5 nejočekávanějších telefonů Xiaomi, které přinese rok 2017

Xiaomi Mi 6 není jediným zajímavým telefonem čínského výrobce pro tento rok. V rukávu má pro sezónu 2017 ještě několik zajímavých karet, dost možná i es. Podívejme se na přehled pěti nejočekávanějších telefonů Xiaomi.

5 nejočekávanějších telefonů Xiaomi

Xiaomi se snaží pokrýt svým portfoliem všechny segmenty, počínaje špičkovými modely, přes střední třídu, až po „nízkorozpočtové“ telefony. Co tedy můžeme ještě letos čekat?

Xiaomi Mi Mix 2

Xiaomi Mi Mix 2 má být v tomto roce nejinovativnějším telefonem společnosti. Velký zájem potvrzuje fakt, že první zvěsti o tomto zařízení začaly kolovat už na začátku roku. Telefon chce, podobně jako předchozí generace, zaujmout mimořádně vysokým poměrem obrazovky k ploše těla, který by měl dosáhnout téměř 100% hodnoty. Zájemci se mohou těšit na poměr stran 18: 9, technologii AMOLED a rozlišení Quad HD. Zadní kryt má být dle neoficiálních zpráv vyrobený z keramiky. V útrobách bude tepat čip Qualcomm Snapdragon 835 na frekvenci 2,45 GHz, kterému bude sekundovat 6 nebo dokonce 8 GB operační paměti. Ani nejnáročnější aplikace si nebudou stěžovat na nedostatek místa – Mi Mix 2 má poskytnout 256 GB interního úložiště. Předpokládá se, že hlavní fotoaparát bude schopen pořizovat obrázky v rozlišení 19 MPx.

Mi Mix 2 rozhodně patří mezi pět nejočekávanějších telefonů Xiaomi
Mi Mix 2 rozhodně patří mezi pět nejočekávanějších telefonů Xiaomi

Xiaomi Mi Note 3

V přehledu nejočekávanějších telefonů Xiaomi pochopitelně nemůže chybět třetí generace phabletu modelové řady Mi Note. U té se již objevily obrázky, ukazující design zařízení. Mi Note 3 zjevně nepůjde stejnou cestou, jako Mi Mix 2, ale bude se držet tradičnějšího pojetí. Nabídne tedy klasický poměr stran obrazovky, jakož i fyzické tlačítko se čtečkou otisků prstů pod ní. I v tomto případě se však očekává osazení „nejnašlapanějším“ procesorem od Qualcommu – tedy Snapdragonem 835, kterému pracovní prostor vytvoří 4 nebo 6 GB RAM. Těšit se můžete také na zakřivenou obrazovku s technologií AMOLED a rozlišením Quad HD.

Těšit se můžete také na Xiaomi Mi Note 3
Těšit se můžete také na Xiaomi Mi Note 3

Xiaomi Mi 6s/Mi 6c

Očekávají se také další modely, navazující na vlajkovou loď Mi 6. Mi 6s má být silnější verzí, zatímco model Mi 6c bude orientovaný na cenovou dostupnost. O Xiaomi Mi 6s není v tuto chvíli známo prakticky nic, ale lze předpokládat, že jeho představení proběhne spolu s Mi 6s Plus. Naopak Mi 6c se už stihl objevit v benchmarku GFXBench, kde na sebe prozradil celou řadu parametrů. Budoucí majitelé mohou očekávat obrazovku s úhlopříčkou 5,1″ a rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů. Pod kapotou se bude skrývat čip Qualcomm Snapdragon 660 a 6 GB operační paměti, což je na předpokládanou střední třídu slušná výbava. Pro aplikace a data bude připraveno solidních 64 GB interní paměti. Dodejme ještě, že fotoaparát má pořizovat snímky v rozlišení 12 Mpx.

Xiaomi Redmi Pro 2

Podstatně spolehlivější informace máme o modelu Xiaomi Redmi Pro 2, protože se krátce objevil na oficiálním webu, ale byl následně odstraněn. Tento model bude mít 5,5″ AMOLED displej, pravděpodobně s rozlišením 1080 x 1920 obrazových bodů. V útrobách se má skrývat osmijádrový Qualcomm Snapdragon 660. Z hlediska operační paměti a interního úložiště mají být k dispozici až tři konfigurace. Nejníže bude verze se 2 GB RAM a 32GB interním úložištěm, uprostřed nabídky budou 3 GB RAM a 64 GB úložného prostoru a nejsilnější verze poskytne 4 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště.

Xiaomi Redmi 5

Xiaomi Redmi 5 bude v letošním roce jedním z nejlevnějších telefonů společnosti. Levnější bude patrně jen model Redmi 5A. I to je ale důvod, proč ho zařadit mezi 5 nejočekávanějších telefonů – podle zvěstí totiž budou jeho specifikace poměrně zajímavé. Pod kapotou by měl být procesor Qualcomm Snapdragon 626 s osmi jádry, který podporuje až 4 GB paměti RAM a 64 GB interního úložiště. Pochopitelně můžeme očekávat také nižší verze se 2 nebo 3 GB operační paměti. Čip by měl nabídnout solidní a především velmi nízkou spotřebu baterie. V tomto telefonu bychom také mohli vidět MIUI 9.

Tak co, na kterou z novinek se těšíte nejvíc?

Zdroj: xiaomiphone.com.

3 komentáře: „5 nejočekávanějších telefonů Xiaomi, které přinese rok 2017

 • 2. 6. 2017 (12:27)
  Permalink

  Kdy by tak měl být uveden Xiaomi Redmi 5 na trh pro ČR?

 • 7. 6. 2017 (8:00)
  Permalink

  Dobrý den,
  četl jsem o novém zákonu EU, který jakmile nabude platnosti (13.6.2017), bude nelegální prodávat v EU čínské verze telefonů, ke kterým továrna neuvolnila CE certifikace. Viz např.: https://www.mobilmania.cz/bleskovky/nenapadny-zakon-ma-prinest-konec-cinskych-mobilu-v-ceskych-zemich/sc-4-a-1338642/default.aspx.
  Jak se to podle vás dotkne vašeho byznysu / našich přístrojů od vás? Mně je jedno to, že nebudou (nebo neměly by být) v prodeji přístroje bez global LTE. No na stranu druhou může dojít k výraznému zdražení.

 • 4. 10. 2017 (15:32)
  Permalink

  Nejvíc očekávám Xiaomi Redmi Note 5. Jde o kvalitní a hezky zpracovaný model, takže kupuji nahned.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.