Xiaomi Mi Band 7: větší displej, delší výdrž a celodenní měření SpO2

Jak bylo v plánu, Xiaomi v úterý 24. května představilo nejnovější generaci svého chytrého náramku. Můžeme konstatovat, že Xiaomi Mi Band 7 (bude se prodávat jako Xiaomi Smart Band 7) v podstatě ničím nepřekvapil a víceméně vše podstatné již zaznělo ve článku Fotky krabičky odhalily parametry náramku Xiaomi Smart Band 7.

Xiaomi Mi Band 7
Xiaomi Mi Band 7

Prakticky nic se nezměnilo z designového hlediska – náramek má stále podobu kapsle usazené v řemínku z termoplastického polyuretanu (TPU). Zásadních změn opravdu není mnoho, takže z tohoto pohledu rozhodně nelze mluvit o nějaké revoluci – Mi Band 7 je spíše evolučním krůčkem.

Hlavní novinky náramku Xiaomi Mi Band 7
Hlavní novinky náramku Xiaomi Mi Band 7

Xiaomi Mi Band 7 s větším displejem

Jednou z nejhlasitěji propagovaných novinek je větší AMOLED obrazovka. Zatímco u Mi Bandu 6 je velká 1,56″ a má rozlišení 152 × 486 obrazových bodů, u letošního modelu povyrostla na 1,62″ a přichází s rozlišením 192 × 490 obrazových bodů, z čehož plyne jemnost 326 ppi. Maximální jas vzrostl o 50 nitů na 500 nitů, což by mělo přinést ještě lepší čitelnost na přímém slunci.

Větší AMOLED obrazovka
Větší AMOLED obrazovka

Displej se zvětšoval především na úkor rámečků kolem něj. Rozměry těla náramku jsou (až na šířku) menší než loni – měří 46,5 × 20,7 × 12,25 milimetrů a je nepatrně těžší – váží 13,5 gramů. Tělo náramku je tradičně vyrobeno z černého polykarbonátu.

Inovované uživatelské rozhraní
Inovované uživatelské rozhraní

Budoucí majitelé se mohou těšit na kompletně inovované uživatelské rozhraní, které se z designového jazyka blíží tomu, co můžeme znát z hodinek Xiaomi Watch S1. V nabídce bude více než stovka ciferníků, včetně dynamických, přičemž u některých bude možné aplikovat na pozadí vlastní fotografie.

Více než stovka ciferníků
Více než stovka ciferníků

Poměrně zásadní novinkou je podpora funkce AoD (Always on Display). Náramek tak bude moci zobrazovat čas a další informace bez nutnosti zvedat ruku. V nabídce bude několik ciferníků pro AoD, včetně digitálních a ručičkových.

Funkce AoD (Always on Display)
Funkce AoD (Always on Display)

Sportem ku zdraví!

Zatímco Mi Band 6 dokázal měřit třicet typů sportovních aktivit, letošní verze přichází v tomto směru s podstatným upgradem. Umí sledovat a vyhodnocovat 120 typů sportů odehrávajících se venku, v posilovně i tělocvičně. Díky měření aktivity a sledování tepové frekvence nabídne podrobné analýzy, včetně údaje o spálených kaloriích.

Umí sledovat a vyhodnocovat 120 typů sportů
Umí sledovat a vyhodnocovat 120 typů sportů

Stejně, jako předchozí generace, umí náramek měřit tepovou frekvenci v průběhu celého dne. Nově přibyla možnost kontinuálního sledování úrovně okysličení krve (SpO2) s vibračním upozorněním na příliš nízké hodnoty. V průběhu cvičení dokáže Mi Band 7 měřit nejvyšší množství kyslíku, které jste schopni během tréninku využít (VO2max).

Měření tepu a SpO2 v průběhu dne
Měření tepu a SpO2 v průběhu dne

Kromě toho náramek vyhodnocuje další údaje a poskytne informace o tréninkovém efektu, tréninkové zátěži a době potřebné k zotavení. Bohužel, jak jsme avizovali již před několika měsíců, ani letošní verze se nedočkala podpory satelitních pozičních systémů. Pro měření trasy venkovních aktivit tak nadále bude nutné nosit s sebou telefon.

Vyhodnocování tréninku
Vyhodnocování tréninku

Xiaomi Smart Band 7 má oficiálně deklarovanou odolnost proti vodě do 5 ATM, takže se nemusíte bát s ním koupat nebo plavat. Ostatně i v nabídce podporovaných aktivit najdete například plavání v bazénu či šnorchlování, přičemž náramek umí rozpoznat čtyři (blíže nespecifikované) plavecké styly.

Xiaomi 13
Odolnost proti vodě do 5 ATM
Odolnost proti vodě do 5 ATM

Náramek nabitý funkcemi

Náramek samozřejmě počítá kroky, které absolvujete v průběhu dne, odvozuje z nich ušlou vzdálenost a spálené kalorie. Kromě toho však nabízí i celou řadu dalších funkcí pro sledování zdraví a životního stylu, jako je průběžné měření tepové frekvence a saturace kyslíku v krvi realizované pomocí optického snímače na spodní straně těla.

Porovnávání s přáteli
Porovnávání s přáteli

Nechybí měření úrovně stresu v průběhu dne či monitorování spánku, včetně detekce jednotlivých spánkových fází. V tuto chvíli bohužel není jasné, zda se u letošní verze dočkáme chytrého buzení v mělké spánkové fázi, které by mělo být příjemnější než napevno nastavený budík.

Xiaomi Mi Band 7 větší displej, delší výdrž a celodenní měření SpO2
Xiaomi Mi Band 7 větší displej, delší výdrž a celodenní měření SpO2

Samozřejmě nemohou chybět další populární funkce, jako je zobrazování oznámení z připojeného chytrého telefonu či upozornění na příchozí hovor (s ohledem na absenci mikrofonu a reproduktoru však není možné z náramku telefonovat).

Funkce náramku Xiaomi Mi Band 7
Funkce náramku Xiaomi Mi Band 7

K dispozici je také ovládání hudebního přehrávače a spouště fotoaparátu v mobilu, vyhledání telefonu z náramku nebo rozsvícení obrazovky, která pak může sloužit jako nouzová svítilna. Chybět nebude ani oblíbená předpověď počasí nebo dechová cvičení.

Další funkce Xiaomi Mi Band 7

Podobně, jako v případě loňské verze, bude i Mi Band 7 nabízen ve dvou variantách: bez NFC (model M2129B1, nebo s NFC (model M2130B1), se kterou bude možné bezkontaktně platit. Nic se zatím nemění na tom, že podporovány jsou výhradně karty Mastercard vydané ČSOB, mBankou či fintechem Curve.

Náramkem Xiaomi Mi Band 7 s NFC bude možné platit
Náramkem Xiaomi Mi Band 7 s NFC bude možné platit

Náramek Xiaomi Smart Band 7 pohání lithium-iontová baterie s kapacitou 180 mAh, což je další významný upgrade, neboť loňská verze měla jen 125mAh baterii. Výrobce deklaruje, že při typickém používání vydrží náramek na jedno nabití až 15 dní, respektive až 9 dní náročnějšího používání. Nabíjení probíhá přes magnetický konektor se dvěma piny.

Magnetická nabíječka
Magnetická nabíječka

Spíše kosmetickým upgradem je vylepšená konektivita – zatímco Mi Band 6 podporoval Bluetooth ve verzi 5.0, letošní verze povýšila na Bluetooth 5.2. To ale není nic, co by mohl uživatel nějakým způsobem poznat.

Obsah balení
Obsah balení

Náramek se začne na čínském trhu prodávat v poslední květnový den, přičemž verze bez NFC přijde na 249 čínských jüanů (v přepočtu asi 860 Kč) a varianta s NFC bude stát 299 čínských jüanů (v přepočtu asi 1 030 Kč). Počítáme s tím, že se v dohledné době objeví i na českém trhu. Balení bude obsahovat tělo náramku, řemínek, nabíjecí kabel a návod k použití.

Naplnil Xiaomi Mi Band 7 vaše očekávání?

Zdroj: mi.com.

Xiaomi Redmi Note 11
Fotky krabičky odhalily parametry náramku Xiaomi Smart Band 7
Fotky krabičky odhalily parametry náramku Xiaomi Smart Band 7

Den před oficiálním představením se na internetu objevily fotografie krabičky s nejnovějším chytrým náramkem od Xiaomi. V duchu posledních změn Číst dál...

Xiaomi Mi Band 7 bude představen v úterý 24. května. Co přinese?
Xiaomi Mi Band 7 bude představen v úterý 24. května. Co přinese?

Fanoušci levných náramků se po více než roce dočkají nové generace! V úterý 24. května ve 13:00 našeho (tj. středoevropského Číst dál...

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7: jaká vylepšení (ne)přinese?
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7: jaká vylepšení (ne)přinese?

V uplynulých hodinách se začaly objevovat informace o novinkách, které má přinést chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7. Ačkoli některé Číst dál...

Poco F4 GT 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Ondřej
Ondřej
1 rok před

Chci se zeptat bude na to pasovat náramek z mi band 5/6 ?

TFS
TFS
1 rok před

Dobrý den, co myslíte kdy se bude k mání v Česku ke koupi? 🙂 Děkuji za odp.

4
0
Napište nám svůj komentář!x