Na web utekla beta Androidu 9 Pie pro Xiaomi Mi A2

Modelová řada Xiaomi Mi A je součástí projektu Android One. Na rozdíl od jiných zařízení tohoto výrobce tedy přichází s čistým operačním systémem Android bez nadstavby MIUI. Na webu se nyní objevila beta Androidu 9 Pie pro Xiaomi Mi A2.

Xiaomi Mi A2 je v pořadí druhým telefonem, který čínský výrobce zařadil do projektu Android One. Tím prvním byl Mi A1, do třetice všeho dobrého je v nabídce Mi A2 Lite, který je v podstatě jen mírně upravenou variantou Mi A1.

Telefony Xiaomi Mi A2 i Mi A2 Lite přišly na trh Androidem 8.1 Oreo. Brzy by se však mohly dočkat aktualizace na nejnovější Android 9 Pie. Dle neoficiálních zpráv by se tak mělo stát do konce tohoto roku.

Co přináší beta Androidu 9 Pie?

Blížící se termín uvedení potvrzuje i beta Android 9 Pie, která se objevila online. Nová verze systému by měla přinést například adaptivní režim baterie, upravená navigační tlačítka, respektive nová navigační gesta. Kromě novějšího androidu obsahuje aktualizace také nové bezpečnostní záplaty.

Soubor s ROM, obsahující beta verzi posledního Androidu, je k dispozici ke stažení. Samozřejmě se nejedná o oficiální vydání, takže případnou instalací můžete přijít o záruku na telefon. Je také nutné podotknout, že beta Androidu 9 Pie není určena pro běžné použití, ale pouze k testování. Samozřejmě je nutné počítat s možností, že bude obsahovat chyby.

K instalaci ROMky je nutný odemknutý zavaděč. Poté lze flashnout soubor buď přes TWRP, nebo fastboot. Soubor s Androidem 9 Pie (firmware ve verzi 10.0.1.0) můžete stáhnout zde, jeho velikost je 1 GB.

Pokud je pro vás důležitá spolehlivost a stabilita telefonu, rozhodně doporučujeme beta verzi neinstalovat a vyčkat na vydání stabilní verze.

Dodejme, že Xiaomi Mi A2 pořídíte v našem e-shopu za cenu začínající na 5490 Kč, verze Lite je pak k dostání za 4190 Kč.

Zaujala vás  beta Androidu 9 Pie pro Xiaomi Mi A2?

Zdroje: xda-developers.com, gizchina.com, pokoleniesmart.pl.

Xiaomi Mi 11
Uživatelé hlásí po aktualizaci problémy s Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 je zatím posledním počinem čínského výrobce na poli telefonů s čistým operačním systémem Android, tedy bez nadstavby Číst dál...

Xiaomi Mi A2 bude představen 25. července ve čtyřech verzích

Xiaomi Mi A1 se v dohledné době dočká svého nástupce. Poslední zprávy tvrdí, že Xiaomi Mi A2 bude představen 25. Číst dál...

Xiaomi Mi A2/Mi A2 Lite se po updatu na Android 9 Pie nepřipojí k Wi-Fi

Telefony projektu Android One, tedy Xiaomi Mi A1, Xiaomi Mi A2 a Xiaomi Mi A2 Lite, dostaly s koncem a Číst dál...

Xiaomi Mi Band 6
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x