Aktualizace aplikace Mi Fit vylepšuje kompatibilitu s Androidem 10 i iOS 13

Minulý týden vydala společnost Huami, která je mimo jiné výrobcem náramků Mi Band, dvě aktualizace aplikace Mi Fit. Jejich cílem bylo vylepšit kompatibilitu s poslední verzí Androidu 10 a opravit nahlášené chyby a nedostatky.

Aplikace Mi Fit je určena pro komunikaci a přenos dat z některých chytrých náramků, hodinek a další elektroniky. Použít ji lze například pro oblíbené náramky Mi Band 4, které v našem e-shopu pořídíte za cenu 790 korun. Spolupracuje i s předchozími verzemi – například s Mi Bandem 3, jež vyprodáváme za 549 Kč.

Aktualizace aplikace Mi Fit

Předchozího updatu aplikace Mi Fit na verzi 4.0.11 se uživatelé dočkali 25. října. V průběhu minulého týdne vyšly hned dvě nové verze. Nejprve to byla ve středu 20. listopadu verze s číslem 4.0.12, poté v pátek následovala verze 4.0.13.

Nová verze vyšla také pro telefony Apple s operačním systémem iOS, kde zejména v posledních týdnech majitelé chytrých zařízení hlásili celou řadu problémů. Patrně nejnepříjemnější bylo, že po aktualizaci systému na iOS 13 přestalo fungovat zobrazování oznámení z telefonu na náramcích a chytrých hodinkách.

Uživatelům telefonů Apple iPhone je po aktualizaci aplikace Mi Fit doporučeno otevřít Nastavení-Bluetooth a klepnout na tlačítko s písmenem „i“ po pravé straně spárovaného zařízení. Následně je nutné povolit sdílení systémových oznámení aktivací příslušného přepínače.

Další novinky

Další novinky ocení především uživatelé v Číně. U zařízení Mi Band 3 a Mi Band 4 s podporou NFC byla přidána podpora karet Shijiazhuang Card a Xiamen e-Tong Card. Evropských uživatelů se to však netýká, neboť na zdejší trhy jsou Mi Bandy dodávány bez této funkce.

Uživatelé Androidu, kteří v poslední době dostali aktualizaci na poslední Android 10, se mohou těšit na vylepšení kompatibility aplikace s touto verzí mobilního operačního systému. Počítat můžete s vyšší stabilitou a drobnými vylepšeními uživatelského rozhraní. Opraveny také byly některé nahlášené chyby a problémy.

Nepotvrdily se neověřené zvěsti, které na základě beta verze šířili někteří prodejci a média, podle nichž by náramky Mi Band 4 měly dostat české uživatelské rozhraní. V tuto chvíli tomu tak určitě není. Nikde ani není oficiálně řečeno, zda a kdy by se něco takového mohlo objevit ve stabilní verzi.

Potěšila vás poslední aktualizace aplikace Mi Fit?

Zdroje: gizmochina.com, toutiao.com, xiaomitoday.com.

Mohlo by Vás také zajímat
Problémy s aplikací Mi Fit: nepočítá kroky, neměří spánek ani tep

Stále více uživatelů fitness náramků Mi Band a chytrých hodinek Amazfit Bip hlásí problémy s aplikací Mi Fit. Ty se Číst dál...

Vánoční nadílka hodinek a náramků Xiaomi přetížila servery

Letošní Vánoce byly jistě hodně štědré a podle všeho značně rozšířily řady uživatelů Xiaomi, kteří pod stromečky nacházeli chytré hodinky, Číst dál...

Velká aktualizace pro Xiaomi Mi 9T posiluje herní výkon

19. července byla uvolněna velká aktualizace pro Xiaomi Mi 9T, která přináší MIUI ve verzi 10.3.10.0.PFJEUXM. Nač se majitelé tohoto Číst dál...

6 komentářů: „Aktualizace aplikace Mi Fit vylepšuje kompatibilitu s Androidem 10 i iOS 13

 • 26. 11. 2019 (11:29)
  Permalink

  Mi band 4 mi k Mi 9T pripoji len so zapnutym GPS v tel(len bluetooth nestaci). Je to takto ok?

 • 26. 11. 2019 (13:19)
  Permalink

  @T
  Dobrý den,

  myslím, že to není v pořádku. Náramek se musí připojit i při vypnuté GPS. Není důvod, proč by měl náramek pro spárování potřebovat polohu.

  Karel Kilián

 • 10. 1. 2020 (22:46)
  Permalink

  Souhlasím s prvním příspěvkem – na starších telefonech je to OK jak s Mi band 2, tak Amazfit Bip. Na Redmi Note 8T se Mi band 2 připojí pouze se zapnutým GPS. Zkoušel jsem i dle zahraničních rad dát tovární nastavení Mi band 2 a nepomohlo to. Vymazal jsem i komplet data Mi Fit a stále je nutné mít zapnutou GPS.

 • 11. 1. 2020 (11:37)
  Permalink

  @Anonym
  Dobrý den,

  ano, asi se tím ověřuje, že náramek je používán v regionu, pro který je určen. Čili jediná cesta bude na tu chvíli zapnout GPS.

  Karel Kilián

 • 6. 4. 2020 (11:07)
  Permalink

  Amazfit Bip
  Mám amazfit bip, který přes GPS zaznamená trasu např. běhu, ale do aplikace se to nenahraje. Nevíte čím to může být?
  Děkuji

 • 6. 4. 2020 (15:02)
  Permalink

  @Amazfit Bip
  Dobrý den,

  zkuste:
  1. Odpárovat hodinky.
  2. Odinstalovat aplikaci Mi Fit.
  3. Uvést hodinky do továrního nastavení.
  4. Znovu nainstalovat aplikaci Mi Fit.
  5. Spárovat hodinky s aplikací.
  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.