3 (ne)známé produkty Xiaomi: 4 ledničky, myš a vyhřívaná bunda

Máme tu pátek, což kromě blížícího se víkendu znamená, že na našem blogu představujeme produkty Xiaomi, které možná neznáte. Tentokrát to bude bezdrátová počítačová myš, vyhřívaná bunda a čtyři nové ledničky.

Xiaomi MIJIA Air – počítačová myš

První počítačová myš značky Xiaomi spatřila světlo světa v září roku 2016, tedy před více než třemi roky. Od té doby čínská firma představila hned několik produktů tohoto typu s různými vylepšeními. Aktuálně uvádí na trh bezdrátovou myš Xiaomi MIJIA Air.

Xiaomi MIJIA Air - počítačová myš
Xiaomi MIJIA Air – počítačová myš

Nová myš je velmi tenká (je vysoká jen 2,9 cm, což je zhruba třetina výšky běžných myší), snadno přenosná (vejde se například do kapsy kalhot či do tašky k notebooku) a zaujme i stylovým designem a atraktivním vzhledem. Výrobce slibuje dobrou dílenskou kvalitu a dlouhou životnost. Na horní straně je kovové kolečko, které při otáčení poskytuje lepší pocit než plast nebo pryž.

Počítačová myš Xiaomi MIJIA Air
Počítačová myš Xiaomi MIJIA Air

Myš přináší dva režimy připojení: přes Bluetooth 4.2, nebo rádiový signál. Díky tomu lze jednu myš použít k ovládání více než jednoho zařízení. Pro přepínání mezi oběma módy slouží přepínač na spodní části těla.

Xiaomi MIJIA Air
Xiaomi MIJIA Air

Další zajímavostí je možnost vypnout veškeré zvuky myši. Pak ji lze používat i v prostředí, kde je vyžadován klid, jako jsou kanceláře, konferenční centra, knihovny, učebny atd. Myš je vybavena velmi přesnými fotoelektrickými senzory, které dokážou snímat pohyb téměř na jakémkoli povrchu, včetně dřeva, tkaniny, plastu nebo dokonce kovu.

Počítačová myš
Počítačová myš

V Číně se bude tato novinka prodávat za cenu 89 čínských jüanů, tedy v přepočtu kolem 290 Kč. K dispozici má být ve stříbrné, černé a růžové barvě. V tuto chvíli nejsou známy informace o globální dostupnosti, předpokládáme však, že se objeví v nabídce čínských obchodníků za zhruba dvojnásobnou cenu.

Počítačová myš Xiaomi
Počítačová myš Xiaomi

Ledničky Xiaomi

Po televizích, chytrých telefonech, klimatizacích, pračkách, myčkách, čističkách a mnoha dalších spotřebičích oznámil čínský gigant koncem minulého týdne oficiální vstup do dalšího segmentu našich domácností. Pod svou značkou hodlá nyní vyrábět a nabízet ledničky.

Xiaomi hodlá nyní vyrábět a nabízet ledničky
Xiaomi hodlá nyní vyrábět a nabízet ledničky

U příležitosti oznámení tohoto záměru firma představila čtyři nové produkty: Xiaomi Mi 4-Door Side-by-Side Refrigerator 486L, Xiaomi Mi 2-Door Side-by-Side Refrigerator 483L, Xiaomi Mi 3-Door Refrigerator 210L a Xiaomi Mi 2-Door Refrigerator 160L.

Nové ledničky Xiaomi
Nové ledničky Xiaomi

Všechny uvedené produkty mají „prvotřídní titanový vzhled“ a kompaktní, minimalistický design. K uchovávání potravin používají tři technologie chlazení vzduchu. Způsob cirkulace vzduchu zajišťuje rovnoměrnou teplotu v celém prostoru a zabraňuje přímému foukání studeného vzduchu na jídlo.

Xiaomi nabízí ledničky
Xiaomi nabízí ledničky

Velmi praktická je funkce automatické kalibrace úrovně chlazení, využívající čtyři teplotní senzory, které umožňují inteligentní nastavení s ohledem na okolní teplotu. Všechny chladničky se mohou chlubit nízkou hlučnosti jen 39 dB a malou spotřebou elektrické energie.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Všechny ledničky umí spolupracovat s hlasovým asistentem XiaoAI a aplikací Mi Home, takže uživatelé mohou příkazem nebo z telefonu nastavovat a kontrolovat teplotu uvnitř. Po všech stránkách je zřejmé, že Xiaomi dlouhodobě považuje velké domácí spotřebiče za důležitý prvek své strategie v segmentu chytré domácnosti.

4 ledničky Xiaomi

Ceny ledniček vypadají následovně:

  • Mi 4-Door Side-by-Side Refrigerator 486L – 3299 čínských jüanů, tedy asi 10 750 Kč.
  • Mi 2-Door Side-by-Side Refrigerator 483L – 2499 čínských jüanů, tedy asi 8 150 Kč.
  • Mi 3-Door Refrigerator 210L – 1699 čínských jüanů, tedy asi 5 540 Kč.
  • Mi 2-Door Refrigerator 160L – 1099 čínských jüanů, tedy asi 3 580 Kč.

Xiaomi Cottonsmith 3-in-1 – vyhřívaná bunda

Do třetice všeho dobrého tu máme 422. produkt, který firma Xiaomi spustila na své crowdfundingové platformě YouPin. Xiaomi Cottonsmith 3-in-1 je vyhřívaná bunda, kterou však využijete nejen během mrazivých dnů, ale i na podzim či na jaře.

Xiaomi Cottonsmith 3-in-1 - vyhřívaná bunda
Xiaomi Cottonsmith 3-in-1 – vyhřívaná bunda

Bunda přichází s několika inovativními prvky, zahrnujícími vícezónové vytápění vpředu na břiše a vzadu na zádech. Obě topné zóny mohou být ovládány nezávisle a každá má své vlastní nastavení. K vytápění jsou použity nanotrubice s grafenem (supertenká forma uhlíku strukturou podobná grafitu), které se po zapnutí zahřejí do jedné sekundy.

Vyhřívaná bunda Xiaomi Cottonsmith 3-in-1
Vyhřívaná bunda Xiaomi Cottonsmith 3-in-1

K dispozici je také bezpečnostní funkce, která zabraňuje spálení pokožky. Funguje prostě tak, že po nějaké době se vytápění automaticky vypne a v případě potřeby je nutné ho znovu zapnout. Vyhřívání lze nastavit na 38, 43, 48, nebo 53 stupňů Celsia. Díky tomu poskytne teplo i při teplotě -120 stupňů Celsia!

Vyhřívaná bunda
Vyhřívaná bunda

Napájení obstarává powerbanka (není součástí balení), pro kterou je v bundě samostatná kapsa. Vnější část bundy lze oddělit a nosit samostatně – využijete ji například v období, kdy teploty neklesají pod bod mrazu. Stejně tak lze samostatně používat i vnitřní část, která odolá větru i dešti.

Napájení obstarává powerbanka
Napájení obstarává powerbanka

Vyhřívaná bunda Xiaomi Cottonsmith 3-in-1 je zatím k dispozici jen na YouPinu, kde je nabízena za cenu 599 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 1950 korun. Poté bude dostupná i v běžné síti za doporučenou cenu 649 čínských jüanů, tedy přibližně 2120 Kč. Na výběr je ze dvou barev. modré a černé.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.