Podrobná recenze Xiaomi Mi Watch: takřka dokonalé chytré hodinky

Existují desítky, dost možná i stovky chytrých hodinek. Zatímco ty nejlevnější začínají na několika stokorunách, ceny těch nejdražších se pohybují v řádu desítek tisíc. Xiaomi má také několik želízek v ohni, přičemž k těm nejžhavějším patří hodinky pojmenované prostě Mi Watch. Jaké jsou, co umí, kde jsou jejich silné stránky a slabiny? Na to vám odpoví naše podrobná recenze Xiaomi Mi Watch.

Recenze Xiaomi Mi Watch
Recenze Xiaomi Mi Watch

Než se pustíme do recenze, měli bychom podotknout, že Xiaomi Mi Watch pořídíte i v našich e-shopech. V českém online obchodě stojí 2890 korun, ve slovenském pak přijdou na 109 eur.

Obsah recenze Xiaomi Mi Watch

Recenze Xiaomi Mi Watch začíná rozbalováním

Hodinky jsou dodávány v dlouhé matně černé krabičce z papíru, na jejíž horní straně poutá pozornost jejich plastické lesklé vyobrazení. Samozřejmě zde nemůže chybět logo Mi a název Mi Watch, doplněný menším textem, deklarujícím, že se jedná o chytré hodinky.

Recenze Xiaomi Mi Watch začíná rozbalováním
Recenze Xiaomi Mi Watch začíná rozbalováním

Boky krabičky výrobce využil k propagaci vlastností, jež by mohly pomoci zákazníkům s rozhodováním. Jmenujme například hmotnost jen 32 gramů či schopnost měření tepové frekvence a úrovně okysličení krve (SpO2). K dalším lákadlům pak patří dlouhá výdrž na jedno nabití, podpora více než 110 typů sportovních aktivit či odolnost proti vodě do 5 atmosfér.

Rozbalili jsme chytré hodinky Xiaomi Mi Watch
Rozbalili jsme chytré hodinky Xiaomi Mi Watch

Po otevření lze z krabičky vysunout lůžko z recyklovaného papíru, ve kterém jsou uložené hodinky, jejichž obrazovku chrání transportní fólie. Ve spodním „patře“ jsme našli dokumentaci, stručnou uživatelskou příručku a magnetickou nabíjecí kolébku, zakončenou konektorem USB-A (tj. bez nabíjecího adaptéru).

Vzhled Xiaomi Mi Watch

Horní stranu hodinek naprosto pochopitelně zabírá dotyková obrazovka. Ta má kruhový tvar, průměr 1,39″ (35,3 milimetrů) a rozlišení 454 × 454 obrazových bodů (jemnost 326 ppi). Jedná se o AMOLED displej, vyznačující se krásně jasnými barvami a výbornou čitelností. Obrazovka je chráněna zaobleným sklíčkem, výrobce však nijak nedeklaruje, že by se jednalo o nějaké značkové odolné sklo.

Obrazovka a dvě tlačítka
Obrazovka a dvě tlačítka

Tělo je vyrobeno z polyamidu vyztuženého skelnými vlákny. U námi testovaného kusu mělo matně černou barvu – na výběr je ještě béžová, nebo modrá. Rozměry samotných hodinek jsou 45,9 × 53,35 × 11,8 milimetrů, a i s řemínkem váží 42 gramů.

Na pravé hraně jsou symetricky umístěná dvě tlačítka. Zatímco horní slouží ke vstupu do nabídky aplikací a návratu na výchozí obrazovku, spodní s nápisem Sport otevírá nabídku s přehledem podporovaných sportovních aktivit. Funkci spodního tlačítka lze předefinovat na spuštění konkrétní sportovní aktivity.

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Recenze hodinek Xiaomi Mi Watch
Recenze hodinek Xiaomi Mi Watch

Zajímavé je, že oběma tlačítky lze otáčet podobným způsobem, jako se natahují klasické mechanické hodinky. Smysl otáčení jsme však nepochopili – hodinky na něj totiž nijak nereagují. Jistě by nebylo marné, kdyby šlo tímto způsobem například procházet nabídkami.

Na spodní straně Xiaomi Mi Watch najdeme především optický snímač. Dle výrobce se jedná o novou generaci PPG senzorů, které jsou schopné sledovat a měřit nejen tepovou frekvenci, ale také úroveň okysličení krve. Kromě snímače jsou na spodní straně ještě nabíjecí piny.

Optické snímače na spodní straně hodinek
Optické snímače na spodní straně hodinek

Řemínek

Součástí hodinek je také řemínek – v našem případě opět černé barvy. Ten je vyroben z termoplastického polyuretanu (TPU), někdy komerčně označovaného jako „silikonová guma“. Délku řemínku lze díky sedmnácti otvorům měnit v rozmezí 130 do 220 milimetrů, nicméně myslíme, že na skutečně silnou ruku bude možná krátký.

Řemínek z termoplastického polyuretanu (TPU)
Řemínek z termoplastického polyuretanu (TPU)

Správné uchycení zajišťuje plastová spona a dvě přezky. Řemínek se nám sice během testu ani jednou nerozepnul, nicméně přezky měly tendenci sjíždět, kvůli čemuž se konec řemínku občas odchyloval. Použitý materiál vnímáme kladně – je na ruce příjemný a díky perforacím poměrně dobře prodyšný.

Správné uchycení zajišťuje plastová spona a dvě přezky
Správné uchycení zajišťuje plastová spona a dvě přezky

Pokud by vám řemínek nevyhovoval, není problém ho vyměnit za jiný. Stačí si vybrat v hodinářství, e-shopu nebo třeba na AliExpressu v podstatě jakýkoli řemínek k hodinkám široký 22 milimetrů. Jeho výměna je celkem jednoduchá.

První zapnutí a spárování

Hodinky byly v krabičce vypnuté a probudili jsme je delším stiskem horního tlačítka. Po spuštění se zobrazila nabídka pro výběr jazyka, kterým budou hodinky komunikovat. Potěšujícím faktem je skutečnost, že v nabídce nechybí čeština.

Recenze Xiaomi Mi Watch ukázala, že komunikují hezky česky
Recenze Xiaomi Mi Watch ukázala, že komunikují hezky česky

Následně se na obrazovce objeví QR kód, obsahující odkaz pro stažení aplikace Xiaomi Wear. Tu můžete na telefon stáhnout i bez nutnosti skenování – pro Android je k zdarma dispozici v Obchodě Google Play, pro iPhone pak v App Store. Další dějství se pak odehrává na chytrém telefonu.

The app was not found in the store. 🙁

Po spuštění aplikace je nutné odsouhlasit smluvní podmínky a zásady ochrany osobních údajů. Následuje přihlášení účtem Xiaomi, který lze případně vytvořit. Proces pokračuje výběrem země (Česko nechybí), volbou pohlaví, zadáním data narození, výšky a váhy. Pak je v sekci Profil nutné klepnout na Zařízení a zvolit Mi Watch (aplikace podporuje ještě Mi Watch Lite a Mi Smart Band 4C).

Servis XM.cz

Následuje vyhledání hodinek, opětovné potvrzení smluvních podmínek a zásad ochrany osobních údajů. Párování je pak nutné potvrdit na hodinkách. Poté se vás ujme průvodce, který vysvětlí základní principy ovládání. Dále je vhodné nastavit aplikaci přístup k notifikacím a to, aby ji systém neukončoval. Podrobnosti najdete v našich článcích MIUI 12 – tipy a triky: jak nastavit notifikace na hodinky nebo náramek? a MIUI 12 – tipy a triky: co udělat, aby systém neukončoval aplikace?

Základy ovládání hodinek Xiaomi Mi Watch

Jak jsme si řekli v kapitole věnované vzhledu hodinek Xiaomi Mi Watch, na pravé hraně jsou dvě tlačítka. To horní slouží k zobrazení seznamu aplikací a v případě, že se nacházíte v nějaké nabídce či aplikaci, také k návratu na ciferník – tedy „úvodní obrazovku“.

Spodní tlačítko je určeno k rychlému vyvolání seznamu sportovních aktivit. Typickým rysem těchto hodinek je, že lze řadu věcí provést více způsoby. Do seznamu podporovaných sportů se tak dostanete i přes nabídku aplikací (horní tlačítko) a klepnutím na první ikonu Cvičení. Funkci dolního tlačítka lze předefinovat – v aplikaci tuto možnost najdete v sekci Profil-Další nastaven-Sekundární tlačítko. Tlačítkem pak můžete spouštět jednu konkrétní aktivitu, kterou máte v seznamu.

Dalším ovládacím prvkem je dotyková obrazovka. Tahem doleva nebo doprava lze přepínat mezi takzvanými widgety, které zobrazují různé informace. To, které widgety a v jakém pořadí budete mít dostupné, můžete změnit v aplikaci Xiaomi Wear v sekci Profil-Další nastavení-Správa widgetů. Klepnutím na ikonu v horní části widgetu otevřete příslušnou aplikaci.

Widgety

K dispozici jsou následující widgety:

 • Displej náramku – hlavní obrazovka/ciferník hodinek.
 • Srdeční tep – zobrazuje aktuální tepovou frekvenci, graf jejího vývoje v čase, maximální a minimální naměřený tep.
 • Energie – ukazuje číslem a graficky aktuální množství energie, které byste měli mít s ohledem na spánek a aktivitu.
 • Spánek – zobrazuje délku a bodové hodnocení posledního spánku.
 • Počasí – ukazuje aktuální teplotu v daném místě, předpokládanou nejvyšší a nejnižší teplotu v průběhu dne a noci a stručný slovní popis.
 • Míra stresu – zobrazuje hodnotu aktuálního stresu, jakož i nejnižší, nejvyšší a průměrnou hodnotu v posledních 24 hodinách.
 • Hladina kyslíku v krvi – dovoluje provést jednorázově měření okysličení krve (SpO2) a poté zobrazuje její hodnotu.
 • Hudba – ovládání hudby v přehrávači v telefonu. Přes widget lze pozastavovat a spouštět přehrávání, přeskakovat mezi skladbami a měnit hlasitost.
 • Aktivity – ukazuje vaši aktivitu, konkrétně spálené kalorie, počet ušlých kroků a počet stání.

Protože jsou hodinky vybavené dotykovou obrazovkou, probíhá jejich ovládání i touto cestou. Klepnutím se potvrzují položky a spouštějí aplikace, krok zpět je reprezentován tahem prstu zleva doprava. U aplikací s více obrazovkami se lze posouvat vertikálním posunem.

Celkově ovládání Xiaomi Mi Watch hodnotíme jako intuitivní a snadno pochopitelné. Nesporným kladem je velmi svižná odezva a naprostá plynulost uživatelského rozhraní, podstatnou roli hraje i poměrně velký displej.

Užijte si EXTRA SLEVY! na všechny zánovní produkty v top kvalitě

Aplikace v hodinkách Xiaomi Mi Watch

V sekci aplikací, do které se dostanete stiskem horního tlačítka, je připraveno 23 ikonek – většinou se jedná o aplikace. Ikonky jsou malé, zobrazené ve třech sloupcích a bohužel citelně chybí jakékoli popisky. Hned na úvod je vhodné podotknout, že další aplikace nelze uživatelsky instalovat a počet ani typ dostupných ikonek nijak nekoresponduje s programy nainstalovanými v telefonu.

Můžeme předpokládat, že Xiaomi časem přidá ještě nějaké další aplikace. Například aktualizace firmwaru na verzi 1.2.52 přinesla v polovině února asistentku Amazon Alexa a možnost vzdáleného ovládání spouště fotoaparátu. V následujících podkapitolách si stručně představíme jednotlivé aplikace, které byly dostupné k 26. března 2021.

Cvičení

Protože jde primárně o sportovní hodinky, je hned první ikonkou Cvičení. Najdete zde seznam více než 110 sportovních aktivit, které můžete pomocí Xiaomi Mi Watch měřit. To, jaké typy cvičení budete mít k dispozici na první obrazovce, můžete ovlivnit buď přímo na hodinkách, nebo v aplikaci Xiaomi Wear (v sekci Profil-Další nastavení-Cvičení).

Měření sportovních aktivit se budeme věnovat podrobněji dále. Zde jen načrtněme, že po výběru cvičení následuje vyhledání GPS signálu (jedná-li se o venkovní aktivitu) a následně můžete spustit měření. Hodinky zaznamenávají tepovou frekvenci, spálené kalorie, kroky a případně trasu a překonanou vzdálenost.

Ke cvičením se dostanete nejen přes nabídku aplikací, ale také spodním tlačítkem na hodinkách. Při plavání se obrazovka zamkne, aby se zabránilo náhodným klepnutím kapkami vody – v takovém případě ji lze odemknout stiskem jednoho z tlačítek.

Historie

V této sekci se můžete podívat na historii zaznamenaných aktivit. Ty jsou rozlišeny barevně – například cyklistika je zelená, chůze oranžová a jóga modrá. Po klepnutí se zobrazí podrobnosti o konkrétním cvičení, jako je datum a čas, doba trvání či počet spálených kalorií.

Na dalších obrazovkách pak jsou informace o čase, aktivních a celkových kaloriích a průměrné tepové frekvenci. K dispozici je také podrobný graf tepu v průběhu cvičení s údaji o průměrné, minimální a maximální frekvenci.

Hodinky také ukazují, kolik času jste strávili v jednotlivých zónách tepové frekvence (zahřívání, spalování tuku, aerobní, anaerobní a extrémní) a vyhodnocují celkový tréninkový efekt. Poskytované informace se liší podle typu aktivity – například u chůze se dozvíte průměrnou kadenci kroků, rychlost a tempo, včetně grafického znázornění.

Apple AirPonds Pro 2

Nutno upozornit, že hodinky nemusí uložit krátká cvičení – při indoorových aktivitách je neuloží, pokud trvají méně než tři minuty. Při outdoorových ukládají pouze takové, během kterých překonáte alespoň 100 metrů. V případě plavání uloží pouze aktivity, při nichž bylo spáleno více než 5 kcal.

Aktivity

Hodinky v průběhu dne sledují tři základní metriky, jejichž měření můžete sledovat v této aplikaci. Jedná se o aktivní spálené kalorie, kroky a stání. V této sekci se můžete podívat, jak si vedete z hlediska plnění plánů, které lze nastavit v aplikaci Xiaomi Wear.

Na první obrazovce je základní přehled v podobě grafů, ze kterých jedním pohledem snadno vyčtete, kolik z denních cílů máte splněno. Jedná se v podstatě o obdobu kroužků, jež můžete znát z Apple Watch a mnoha dalších typů hodinek.

Na dalších třech obrazovkách pak lze sledovat naměřené hodnoty v průběhu času – tedy kdy jste jak chodili a/nebo spalovali kalorie, případně kdy jste se postavili hodinu po hodině. Některé ciferníky zobrazují tyto údaje přímo na výchozí obrazovce hodinek.

Tepová frekvence

Jak jsme zmínili v první kapitole – na spodní straně hodinek jsou optické snímače, jejichž úkolem je měření tepové frekvence. V nastavení si můžete aktivovat kontinuální měření v průběhu celého dne – hodinky v tomto režimu zcela bez problémů vydrží déle než dva týdny provozu na jedno nabití.

V aplikaci pro hodinky můžete vidět aktuální tepovou frekvenci a graf jejího vývoje v průběhu času. K dispozici je také informace o nejvyšším a nejnižším tepu, jakož i klidová srdeční frekvence (tj. tep v bdělém a klidovém stavu).

Na další obrazovce je graficky vyobrazen poměr tepových zón, ve kterých jste se pohybovali, a o další obrazovku níže je graf s vývojem klidové srdeční frekvence v posledních třiceti dnech, včetně minimální a maximální hodnoty.

Apple AirPonds Pro 2

Přesnost snímače tepové frekvence hodnotíme jako velmi dobrou. Opakovaně jsme prověřili udávané údaje manuálním měřením a pokaždé jsme dospěli ke stejnému výsledku, jaký ukazovaly hodinky. Pochopitelně je pro přesné měření důležité správné utažení řemínku (nesmí být ani volný, ani moc utažený).

SpO2

Jednou ze silných stránek Xiaomi Mi Watch je schopnost měřit úroveň okysličení krve (saturace arteriální krve kyslíkem; SpO2). K měření této veličiny se běžně používají pulzní oxymetry, fungující na velmi podobném principu jako optické snímače na hodinkách.

Měření lze spustit výhradně manuálně – úroveň okysličení krve tedy není sledována kontinuálně, ani v rámci měření sportovních aktivit. Po spuštění následuje asi půl minuty trvající měření, na jehož konci se dozvíte výsledek v procentech.

Pochopitelně je nutné počítat s tím, že měření je pouze orientační – přeci jen Mi Watch nejsou deklarovány jako lékařský přístroj. Velmi podstatné je správné utažení řemínku – s příliš volným řemínkem se nám podařilo naměřit 80% saturaci, což by znamenalo vážný problém, který by bylo nutné řešit hospitalizací.

Hodinky používají třístupňovou barevnou indikaci zelená/oranžová/červená. Ačkoli je za normální hodnotu považován rozsah 95 až 100 % (některé zdroje uvádějí 95 až 98 %), Mi Watch označují zelenou rozsah od 90 %, což už reálně může naznačovat problém s okysličováním.

Spánek

Hodinky dokážou sledovat a vyhodnocovat spánek. Aby tato funkce fungovala, je nutné mít zapnuté měření tepu. Jednou z velkých výhod je, že poznávají začátek a konec spánku automaticky – není tedy nutné nic zapínat ani vypínat. Kromě začátku, konce a délky spánku dokážou také vyhodnocovat a měřit délku spánkových fází – hluboký spánek, lehký spánek, REM a bdělost.

Na hodinkách i v aplikaci pak můžete sledovat přehledný graf s vyobrazením, jak se jednotlivé fáze střídaly a jak dlouho trvaly. K dispozici je také grafické vyjádření toho, jak dlouho jste v souhrnu byli v různých spánkových fázích.

Celková kvalita spánku je hodnocena číselným skórem, pohybujícím se v rozmezí od nuly do stovky. V aplikaci si pak můžete přečíst i slovní hodnocení, kde se například dozvíte, že chodíte spát příliš pozdě, spíte moc krátce, nebo že máte málo hlubokého spánku.

Poměrně častá je otázka, která zajímá především zaměstnance pracující ve třísměnném provozu: zda hodinky dokážou měřit spánek i v průběhu dne. Toto jsme netestovali, neboť přes den jsme usnout nedokázali, ani když jsme se o to v rámci testu snažili.

Návod ale konkrétně uvádí: „Obecně se za noční považuje spánek v době od 21:00 do 9:00. Pokud však usnete před 21:00 a vzbudíte se po 9:00, bude váš spánek stále považován za noční.“ Z toho odvozujeme, že Mi Watch spánek přes den měřit neumí.

Energie

Měření aktuální energie je patrně spíše teoretické – jedná se o hodnotu, pohybující se mezi 0 a 100. Aby fungovalo, je nutné mít zapnuté měření tepu. Energii můžete získat spánkem nebo relaxací – jiné způsoby, které by navyšovaly hodnotu, jsme neobjevili. Naopak běžnými činnostmi a sportovními aktivitami energii čerpáte.

Dle popisku v aplikaci dochází k úbytku energie každodenními aktivitami, cvičením či stresem. Naopak nabít energii je možné vydatným a kvalitním spánkem, relaxací a odbouráváním stresu. Vliv na aktuální skóre má spánek, cvičení, srdeční tep a variabilita srdečního tepu.

Na hodinkách můžete sledovat aktuální hodnotu a graf jejího vývoje v průběhu času. Nejčastěji v noci roste a přes den postupně klesá. Další graf pak ukazuje, kdy se body přičítaly, a kdy odečítaly – a v jaké úrovni. Každopádně můžeme uznat, že když hodinky ukazovaly méně než 10 % energie, bývali jsme unavenější, než když ukazovaly nad 50 %.

Stres

Hodinky také dokážou měřit míru stresu – i v tomto případě se jedná o hodnotu, pohybující se na škále 0 až 100. Upřímně i tento údaj bychom brali spíše jako teoretický – je například podivné, že ani během hlubokého spánku neklesal k nule.

Míra stresu by měla odrážet výhradně psychickou zátěž (tj. nikoli fyzickou). Hodnota údajně vychází z variability tepové frekvence (HRV) a je odvozena ze změn srdečního tepu a intenzity vykonávané aktivity. Jinými slovy: nízká variabilita při malé fyzické zátěži znamená vyšší stres.

Měření stresu probíhá pouze, pokud jste nějakou dobu v klidu. V okamžicích, kdy jste delší dobu aktivní, se neprovádí. Na hodinkách i v aplikaci můžete sledovat graf s vývojem v průběhu dne, minimální, maximální a průměrnou hodnotu. Další graf pak zobrazuje poměr jednotlivých úrovní stresu.

Dýchání

Potřebujete se zklidnit v průběhu náročného dne? Pak můžete vyzkoušet dechová cvičení, která najdete v nabídce aplikací pod ikonkou Dýchání. Na úvodní obrazovce lze nastavit čas cvičení (1/2/3/4/5 minut) a rychlost dýchání (rychlé/střední/pomalé).

Po klepnutí na tlačítko Začít vás hodinky provedou dechovým cvičením. Konkrétně pomocí animace a vibrace signalizují, kdy se máte nadechnout, a kdy vydechnout. Na konci cvičení zobrazí tepovou frekvenci před a po jeho ukončení – ta by měla být na konci nižší, není to však podmínkou.

Alexa

V aktualizaci firmwaru na verzi 1.2.52 přibyla podpora chytré hlasové asistentky Amazon Alexa, jejíž ikona se tak objevila v seznamu aplikací. Bohužel v Česku zjevně není dostupná – při pokusu o spuštění se zobrazí hlášení „Je nám líto, ale služba Amazon Alexa není v oblasti vašeho účtu podporována.“

Alexa není v Česku podporována
Alexa není v Česku podporována

Hudba

Z hlediska hudby je na prvním místě nutné uvést skutečnost, že Xiaomi Mi Watch nemají (uživatelsky dostupnou) interní paměť. Nelze do nich tedy nahrát zvukové soubory a ty následně poslouchat přes bezdrátová sluchátka, jak je tomu u řady jiných hodinek.

Sekce Hudba na těchto hodinkách tedy slouží pouze k ovládání hudebního přehrávače, spuštěného v mobilním telefonu. Pokud tedy například při běhání posloucháte muziku, bez mobilu se stále neobejdete. Nebudete ho ale muset vytahovat z kapsy.

Ovládání hudebního přehrávače v mobilu
Ovládání hudebního přehrávače v mobilu

Hodinky zobrazují jméno interpreta a název aktuálně přehrávané skladby. Tyto údaje přebírají z metadat zvukových souborů, takže pokud nejsou vyplněné, zobrazují Neznámá skladba/Neznámý interpret. Dále jsou k dispozici tlačítka pro pozastavení/spuštění přehrávání, přeskakování mezi skladbami a změnu hlasitosti.

Příjemným faktem je, že hudební přehrávač lze ovládat i během cvičení. Stačí potáhnout obrazovku s aktuálními informacemi doleva, čímž vyvoláte aplikaci Hudba. V ní pak můžete ovládat hudební přehrávač na mobilu.

Vzdálená spoušť fotoaparátu

Další novinkou ve firmwaru 1.2.52 je vzdálené ovládání spouště fotoaparátu. K čemu je to dobré? Například v situacích, kdy chcete vyfotit sami sebe hlavním fotoaparátem telefonu. Stačí na mobilu spustit aplikaci Fotoaparát, umístit a zamířit objektiv tam, kde se chcete vyfotit.

Vzdálená spoušť fotoaparátu
Vzdálená spoušť fotoaparátu

Pak stačí na hodinkách stisknout tlačítko a telefon vyfotí snímek. Kromě okamžitého pořízení lze použít také samospoušť (3, nebo 5 sekund), takže nebudete na všech fotkách vyfoceni s prstem na hodinkách.

Kladem je fakt, že hodinky není nutné kvůli vzdálené spoušti párovat přes Bluetooth. K úplné dokonalosti ale přeci jen pár drobností chybí – z hodinek nelze přepínat mezi předním a zadním fotoaparátem, nastavovat blesk a ani není k dispozici živý náhled – to vše musíte zařídit na telefonu.

Budík

Hodinky vás mohou budit jemnými vibracemi, což může být pro někoho příjemnější než buzení zvukem. V aplikaci Budík lze nastavit několik nezávislých budíků. Každý může být jednorázový (tj. po buzení se deaktivuje), nebo opakovaný ve zvolené dny v týdnu.

V čase buzení začnou hodinky vibrovat. Pokud stisknete tlačítko na dotykové obrazovce, odloží se buzení o deset minut – pak hodinky budou vibrovat znovu. Budík ukončíte stiskem horního nebo dolního tlačítka na jejich boku.

Stopky

V softwarové výbavě nechybí ani funkce stopek. Ty umí měřit nejen čas od-do, ale také zaznamenávat (po klepnutí na tlačítko) čas v jednotlivých kolech. Stopky lze v případě potřeby pozastavit a opětovně spustit. Asi jedinou nevýhodou stopek je, že během měření není možné přepnout do žádné jiné aplikace.

Stopky
Stopky

Časovač

Časovač je jednoduchá „minutka“, ve které si nastavíte odpočet času. Na výběr je šest výchozích hodnot: 1, 2, 3, 5, 10 a 30 minut, případně lze manuálně nastavit jakýkoli jiný čas v rozmezí od 1 sekundy do 23 hodin, 59 minut a 59 sekund. Hodinky po vypršení nastaveného času zavibrují. Výhodou časovače je, že umí běžet na pozadí, nemusí tak být na obrazovce a s hodinkami můžete normálně pracovat.

Počasí

Jednou z oblíbených funkcí jistě budou informace o počasí. Aby správně fungovala, je nutné mít hodinky propojené s aplikací v telefonu – ta zajišťuje zjišťování aktuální polohy a stahování informací. Hodinky tedy ukazují počasí v místě, kde se aktuálně nacházíte a nelze ručně nastavit jiné místo.

Na první obrazovce je údaj o aktuální teplotě, nejvyšší a nejnižší očekávané teplotě, stručný slovní popis (například „oblačno“) a ikona, vyjadřující aktuální situaci. V dolní části je pak zeleným písmem název města, pro které jsou zobrazovány údaje.

Na další obrazovce jsou informace o kvalitě ovzduší a dále pak o rychlosti a směru větru, riziku spálení a relativní vlhkosti vzduchu. Třetí a poslední obrazovka ukazuje prognózu na další čtyři dny. Kromě ikonek jsou k dispozici údaje o minimální a maximální teplotě v jednotlivých dnech.

Tlak vzduchu

Hodinky Xiaomi Mi Watch obsahují senzor tlaku vzduchu. Díky tomu by měly umět měřit tuto hodnotu a odvozovat z ní nadmořskou výšku. Nutno říci, že s přesností jsme nebyli příliš spokojeni, byť máme možné vysvětlení.

1. března v 11:00 dopoledne udávala meteostanice ČHMI v Ostravě-Mošnově hodnotu tlaku vzduchu přepočteného na hladinu moře 1036,9 hPa. Hodinky však ukazovaly 1007 hPa. Nutno podotknout, že meteostanice ČHMI udávala tlak vzduchu 1004,6 hPa, což by naznačovalo, že hodinky nepřepočítávají tlak na hladinu moře. Naše domácí stanice Netatmo, vyznačující se vysokou přesností, udávala ve stejný čas údaj 1037,7 hPa.

Na druhé obrazovce hodinky ukazují nadmořskou výšku, kterou počítají na základě tlaku vzduchu. Nutno konstatovat, že ač je tento systém měření hojně používaný, není úplně přesný. Pomocí GPS v telefonu jsme naměřili ve třetím nadzemním podlaží výšku 232 metrů. Mapy.cz zobrazují výšku ulice 225 metrů nad mořem. Hodinky (ve třetím patře) zobrazovaly také hodnotu 225 metrů nad mořem.

Kompas

Kompas je v podstatě velmi jednoduchá aplikace, zobrazující růžici s vyznačenými směry k severu, západu, jihu a východu. Kromě toho ukazuje aktuální azimut a směr. Před prvním použitím je nutné kompas zkalibrovat.

Kompas
Kompas

Oznámení

Hodinky umí zobrazovat oznámení z vybraných aplikací v mobilním telefonu. Díky tomu můžete mít neustálý přehled o doručených SMSkách, zprávách v komunikačních aplikacích či upozornění aplikací. To, které aplikace budou hodinky notifikovat, lze nastavit v aplikaci Xiaomi Wear v sekci Profil-Oznámení aplikací. Aby vše správně fungovalo, doporučujeme provést nastavení dle našeho návodu Jak nastavit notifikace na hodinky nebo náramek?

Notifikace fungují tak, že hodinky zavibrují (nemají reproduktor, takže nevydávají žádný zvuk) a na jejich obrazovce se ukáže ikona aplikace a text oznámení. V průběhu recenze se ukázalo, že Xiaomi Mi Watch napříč deklaraci výrobce nepodporují emotikony („smajlíky“) a v některých aplikacích mají drobné problémy s diakritikou.

Sekce s oznámeními
Sekce s oznámeními

K oznámením se lze dostat tahem prstu směrem dolů na úvodní obrazovce, nebo právě přes aplikaci Oznámení. Jednotlivá oznámení po přečtení zmizí a nepřečtená oznámení se z hodinek automaticky odstraní po sedmi dnech.

Můžeme konstatovat, že oznámení na hodinkách Xiaomi Mi Watch fungovala ve spojení s telefonem Xiaomi Mi 9 zcela bezproblémově. Nikdy se nestalo, že by nás hodinky neupozornily, nebo že by se nějaká notifikace zobrazila opakovaně.

Oznámení lze na hodinkách pouze číst – není možné na ně žádným způsobem reagovat. K dispozici nejsou rychlé odpovědi, klávesnice, ani mikrofon, přes který by se dala nadiktovat odpověď. To je však primárně problém zařízení s Androidem, nikoli hodinek jako takových.

Hledání telefonu

Určitě se vám už někdy stalo, že jste hledali svůj mobilní telefon. Pokud je v dosahu hodinek (tj. jsou-li hodinky s telefonem spárované), můžete využít funkci Hledání telefonu. Po spuštění aplikace začne telefon vyzvánět, a to i tehdy, je-li v tichém režimu. Když ho najdete, můžete vyzvánění z hodinek ukončit.

Hledání telefonu
Hledání telefonu

Jak již zaznělo – funkce je k dispozici pouze v případech, kdy je telefon v dosahu Bluetooth, tj. pokud nedošlo k přerušení spojení mezi ním a hodinkami. V případě, že je mobil mimo dosah, lze použít vyhledávání přes účet Google, respektive Xiaomi, což popisujeme v našem článku Jak najít ztracený telefon Xiaomi?

Svítilna

Hodinky, respektive jejich obrazovka, mohou fungovat jako svítilna. Je to v podstatě jednoduché: na displeji hodinek se zobrazí bílá barva a jas se zvýší na maximum. Pochopitelně se toto osvětlení nemůže srovnávat s baterkou či LED diodou telefonu, ale například pro hledání klíčů v kabelce či batohu to může být dostatečné.

Svítilnu lze zapnout buď ze seznamu aplikací, nebo rychleji přes Centrum ovládání, do kterého se dostanete z úvodní obrazovky hodinek tahem nahoru. Klepnutím lze světlo rozsvěcet a zhasínat. Musíme ale upozornit, že rozsvícený displej se negativně podepisuje na spotřebě baterie, takže doporučujeme nepoužívat ho příliš dlouho.

Nápověda

Sekce Nápověda obsahuje jen QR kód. Pokud ho naskenujete fotoaparátem telefonu, dostanete se na webovou stránku s anglickou online příručkou. Pokud angličtinu neovládáte, jistě vám přijde vhod odkaz na české Centrum nápovědy, které je nečekaně dobře zpracované.

Nápověda
Nápověda

Nastavení

Možnostem nastavení se budeme věnovat v samostatné kapitole, takže zde zmiňme pouze skutečnost, že ikonu Nastavení najdete na posledním místě v seznamu aplikací.

Základní měření aktivit

Hodinky v průběhu dne měří tři základní parametry: nachozené kroky, počet stání a spálené kalorie. Tyto tři údaje zobrazují nejen v sekci Aktivity, ale také nejrůznější formou na hlavním ciferníku. V mobilní aplikaci si můžete nastavit, kolik kroků chcete denně ujít (Kroky-Denní cíl) a kolik kalorií spálit (Kalorie-Cíl denních kalorií). Minimální doporučený počet stání v průběhu dne je 12 a měnit ho nelze.

Počítání kroků

Počítání kroků funguje relativně jednoduše – hodinky jsou pro tyto účely vybaveny gyroskopem a senzorem zrychlení. Na základě algoritmů pak detekují otřesy a vyhodnocují, zda se jednalo o krok, či nikoli. Měření je přesné – když jsme si kroky v rámci recenze Xiaomi Mi Watch počítali ručně, došli jsme ke stejným číslům jako hodinky.

Xiaomi Mi Watch počítají ušlé kroky
Xiaomi Mi Watch počítají ušlé kroky

V tomto směru však je nutné upozornit na několik záludností. Občas hodinky započítají kroky, ačkoli nechodíte. Prostě algoritmy vyhodnotí nějaký pohyb ruky nebo náraz jako chůzi. Naštěstí se to neděje často a připočítané kroky jsou v rámci statistické chyby. Nezaznamenali jsme, že by hodinky počítaly kroky během spánku nebo například při řízení auta, jak se někdy stává u levnějších modelů.

Naopak pokud se ruka s hodinkami nehýbe způsobem odpovídajícím chůzi, kroky se nezapočítají. To se stává například rodičům, kteří tlačí kočárek, nebo během nákupů, kdy ruka spočívá na madle nákupního košíku. Tím trpí prakticky všechny hodinky a chytré náramky – je to dané jejich technologií, která z nehýbající se ruky prostě nemůže odhadnout, kolik jste udělali kroků.

Počítání kalorií

Hodinky počítají spálené kalorie nejen při chůzi, ale také při jakékoli sportovní aktivitě (pokud ji jimi měříte). Berou přitom v potaz celou řadu parametrů, jako je typ sportovní aktivity, hmotnost uživatele, tepová frekvence a její zóna.

Hodinky počítají spálené kalorie
Hodinky počítají spálené kalorie

Co se týká přesnosti, hodnotíme ji jako uspokojivou. Naměřené hodnoty víceméně odpovídaly dané sportovní aktivitě a její zátěži. Pochopitelně jde jen o orientační měřidlo, ale k naplnění cíle typu „denně spálím alespoň 500 kalorií“ je naprosto postačující.

Na tomto místě však musíme upozornit na jednu věc: na hodinkách a úvodní stránce mobilní aplikace Xiaomi Wear jsou zobrazovány takzvané „aktivní kalorie“. Když si ale otevřete v aplikaci podrobnosti o nějaké aktivitě, uvidíte zde vyšší hodnotu – jedná se o celkové kalorie, tedy součet aktivních a klidových kalorií zaznamenaných v průběhu aktivity.

Počet stání

Sedavé zaměstnání obnáší značná rizika pro zdraví – od bolestí páteře, až po vážné kardiovaskulární nemoci. Pokud chcete tato nebezpečí snížit, měli byste alespoň jednou za hodinu vstát. A právě to je třetí parametr, který hodinky sledují.

Xiaomi Mi Watch vám však nedají bod za stání zadarmo – nestačí si jen stoupnout a sednout. Je potřeba po dobu alespoň jedné minuty vykonávat nějakou aktivitu – ať už je to chůze, dřepy, nebo jiný typ cvičení či pohybu.

Měli byste alespoň jednou za hodinu vstát
Měli byste alespoň jednou za hodinu vstát

Udělat si přestávku a projít se (nebo si zacvičit) je doporučeno nejméně dvanáctkrát denně. Hodinky bod započítají až po uplynutí celé hodiny. Můžete si také nastavit upozornění v případě, že jste se déle, než hodinu nehýbali, přičemž je možné určit čas (např. pracovní dobu), od kdy do kdy si přejete být upozorňováni.

Pokud tedy chcete splnit všechna tři kritéria, budete během jednoho dne muset ujít vámi určený počet kroků, spálit nastavené kalorie a přinejmenším dvanáctkrát vstát. V tomto směru tedy Mi Watch měří podobná kritéria, jako například Apple Watch.

Měření sportovních aktivit

Jednou z nejsilnějších stránek Xiaomi Mi Watch je schopnost zaznamenávat a měřit sportovní aktivity. Podporují celkem 117 typů sportů a pohybových aktivit, což je jedna z nejvyšších hodnot na trhu. Podívali jsme se tedy na tento parametr podrobněji a podporované aktivity jsme přepočítali. Zjistili jsme, že výrobce s tímto údajem ani trochu nepřehání. Poskytujeme úplný seznam, přičemž názvy jednotlivých typů sportů přebíráme z oficiální aplikace.

Podporované sportovní aktivity

 1. Chůze
 2. Jízda v hale
 3. Jóga
 4. Jízda na kole
 5. Volný styl
 6. Pěší turistika
 7. Venkovní běh
 8. Běžecký pás
 9. Terénní běh
 10. Pěší turistika
 11. Triatlon
 12. Plavání v bazénu
 13. Otevřená voda
 14. Eliptický trenažér
 15. Veslování
 16. HIIT
 17. Švihadlo
 18. Plachtění
 19. Paddleboarding
 20. Vodní pólo
 21. Ostatní vodní sporty
 22. Vodní lyžování
 23. Jízda na kajaku
 24. Rafting
 25. Veslování
 26. Motorový člun
 27. Ploutvové plavání
 28. Skoky do vody
 29. Synchronizované plavání
 30. Šnorchlování
 31. Kitesurfing
 32. Horolezectví
 33. Skateboarding
 34. Kolečkové brusle
 35. Parkour
 36. Čtyřkolky
 37. Paragliding
 38. Fitness schody
 39. Stepper
 40. Core trénink
 41. Flexibilita
 42. Pilates
 43. Gymnastika
 44. Strečink
 45. Silový trénink
 46. Kruhový trénink
 47. Běh do schodů
 48. Aerobik
 49. Fitness
 50. Wall ball
 51. Jednoruční činky
 52. Činky
 53. Vzpírání
 54. Mrtvý tah
 55. Angličáky
 56. Sedy-lehy
 57. Funkční trénink
 58. Horní část těla
 59. Dolní část těla
 60. Břišní svalstvo
 61. Záda
 62. Tančení v parku
 63. Břišní tance
 64. Balet
 65. Street dance
 66. Zumba
 67. Lidový tanec
 68. Jazzový tanec
 69. Latinskoamerické tance
 70. Box
 71. Zápas
 72. Bojová umění
 73. Tchaj-ťi
 74. Muaythai
 75. Judo
 76. Taekwondo
 77. Karate
 78. Kickbox
 79. Kendó
 80. Sportovní šerm
 81. Fotbal
 82. Basketbal
 83. Volejbal
 84. Baseball
 85. Softball
 86. Americký fotbal
 87. Hokej
 88. Stolní tenis
 89. Badminton
 90. Tenis
 91. Kriket
 92. Házená
 93. Bowling
 94. Squash
 95. Kulečník
 96. Košíček
 97. Plážový fotbal
 98. Plážový volejbal
 99. Sepak takraw
 100. Bruslení
 101. Curling
 102. Ostatní zimní sporty
 103. Sněžný skútr
 104. Lední hokej
 105. Boby
 106. Sáňkování
 107. Lukostřelba
 108. Šipky
 109. Jízda na koni
 110. Přetahování lanem
 111. Hula hoop
 112. Pouštění draků
 113. Rybaření
 114. Létající talíř
 115. Jezdecké sporty
 116. Atletika
 117. Automobilové sporty

Jak Mi Watch měří sportovní aktivity?

V aplikaci (Profil-Další nastavení-Cvičení) i na hodinkách si můžete nastavit sporty, které chcete mít dostupné v primární nabídce, jež se zobrazí po stisku tlačítka Sport. Pokud tedy například neběháte, ale hrajete fotbal, můžete si dát do nabídky jen ty sportovní aktivity, které praktikujete.

U většiny aktivit lze nastavit cíl – například vzdálenost, kterou chcete překonat, nebo kalorie, jež chcete cvičením spálit. Hodinky vás pak prostřednictvím vibrace a animace upozorní, když dosáhnete kýžené hranice.

Kromě toho lze nastavit i automatické upozornění na nějaký interval – například každých pět minut nebo po každém překonaném kilometru. V takovém případě hodinky zavibrují a zobrazí základní informace o probíhajícím cvičení.

U některých aktivit, kde to dává smysl (například chůze), lze také aktivovat automatické pozastavení měření v případě, že se zastavíte. Hodinky tak budou měřit čistý čas bez přestávek. Tuto funkci jsme otestovali a zdá se, že funguje poměrně dobře.

Praktické zkušenosti

Kladně hodnotíme zkušenost, že i v průběhu měření aktivity lze na hodinkách číst notifikace (tahem shora dolů) a ovládat hudební přehrávač (tahem zprava doleva). K dalším aplikacím se však v průběhu měření nedostanete.

Recenze Xiaomi Mi Watch ukázala, že obrazovka je v průběhu měření zhasnutá a rozsvítit ji lze pouze tlačítkem. To je moc dobře, neboť tak nedochází k náhodnému pozastavování či ukončování probíhající aktivity, jak tomu bylo například u náramků Mi Band 5 a starších, kde docházelo k ukončování aktivity například zpoceným rukávem.

Zpocený rukáv neznamená problém
Zpocený rukáv neznamená problém

Aktivitu lze pozastavit tlačítkem – tj. prvním stiskem rozsvítíte obrazovku, druhým aktivitu pozastavíte. Poté máte možnost přes dotykovou obrazovku pokračovat, nebo aktivitu ukončit. Třetí stisk tlačítka aktivitu opět spustí. Případné ukončení tak vyžaduje dvojí stisk mechanického tlačítka a dvě potvrzení na dotykové obrazovce.

Jak hodinky měří indoorové aktivity?

Co hodinky měří, závisí na typu zvolené aktivity. V případě indoorových aktivit je to primárně tepová frekvence. Na jejím základě pak počítají údaje o spálených kaloriích a času stráveném v tepových zónách. Toto měření jsme zkusili při jízdě na rotopedu a cvičení jógy, přičemž jsme získali následující informace:

 • Datum a čas cvičení
 • Délka cvičení
 • Aktivní a celkové kalorie
 • Průměrná tepová frekvence
 • Graf průběhu tepové frekvence s maximem a minimem
 • Graf doby strávené v jednotlivých zónách tepové frekvence
 • Tréninkový efekt
 • Čas potřebný k regeneraci
 • Spotřebovaná energie

V podstatě všechny výše uvedené informace jsou pak přenášeny do aplikace v mobilním telefonu, kde si je můžete prohlížet na větší obrazovce.

Jak hodinky měří outdoorové aktivity?

Hodinky Xiaomi Mi Watch podporují dle oficiálních specifikací poziční satelitní systémy GPS, GLONASS, Galileo a Beidou. Díky tomu jsou schopné zaznamenávat trasu outdoorových aktivit a měřit její parametry, jako je vzdálenost, převýšení a další hodnoty.

Hlavní výhodou tohoto řešení proti levnějším hodinkám a náramkům je fakt, že nemusíte například při běhání, chůzi či jízdě na kole nosit telefon. Dle tvrzení výrobce by Xiaomi Mi Watch měly vydržet až 50 hodin se zapnutým měřením polohy.

V průběhu testování jsme však zjistili zajímavou věc: pokud hodinky mají v dosahu spárovaný mobilní telefon, zapnou na něm přes aplikaci Xiaomi Wear GPS. To se nám úplně nelíbilo – podrobnosti jsme přinesli ve článku Jak chytré hodinky Xiaomi Mi Watch „podvádějí“ s GPS.

Hodinky jsme otestovali při dvou typech aktivit: chůzi a jízdě na kole. Nutno říci, že množství poskytovaných informací je skutečně vyčerpávající a dozvíte se snad vše, co byste mohli potřebovat vědět. Konkrétně jsou při chůzi měřeny tyto hodnoty:

 • Datum a čas
 • Překonaná vzdálenost
 • Čas aktivity
 • Aktivní a celkové kalorie
 • Počet kroků
 • Průměrná kadence (kroků/minutu)
 • Průměrné tempo (min/km)
 • Průměrná rychlost (km/h)
 • Průměrná tepová frekvence
 • Graf tempa chůze
 • Graf průběhu tepové frekvence s maximem a minimem
 • Graf doby strávené v jednotlivých zónách tepové frekvence
 • Graf kadence kroků
 • Tréninkový efekt
 • Hodnota VO2max
 • Čas potřebný k regeneraci
 • Spotřebovaná energie

Měření jízdy na kole

V případě jízdy na kole jsou k dispozici tyto údaje:

 • Datum a čas
 • Překonaná vzdálenost
 • Délka aktivity
 • Aktivní a celkové kalorie
 • Průměrná rychlost
 • Stoupání a klesání (v metrech)
 • Průměrná tepová frekvence
 • Graf rychlosti v průběhu času s maximem a minimem
 • Graf průběhu tepové frekvence s maximem a minimem
 • Graf doby strávené v jednotlivých zónách tepové frekvence
 • Graf nadmořské výšky
 • Tréninkový efekt
 • Hodnota VO2max
 • Čas potřebný k regeneraci
 • Spotřebovaná energie

Uvedené údaje jsou přenášeny do aplikace, kde si je můžete podrobně prohlédnout. Zajímavá je například možnost exportu absolvované trasy v podobě videa. Překvapilo nás ale, že zatímco u chůze jsme našli v aplikaci všechny měřené hodnoty, v případě jízdy na kole zde byla pouze mapa trasy, překonaná vzdálenost, průměrná rychlost, délka jízdy a celkový počet kalorií. Předpokládáme, že se jedná o nedodělek, který by mohla vyřešit následující aktualizace – později se tyto údaje v aplikaci objevily.

Xiaomi Mi Watch a GPS

Vraťme se ještě k měření trasy pomocí GPS. Výše jsme vám prozradili, že jsme v průběhu recenze přistihli hodinky Xiaiomi Mi Watch, jak využívají GPS telefonu, aniž by o tom byl uživatel jakkoli informován. Proto jsme se rozhodli otestovat hodinky samostatně.

Zatímco se spárovaným mobilem nacházely hodinky pozici prakticky hned, bez něj jim to trvalo mezi osmi a patnácti sekundami. To je pro chytré hodinky víceméně obvyklá (tedy ani vysloveně dobrá, ale ani vysloveně špatná) hodnota. Během aktivity pak – soudě ze záznamu trasy – neztrácely signál a polohu určovaly s velmi dobrou přesností.

Mi Watch podporují GPS
Mi Watch podporují GPS

Kontrolovali jsme délku absolvované trasy pomocí (nespárovaného) mobilního telefonu, jakož i ručním měřením v mapách a hodinkami Apple Watch. S přesností měření jsme nakonec byli velmi spokojeni – odchylka od jiných metod se pohybovala v řádu nízkých jednotek procent.

Můžeme tedy konstatovat, že měření absolvované trasy, jakož i její záznam, funguje velmi dobře, přesně a spolehlivě. Jediné, proti čemu máme výtku, je využívání GPS ve spárovaném telefonu bez toho, aby byl o tomto informován uživatel, případně aby alespoň dostal na výběr.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Jednou ze silných stránek chytrých hodinek Xiaomi Mi Watch je dlouhá výdrž na jedno nabití. Ta má dle oficiálních stránek dosahovat až 16 dní při „typickém scénáři používání“ a až 22 dní při umírněném režimu. Se zapnutou GPS by pak měly vydržet až padesát hodin.

Magnetická nabíječka
Magnetická nabíječka

Co je „typický scénář používání“, ve kterém by hodinky měly vydržet 16 dní? V takovém případě výrobce počítá s 24hodinovým sledováním srdeční frekvence, sledováním spánku, stresu a monitorováním vitálních funkcí. Dále obsahuje 100 upozornění denně, dva budíky, kontrolu hodinek 20× denně, synchronizaci s mobilním telefonem jednou denně a cvičení venku dvakrát týdně po dobu asi 30 minut.

Nabíječka
Nabíječka

Pokud je pro vás důležitá dlouhá výdrž, pak můžete vypnout permanentní sledování srdečního tepu, sledování spánku, stresu a monitorování vitálních funkcí. Budete si muset také odpustit cvičení venku – všechny ostatní podmínky mohou zůstat, jako v předchozím případě. Při takovém způsobu používání se výdrž prodlouží skoro o celý týden.

Hodinky na nabíječce
Hodinky na nabíječce

Nutno podotknout, že hodinky nabízejí lákavý režim Always on Display (AoD), ve kterém permanentně zobrazují informace na obrazovce, i když se na ní nedíváte. V takovém případě je potřeba počítat s tím, že se výdrž zkrátí na polovinu, tj. osm až jedenáct dní.

Naše zkušenosti s výdrží

V průběhu recenze jsme hodinky Xiaomi Mi Watch používali velmi podobným způsobem, jako v „typickém scénáři“. Měli jsme tedy zapnuté měření tepu, spánku i stresu. Na hodinky chodily notifikace na SMS, zprávy aplikace WhatsApp a několika dalších programů. Skoro každý den jsme s hodinkami cvičili – většinou doma, několikrát jsme je ale využili i k měření outdoorových aktivit.

Recenze Xiaomi Mi Watch začala 11. února odpoledne, kdy jsme hodinky rozbalili s 92 % baterie. Vydržely fungovat až do rána 26. února, tj. bezmála 15 dní. Pokud by byly nabité na 100 %, lze předpokládat, že by překonaly deklarovaných 16 dní.

Pro nabíjení jsme připojili nabíječku k USB portu notebooku. Ocenili jsme magnetické piny, jež zajistily správné připojení hodinek. Nabíjení na 100 % pak trvalo od 7:45 do 9:32, tedy 107 minut, což lze považovat za obvyklou hodnotu.

Poté jsme hodinky používali o něco aktivněji – zejména jsme každou hodinu vstávali a chodili, abychom dostali body za aktivitu. Po 12 dnech zbývalo ještě 18 % baterie. To znamená, že hodinky denně spotřebovaly v průměru 6,72 % baterie a jejich výdrž by tak měla být 14,88 dne. Nakonec vydržely do vybití 16 a čtvrt dne. To považujeme za velmi pěknou hodnotu, která odpovídá deklaraci výrobce.

Aplikace

Zatímco u hodinek a náramků spojených s aplikacemi Zepp a Mi Fit se většina věcí nastavuje v rámci aplikace, u Xiaomi Mi Watch je filozofie opačná. Drtivá většina věcí se nastavuje na hodinkách a aplikace Xiaomi Wear slouží především k zobrazování naměřených výsledků a hodnot.

Aplikace sestává ze tří sekcí, mezi kterými lze přepínat pomocí tlačítek Stav, Cvičení a Profil v dolní části okna. Designově si ji dovolíme označit jako poměrně zdařilou – zobrazuje informace v přehledné a snadno pochopitelné formě.

Sekce Stav

V horní části jsou vedle symbolické postavičky zobrazeny údaje o počtu kroků a spálených (aktivních) kaloriích v daném dni. Po klepnutí se můžete podívat na podrobnější údaje o tom, jak jste chodili a pálili kalorie v průběhu dne. K dispozici jsou i denní, týdenní a měsíční statistiky. U obou údajů si můžete nastavit svůj denní cíl – tedy počet kroků a kalorií, které chcete denně ujít, respektive spálit.

V prvním obdélníku jsou základní informace o poslední změřené aktivitě: její typ, vzdálenost, čas a spálené kalorie. Po klepnutí se dostanete k podrobnostem, jež závisí na tom, o jakou aktivitu se jedná. Přes položku Zobrazit historii cvičení se dostanete k přehledu všech změřených aktivit, kde si můžete prohlížet souhrny po týdnech, měsících a letech. Jsou zde také uložená data všech cvičení.

Následuje box s informacemi o posledním spánku – ukazuje čas, od kdy do kdy jste spali, celkovou délku a jednotlivé fáze. Bohužel není možné manuálně upravit čas začátku a konce, pokud ten zaznamenaný neodpovídá skutečnosti, což se ale nestává často. V podrobnostech najdete grafické vyjádření spánkových fází a opět budete mít k dispozici denní, týdenní a měsíční statistiky. Aplikace také známkuje kvalitu spánku na stupnici od 0 do 100 a přidává slovní hodnocení.

Tep, energie a stres

Poté jsou ve dvou sloupcích další informační boxíky, jejichž pořadí můžete měnit podle toho, jaké informace vás zajímají nejvíc. V sekci Srdeční tep můžete sledovat vývoj tepové frekvence v průběhu času. K dispozici jsou také údaje o klidovém, průměrném, minimálním a maximálním tepu. Ty nechybí ani u týdenního přehledu, v měsíčním náhledu pak vyčtete jen údaje o nejnižší, nejvyšší a průměrné tepovce.

Boxík Energie odráží energetickou bilanci vašeho těla. Ukazuje, kdy jste energii doplňovali (v našem případě spánkem a relaxací) a kdy jste ji čerpali (běžnými činnostmi, sportovními aktivitami). V grafu můžete sledovat vývoj energie v průběhu času, dále jsou informace o tom, jak dlouho jste energii čerpali a kolik času jste jí spotřebovávali. Hodnota je počítána na základě záznamů o spánku, cvičení, srdečním tepu a jeho variabilitě (HRV).

Další informace získáte v sekci Míra stresu. Ta zobrazuje graf vývoje stresu v čase, přičemž ho vyjadřuje hodnotou na stupnici od 0 do 100. K dispozici jsou údaje o minimálním, maximálním a průměrném stresu, jakož i rozdělení do čtyř stupňů: nízká, normální, vyšší a vysoká hladina. Hodnota je počítána na základě variability tepové frekvence (HRV) s ohledem na vykonávanou aktivitu.

Stání, VO2 max a další

Nechybí údaje o Stání – tj. kolikrát jste v průběhu dne vstali, přičemž doporučené minimum je dvanáctkrát. Stání se započítá vždy po skončení celé hodiny, pokud jste se během ní alespoň minutu hýbali (např. chodili). Kromě aktuálního dne jsou k dispozici souhrnné údaje za týdny a měsíce.

Poněkud zvláštně zobrazuje aplikace hodnotu VO2 max. Tento údaj by měl odrážet maximální objem kyslíku, který je vaše tělo schopné využít při fyzické aktivitě. Hodinky ji měří automaticky u některých typů pohybových aktivit. Výsledek pak zobrazují graficky, avšak z jakéhosi nepochopitelného důvodu nenabízejí možnost sledování vývoje této hodnoty v čase. Pokud si nebudete pamatovat své předchozí výsledky, pak nezjistíte, zda se v tomto směru zlepšujete, nebo zhoršujete. Nutno dodat, že měření VO2 max je pouze orientační.

Posledním dostupným údajem je Hladina kyslíku v krvi. Jedná se o měření SpO2, tedy okysličení krve, respektive saturace krve kyslíkem. Tu lze měřit pouze manuálně – automaticky ji hodinky neměří. Z aplikace vyčtete nejnižší, nejvyšší a průměrnou hodnotu. K dispozici by měly být i grafy za týden a měsíc, nicméně předchozí naměřené údaje jsme v nich z nějakého důvodu nenašli.

Do přehledu si lze přidat ještě boxíky PAI, EKG a Cyklus. Ty však ve spojení s hodinkami Xiaomi Mi Watch nezobrazují žádné údaje. Předpokládáme, že PAI by hodinky mohly umět měřit (ostatně umí to i citelně levnější Xiaomi Mi Band 5), takže možná po nějaké aktualizaci bude tato funkce dostupná.

Sekce Cvičení

Sekce Cvičení umožňuje spuštění měření vybraných sportovních aktivit z telefonu. V nabídce je venkovní běh, běžecký pás, chůze a jízda na kole. Jak lze předpokládat, v takovém případě je trasa aktivity zaznamenávána pomocí GPS telefonu.

Jak jsme ale odhalili ve článku Jak chytré hodinky Xiaomi Mi Watch „podvádějí“ s GPS poziční služby v mobilu jsou aktivovány i v případě, kdy je aktivita spuštěna z hodinek (v případě, že je telefon v dosahu). To, upřímně, vnímáme přinejmenším jako poněkud kontroverzní.

Sekce Profil

V poslední sekci Profil najdete některá základní nastavení. Jak již zaznělo výše – většina věcí se (na rozdíl například od chytrých náramků) nastavuje na hodinkách. Aplikace Xiaomi Wear proto nabízí jen několik základních položek.

Pod odkazem Přezdívka nenajdete, jak byste možná čekali, možnost nastavení jména nebo nicku, ale parametry postavy. Konkrétně zde můžete změnit pohlaví, výšku, váhu, datum narození a zónu srdečního tepu (tu můžete nechat hodinky zjistit automaticky). V sekci Zařízení pak uvidíte všechna zařízení spárovaná s aplikací Xiaomi Wear – v tomto případě tedy hodinky Mi Watch.

Následuje zobrazení aktuálního stavu baterie v hodinkách. V sekci Ciferníky najdete několik desítek ciferníků, které poslední verze aplikace roztřídila do přehlednějších kategorií. Výběr je poměrně široký, co nás ale překvapilo, byla poměrně dlouhá doba, potřebná k nahrání ciferníku do hodinek.

Oznámení a upozornění

V sekci Oznámení aplikací můžete pomocí přepínačů vybrat, ze kterých aplikací chcete zobrazovat oznámení na hodinkách. Aby vše fungovalo spolehlivě a správně, je nutné nastavit aplikaci Xiaomi Wear dle našeho návodu jak nastavit notifikace na hodinky nebo náramek? V tomto směru jsme byli s hodinkami velmi spokojení – notifikace fungovaly naprosto perfektně.

Sekce Příchozí hovor slouží k nastavení upozornění na příchozí hovory. Hodinky mohou zobrazovat jméno volajícího (pokud máte uložené jeho číslo v kontaktech) a pomocí tlačítek na displeji lze ztišit vyzvánění, nebo hovor odmítnout. Skrz hodinky není možné telefonovat – neobsahují totiž reproduktor.

Příjemně nás překvapila Uživatelská příručka, která je lokalizovaná do češtiny a obsahuje poměrně podrobné informace o hodinkách a jejich aplikacích. Pomocí sekce Oprávnění činnosti na pozadí je možné nastavit aplikaci tak, aby ji systém neukončoval.

Po položkou Další nastavení pak lze určit, jaké sportovní aktivity a v jakém pořadí chcete mít dostupné v nabídce hodinek. Je zde také možné měnit pořadí widgetů na hodinkách nebo dedikovat tlačítko Sport pro konkrétní aktivitu.

Možnosti nastavení hodinek

Jak jsme řekli v předchozí kapitole – většina nastavení hodinek Xiaomi Mi Watch se nedělá v aplikaci, ale přímo na hodinkách. Ty k tomu mají určenou samostatnou aplikaci Nastavení. Probrat všechny zde dostupné položky by vydalo na samostatný článek, proto se podíváme na ty nejzajímavější.

Můžete například měnit jas obrazovky – nastavit ho lze buď ručně (na stupnici od 1 do 5), nebo může být řízen automaticky s ohledem na okolní světlo. Automatika funguje dobře, nicméně poněkud zvláštně – displej se vždy rozsvítí na maximum a následně, během zlomku sekundy, upraví intenzitu.

Recenze Xiaomi Mi Watch
Recenze Xiaomi Mi Watch

Nechybí režim Nerušit, ve kterém hodinky nevibrují. Kromě manuální aktivace ho lze zapínat a vypínat automaticky v jednom nastaveném časovém cyklu. Bohužel není možnost nastavit automaticky režim Nerušit zvlášť pro všední a víkendové dny.

Pokud nechcete zapínat obrazovku stiskem tlačítek, můžete využít funkci Probudit zvednutím. V takovém případě se displej rozsvítí, když se zvednete ruku a podíváte se na hodinky. Také v tomto případě lze nastavit časy, kdy má být tato funkce aktivní. Kromě toho lze definovat i její citlivost.

Recenze Xiaomi Mi Watch
Recenze Xiaomi Mi Watch

Na hodinkách lze také nastavit průběžné měření tepové frekvence. To rozhodně doporučujeme, protože jedině tak budou schopné měřit všechny spánkové fáze a hladinu stresu. Dále je možné zapnout upozornění na nečekané zvýšení tepu – to jsme však v praxi nezaznamenali.

Xiaomi Mi Watch také umí automaticky detekovat sportovní aktivitu – konkrétně chůzi a běh. Pokud tedy půjdete nebo poběžíte nějakou delší trasu, hodinky zavibrují a zeptají se, zda sportujete. Pokud potvrdíte, zapnou měření, přičemž berou v úvahu i dosavadní průběh.

Propojení s dalšími aplikacemi

V závěru se dostáváme patrně k jediné věci, kterou si dovolíme označit jako zásadnější nedostatek: uzavřenost aplikace Xiaomi Wear. Všechna naměřená data budete mít k dispozici pouze v rámci této aplikace a není šance je z ní dostat kamkoli jinam.

K dispozici není vůbec žádná možnost exportu. Xiaomi Wear nelze žádným způsobem propojit s jinými sportovními a zdravotními aplikacemi. Zapomeňte tedy na to, že by se vám promítaly uběhnuté trasy do Stravy nebo na propojení s Google Fit.

Pokud nepoužíváte jiné řešení pro zaznamenávání svých sportovních aktivit a zdravotních hodnot, pak to pro vás nebude problém. V opačném případě je jedinou možnost manuální přepis naměřených hodnot do příslušného řešení. Jediné, co lze z Xiaomi Wear vydolovat, je v případě sportovních aktivit video s vyobrazením pohybu a základními parametry.

Hodnocení recenze Xiaomi Mi Watch

Naše recenze ukázala, že hodinky Xiaomi Mi Watch se vysloveně povedly. Už pohled na ně je velmi uspokojivý – jejich design je příjemný, moderní a nerušivý. Na AMOLED obrazovku je vysloveně radost se dívat – je dostatečně jasná, abyste ji přečetli i na přímém slunci, barvy jsou pěkně živé a ovládání pomocí dvou tlačítek a dotyků je jednoduché. K příjemnému dojmu přispívá i kompletní lokalizace uživatelského prostředí do češtiny.

Rozhraní hodinek je rychlé a plynulé, jediný nedostatek v tomto směru tak vnímáme v absenci popisků ikon v seznamu aplikací. Pro někoho bude možná limitující skutečnost, že do hodinek nelze instalovat další programy – dostupné jsou a budou jen ty, které poskytuje výrobce.

Sportem ku zdraví
Sportem ku zdraví

Silnou stránkou je podpora 117 typů sportovních aktivit a poměrně bohaté výstupy, poskytující širokou škálu informací. Díky satelitním pozičním systémům GPS, GLONASS, Galileo a Beidou dokážou Mi Watch přesně zaznamenávat trasu a měřit její parametry. Kaňkou na kráse tak je jen nemožnost propojení s dalšími sportovními aplikacemi.

Pochvalu si rozhodně zaslouží zcela bezchybně fungující oznámení a jejich relativně jednoduché nastavení – během recenze Xiaomi Mi Watch jsme nezaznamenali ani jeden problém. Líbí se nám i přídavné funkce, jako je měření okysličení krve (SpO2), VO2max, sledování hladiny stresu, energie a kvality spánku. Skvělá je i výdrž na jedno nabití – 16 dní při víceméně běžném používání si dovolíme označit jako nadprůměrnou hodnotu.

Resumé recenze Xiaomi Mi Watch
Resumé recenze Xiaomi Mi Watch

Z negativ musíme zmínit neschopnost měření spánku ve dne, fakt, že z hodinek není možné telefonovat a absenci NFC, kvůli které nepůjde hodinkami platit. Hlavou pak kroutíme nad tím, proč hodinky bez vědomí uživatele používají k měření trasy GPS v telefonu (pokud je v dosahu).

Dostupnost a cena

Chytré hodinky Xiaomi Mi Watch pořídíte i v našich e-shopech. V českém online obchodě stojí 2890 korun, ve slovenském pak přijdou na 109 eur. Pokud si je objednáte ve všední den do 16:00, můžete je mít už následující pracovní den u sebe doma.

Recenze Xiaomi 11 Lite 5G NE: Nejlepší Edice?
Recenze Xiaomi 11 Lite 5G NE

Xiaomi to s řadou 11 pořádně rozjelo a tak zde máme již třetí model s přídomkem "Lite" v názvu. Xiaomi Číst dál...

Amazfit GTS 2: nové chytré hodinky se čtvercovým ciferníkem
Amazfit GTS 2: nové chytré hodinky se čtvercovým ciferníkem

V úterý 22. září se v Číně odehrála další premiéra - byly představeny nové hodinky Amazfit GTR2 a Amazfit GTS Číst dál...

Rozdíly: Xiaomi Watch S1 vs. Xiaomi Mi Watch aneb Generační krok
Rozdíly: Xiaomi Watch S1 vs. Xiaomi Mi Watch aneb Generační krok

Máme tu neděli, a jak je na našem blogu tradicí, postavíme proti sobě dva produkty a porovnáme jejich vlastnosti. Tentokrát Číst dál...

Xiaomi Mi Watch

2890 Kč
7.9

Design a zpracování

8.5/10

Uživatelské rozhraní

7.5/10

Propojení s chytrým telefonem

8.0/10

Výdrž baterie

9.0/10

Cena

6.5/10

Klady

 • Parádní, dobře čitelná obrazovka
 • Čeština v hodinkách i aplikaci
 • Plynulost uživatelského rozhraní
 • Podpora 117 typů sportovních aktivit
 • Podpora satelitních pozičních systémů

Zápory

 • Nelze instalovat další aplikace
 • Neumí měřit spánek ve dne
 • Z hodinek nelze telefonovat
 • Chybí NFC a možnost placení
 • Nemožnost propojení s dalšími aplikacemi
Black Friday

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

183 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
honza
honza
1 rok před

jen bych dodal ze hodinky maji sice soustu aktivit ale treba takove koleckove brusle z nejakeho duvodu nemeri ujetou vzdalenost ale pouze spalene kalorie ….je to pro me nepochopitelne ze takova zakladni vec ktera zajima kazdeho na bruslich tam neni ….je moznost ze jse mylim ale hledal jsem a zkousel a GPS se nezaplo …tak jen pro ty kteri jezdi na bruslich aby pak nebyli zklamani jako ja …hodinky uz nemam tak nemohu vyzkouset znova

honza
honza
Odpovědět  honza
1 rok před

jinak recenze je naprosto perfektni a hodinky krom par much jsou taky super ….maji pry vyhodnocovaci algoritmus firstbeat jako maji garminy …mozna i pro to tam ta pai funkce nic neukazuje …moc se v tomhle ale nevyznam do detailu ….kazdopadne az vychytaji mouchy predevsim v aplikaci wear bude to za ty drobny pecka

Jonathan
Jonathan
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Rád by som vám odporučil Amazfit GTR 2 alebo GTR 2e hodinky. Majú všetky uvedené športy, ktoré vám chýbajú.
Sú tam inline korčule, “zimné” korčule, lyžovanie, zjazd, croscountry-to je naše bežkovanie, ale aj snowboard je tam napríklad.
Ešte som kontroloval tie inline korčule a pri aktivite sa spúšťa samozrejme aj gps záznam.

Edit – odpoveď mala ísť honzovi, neviem prečo označila pána Karla

Last edited 1 rok před by Jonathan
Jaroslav
Jaroslav
Odpovědět  honza
1 rok před

V Hodinkách Mi Wtch po zmačknutí spodního tlačítka se objeví sporty. Je jich celá řada .Na /ovládáte pohybem prstu nahoru nebo dolu/konci pokračuje sdělení : ” + přidat sporty , nebo -odebrat sporty” a tam kolečkové brusle najdete.Zmačknete+přidat sporty a dalším seznamu je celá ředu okruhů sportů a tam si vyberete kolečkové brusle a tam si nastvíte: cíle, čas, kalorie nebo smazat cíle. poku hodinky zhasnou , tak se na stejnou stránku vracíte zmačknutím spodního tlačítka v tomto popsaném případě. Hezky si to užijte s pozdravem Jaroslav/Je mi 82 let!

Tom
Tom
1 rok před

Mohu se zeptat zda hodinky mají automatický jas

Adam Hornof
Adam Hornof
Odpovědět  Tom
1 rok před

Dobrý den, ano, automatický jas je nastavený defaultně.

Míra
Míra
1 rok před

Dobrý den, když se rozhoduji mezi Mi Watch a GTR 2e, lze je nějak objektivně rozdělit na lepší/horší? A teď neřeším rozdíl ceny, který je minimální.

Petr
Petr
1 rok před

Zdravim, já se těšil na původní hodinky Xiaomi Mi, ty čtvercové. Měli být i pro Evropu a pak se na ně nějak zapomnělo. Jak to?
Víte o nich něco?

Johnny Grepp
Johnny Grepp
1 rok před

Škoda, další nadějný kus, který to zazdí podstatnými detaily, čímž se pro mě stává nepoužitelným. Neumí update do STRAVA. I ty smajlíky bych oželel, i když mi není jasné, v čem je ta raketová věda je do hodinek dostat. Ve 21. století a s AI malém i v toaletním papíru.

Zbyněk
Zbyněk
1 rok před

Nikdy sem nečetl delší a zbytečnější recenzi .. všechno šlo napsat o 2/3 kratší ..

Lukáš
Lukáš
Odpovědět  Zbyněk
1 rok před

Zbyňku, ty seš ale blbec.

Brunek
Brunek
1 rok před

Dobrý den, hodinky po dvou týdnech se přestaly spárovat s mobilním telefonem. Ani v prodejně se to pánovi nepovedlo,tak čekám jak to dopadne po reklamaci.

Petr
Petr
1 rok před

Ahoj jak je to s připojením hodinek s telefonem jiné značky

Pawlyk
Pawlyk
1 rok před

Zdravim Karle. Nejsem fanousek smartwatch, ale vasi recenzi jsem cetl se zajmem. Nikdy me nenapadlo, co vsechno a jak detailne se da otestovat – skvela prace!

JirikH
JirikH
1 rok před

Xiaomi uz nikdy vice. Neprezily koupani v mori. V nabijecce pak malem zapalily barak.

Na sport radeji klasicky sporttester. Ktery meri treba podil tuku na spalene energii a ma poradne webovou aplikaci na analyzy.

Jitka
Jitka
1 rok před

Dobrý den,může se s hodinkami do bazénu?díky.

Ondřej
Ondřej
1 rok před

Podobně, jako zde píše Míra se rozhoduji mezi mi watch a gtr 2e. Které z těchto dvou byste preferoval a doporučil? Děkuji za odpověď!

Ondřej
Ondřej
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Děkuji za Váš názor! Super recenze!👍😉

MM31
MM31
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

K tomuto doporučení bych jen podotknul, že Zepp na rozdíl od Xiaomi Wear propojení na Stravu umožňuje…a pro někoho právě tohle může být důvod k rozhodnutí. Přeji pěkný den.

Michael
Michael
1 rok před

Karel Kilián je profesionální recenzent vždy dám na jeho názory a zatím nikdy nezklamal

Jan
Jan
1 rok před

Super tak dobru a podrobnu recenziu som už dlho nečital.Dakujem

Emil
Emil
1 rok před

Bude Mi Watch vs. Mi Band 5 popřípadě Mi Band 6

Lukáš
Lukáš
1 rok před

Omlouvám se za hloupý dotaz, ale polopaticky řečeno: 1) Pokud vyběhnu s hodinkami bez mobilu, po návratu si mapu proběhlé trasy prohlédnu na mobilu pouze v aplikaci Xiaomi Wear? Tzn. že v Google mapách si ji neprohlédnu? 2) Pokud bych měl mobil sebou, samozřejmě se trasa v Google mapách zaznamená; dočetl jsem se ale, že GPS ve smart watch je obecně přesnější – pomohou v tom případě hodinky s přesnějším záznamem trasy např. v oněch Google mapách? (předpokládám na základě předešlého, že ne.) 3) V Xiaomi Wear se trasy asi nedají ani plánovat a do hodinek exportovat, takže neslouží jako navigace, že? 4) A poslední otázka: jaký je mapový podklad aplikace Xiaomi Wear, tzn. z čeho čerpají zobrazení mapy, podobá se např. Googlemaps? Děkuj za recenzi i trpělivost 🙂

Aleš
Aleš
1 rok před

Zdravim, fakt super recenze. Hodinky se mi fakt libi, ale bohuzel me mrzi, ze neumi zaznamenavat spanek pres den. Jelikoz pracuji na smeny, a kolikrat po nocni blbe spim, by me zrovna tato funkce dost chybela. Nevite jestli se neplanuje nejaky update, ktery tuto moznost prida. Jelikoz to hodinky umeji tak to musi byt otazka jen softwaru. Dekuji za odpoved.

Jana
Jana
1 rok před

Dobrý den, hodinky jsou super, ale přestali mi počítat kalorie, jinak vše ostatní funguje.
Můžete mi poradit?
Děkuji

Lukáš
Lukáš
1 rok před

Musím říci, že zájem o tyto hodinky probudila vlastně až tato recenze, a zájem o Xiaomi až tento web. To musí stát hrozně času! Ale je to psané se zápalem, a když se člověk prokousává různými recenzemi na jiných webech, po čase je až únavné, jak se opakují, nebo jak recenzenti recenzují něco, co ani úplně nevyzkoušeli. Tolik pochvala. A teď dotazy.
1) výškoměr. Stáhl jsem si Xiaomi Wear, ale bez hodinek jej prostě nelze prozkoumat. Má nějaký graf záznamu nadmořské výšky (nastoupaných metrů)?
2) je podobný graf stran nadm. výšky i v hodinkách?
3) lze u aplikace nastavit např, tmavé pozadí (nenašel jsem).
4) hodinky asi s jinou aplikací než s Xiaomi nefungují, že?
Děkuji za Vaši práci.

Lukáš
Lukáš
Odpovědět  Lukáš
1 rok před

Promiňte, až teď jsem si všiml, že tam jeden screenshot s grafem nadmořské výšky máte. Nicméně budu rád za doplnění…

Lenka
Lenka
1 rok před

Jak jsem zjistila,aplikace Xiaomi Wear
nemá možnost spárovat se s váhou od Xiaomi,což mě mrzí přece jen je to stejná značka mohlo by to tam být,hodinky jsem si chtěla koupit,ale zatím vydržím s těma co mám, protože Mifit má možnost spárovat se i s váhou.

Monika Bačik Gerka
Monika Bačik Gerka
1 rok před

Pomoc, mám chytré hodinky Xiaomi Mi Watch – béžové třetí den na ruce, vše fungovalo perfektně, ale teď se hodinky sekly a nereagují ani tlačitka pro restart nebo vypnutí. Co můžu udělat? Díky Monika

Slavomír
Slavomír
1 rok před

Dobrý den,
prvně děkuji za super recenzi. Pomohla mi k rozhodnutí a hodinky jsem si také pořídil. Prvotní dojmy jsou super. Chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte po jaké době se aktivuje automatické rozpoznání aktivity ?

Děkuji

Laďa
Laďa
1 rok před

Poradíte mi prosím, zda můžu mít na MI WATCH zaplou podprahově aktivitu např. chuzi a na disleji zobrazen hl. ciferník? |Děkuji

Lada
Lada
1 rok před

dobrý den,
mám s hodinkami menší problém – ovládání přehávače hudby. Na hodinkách funguje pouze v dosahu wifi, jinak se na displeji objeví “Autorizovat povolení oznámení a přehrávat hudbu z telefonu”. Bojhužel jsem takovouto autorizaci ani na hodinkách ani v telefonu nenalezl.
Za pomoc předem děkuji. L.

Lada
Lada
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

dobrý den, chtěl jsem ještě vyzkoušet hledání telefonu přes hodinky, ale ani ťuk, dokonce synchronizace mezi hodinkymi a aplikaci v tlf bez wifi nejede.
Tak si říkám, že oni vlastně neběží pořádně přes BT, ale spíš přes tu wifi. Mohl by tedy být problém v kominukaci hodinek a telefonu (Honor 7 lite, android 7.0) ?

děkuj L.

Last edited 1 rok před by Lada
Petr
Petr
1 rok před

Super recenze. Mám odlehčenou verzi těchto hodinek Mi Watch Lite a ty jsou taky super. Jinak třeba GPS jsem porovnával s omnoho dražšímo hodinkami Garmin Vivoactive 3 a na Xiaomi je daleko přesnější. Akorát nechápu drobnost, že při nabíjení je zobrazen den v týdnu v češtině a normálně na displeji pak už v angličtině.

Martina
Martina
1 rok před

Dobrý den,
skvělá recenze. Můj dotaz je na Spotify. Mají hodinky aplikaci Spotify anebo, když si pustím Spotify v telefonu přehraje mi to přehrávač v hodinkách?
Děkuji za odpověď.
Martina

Pavel
Pavel
1 rok před

Dobrý den,

díky za perfektní recenzi, hodinky mám cca 3 týdny a celkově spokojenost. Rád bych se zeptal na jednu věc ohledně GPS:

když jdu na procházku,mám tu jedno místo, kde během půl kilometru GPS několikrát vypadne (prudký zalesněný kopec). Chápu, že vypadne kvůli stínění signálu, ale překvapuje mě naměřená vzdálenost. Myslel jsem, že když signál vypadne, tak potom se vzdálenost dopočítá (zjednodušeně) jako přímá vzdálenost bodu, kde signál naposledy byl a bodu, kde se zase chytil. A přestože vzdušnou čarou je ta vzdálenost od paty kopce na vršek cca 450 m, hodinky opakovaně ukazují tak 250 m. Je moje představa o dopočítání správná? Případně kde může být problém? Díky

Pavel
Pavel
1 rok před

Dobrý den nějak se mi nedaří najít informace o spánku co dělám špatně v nastavení

Martin
Martin
1 rok před

Dobrý den.
Nejprve musím pochválit, skvělá recenze. 🙂
Chtěl bych požádat o pomoc. Nedaří se mi nastavit online ciferníky. Ciferník se začne stahovat do 99% a pak se napíše, že se stahování nezdařilo. Hodinky zatuhnou. Nenapadá Vás kde je chyba? Děkuji.

Martin
Martin
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den.
Děkuji moc za rady.Vše jsem dle Vašich rad provedl, ale stejný výsledek. 99% A hodinky zamrznou.
Při zkoušení jsem zjistil, že pokud je, při stahování ciferníku, display hodinek rozsvícený, pak se ciferník většinou nahraje. Není to ideální, ale jde to. Ještě jednou děkuji.
Hezký den.
Martin

Patrik
Patrik
1 rok před

Dobrý den, ležím v klidu a hodinky mi ukazují 130 tepů/minuta. Už jsem někde četl,že se tento problém vyskytuje. Máte nějakou zkušenost? Počkat na aktualizaci nebo reklamace ?

Patrik
Patrik
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

díky za rychlou odpověď ..Udělal jsem co je potřeba a momentálně ležím a podle hodinek mám 120tepu/m a podle Xiaomi mi band 5 mám 59tepu/m.

Ondřej
Ondřej
1 rok před

Ahoj,rozhoduji se mezi těmito a Amazfit T- Rex Pro, zajímalo by mě ,jak si vedou tyto dvoje hodinky v přesnosti měření proti sobě,chtěl bych aby měřily co nejlépe za danou cenu ,ale nevím , jestli jsou v tomhle směru srovnatelné ,nebo Xiaomi Mi Watch zadupou v přesnosti T- Rex do země,díky moc

J.Jouza
J.Jouza
1 rok před

Výdrž baterie dva týdny , výborný display , množství funkcí a velký výběr ciferníků pomohou přivřít oči nad nedostatky . Za mě výborná mašinka i designově povedená .

Jaroslav
Jaroslav
1 rok před

Mám Xiaomi Watch! Moc spokojený nejsem,protože mi přestaly monitorovat spánek a táké ukazatel dní je o jeden den dopředu.V pondělí ukazuje úterý atd. Jde to amatérsky opravit nebo je poslat na reklamaci ? Poraďte. Děkuji

Fanda
Fanda
1 rok před

Dobrý den, s tou výdrží na jedno nabití u mě je problém. Hodinky mi vydrzi cca 8 dní a to tento týden jsem s ohledem pro nemoc nesportoval. Mam zapnuté notifikace, display na automat a jinak veškeré měření. Notifikace cca v průměru 15 oznámení denně. Další s cim mam problém je mereni kroku když sekam trávu. Náramek mi band mi běžně ukazoval po výkonu cca 15000 kroků u mi watch cca 3500 kroků. Nebude problém s tím, že držím madlo sekačky ? Docela me to štve:-) hodinky vlastním cca 3 týdny..

Last edited 1 rok před by Fanda
Jana
Jana
1 rok před

Dobrý den. Prosím vás, musí mít telefon zapnutou gps aby byly hodinky připojené? Jde mi hlavně o to, aby na ne chodily notifikace. Můj mi band 4 služby polohy dřív nepotřeboval a teď jak vypnu v mobilu gps tak se naramek odpoji a mi fit hlásí že to musím zas zapnout. Děkuji za odpověď.

Jana
Jana
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Děkuji, dřív to tak ale nebylo. Nicméně jak je to s temito hodinkami mi watch? Taky budu muset mít zapnutou gps v mobilu aby mi chodily notifikace do hodinek?

Jana
Jana
1 rok před

Dobrý den. Už jsem tyto hodinky měla v košíku tady u vás,ale zarazila mě jedna věc v recenzich aplikace mi wear. Opravdu fungují notifikace pouze pokud je telefon připojeny k internetu? Nestačí bluetooth? To bohužel vnímám jako naprosto zásadní nedostatek pokud to tak je. Děkuji za odpověď.

Jana
Jana
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Já nemyslela vás, myslela jsem recenze v obchodě play přímo u té aplikace 🙂 proto jsem se ptala vás, protože vím, že hodinky máte. Moc děkuji za odpověď, takhle je to v pohodě. Ono to totiž vyznělo v tom obchodě play, že nechodí upozornění ani na sms a volání. Nenapadlo by mě, že ti uživatelé myslí aplikace přes internet, to je logické, že to bude chtít wifi nebo data. Ještě jednou děkuji a přeji krásný den.

Jana
Jana
1 rok před

Dobrý den. Prosím vás, když si zapnu chůzi venku, tak mi to dobře zaznamenáva trasu jen dokud to nepozastavim. Pak se to chytne úplně mimo a na mapě je to klidně o půl města jinde. Nevíte co s tím prosím?

Jana
Jana
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Děkuji, toho jsem se bála.

FRANTIŠEK
FRANTIŠEK
1 rok před

Prosim o navod, jak prejit do tovarniho nastaveni. Telefon hodinky nevidi. Ale videl…drive

Radek.M
Radek.M
1 rok před

Mohu poprosit o info, každé ráno v 7h mne hodinky začnou vibrovat a rozsvítí se na nich Hezký den, Vítejte, kde je bud odložit, což se pak opakuje stále dokola po 10min a nebo horním tlačítkem potvrdím a ukáže mne to počasí atd. po přečtení už je pak klid.
Lze toto nějak na stálo deaktivovat ? už nad tím laboruju dva dny a nikde jsem na nic nepřišel.
Děkuji.

Radek.M
Radek.M
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, tam už jsem také koukal, píšou nenastaven žádný alarm a nic jiného tam nastatvit nejde.

Včelka
Včelka
1 rok před

Recenze je perfektní, lepší než vlastní návod, který byl přiložen k hodinkám👍. Jeden dotaz, lze nahrát nějaký ciferník v češtině?
Díky

Včelka
Včelka
1 rok před

Výborná, velmi podrobná recenze, lepší než vlastní návod u hodinek. Dotez ohledně ciferníků: je možné nahrát ciferníky v češtině. Děkuji

Včelka
Včelka
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Děkuji za info. Nešlo by instalovat ciferníky, které jsou určeny pro Amazfit T-Rex?

Lukáš
Lukáš
1 rok před

Dobrý den,
umí hodinky Mi watch hlídat buď nastavenou nebo alespoň aerobní tepovou frekvenci během sportovní aktivity např. zvukovou signalizaci nebo vibracemi ?
Děkuji za odpověď Lukáš

Včelka
Včelka
1 rok před

Používám hodinky denně, a když nezapnu cvičení, tak nikde nezjistím kolik km ujdu, jen počet kroků. Nejde to nastavit? Děkuji hezký večer

Včelka
Včelka
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Děkuji za odpověď. Hezký zbytek neděle.

Včelka
Včelka
1 rok před

Dobrý večer, lze prosím nastavit na hodinky Always-On?

Honza
Honza
1 rok před

Dobrý den,
prosím o informaci a návod, jak na MI Watch nebo v mobilní aplikaci Xiaomi Wear nastavit vlastní počet kroků, vlastní cíl a nebo kalorií.Děkuji

Anonym
Anonym
1 rok před

Dobrý den, v kolika velikostech se tyto hodinky prodávají.

VasilSK
VasilSK
1 rok před

Zdravím. Ako zmením jazyk v aplikácii? Mal som stiahnutu nejakú SK verziu ale nešlo potom apku aktualizovať..

Jirka
Jirka
1 rok před

Přestalo fungovat měření tepu cca po pul roce používání a jak to tak bývá vyhodil jsem účtenku. Jde to opravit nebo musim koupit nové? Diky

Vena
Vena
1 rok před

Dobrý den, rad bych se zeptal zda hodinky pošlou zpětné notifikace i na sms a zmeskana volání, které přišly v době kdy jsem byl mimo dosah sparovaneho zařízení, poté, co se vrátím zpět do dosahu.
Dekuji za odpověď.

Michal L
Michal L
1 rok před

Dobrý den, mám dva dotazy:
1.Always on režim
Vzhledem k tomu, že se jedná o Amoled displej, tak by černá na pozadí měla být černá,
ale u mě je ve tmě vidět takový červený nádech podsvětlení po celé ploše hodinek.
Ve dne to není vidět, ale večer ano. Je to normální? Dělá vám to také?
2.Ciferník Secret Realm
Hodinky jsou skoro na všech reklamních fotografiích zobrazeny s výchozím ciferníkem Secret Realm, který má černé pozadí. Já ho mám s nějakými modrými vlnkami…
Je to asi hloupost, ale tento ciferník se mi moc líbil a chtěl bych ho jako výchozí, ale ne s tím modrým pozadím. Lze ho nějak stáhnout a nahradit?
Hodinky mám cca 2 dny, tak je možné, že došlo k aktualizaci vzhledu ciferníku oprati původním modelům…

1641979431458.jpg
Michal L
Michal L
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den, děkuji za odpověď. Byl to dárek a předpokládám, že v Datartu (minulý týden).

Michal L
Michal L
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,

v náhledu je to v pořádku (s černým pozadím)…
Ještě posílám foto toho prosvítajícího podsvětlení (ve skutečnosti to není tak moc vidět – noční režim to vytáhl moc)

Michal L
Michal L
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Podsvětlení pri Always on ciferníku ve tmě.

Screenshot_2022-01-13-09-15-31-134_com.miui.gallery.jpg
Michal L
Michal L
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,

máme ještě Amazfit GTS a ty mají také při Always on režimu neaktivní body černé, jak to u amoledu má být.
Kdybych nepoužíval Always on, tak bych rozdíl nepoznal.
K tomu padělku. Je normální, že mají v oznamovacím centru připojených bluetoot zařízení onačení Mi ColorS. Protože pokud se nepletu, tak model Mi Watch Color amoled nemá…

1642078957957.jpg
Michal L
Michal L
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Dobrý den,

děkuji za informace. Tak mi to nedalo, a objednal jsem druhé z Electroworldu (první byly z Datartu) a dnes porovnal. Bohužel je to stejné…
Při Always on ciferníku mají stejný lehký načervenalý nádech. Když vedle leží Amazfit GTS, také s tímto režimem, tak je to neporovnatelné.
Zajímavé je, že i některé ciferníky, které jsou v náhledu aplikace černé, tak na hodinkách jsou do modra.
Nevím, zdali je to nějaká nová série s jinými displeji.
Podle obalu, je to stejná česká distribuce s poslední verzí softwaru 1.3.67 a na padělek to nevypadá…

Michal L
Michal L
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Tak, že by to byl softwarový problém? Manuální downgrade na verzi 1.3.63 asi neudělám co? Že bych to vyzkoušel.
Jinak je to od distributora Beryko s.r.o.

1642167422229.jpg
Michal L
Michal L
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Zadní strana

Screenshot_2022-01-14-14-38-30-117_com.miui.gallery.jpg
Karel
Karel
1 rok před

Dobrý den, mohu vědět jestli mohou nosit hodinky i alergici na kov? Děkuji

Martin
Martin
1 rok před

Nejde mi vo2 max a vůbec netuším proč

Martin
Martin
1 rok před

Nejde VO2max proč můžeš poradit díky

Nikos
Nikos
11 měsíců před

Dobrý den, mám dotaz ohledně vibrací … dá se vytvořit svůj styl vibrací, tak jako to bylo u Mi band? Děkuji za odpověď

Libor
Libor
11 měsíců před

Perfektní recenze, velké díky.
Je to zároveň i jeden velký podrobný návod. Hodinky mám pár dní a jsem nad míru spokojený. Měření aktivit, chůze, jízda na kole, vše měří velice přesně, GPS je přesná minimálně jako v mobilu (Realme7 Pro), super výdrž baterie. Jedinou výtku bych snad měl k měření nadmořské výšky a tlaku vzduchu, tam se mi zdá že ty údaje nejsou úplně nejpřesnější, ale naštěstí pro mě není toto úplně podstatné. Za tuto cenu za mě super hodinky.
A nakonec jedna otázka: synchronizaci s mobilem (s aplikací Mi Watch) máte zapnutou celý den, nebo jen občas, když to prostě potřebujete? Přece jen to bude mít asi také vliv na výdrž baterie.

Libor
Libor
Odpovědět  Karel Kilián
11 měsíců před

Díky za odpověď.
Jo já vím že se hodinky synchronizují po připojení k aplikaci, já se asi blbě zeptal.
Jednoduše jsem myslel, jestli máte (nebo jestli by bylo dobré), mít hodinky připojené k aplikaci pořád, třeba 24 hodin denně?
Možná blbá otázka, záleží asi na každém jak přesné a aktuální informace chce mít.

Libor
Libor
Odpovědět  Karel Kilián
11 měsíců před

Ok. Díky.

František
František
10 měsíců před

Dobrý den.

Jako důchodce co nekamarádi s počítačem a nemá tiskárnu, mě velice zaujalo Vaše hodnocení hodinek Xiaomi Mi Watch, jež vlastním, pročež se ptám zda je možno získat ho v papírové formě, a s úhradou Vašich nákladů.
Děkuji

František

Petra
Petra
10 měsíců před

Zdravím, mohl by mi někdo poradit jak nastavit upozornění na nepravidelný tep ?