Xiaomi Mi Mix se vrací: dorazí skládací telefon s tekutou čočkou fotoaparátu?

Xiaomi má na 29. března naplánovanou online konferenci, na které má dojít k oficiálnímu představení očekávaných novinek v podobě smartphonů Xiaomi Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra. Nově však čínský gigant prozradil, že se můžeme těšit rovněž na jeden velký návrat. Nového zástupce by se po dvouleté odmlce měla dočkat řada Mi Mix.

Bude další Mi Mix skládací telefon?

Abychom si nejdříve ujasnili fakta. To, že se dočkáme představení nového produktu z řady Mi Mix je aktuálně jisté, neboť to prostřednictvím teaseru potvrdilo samotné Xiaomi na sociální síti Weibo. Dále se ale už pouštíme na tenký led spekulací. Ty naznačují, že by onou novinkou mohl být skládací telefon. Jeho snímky (nebo alespoň snímky části jeho konstrukce) na internet unikly minulý týden. Právě na těchto fotkách pak můžeme zřetelně vidět logo „MIX“. Další údajný únik informací pak hovoří o tom, že novinka ponese jméno „Xiaomi Mi Mix 4 Pro Max„.

Aby těch lákadel nebylo málo, Xiaomi rovněž vypustilo do světa video, na kterém prezentuje takzvanou tekutou čočku fotoaparátu. Ta, zjednodušeně řečeno, napodobuje fungování lidského oka a dokáže prakticky okamžitě zaostřovat na objekty v různé vzdálenosti. Z technického hlediska je čočka tvořena tekutinou mezi dvěma vrstvami ultratenkého filmu. Díky tomu tato čočka dokáže měnit své zakřivení a tím dosáhnout zmíněného rychlého přeostření. Přitom by toto řešení sebou mělo nést i menší zkreslení obrazu, velmi dobrou světelnou propustnost a nízkou disperzi – tedy lom světla na jednotlivé barevné složky.

To by byla teorie. Na to, jaké bude mít nasazení této, pro smartphony nové, technologie reálné benefity si však budeme muset počkat. Redaktoři serveru GSMArena.com přitom spekulují o možnostech tohoto řešení. První, méně pravděpodobná varianta je, že by tato technologie mohla umožnit použít jeden snímač pro klasické, ultraširokoúhlé i opticky přiblížené záběry. Pravděpodobněji se však jeví využití pro minimalizaci zkreslení při použití ultraširokoúhlého fotoaparátu.

Co přesně si pro nás Xiaomi představilo se však s jistotou dozvíme až v průběhu zmíněné konference 29.března. Ostatně řada Mi Mix platila v portfoliu Xiaomi vždy za tu nejvíce inovátorskou a zařazení ohebného smartphonu právě sem dává smysl. A kdo ví, třeba se po dlouhém půstu nedočkáme pouze jednoho smartphonu, ale hned dvou.

Uvítali byste ohebný smartphone z dílny Xiaomi?

Zdroj: GSMArena.com

Xiaomi MIJIA DC Inverter Floor Fan E: chytrý ventilátor na horké letní dny
Xiaomi MIJIA DC Inverter Floor Fan E: chytrý ventilátor na horké dny

V portfoliu čínského giganta najdeme hned několik ventilátorů, nicméně to není důvod, proč nepřidat další. Nový podlahový ventilátor Xiaomi MIJIA Číst dál...

Xiaomi Mi MIX: Telefon z budoucnosti, který uchvátil svět

Xiaomi se to opět povedlo. Dočkali jsme se produktu, který - buďme upřímní - nikdo nečekal, a přesto se mu Číst dál...

Xiaomi BEEBEST A308 Walkie Talkie: kompaktní a odolná vysílačka
Xiaomi BEEBEST A308 Walkie Talkie: kompaktní vysílačka do kapsy

Značka BEEBEST, spadající pod křídla čínského giganta Xiaomi, má ve svém portfoliu několik vysílaček. Nyní k nim přidává další model Číst dál...

Xiaomi Mi Band 6
Poco X3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x