Novinky

Amazfit T-Rex 2: nové „obrněné“ hodinky s 24denní výdrží

Amazfit uvedl na trh nové odolné chytré hodinky řady T-Rex. Amazfit T-Rex 2 přinášejí proti předchozí generaci poměrně dost vylepšení, což se promítlo i do jejich vyšší ceny. Chlubí se například podporou pěti satelitních pozičních systémů, až 24denní výdrží na jedno nabití a splněním patnácti vojenských standardů.

Amazfit T-Rex 2
Amazfit T-Rex 2

Nová verze podporuje více než 150 typů sportovních aktivit a při plavání se můžete spolehnout na odolnost proti vodě až do 10 ATM. Po celý den mohou měřit tepovou frekvenci, úroveň okysličení krve, hladinu stresu a spánek.

Amazfit T-Rex 2

Základním prvkem chytrých hodinek je pochopitelně jejich obrazovka. V tomto případě jde o kruhový AMOLED s průměrem 1,39″. Díky rozlišení 454 × 454 obrazových bodů můžete počítat s jemností 326 ppi. Maximální jas může dosahovat až 1000 nitů, což by mělo zajišťovat skvělou čitelnost za prakticky jakýchkoli světelných podmínek.

Kruhový AMOLED displej
Kruhový AMOLED displej

Vzhled hodinek lze ovlivnit pomocí ciferníků, které můžete nahrávat z chytrého telefonu pomocí aplikace Zepp. K dispozici je také funkce Always-on Display (AoD), zajišťující permanentní zobrazení aktuálního času. I v tomto případě budete moci volit z několika předdefinovaných vzhledů.

Odolné hodinky Amazfit
Odolné hodinky Amazfit

Tělo hodinek je vyrobeno z polymerové slitiny a má rozměry 47,1 × 47,1 × 13,65 milimetrů, přičemž i se silikonovým řemínkem váží 66,5 gramů. Na jeho hranách jsou celkem čtyři mechanická tlačítka. Velkým překvapením (a pro některé zásadním nedostatkem) je absence NFC, takže s hodinkami nebude možné bezkontaktně platit.

GPS, měření trasy a navigace

Hodinky podporují pět satelitních pozičních systémů, díky čemuž jsou schopné rychle zjišťovat svou aktuální polohu a průběžně ji aktualizovat. Kromě amerického GPS umí komunikovat také s evropským Galileem, ruským GLONASSem, čínským Beidou a japonským QZSS.

Podpora pěti satelitních systémů
Podpora pěti satelitních systémů

Jednou z mnoha zajímavých funkcí je import tras a navigace v reálném čase. Do hodinek lze z aplikace nahrát trasu, kterou chcete absolvovat. Následně budete moci přímo na jejich obrazovce sledovat, zda se pohybujete po správné cestě.

Pochopitelně nemůže chybět přesné měření trasy absolvované během venkovních sportovních aktivit. Hodinky zachytí nejen to, kde jste se pohybovali, ale i nadmořskou výšku a rychlost v jednotlivých úsecích. Výsledky pak lze prohlížet v aplikaci Zepp.

Zdravotní a sportovní funkce

Hodinky podporují více než 150 typů sportovních aktivit. Kromě kroků a v případě venkovních aktivit i trasy jsou schopné pomocí optického senzoru BioTracker 3.0 PPG na spodní straně sledovat tepovou frekvenci, úroveň okysličení krve a hladinu stresu v průběhu celého dne i noci.

Servis XM.cz
Amazfit T-Rex 2 podporují více než 150 typů sportovních aktivit
Amazfit T-Rex 2 podporují více než 150 typů sportovních aktivit

V případě osmi sportovních aktivit (běh, běh na běžeckém páse, chůze, chůze uvnitř, cyklistika, plavání v bazénu, eliptický trenažér a veslařský trenažér) dokážou hodinky automaticky poznat, že cvičíte, a nabídnou zahájení měření sportovní aktivity.

Amazfit T-Rex 2 dokážou počítat opakování celé řady typů posilovacích cviků, z nichž mnohé mají nastavitelné varianty. Umí také sledovat dobu odpočinku mezi sériemi, aby byl váš trénink efektivní. Po skončení cvičení vám aplikace Zepp vizuálně ukáže, jakou svalovou skupinu a jak dlouho jste cvičili.

Zdravotní a sportovní funkce
Zdravotní a sportovní funkce

Své výkony můžete sledovat díky vlastnímu algoritmu stavu tréninku PeakBeats, který vyhodnocuje specializované údaje, jako je maximální spotřeba kyslíku (VO2 Max), doba plné regenerace, tréninková zátěž a tréninkový efekt. Hodinky také umí měřit skóre PAI (Personal Activity Intelligence).

Odolné hodinky Amazfit T-Rex 2

Jak jsme uvedli hned v úvodu, tyto hodinky úspěšně prošly patnácti vojenskými testy, prokazující jejich odolnost za extrémně nepříznivých podmínek. Výrobce se například chlubí, že zvládly teploty od -40 do +70 stupňů Celsia, přežily 240 hodin ve velmi vlhkém prostředí, jsou odolné proti nárazům, ledu a mrznoucímu dešti.

Hodinky fungují i v -30 stupních Celsia
Hodinky fungují i v -30 stupních Celsia

I u hodinek zaměřených na odolnost je důležitý jejich vzhled. Amazfit T-Rex 2 budou dostupné ve čtyřech variantách: Astro Black & Gold (lesklá černá luneta a zlaté prvky), Ember Black (matně černá), Wild Green (kombinace zelené a šedé) a Desert Khaki (písková).

Amazfit T-Rex 2 - barevné varianty
Amazfit T-Rex 2 – barevné varianty

Silikonový řemínek, který je součástí balení, lze nastavit v rozmezí od 140 do 205 milimetrů. Pokud by vám z nějakého důvodu nevyhovoval, není problém vyměnit ho za jiný – jedinou podmínkou je šířka 22 milimetrů.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Jedním z parametrů, kterým Amazfit T-Rex 2 strčí do kapsy prakticky veškerou konkurenci, je výdrž baterie. Výrobce slibuje na jedno nabití až 24 dní běžného používání. V náročnějším režimu zvládnou hodinky deset dní, naopak v módu šetřícím baterii by měly zvládnout až neuvěřitelných 45 dní.

Výdrž deklarovaná výrobcem
Výdrž deklarovaná výrobcem

Jedním z největších žroutů baterie bývá používání pozičních satelitních systémů. Nové T-Rexy zvládnou v režimu vysoké přesnosti fungovat až 26 hodin. Pokud vystačíte s menší přesností, můžete počítat dokonce až s 58 hodinami. Při teplotách 30 stupňů pod nulou hodinky vydrží až 10 hodin se zapnutou GPS, respektive 9 dní s vypnutou GPS.

Plně nabité za dvě hodiny
Plně nabité za dvě hodiny

Takto pěkných hodnot dosahují hodinky díky integrované lithium-polymerové baterii s kapacitou 500 mAh. Když už se přeci jen vybijí, slouží k jejích nabíjení magnetická nabíječka se dvěma piny, která zvládne hodinky nabít z 0 na 100 % během dvou hodin.

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Operační systém a aplikace

Jak je u hodinek značky Amazfit zvykem, běží na nich operační systém Zepp OS. Jednou z jeho výhod má být možnost instalace dalších aplikací, kterých je zatím něco přes deset. V brzké budoucnosti by se například měla objevit možnost propojení hodinek s akční kamerou GoPro.

Operační systém Zepp OS
Operační systém Zepp OS

Z mnoha dalších funkcí jmenujme například vzdálené ovládání spouště fotoaparátu v mobilu, hlasové poznámky nebo budík. V základní softwarové výbavě nechybí ani stopky, předpověď počasí, kompas, časovač Pomodoro nebo možnost vyhledání telefonu. Samozřejmostí jsou notifikace z chytrého telefonu a upozornění na příchozí hovor, nicméně z hodinek nelze telefonovat.

Možnost instalovat aplikace
Možnost instalovat aplikace

Pro párování, správu hodinek a komunikaci s telefonem je určena aplikace Zepp, která je k dispozici zdarma pro zařízení s Androidem a iOS. Slouží k zobrazování a analýze zdravotních a cvičebních údajů, obsahuje obchod s ciferníky a poskytuje aktualizace systému.

Zepp(formerly Amazfit)
Zepp(formerly Amazfit)
Developer: Huami Inc.
Price: Free

Hodinky zatím nejsou k dispozici na českém trhu, nicméně očekáváme, že se zde v dohledné době objeví. Dle dostupných informací by se v Evropě měly začít prodávat již 1. června. V e-shopu Amazfit stojí 229,99 dolarů, což je v přepočtu přibližně 5 320 Kč.

Jak se vám líbí hodinky Amazfit T-Rex 2?

Zdroje: amazfit.com, androidheadlines.com.

Samsung Galaxy Buds2

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x