Vysouvací mechanismus Xiaomi Mi Mix 3 vydrží přes 300 000 vysunutí

Nedávno představený Xiaomi Mi Mix 3 vyřešil po svém snahu o minimalistické rámečky bez nutnosti udělat do obrazovky nevzhledný výřez. Typickým rysem tohoto modelu se tak stal vysouvací mechanismus, rozdělující telefon na dvě části.

Přední a zadní strana telefonu se proti sobě vertikálně posouvají. Ze zadní části se tak nad obrazovku vynoří nejen duální přední fotoaparát, ale také některé senzory. Toto řešení je natolik ojedinělé, že na něm čínský výrobce postavil část marketingové kampaně.

Vysouvací mechanismus Xiaomi Mi Mix 3

Během oficiálního představení zaznělo, že vysouvací mechanismus je dimenzován na asi 300 tisíc vysunutí a zasunutí. Aktuální nezávislé testy ukázaly, že uvedená hodnota rozhodně není nadsazená a odráží jen „nejhorší možný scénář“.

Během nezávislého testu bylo na Xiaomi Mi Mix 3 provedeno 350 tisíc vysunutí a zasunutí. Výsledek? Vysouvací mechanismus fungoval a nebyl výrazně opotřebený. Pokud byste tedy vysouvali přední fotoaparát stokrát denně, měl by vydržet fungovat déle než osm let.

To se zdá být více než dostatečná hodnota. Přeci jen málokdo bude vysouvat přední fotoaparát každých 15 minut ve dne i v noci. Pokud by se přesto někdo takový našel, asi jen těžko bude chtít používat osm let starý model.

Vysouvací mechanismus Xiaomi Mi Mix 3
Vysouvací mechanismus Xiaomi Mi Mix 3

Vysouvací mechanismus Xiaomi Mi Mix 3 využívá magnetickou posuvnou konstrukci, která přeměňuje magnetickou sílu na mechanickou a zajišťuje hladké klouzání obou částí proti sobě. Díky funkci slide-screen dosahuje tento telefon rychlé a komplexní interakce.

Nejnovější vlajkový model s čipem Qualcomm Snapdragon se v Česku zatím neprodává. Můžete ho pořídit například na Gearbestu za 600 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 13 800 Kč. Je však nutné počítat s doplatkem DPH a cla, pokud zásilku zachytí celní správa.

Pokud chcete mít telefon Xiaomi Mi Mix 3 mezi prvními bez nutnosti absolvovat celní řízení, sledujte náš blog, kde budeme informovat hned, jakmile ho naskladníme.

Co říkáte na vysouvací mechanismus Xiaomi Mi Mix 3?

Zdroj: gizchina.com.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.