců Samsung vyrostl z 0,7 milionů v prvním čtvrtletí roku 2016 na letošních 1,4 milionů, stabilně se v první pětce drží také Garmin s 1,1 miliony prodaných výrobků v obou sledovaných obdobích. Zbývající výrobci prodali celkem 11,9 milionů kusů nositelné elektroniky a v součtu tak ukousli 48,2 % tržního podílu.

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 2 můžete pořídit v našem e-shopu za 689 Kč včetně DPH.

Zdroje: xiaomitoday.com, news.mydrivers.com.

Xiaomi Mi Band 3 vs Mi Band 2: vyplatí se přejít na novou verzi?

Skoro přesně dva roky si museli majitelé náramků Xiaomi Mi Band 2 počkat na novou verzi. Nyní stojí před otázkou: Číst dál...

Xiaomi 11T a 11T Pro: Na pohled stejní, přesto rozdílní

Dnešní tisková konference Xiaomi nám přinesla očekávané modely 11T a 11T Pro. Na první pohled byste mezi nimi moc rozdílů Číst dál...

Xiaomi Mijia Robot 2 Pro: robot, který vysává, vytírá a dezinfikuje
Xiaomi Mijia Robot 2 Pro: robot, který vysává, vytírá a dezinfikuje

Do portfolia čínského výrobce přibyl v úterý 31. srpna další robotický vysavač. Jmenuje se Xiaomi Mijia Robot 2 Pro, a Číst dál...

Xiaomi Mi Band 6
Redmi Note 10
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x