Aktualizace aplikace Mi Fit vylepšuje kompatibilitu s Androidem 10 i iOS 13

Minulý týden vydala společnost Huami, která je mimo jiné výrobcem náramků Mi Band, dvě aktualizace aplikace Mi Fit. Jejich cílem bylo vylepšit kompatibilitu s poslední verzí Androidu 10 a opravit nahlášené chyby a nedostatky.

Aplikace Mi Fit je určena pro komunikaci a přenos dat z některých chytrých náramků, hodinek a další elektroniky. Použít ji lze například pro oblíbené náramky Mi Band 4, které v našem e-shopu pořídíte za cenu 790 korun. Spolupracuje i s předchozími verzemi – například s Mi Bandem 3, jež vyprodáváme za 549 Kč.

Aktualizace aplikace Mi Fit

Předchozího updatu aplikace Mi Fit na verzi 4.0.11 se uživatelé dočkali 25. října. V průběhu minulého týdne vyšly hned dvě nové verze. Nejprve to byla ve středu 20. listopadu verze s číslem 4.0.12, poté v pátek následovala verze 4.0.13.

Nová verze vyšla také pro telefony Apple s operačním systémem iOS, kde zejména v posledních týdnech majitelé chytrých zařízení hlásili celou řadu problémů. Patrně nejnepříjemnější bylo, že po aktualizaci systému na iOS 13 přestalo fungovat zobrazování oznámení z telefonu na náramcích a chytrých hodinkách.

Uživatelům telefonů Apple iPhone je po aktualizaci aplikace Mi Fit doporučeno otevřít Nastavení-Bluetooth a klepnout na tlačítko s písmenem „i“ po pravé straně spárovaného zařízení. Následně je nutné povolit sdílení systémových oznámení aktivací příslušného přepínače.

Další novinky

Další novinky ocení především uživatelé v Číně. U zařízení Mi Band 3 a Mi Band 4 s podporou NFC byla přidána podpora karet Shijiazhuang Card a Xiamen e-Tong Card. Evropských uživatelů se to však netýká, neboť na zdejší trhy jsou Mi Bandy dodávány bez této funkce.

Uživatelé Androidu, kteří v poslední době dostali aktualizaci na poslední Android 10, se mohou těšit na vylepšení kompatibility aplikace s touto verzí mobilního operačního systému. Počítat můžete s vyšší stabilitou a drobnými vylepšeními uživatelského rozhraní. Opraveny také byly některé nahlášené chyby a problémy.

Nepotvrdily se neověřené zvěsti, které na základě beta verze šířili někteří prodejci a média, podle nichž by náramky Mi Band 4 měly dostat české uživatelské rozhraní. V tuto chvíli tomu tak určitě není. Nikde ani není oficiálně řečeno, zda a kdy by se něco takového mohlo objevit ve stabilní verzi.

Potěšila vás poslední aktualizace aplikace Mi Fit?

Zdroje: gizmochina.com, toutiao.com, xiaomitoday.com.

2 komentáře: „Aktualizace aplikace Mi Fit vylepšuje kompatibilitu s Androidem 10 i iOS 13

 • 26. 11. 2019 (11:29)
  Permalink

  Mi band 4 mi k Mi 9T pripoji len so zapnutym GPS v tel(len bluetooth nestaci). Je to takto ok?

 • 26. 11. 2019 (13:19)
  Permalink

  @T
  Dobrý den,

  myslím, že to není v pořádku. Náramek se musí připojit i při vypnuté GPS. Není důvod, proč by měl náramek pro spárování potřebovat polohu.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.