Bude první skládací telefon od OnePlus již známý Oppo Find N?

Znáte ten pocit, kdy vidíte úplně nový telefon – horkou novinku, která se sotva objevila na pultech obchodů, ale vy jste si jistí, že jste ten telefon již v minulosti měli v ruce? Ano, mám na mysli podobný pocit, jaký jsem zažíval při unboxingu telefonu Poco X4 Pro 5G. Jednalo se totiž doslova o jeden a ten samý stroj, jakým je i Redmi Note 11 Pro 5G. Dokonce má tohle chování i své jméno – přebrandování/rebranding. To trochu tlumí jiná, ostřejší slova, kterými by se tato situace dala popsat. Smutné je, že se to stává čím dál častěji a výrobci to čím dál tím méně maskují. Největším expertem na rebranding je rozhodně Xiaomi se svými podznačkami Redmi a Poco. Ale ani výrobcům jako Oppo a OnePlus není tato technika zdaleka cizí. A podle zvěstí se právě tato dvojice chystá na další takový pokus.

OnePlus skládačka by Oppo

Už delší dobu se proslýchá, že OnePlus se letos chystá vyrobit svou první skládačku. V posledních dnech se ale čím dál více hovoří o tom, že půjde o telefon, se kterým jsme se již setkali – Oppo Find N. Samozřejmě dostane jiné jméno, ale údajně by to měl být doslova jediný rozdíl. Bohužel, v tuto chvíli samozřejmě chybí veškeré informace, jako například kdy by měl jít telefon na trh. Vzhledem k tomu, že zařízení je ale již vyvinuté a stačí jen vyrobit dostatek kusů s přebrandovanými díly, může se tak stát v podstatě kdykoli.

Celkově z rebrandingu moc radost nemívám. V dnešní době, kdy se trh zaplavuje nespočtem nových zařízení každý měsíc, se velmi těžko udržuje povědomí o tom, který telefon je který. A to, že některé z nich jsou totožné, ale prodávají se pod dvěma jmény, jen zamotává hlavu. Na druhou stranu, máme zde i modely, které se v minulosti dostaly za hranice domácí Číny právě jen v rebrandované podobě. A právě v to doufám, že se stane i tentokrát. Oppo z nějakého neznámého důvodu nechtělo model Find N uvést globálně, přestože sklidil zdaleka největší zájem napříč všemi skládačkami. Snad tedy pod hlavičkou OnePlus hranice domoviny překročí a dostane se i k nám.

[zdroj]

Už žádné rozklepané fotky či videa. Xiaomi nabízí 3osý stabilizátor

Portfolio Xiaomi se rozrůstá o další přírůstek, kterým je 3osý ruční stabilizátor, určený primárně pro mobilní telefony. Cena je v Číst dál...

Telegram přináší s aktualizací zajímavé novinky

Čím dál, tím více populární aplikace Telegram právě prochází updatem, který přináší hned několik zajímavých novinek. Velkou várku nových funkcí Číst dál...

Xiaomi Blackshark: v AnTuTu se objevil nový herní smartphone

Na webu populárního benchmarku AnTuTu se objevily výsledky a specifikace zajímavého telefonu. Podle názvu by se mohlo jednat o zařízení Číst dál...

Chytré hodinky s podporou 150+ sportovních režimů. 24/7 monitoring zdraví a Bluetooth telefonní hovory

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x