Aplikace Mi Band Maps přináší Mapy Google pro Mi Band 3 a Amazfit Bip

Pokud vlastníte náramek Mi Band 3 nebo hodinky Amazfit Bip, možná vás překvapí, že jsou tato zařízení schopna fungovat ve spolupráci s Mapami Google. Je to možné díky aplikaci Mi Band Maps, která sice v Obchodě Play existuje skoro čtvrt roku, ale až minulý týden se dočkala větší mediální pozornosti.

Program, který stojí 0,99 eur, tedy v přepočtu asi 24 korun, lze používat ve spolupráci s náramkem Mi Band 3 (v našem e-shopu pořídíte od 710 Kč), nebo s hodinkami Amazfit Bip (v našem e-shopu je prodáváme za cenu od 1590 Kč). Existuje pouze ve verzi pro Android a nespolupracuje s jinými náramky ani hodinkami.

Co aplikace Mi Band Maps umí?

Základní myšlenkou aplikace Mi Band Maps je usnadnit pohyb po neznámých místech, aniž by uživatel musel držet v ruce telefon. Sleduje cestu k zadanému cíli a odesílá informace o odbočkách ve formě grafických notifikací na obrazovku hodinek či náramku.

Sám autor, italský vývojář Francesco Re, své dílko na Redditu představil slovy: „Vyvinul jsem jednoduchou a chytrou aplikaci, který promění váš náramek Mi Band 3 na praktického navigátora, použitelného při chůzi, jízdě na kole nebo na skútru.“

Celkem pochopitelně s ohledem na schopnosti obrazovek obou zařízení aplikace nevykresluje přímo mapy. Zobrazuje v textové formě názvy ulic nebo čísla silnic, zbývající vzdálenost do cíle a předpokládaný čas příjezdu nebo příchodu.

Důležitým prvkem je neuvěřitelně jednoduché a intuitivní rozhraní, které je velmi snadné přizpůsobit představám uživatele. Lze například určit, které údaje budou na obrazovce prezentovány nebo změnit používané jednotky.

Jak si užít navigaci na hodinkách?

S aplikací Mi Band Maps můžete nechat telefon v kapse či v tašce, neboť všechny instrukce se budou zobrazovat na displeji hodinek či náramku. Abyste žádnou nezmeškali, upozorní vás zařízení na nutnost podívat se na obrazovku zavibrováním.

Nutno podotknout, že aby program fungoval, musí být v telefonu nainstalována aplikace Mi Fit, která je spárována s příslušným nositelným zařízením. Program vyžaduje přístup k notifikacím, aby mohl číst navigační pokyny z Map Google, a k úložišti, kam si ukládá konfiguraci a další grafické prostředky.

Aplikace Mi Band Maps je dostupná v Obchodě Play od konce října loňského roku. Je kompatibilní s náramkem Xiaomi Mi Band 3 a hodinkami Amazfit Bip. Po více než deseti tisících stažení má průměrné hodnocení známkou 4,1. Instalační balíček velký 5,3 MB lze použít na telefonech s Androidem 5.1 a novějším. Aktuálně stojí 23,99 korun.

Navigator for Mi Band 3, 4, Bip and Cor
Navigator for Mi Band 3, 4, Bip and Cor
Developer: Francesco Re
Price: To be announced

Využijete možnost nechat se navigovat z hodinek či náramku?

Zdroje: pokoleniesmart.pl, xiaomitoday.com, tuttoandroid.net, reddit.com.

2 komentáře: „Aplikace Mi Band Maps přináší Mapy Google pro Mi Band 3 a Amazfit Bip

 • 16. 3. 2019 (9:45)
  Permalink

  Dobry den sla by tato aplikace i z xiaomy amazfit cor 2?

 • 17. 3. 2019 (19:20)
  Permalink

  @Vera
  Dobrý den,

  ano, v Obchodě Play autor zmiňuje, že funguje i s Amazfit Cor.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.