Bezdrátový zvonek Xiaomi s kamerou pozná, koho to k vám čerti nesou

Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu chytrých produktů, takže patrně nepřekvapí, že mezi nimi najdeme i bezdrátové zvonky. Tentokrát vám představíme bezdrátový zvonek s kamerou Xiaomi Mijia Smart Doorbell 2, nabízející celou řadu funkcí za sympatickou cenu.

Bezdrátový zvonek s kamerou Xiaomi Mijia Smart Doorbell 2
Bezdrátový zvonek s kamerou Xiaomi Mijia Smart Doorbell 2

Zařízení kombinuje funkce standardního bezdrátového zvonku, interkomu, bezpečnostní kamery a videohovorů. Může vaší domácnosti poskytnout další úroveň zabezpečení a je také skvělou volbou, pokud ve svém bytě nebo domě nemáte zvonek s interkomem.

Bezdrátový zvonek s kamerou

Zařízení se skládá ze dvou částí – zvonku, který je vybaven samolepicí zadní stranou, díky které ho můžete snadno přilepit kamkoli chcete, a reproduktoru, jež je napájen z elektrické sítě. V tomto směru se jedná o standardní schéma bezdrátového zvonku, jehož vnější část je napájena bateriemi, zatímco vnitřní je připojená do zásuvky.

Zařízení se skládá ze dvou částí
Zařízení se skládá ze dvou částí

Produkt je vyráběn v elegantní černé barvě. Vnější část má tvar kvádru se zaoblenými hranami a kromě tlačítka je vybavena kamerou, mikrofonem a reproduktorem. Její pohon zajišťuje šest tužkových baterií, které by měly zajistit několikaměsíční provoz.

Vnější část obsahuje tlačítko, mikrofon, reproduktor a kameru
Vnější část obsahuje tlačítko, mikrofon, reproduktor a kameru

Vnitřní část, jež se zapojuje do zásuvky, je z matného plastu a má tvar poloviční krychle. Sama o sobě obsahuje jen reproduktor přehrávající vyzváněcí tón a uvnitř se skrývá další elektronika – například adaptér pro připojení k Wi-Fi (podporuje ovšem pouze starší pásmo 2,4 GHz).

Xiaomi Mijia Smart Doorbell 2

Xiaomi ale v názvu produktu použilo slovíčko „smart“ – tedy „chytrý“. Ona chytrost spočívá v možnosti připojení zvonku k Wi-Fi a následně – prostřednictvím aplikace Mi Home – také k chytrému telefonu. Aplikace vás pak upozorní, když někdo zazvoní, a vy se můžete podívat na obraz zachycený kamerou. Kromě mobilu lze obraz ze zvonku sledovat také na některých typech chytrých displejů a televizorech se systémem Android TV.

Obraz ze zvonku lze sledovat na mobilu
Obraz ze zvonku lze sledovat na mobilu

Zvonek dokáže fungovat také jako bezpečnostní kamera. Využívá umělou inteligenci, která dokáže rozpoznávat pohyb a identifikovat naučené tváře, takže vás například upozorní, že zvoní tchyně. Kamera má úhel záběru 139 stupňů a poskytuje obraz v rozlišení 1920 × 1080 obrazových bodů. Díky infračerveným LEDkám dokáže snímat obraz i ve tmě.

Zvonek dokáže identifikovat naučené tváře
Zvonek dokáže identifikovat naučené tváře

Chytrý bezdrátový zvonek Xiaomi Mijia Smart Doorbell 2 se aktuálně prodává pouze v Číně. Na crowdfundingové platformě YouPin stojí 229 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 810 českých korun. V tuto chvíli bohužel není známo, zda výrobce hodlá prodávat toto zařízení i na zahraničních trzích.

Bezdrátový zvonek s kamerou Xiaomi Mijia Smart Doorbell 2
Bezdrátový zvonek s kamerou Xiaomi Mijia Smart Doorbell 2

Líbí se vám chytrý bezdrátový zvonek s kamerou?

Zdroje: xiaomiui.net, xiaomiyoupin.com.

Xiaomi Mi Watch S1 Active
Poco X4 5G se blíží! Geekbench potvrzuje jeho výbavu

Společnost Xiaomi v listopadu loňského roku uvedla na globální trh telefon Poco M4 Pro 5G. Tento smartphone se zítra dočká Číst dál...

Oficiální představení Xiaomi Mi Max 3 proběhne 19. července

Zdá se, že nás čeká pořádně žhavé léto. Tedy přinejmenším při pohledu na chystané novinky Xiaomi se to nezdá, ale Číst dál...

Které telefony dostaly ve 21. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 21. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je tu definitivně poslední květnové pondělí roku 2021. To na našem blogu již tradičně znamená, že se podíváme na to, Číst dál...

Poco F4 GT 5G

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x