Blíží se představení Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite. Co můžeme čekat?

V posledních týdnech se stále častěji objevují informace o blížícím se představení Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite. Co můžeme očekávat o třetí generace mobilu s čistým Androidem, spadajícího do projektu Android One?

Položme si nejprve otázku: opravdu je představení Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite za dveřmi? Odpověď může být kladná, neboť předchozí generace je tu s námi bezmála jeden rok – její premiéra se odehrála 24. července 2018. Xiaomi Mi A2 se v současnosti v našem e-shopu prodává za cenu od 4789 Kč, nižší verze Mi A2 Lite startuje dokonce na 3580 korunách.

Kdy čekat představení Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite?

Čínský výrobce se zatím oficiálně nevyjádřil k ničemu, co by se týkalo telefonů Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite. Můžeme tedy pouze spekulovat. Pokud by Xiaomi chtělo dodržet roční cyklus uvádění nových verzí, měli bychom se dočkat premiéry během následujících tří týdnů.

Média nyní zaujalo zařízení, certifikované jako M1906F9SH. To vyvolalo zvěsti, podle kterých by se nedávno představený Xiaomi CC9e měl v Indii prodávat pod názvem Redmi 7 Pro a v Evropě jako Xiaomi Mi A3 Lite. Podrobnosti certifikace zmiňují, že by telefon měl být vybaven hlavním fotoaparátem s rozlišením 48 Mpx. Kromě toho má nabídnout nabíjení výkonem 10 wattů.

Blíží se představení Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite?
Blíží se představení Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite?

Z přiložených obrázků také plyne, že na zadní straně telefonu není čtečka otisků prstů. To by mohlo znamenat její přesun do obrazovky, což opět odpovídá telefonům řady Xiaomi CC. Ale skutečně Číňané jako další generaci řady Mi A nasadí zařízení, která cílí na mladé zákazníky se 32Mpx selfie foťákem?

Nač se můžeme těšit?

Pokud by se potvrdily zvěsti, že telefony Xiaomi CC přijdou na globální trh jako nová generace řady Android One, pak by se budoucí majitelé mohli těšit na:

 • Xiaomi Mi A3 – s procesorem Qualcomm Snapdragon 710, AMOLED obrazovku s úhlopříčkou 6,39″ a rozlišením 1080×2340 obrazových bodů, fotoaparátem 48+8+2 Mpx.
 • Xiaomi Mi A3 Lite – s procesorem Qualcomm Snapdragon 665, AMOLED obrazovku s úhlopříčkou 6,01″ a rozlišením 760×1520 obrazových bodů, fotoaparátem 48+8+2 Mpx.

Ve prospěch této spekulace mluví především fakt, že Xiaomi CC9 a CC9e nemají být uvolněny pro globální trh. To se až dosud jevilo jako poněkud nepochopitelný krok. Verze, že by je výrobce přinesl jako Mi A3 a A3 Lite s čistým Androidem, se jeví jako pravděpodobné vysvětlení.

Co čekáte od představení Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite?

Zdroje: 91mobiles.com, androidauthority.com, bgr.in, gizchina.com, portaltele.com.ua, mysmartprice.com, xda-developers.com, xiaomist.com.

2 komentáře: „Blíží se představení Xiaomi Mi A3 a Mi A3 Lite. Co můžeme čekat?

 • 11. 7. 2019 (16:17)
  Permalink

  Na představení Xiaomi Mi A3 se těším. Raději než nadstavby (konkrétně MIUI a EMUI) mi více vyhovoval čistý android, který jsem instalovala do Xiaomi Redmi Note 4 nebo Huawei P20 lite. A Xiaomi mi vyhovuje všeobecně více než Huawei, tak volba příštího telefonu je pro mne jasná. Ještě uvažuji i nad Moto one Vision, uvidím, který telefon vyhraje v případném srovnávacím testu. Doufám, že to bude spíše právě Xiaomi Mi A3. 🙂

 • 12. 7. 2019 (6:58)
  Permalink

  @Mahtiel
  Dobrý den,

  také jsme na něj zvědavi. Podle dalších zákulisních informací bude Xiaomi Mi A3 skutečně to, co představili jako Xiaomi CC 9e. Takže to nevypadá vůbec špatně!

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.