Aplikace Xiaomi Wear umí nově importovat data z aplikace Mi Fit

Chystáte se přejít z náramku Mi Band na hodinky Xiaomi Mi Watch či Xiaomi Mi Watch Lite? Pak vás jistě potěší informace, že nemusíte přijít o naměřená data! Nová verze aplikace Xiaomi Wear s číslem 2.9.2i totiž přináší možnost importovat data z aplikace Mi Fit.

Hned na začátku musíme ujasnit zásadní věc: aplikaci Xiaomi Wear lze používat s hodinkami Xiaomi Mi Watch a Xiaomi Mi Watch Lite a náramky Mi Smart Band 4C a Mi Smart Band 6. Pro starší verze náramků Mi Band je určena aplikace Mi Fit, kterou lze také používat také s aktuálním Mi (Smart) Bandem 6.

Import dat do Xiaomi Wear z aplikace Mi Fit

Až do verze 2.9.2i nebyl přenos dat mezi aplikacemi Mi Fit a Xiaomi Wear možný. Pokud tedy uživatel přešel z náramku na hodinky, zůstala celá historie jeho sportovních aktivit ve staré aplikaci, zatímco v té nové musel začít nanovo.

To se nyní mění a na úvodní obrazovce v sekci Profil se nově zobrazuje položka Přenést z aplikace Mi Fit. Pokud na ni klepnete, dozvíte se, že lze přenést historii cvičení a údaje o zdraví, jako je počet kroků, srdeční tep, data o spánku, míře stresu, hladině kyslíku v krvi a PAI skóre. V podrobnostech se pak dozvíte detailní informace o tom, co znamená přenos dat z aplikace Mi Fit.

Co znamená přenos dat z aplikace Mi Fit?

  1. Přenést můžete údaje o vašem zdraví jako jsou ručně zadaná data v aplikaci Mi Fit a data naměřená vybranými náramky společnosti Xiaomi.
  2. Před zahájením přenosu se připojte ke svému chytrému náramku a synchronizujte data. Přenést lze pouze již naměřená či uložená data na vašem účtu. Nová data z aplikace Mi Fit po klepnutí na Přenést nebudou zobrazována.
  3. Po zahájení přenosu tento proces nelze zvrátit. Pro odstranění údajů o zdraví a cvičeních z této aplikace klepněte na záložku Profil-Nastavení-Pravidla a podmínky a zvolte možnost Odebrat oprávnění.
  4. Z důvodu omezení sloužících k ochraně vašich údajů nelze osobní údaje uložené na serverech v EU přenést do regionů mimo EU. Pokud jste během procesu registrace v aplikaci Mi Fit vybrali oblast patřící do EU a v aplikaci Xiaomi Wear/Xiaomi Wear Lite zvolili zemi mimo EU, nebudete moci data přenést.
  5. Po dokončení přenosu uvidíte propojená data přímo v aplikaci. Týdenní souhrny a žebříčky zůstanou nezměněny.
  6. Pokud máte potíže s přihlášením v aplikaci Mi Fit, zkuste se přihlásit pomocí telefonu. Pokud chcete do svého účtu přidat telefonní číslo, otevřete Mi Fit, přejděte na záložku Profil-Nastavení-Účet a zabezpečení a klepněte na Telefon.
  7. Pokud narazíte na jiný problém, přejděte do záložky Profil-Nastavení-Zpětná vazba v aplikaci Xiaomi Wear/Xiaomi Wear Lite a zadejte následující informace: (1) Souhrn: Přenos dat z aplikace Mi Fit se nezdařil.  (2) ID vašeho účtu. ID účtu naleznete v aplikaci Mi Fit-Profil klepněte na profilovou fotografii a zvolte ID.

Jak na přenos dat do Xiaomi Wear z Mi Fit?

Pokud chcete přenést svá data z aplikace Mi Fit do aplikace Xiaomi Wear, pak v sekci Profil klepněte na tlačítko Přenést z aplikace Mi Fit. V následujícím kroku klepněte na Přenést a budete vyzváni k přihlášení k účtu, který jste používali v aplikaci Mi Fit. Kromě telefonního čísla či e-mailu a hesla lze použít také účty Apple, Xiaomi, Facebook, WeChat a Google.

Pokud se vše podaří, bude zahájen přenos dat, o jehož průběhu budete průběžně informováni. Nejprve se přenesou informace o počtu kroků, srdečním tepu a spánku. Následují údaje o historii cvičení, míře stresu a PAI skóre. V případě poslední verze náramku Mi Band se přenesou i informace o měření hladiny kyslíku v krvi.

Informace o probíhajícím přenosu
Informace o probíhajícím přenosu

Tímto způsobem by tedy mělo být možné přenést data naměřená náramky Mi Band do aplikace Xiaomi Wear, používané s hodinkami Xiaomi Mi Watch a Xiaomi Mi Watch Lite a náramky Mi Smart Band 4C a Mi Smart Band 6.

Využijete možnosti přenosu dat?

Aktualizace aplikace Mi Fit vylepšuje kompatibilitu s Androidem 10 i iOS 13
Aktualizace aplikace Mi Fit vylepšuje kompatibilitu s Androidem 10 i iOS 13

Minulý týden vydala společnost Huami, která je mimo jiné výrobcem náramků Mi Band, dvě aktualizace aplikace Mi Fit. Jejich cílem Číst dál...

Oficiální čeština pro Xiaomi Mi Band 4 je konečně tady! Jak ji získat?
Oficiální čeština pro Xiaomi Mi Band 4 je konečně tady! Jak ji získat?

Po mnoha nepotvrzených zvěstích, které často ochotně šířily i některé české informační weby a e-shopy, je to konečně tady! Oficiální Číst dál...

Chytré hodinky s podporou 150+ sportovních režimů. 24/7 monitoring zdraví a Bluetooth telefonní hovory
Jak změnit ciferník na hodinkách Amazfit přes aplikaci Zepp
Jak změnit ciferník na hodinkách Amazfit přes aplikaci Zepp

Jednou z mnoha výhod chytrých hodinek Amazfit jsou široké možnosti jejich individualizace. Kromě výměny řemínku můžete svým představám a estetickým Číst dál...

Xiaomi Mi Band 5

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
michal
michal
1 rok před

Zmíněnou verzi aplikace mám ale ikonka na přenos tam není 🤔

Kamil
Kamil
1 rok před

4c – ano
5 – ne
6 – ano
Je to opravdu tak? Nebo band 5 funguje s novou appkou take bez problemu?

Last edited 1 rok před by Kamil
Kamil
Kamil
Odpovědět  Kamil
1 rok před

Ok nefunguje. Kazdopadne po vyzkouseni vypada app hure nez mifit.

Patrik
Patrik
8 měsíců před

Zdravim, v appke sa mi ukazalo ze za poslednych 24 h sim prekrocil pocet prihlaseni, co to znamená ? Ze treba pockať 1 den a znova sa prihlasiť ?? Dakujem

Žaneta
Žaneta
22 dní před

Dobrý den aplikace přestala fungovat jsem opravdu sklamana

10
0
Napište nám svůj komentář!x