Aplikace Dotdroid rozšiřuje možnosti sluchátek Xiaomi AirDots

Bezdrátová sluchátka Xiaomi AirDots mají na svém boku dotykovou plošku, přes kterou lze pozastavit a znovu spustit přehrávání, dvojité poklepání pak vyvolá hlasového asistenta. Pokud chcete chování dotykových plošek změnit, můžete si nainstalovat aplikaci Dotdroid, která je zdarma k dispozici v Obchodě Google Play.

Sluchátka Xiaomi AirDots pořídíte v našem e-shopu za 1350 korun. Pokud je objednáte do 16:00, můžete je mít následující pracovní den doma. Naše recenze ukázala, že vynikají svým provedením a kvalitním podáním zvuku.

Aplikace Dotdroid

Aplikace Dotdroid od vývojářského studia L2P Comapny rozšiřuje možnosti práce s bezdrátovými sluchátky. Dokáže například v reálném čase zobrazovat přesný stav baterie a odhadovanou výdrž, a to nejen u Xiaomi AirDots, ale i dalších modelů od tohoto výrobce.

V případě sluchátek s dotykovými ploškami, jako jsou například AirDots, AirDots Youth Edition, AirDots Pro, LYE a další, lze pomocí tohoto programu přizpůsobit jejich chování. Konkrétně je možné přiřadit následující funkce:

  • posun v rámci skladby o 15 sekund tam i zpět
  • přeskočení na následující skladbu
  • přeskočení na předchozí skladbu
  • ovládání hlasitosti – zvýšení/snížení
  • aktivace Asistenta Google
  • informace o aktuálním čase (v čínštině)

Nastavit můžete dvě různé akce – první pro jedno a druhou pro dvě klepnutí na dotykovou plošku. Některé zdroje uvádějí, že v nabídce je také možnost nastavení funkce pro čtyři klepnutí, což ale prý nemusí vždy fungovat.

Větší komfort

Autor na aplikaci neustále pracuje a průběžně ji vylepšuje – jen v průběhu června vydal tři aktualizace. V té poslední například opravoval problémy, související s ukončováním telefonních hovorů.

Aplikace Dotdroid je v Obchodě Play od května tohoto roku a za tu dobu si ji nainstalovalo více než deset tisíc uživatelů. Jejich spokojenost odráží průměrná známka 3,3. Instalační balíček velký jen 3,7 MB můžete používat na telefonech s Androidem 5.0 a novějším.

Dotdroid
Dotdroid
Developer: L2P Comapny
Price: Free

Vyzkoušeli jste aplikaci Dotdroid? Podělte se o zkušenosti!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.