Bude Xiaomi Mi 6c telefon střední třídy se 6 GB RAM?

Společnost Xiaomi představila v dubnu svou letošní vlajkovou loď – model Mi 6. Nyní se ukazuje, že možná pracuje také na nižší variantě tohoto zařízení, kterou zahraniční média označují jako Xiaomi Mi 6c.

Závdavkem ke spekulacím jsou veřejně dostupné výsledky benchmarku GFXBench, ve kterých se objevilo zařízení, pojmenované jako Xiaomi Jason. Na základě dosud známých úniků je poměrně pravděpodobné, že se jedná o pracovní/kódové označení Xiaomi Mi 6c.

Jak už to bývá, kromě výsledků testování 3D výkonu se ukázaly také některé technické parametry, mezi kterými zejména vyčnívá hodnota 6 GB operační paměti. Z hlediska procesoru bude novinka osazena osmijádrovým čipem Qualcomm Snapdragon 660, běžícím na rychlosti 2,2 GHz. Procesor je tedy ve srovnání s Mi 6 o třídu nižší, neboť vlajková loď má špičkový čip Snapdragon 835. Snapdragon 660 však lze považovat za nekorunovaného krále mezi procesory určenými pro zařízení střední třídy. Smartphone může být mezi prvními zařízeními, která vyjedou s touto čipovou sadou.

Mobilní platforma Snapdragon 660 byla oznámena počátkem května a je založena na 14nm výrobním procesu FinFET. Kromě jiného poskytuje například možnost záznamu a přehrávání videa v rozlišení 4K a oficiálně podporuje operační paměť o velikosti až 8 GB. Na displeji si poradí s rozlišením až QHD (2K). 3D grafiku obstarává akcelerátor Adreno 512 s podporou Vulkan API.

Modelové řady procesorů Qualcomm
Modelové řady procesorů Qualcomm

Co Xiaomi Mi 6c nabídne?

Přístroj bude vybaven obrazovkou s úhlopříčkou 5,1″ a rozlišením 1920 x 1080 obrazových bodů. Interní úložiště je velké 64 GB, přičemž asi 50 GB bude k dispozici uživateli pro aplikace a data. Fotoaparát na zadní straně s automatickým ostřením a LED bleskem bude schopen pořizovat snímky v rozlišení 12 Mpx, přední pak zvládne 4Mpx obrázky. Nesporným pozitivem je skutečnost, že operačním systémem bude MIUI postavená na Androidu 7.1.1 Nougat.

GFXbench ukazuje parametry Xiaomi Mi 6c
GFXbench ukazuje parametry Xiaomi Mi 6c

V rámci objektivity je ale nutné dodat, že uvedené parametry nemusí nutně náležet modelu Mi 6c. Podle některých zdrojů se může jednat o připravovaný Redmi Pro 2. To se ale jeví méně pravděpodobné s ohledem na velikost displeje, neboť předchůdce Redmi Pro je vybaven o 0,4″ větší obrazovkou. Ve prospěch Xiaomi Mi 6c hraje také skutečnost, že čínský výrobce v uplynulých letech nabízel na vybraných trzích různé varianty svých vlajkových lodí. Jmenovat můžeme například Xiaomi Mi 4c a Xiaomi Mi 5c (ten můžete pořídit v našem e-shopu za 11 999 Kč).

Zdroje: gfxbench.com, xiaomininja.com, gizmochina.com, gadgets.ndtv.com, hi-tech.mail.ru.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.