3 (ne)známé produkty Xiaomi: ochlazovač vzduchu, vysílačka a vysavač

Rok 2019 se nám přehoupl do své druhé poloviny, dnes máme státní svátek, ale ani jedno, ani druhé nás nezastaví v publikací dalšího dílu našeho seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Dnes vám představíme samé novinky: kuchyňský ochlazovač vzduchu, vysílačku „walkie-talkie“ a nakonec vysavač pro mokré i suché vysávání.

Xiaomi Yeelight Smart Cooler – kuchyňský ochlazovač vzduchu

Začneme novinkou, která se ve středu objevila na crowdfundingové platformě YouPin. Xiaomi Yeelight Smart Cooler navazuje na úspěšnou řadu chytrých žárovek a osvětlovacích těles. Tentokrát se však jedná o stropní ochlazovač vzduchu, určený pro nasazení v kuchyni.

Xiaomi Yeelight Smart Cooler - kuchyňský ochlazovač vzduchu
Xiaomi Yeelight Smart Cooler – kuchyňský ochlazovač vzduchu

Přístroj absorbuje horký vzduch, páru a kouř u stropu místnosti a zpátky vrací ochlazený vzduch. Nabízí dva režimy provozu: normální a maximální. Směr uvolňovaného chlazeného vzduchu lze nastavit v úhlu 65 až 120 stupňů.

Směr uvolňovaného chlazeného vzduchu lze nastavit v úhlu 65 až 120 stupňů
Směr uvolňovaného chlazeného vzduchu lze nastavit v úhlu 65 až 120 stupňů

Díky vysokému množství záporných iontů Yeelight Smart Cooler účinně redukuje výpary a kouř ve vzduchu. Na vstupu najdeme filtr, který zabraňuje průniku mastnoty do útrob, čímž usnadňuje čištění. Ochlazovač vzduchu lze ovládat pomocí mobilní aplikace, dálkového ovladače nebo hlasového asistenta.

Ochlazovač vzduchu lze ovládat z aplikace

Zařízení je možné instalovat výhradně na strop, nicméně dle výrobce je jeho montáž velmi jednoduchá. Stačí zapojit napájení, výstup horkého vzduchu a výstup studeného vzduchu, k čemuž není potřebná žádná speciální technika.

Kuchyňský ochlazovač vzduchu Xiaomi Yeelight Smart Cooler

Přístroj se prodává ve dvou velikostech: 300 × 300 milimetrů s výkonem 12 wattů, nebo 300 × 600 milimetrů s výkonem 24 wattů. Yeelight Smart Cooler v základní verzi stojí 399 čínských jüanů (asi 1310 Kč), menší zařízení s LED panelem stojí 499 čínských jüanů (cca 1640 Kč), větší model s LED panelem pak přijde na 599 čínských jüanů (cca 1970 Kč).

Xiaomi Yeelight Smart Cooler už seženete i na GearBestu, kde stojí 169,99 dolarů, tedy v přepočtu asi 3840 korun. Pokud při objednávce zadáte kód YEECOOLER, dostanete slevu 40 dolarů (cca 900 Kč).

Xiaomi BeeBest Walkie Talkie – vysílačka

Také za další novinkou se vydáme na YouPin. Xiaomi BeeBest Walkie Talkie je nová levná vysílačka s dosahem až pět kilometrů (v otevřeném prostoru). Ačkoli můžeme tuto technologii ve světě mobilních telefonů oprávněně považovat za zastaralou, stále existuje mnoho situací, pro které je naprosto ideální.

Xiaomi BeeBest Walkie Talkie – vysílačka

Hlavním rysem této vysílačky má být kromě kvalitního provedení především jednoduchost ovládání. Přístroje jsou vyráběny ve dvou variantách: bílé, nebo tmavě modré. Tělo je vyrobeno z kvalitního PVC, který vyniká zvýšenou odolností proti nárazům a poškrábání.

Xiaomi BeeBest Walkie Talkie
Xiaomi BeeBest Walkie Talkie

Vysílačka má rozměry 54 × 28,8 × 190 milimetrů a váží jen 167,3 gramů. V horní části najdeme anténu s maximálním výkonem 5 wattů, která je vyrobena ze slitiny mědi, cínu a fosforu. Díky tomu poskytuje lepší kvalitu příjmu signálu, ať už jste v nákupním centru, ve sklepě nebo na jakémkoliv jiném místě se zhoršeným příjmem.

Vysílačka má rozměry 54 × 28,8 × 190 milimetrů a váží jen 167,3 gramů

Důležitým parametrem tohoto typu zařízení je výdrž na jedno nabití. Xiaomi BeeBest Walkie Talkie přichází ve dvou variantách: první s 2000mAh akumulátorem slibuje až 8 hodin nepřetržitého provozu nebo 5 dní v pohotovostním režimu, druhá varianta s větší kapacitou 3350mAh láká na až 12 hodin provozu nebo 7 dní v pohotovostním režimu. K nabíjení lze použít konektor microUSB nebo nabíjecí dokovací stanici.

Jako obvykle je tento výrobek zatím v prodeji pouze v Číně, i když je poměrně pravděpodobné, že se v následujících dnech objeví i na dalších serverech. Verze se 2000mAh akumulátorem přijde na 139 čínských jüanů (cca 460 Kč), varianta se 3350mAh baterií je pak o 30 jüanů (asi 100 Kč) dražší.

Xiaomi Deerma Wet and Dry Bucket Vacuum Cleaner – vysavač pro mokré i suché vysávání

Do třetice všeho dobrého tu máme vysavač pro mokré i suché vysávání s dlouhým názvem Xiaomi Deerma Wet and Dry Bucket Vacuum Cleaner. Jak plyne z názvu i zařazení, tento přístroj dokáže vysávat suché i mokré nečistoty a udrží tak vaši domácnost v dokonalé čistotě.

Xiaomi Deerma Wet and Dry Bucket Vacuum Cleaner_1
Xiaomi Deerma Wet and Dry Bucket Vacuum Cleaner

Poradí si i s takovými nečistotami, jako je rozlitý kečup, jogurt nebo vylitý čaj. Deerma Vacuum nejenže čistí podlahu, ale také ji suší. Sání zajišťuje výkonný motor, dosahující až 33 tisíc otáček za minutu s výkonem 1200 wattů, který je schopen generovat sací podtlak až 18 kPa.

Poradí si s mokrými i suchými nečistotami
Poradí si s mokrými i suchými nečistotami

Zařízení používá jednodílnou podlahovou hlavici, která snadno absorbuje prach a nečistoty. Doslova levou zadní si poradí i s hlubokými nečistotami v koberci, a dokonce i s mokrými vlasy v koupelně či srstí vašeho domácího mazlíčka. Součástí balení jsou také dva malé nástavce s kartáčky, které lze použít k úklidu rohů místnosti, mezer a dalších obtížně přístupných míst.

Vysavač pro mokré i suché vysávání
Vysavač pro mokré i suché vysávání

Nádoba na prach je oddělena od motoru a lze ji odpojit stiskem tlačítka. Hliníková teleskopická tyč je lehká a odolná proti korozi. Hadice je dlouhá 1,5 metru, napájecí kabel 5 metrů dlouhý, takže akční rádius je naprosto dostatečný pro většinu místností bez nutnosti odpojovat a znovu zapojovat zásuvku.

Přístroj je zatím nabízen pouze na platformě YouPin za cenu 399 čínských jüanů, což je v přepočtu zhruba 1310 korun. Zahájení dodávek je plánováno na 31. červenec. I v tomto případě předpokládáme, že se poté objeví se zhruba dvojnásobnou cenovkou na dalších serverech.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.