Amazfit Ares: odolné chytré hodinky s podporou 70 sportů a 13denní výdrží

Čínský výrobce Huami, který pro Xiaomi exkluzivně vyrábí populární náramky Mi Band, připravuje další novinku. Na čínské sociální síti Weibo se objevila informace o připravovaných chytrých hodinkách Amazfit Ares. Pojďme se podívat na to, co od nich můžeme očekávat!

Hodinky Ares mají dle dostupných informací kombinovat vlastnosti Amazfit GTS (v českém e-shopu prodáváme za 2990 Kč, ve slovenském za 110 eur) a Amazfit T-Rex. Od prvně jmenovaných přebírají čtvercový displej, zatímco po T-Rex „zdědí“ zvýšenou odolnost. Novinka bezpochyby osloví nové publikum

Co nabídnou hodinky Amazfit Ares?

Hodinky mají mít tvar osmiúhelníku, avšak samotná obrazovka má mít čtvercový tvar a úhlopříčku 1,28″. Tento robustní a dynamický design čínský výrobce dosud nepoužil. Obrazovku bude chránit značkové odolné tvrzené sklo Corning Gorilla Glass 5, které můžete dobře znát ze světa mobilních telefonů. Na boku hodinek budou k dispozici tři fyzická tlačítka.

Hodinky mají mít tvar osmiúhelníku
Hodinky mají mít tvar osmiúhelníku

Dle dosavadních zvěstí mají hodinky podporovat až sedmdesát různých typů sportovních a fyzických aktivit. Nutno podotknout, že tomuto číslu příliš nevěříme – ostatní chytré hodinky podporují do dvaceti typů aktivit, což pro většinu účelů bohatě stačí. Ale nechejme se překvapit!

Sedmdesát typů sportovních aktivit
Sedmdesát typů sportovních aktivit

Pochopitelně nebude chybět možnost měření tepové frekvence, pro kterou jsou hodinky vybaveny přesným senzorem PPG Amazfit BioTracker. Součástí bude také funkce PAI (Personal Activity Intelligence) – metrika, která na základě údajů o srdeční frekvenci informuje uživatele o tom, kolik aktivity potřebuje, aby zůstal zdravý. Technologie FIRSTBEAT pak poskytuje mnohem přesnější statistiky na profesionální úrovni.

PPG Amazfit BioTracker
PPG Amazfit BioTracker
Funkce PAI
Funkce PAI
Technologie FIRSTBEAT
Technologie FIRSTBEAT

13denní výdrž

Hodinky Amazfit Ares bude pohánět baterie s kapacitou 200 mAh. Ta by měla stačit až na 13 dnů běžného používání, v úsporném režimu pak zajistí na jedno nabití až devadesát dnů. Při použití satelitních pozičních systémů deklaruje výrobce výdrž až 23 hodin.

Výdrž Amazfit Ares
Výdrž Amazfit Ares

Samozřejmě můžeme počítat s klasickými funkcemi, jako je počítání ušlých kroků a z nich odvozená překonaná vzdálenost a spálené kalorie. Přesné měření outdoorových sportovních aktivit zajistí podpora GPS a GLONASS. Chybět nemůže ano sledování a vyhodnocování spánku.

Amazfit Ares
Amazfit Ares

Z dalších vlastností jmenujme například odolnost 5 ATM, což znamená, že hodinky zvládnou ponor do hloubky až 50 metrů. Nemusíte se tak obávat stříkající vody či deště, vadit jim nebude ani umývání rukou nebo sprchování. S telefonem budou hodinky komunikovat přes protokol Bluetooth 4.2 prostřednictvím aplikace Amazfit.

Připravované chytré hodinky
Připravované chytré hodinky

Závěrem musíme ještě jednou konstatovat, že hodinky Amazfit Ares zatím nebyly oficiálně představeny, takže neznáme termín zahájení prodejů ani jejich cenu. Otázkou také je, zda budou dostupné globálně, nicméně předpokládáme, že patrně ano. Dostupné by měly být přinejmenším ve dvou barvách: černé a khaki zelené.

Co říkáte na tyto chytré hodinky?

Zdroje: pokoleniesmart.pl, xiaomist.com, xiaomi-passion.com.

Xiaomi Huami Amazfit GTS vs. Amazfit GTR – dvojvaječná dvojčata

V nedávné recenzi jsme měli příležitost seznámit se s velmi zajímavými hodinkami Xiaomi Huami Amazfit GTR. Ty nabízejí za poměrně Číst dál...

Amazfit Verge 2: nové chytré hodinky s EKG a eSIM

Xiaomi tento týden představilo mnoho novinek v čele s chytrým náramkem Mi Band 4. Nové želízko v ohni má i Číst dál...

Xiaomi Huami Amazfit GTR: nové chytré hodinky s nádechem luxusu
Xiaomi Huami Amazfit GTR: nové chytré hodinky s nádechem luxusu

Společnost Huami, spadající pod křídla Xiaomi, představila v úterý 16. července na tiskové konferenci nové modely chytrých hodinek, které by Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x