3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré ventilky, čistič uší a kleště na nehty

Máme tu 47. pátek roku 2019 a s ním i celkově 112. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé produkty firmy Xiaomi. Dnes to budou chytré ventilky s měřením tlaku v pneumatikách, čistič uší a kleště na nehty.

Xiaomi 70Mai Car Tire Pressure Monitoring System – chytré ventilky pro měření tlaku v pneumatikách

Dnešní přehled začneme produktem, který zaujme především majitele starších automobilů, jež nemají v infotainmentu informace o tlaku v pneumatikách a nemohou tak například upozornit na defekt. Právě pro ně je určen Xiaomi 70Mai Car Tire Pressure Monitoring System.

Xiaomi 70Mai Car Tire Pressure Monitoring System
Xiaomi 70Mai Car Tire Pressure Monitoring System

Celá sada se skládá ze čtyř čepiček ventilků s integrovaným měřičem tlaku a jednotky, kterou umístíte na palubní desku, nebo kamkoli jinam ve vozidle. Nejprve vyměníte původní čepičky za tyto nové, které dokážou snímat tlak.

Chytré ventilky se snímači tlaku a teploty
Chytré ventilky se snímači tlaku a teploty

Jednotku, která funguje jako přijímač signálu z ventilků (komunikace probíhá na frekvenci 433 MHz), lze napájet přes USB, případně má i vlastní solární nabíjení. Tlak v kolech je snímán a interpretován s přesností 0,1 baru, a kromě něj je sledována také teplota pneumatik. Naměřené údaje lze zjistit také v aplikaci pro mobilní telefon.

Informace lze sledovat v jednotce i v aplikaci
Informace lze sledovat v jednotce i v aplikaci

Xiaomi 70Mai Car Tire Pressure Monitoring System upozorní řidiče, pokud dojde k nebezpečné situaci: na malý pokles tlaku, příliš vysokou teplotu pneu, vysoký tlak nebo rychlý únik, který může naznačovat defekt pneumatiky.

Senzory ve ventilcích dokážou snímat tlak v rozmezí 0 až 8 barů, přičemž jsou připraveny na náročné podmínky, se kterými se pneumatiky mohou potkat. Kromě odolnosti proti vodě zaujmou provozními teplotami od -40 do 125 ° C. Samotná jednotka je určena pro používání v rozmezí teplot -20 až 70 ° C.

Xiaomi 70Mai Car Tire Pressure Monitoring System umí upozornit na defekt
Xiaomi 70Mai Car Tire Pressure Monitoring System umí upozornit na defekt

Nesporně zajímavý produkt Xiaomi 70Mai Car Tire Pressure Monitoring System, který může zvýšit bezpečnost při používání motorového vozidla, lze pořídit například na GearBestu, kde je nabízen za 73 amerických dolarů, tedy v přepočtu asi 1680 Kč, o něco levnější je na AliExpressu, kde stojí 61 dolarů, tj. přibližně 1410 Kč.

Xiaomi Bebird M9 Pro – čistič uší

Druhý produkt dnešního přehledu je tak neobvyklý, že jsme mu museli vymyslet vlastní název. Xiaomi Bebird M9 Pro je totiž hygienické zařízení, určené pro čištění uší. Gadget má poměrně minimalistický design, sestávající z černé rukojeti, zakončené rotující tyčinkou se světle modrým čistícím nástavcem z měkké gumy.

Xiaomi Bebird M9 Pro - čistič uší
Xiaomi Bebird M9 Pro – čistič uší

Podle výrobce disponuje toto zařízení „inteligentním systémem čištění uší“, ale těžko říci, co přesně si máme pod tímto obratem představit. Každopádně na konci nástavce je připravena „endoskopická kamera“, díky které lze v reálném čase v mobilní aplikaci sledovat, co se nachází a děje v uchu uživatele.

Čistič uší je vybaven kamerou
Čistič uší je vybaven kamerou

Pohon čističe uší zajišťuje akumulátor s kapacitou 350 mAh, který lze dobíjet přes dokovací základnu, připojenou přes USB. V prostoru nabíjecí základny se pak schovávají náhradní nástavce různých tvarů pro rozličné účely. Přístroj je vybaven čtyřosým gyroskopem, pomocí kterého lze eliminovat náhlé pohyby a zabránit poškození ušního bubínku.

Čistič uší Xiaomi Bebird M9 Pro je v tuto chvíli dostupný pouze v Číně, konkrétně na crowdfundingové platformě YouPin. Zde je nabízen v černé barvě za cenu 289 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 950 českých korun.

Čistič uší Xiaomi Bebird M9 Pro
Čistič uší Xiaomi Bebird M9 Pro

Xiaomi Mijia No Splash Nail Clipper – kleště na nehty

Do třetice všeho dobrého tu máme další produkt z oblasti osobní hygieny. Tentokrát jsou to kleště na nehty Xiaomi Mijia No Splash Nail Clipper. Jde o malý gadget, který v portfoliu čínského giganta dosud chyběl. A nebylo by to Xiaomi, aby ho alespoň trochu nevylepšilo.

Xiaomi Mijia No Splash Nail Clipper
Xiaomi Mijia No Splash Nail Clipper

Čepele kleští o rozměrech 61,5 × 13,5 × 14,2 milimetrů jsou vyrobeny z nerezové oceli 420, zbytek těla je tvořen ABS plastem. Celková hmotnost je 22 gramů, za zmínku stojí skutečnost, že samotné čepele mají zakřivenou hranu, aby nehtům dodaly přirozenější okraj.

Kleště na nehty Xiaomi Mijia No Splash Nail Clipper
Kleště na nehty Xiaomi Mijia No Splash Nail Clipper

Xiaomi se chlubí kvalitou použitých materiálů – nůžky prý dokážou až 2000× přestřihnout měděnou desku, aniž by ztratily svou ostrost. Jedná se tak o produkt, který při dobré údržbě může vydržet dost možná i celý život.

Kleště na nehty
Kleště na nehty

Dostáváme se ke slibovanému vylepšení od Xiaomi. Asi se shodneme na tom, že není nic příjemného stoupnout si na kus ustřiženého nehtu, zapomenutého na podlaze. Tyto kleštičky mají nádobku, kam samovolně padají kusy odstřižených nehtů. Ty pak můžete snadno vysypat do odpadkového koše (třeba do toho chytrého od Xiaomi).

Kleště na nehty Xiaomi Mijia No Splash Nail Clipper můžete pořídit hned na několika čínských e-shopech. Například na Banggoodu je nabízejí v přepočtu za 117 českých korun s poštovným do Česka zdarma. Každopádně ale spíš nepočítejte s tím, že byste je měli doma do Vánoc.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu ?
Mohlo by Vás také zajímat
3 (ne)známé produkty Xiaomi: deštník, chytrý reproduktor a projektor

Ve středu jsme se přehoupli do druhé poloviny roku 2020 a v pátek tu máme další pokračování seriálu, ve kterém Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
3 (ne)známé produkty Xiaomi: hodinky pro děti, myš a powerbanka

Čas plyne jako voda a zanedlouho se dostaneme do poloviny roku 2020. Máme tu 26. letošní pátek a s ním Číst dál...

3 (ne)známé produkty Xiaomi: handsfree, chytré záclony a Wi-Fi router

Máme tu 24. pátek letošního roku, což na našem blogu znamená, že vám budeme představovat zajímavé produkty prodávané pod značkou Číst dál...

2 komentáře: „3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré ventilky, čistič uší a kleště na nehty

 • 23. 11. 2019 (14:37)
  Permalink

  Prej 47. Pátek roku 2017 ??

 • 23. 11. 2019 (15:07)
  Permalink

  @Karol
  Dobrý den,

  chybička se vloudila. Máte dobrý postřeh. Díky za připomínku – opravil jsem.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.