3 (ne)známé produkty Xiaomi: likvidátor komárů, trouba a HUD displej

Máme tu 24. pátek roku 2019, a to znamená, že přicházíme s dalším pokračováním seriálu, v jehož rámci vás seznamujeme s produkty čínské firmy Xiaomi. Dnes jsou na programu samé novinky: další likvidátor komárů, elektrická trouba s mikrovlnkou a průhledový (HUD) displej. Nuže, nechme otálení a pojďme se podívat na zajímavé výrobky.

Xiaomi Yeelight Mosquito Light – likvidátor komárů

Xiaomi má ve svém portfoliu hned několik produktů na boj proti otravným komárům. Některé fungují jako odpuzovače, jiné naopak mají za cíl obtížný hmyz přilákat a lapit. Aktuální novinkou je Xiaomi Yeelight Mosquito Light.

Xiaomi Yeelight Mosquito Light

Přístroj po zapnutí svítí ultrafialovým světlem, které láká létající hmyz. Zařízení je kompatibilní s platformami chytré domácnosti, jako je Google Home, HomeKit od Apple či Alexa od Amazonu. V mobilní aplikaci je možné vybrat, zda se má automaticky zapínat v závislosti na čase nebo úrovni osvětlení místnosti, kde se nacházíte.

Xiaomi Yeelight Mosquito Light – likvidátor komárů

V režimu hubení vyzařuje produkt ultrafialové světlo o vlnové délce 360-400 nm. To přitahuje komáry a zabíjí je pomocí síťky, do které je přiveden elektrický proud. Jedná se o proces fyzického zabíjení, během kterého se nepoužívají žádné chemikálie.

Likvidátor komárů

Xiaomi Yeelight Mosquito Light má vestavěnou lithiovou baterii, jejíž nabíjení probíhá přes rozhraní microUSB. Na jedno plné nabití vydrží fungovat 3 až 4 hodiny. Pochopitelně je možné mít přístroj permanentně zapojený v elektrické zásuvce. Efektivita zabíjení komárů dosahuje až 88,10 %.

Likvidátor komárů

Podle Xiaomi má tento výrobek certifikát, potvrzující jeho bezpečnost. Testoval ho Šanghajský institut fyziologie rostlin a ekologie v čínské Akademii věd s výsledkem, že Xiaomi Yeelight Mosquito Light je zcela v souladu s národní normou GB /T27785-2011.

Yeelight Mosquito Light – likvidátor komárů

Likvidátor komárů Xiaomi Yeelight Mosquito Light je zatím k dispozici pouze v Číně na crowdfundingové platformě Youpin. Zde je nabízen za cenu 149 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 490 korun. Lze předpokládat, že se po zahájení dodávek objeví na dalších webech zhruba za dvojnásobnou cenu.

Xiaomi Mijia Kitchen Oven – trouba s mikrovlnkou

Také druhý produkt, na který se dnes podíváme, je v portfoliu čínského giganta novinkou. Xiaomi Mijia Kitchen Oven je elektrická trouba s funkcí mikrovlnky. Jedná se o přístroj víceméně klasického provedení v tradiční bílé barvě.

Xiaomi Mijia Kitchen Oven

Na přední straně najdeme čtyři ovládací kolečka, které umožňují nastavení času, teploty, výkonu, nebo režimu. Rozměry přístroje jsou 507 × 282 × 308 milimetrů, váží 9,5 kilogramu a vnitřní prostor má objem 32 litrů.

Trouba s mikrovlnkou

Novinka umožňuje vybrat si mezi 9 různými režimy vaření, ohřívání a pečení, díky čemuž  poskytuje téměř jedinečnou univerzálnost. Generované teplo je ve vnitřním prostoru vedeno přes několik štěrbin, díky čemuž je zajištěno rovnoměrné zahřívání.

Elektrická trouba

Zajímavou funkcí je regulace teploty v zónách. To znamená, že můžeme nastavit jinou teplotu v horní části a další zcela odlišnou ve spodní části. Tímto způsobem je usnadněno vaření některých potravin, případně lze takto připravovat dvě různá jídla. Kromě nastavení režimů, času a tepelných zón lze přesně nastavit teplotu od 70 ° C do maximálních 230 ° C.

Xiaomi Mijia Kitchen Oven – trouba s mikrovlnkou

Také Xiaomi Mijia Kitchen Oven je zatím k dispozici pouze na Youpinu za cenu 299 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 980 korun. I v tomto případě předpokládáme, že se později objeví na čínských e-shopech za zhruba dvojnásobnou cenu.

Xiaomi Carrobot HUD – průhledový displej

Poslední novinka by mohla zajímat především motoristy – jde totiž o průhledový displej (jinak též HUD – z anglického Head-Up Display) Xiaomi Carrobot HUD, díky kterému si budete moci užít ničím nerušené řízení auta.

Xiaomi Carrobot HUD

Zařízení se umísťuje na palubní desku auta a promítá důležité informace tak, že jsou dobře viditelné, ale přitom nepřekážejí ve výhledu a neodvádění pozornost. Právě proto najdete podobné řešení v některých automobilech střední a nejvyšší třídy přímo z výroby.

Průhledový displej

Zařízení komunikuje přes zásuvku OBD s řídící jednotkou auta, takže může na průhledném skle zobrazovat informace o aktuální rychlosti nebo stavu paliva. Ve spojení s aplikací v mobilním telefonu, se kterým komunikuje přes Bluetooth 4.0, dokáže také například ukazovat navigační pokyny.

Xiaomi Carrobot HUD – průhledový displej

Tělo Xiaomi Carrobot HUD je vyrobeno z kombinace polykarbonátu a ABS, která je odolná vůči vysokým teplotám (až do teploty 80 ° C), jež mohou v autě panovat. Zařízení je vybaveno snímačem okolního světla, díky kterému umí nastavit odpovídající jas podle podmínek v okolí – tedy během dne maximální a v noci minimální. Jas lze také nastavit ve mobilní aplikaci.

Průhledový displej Xiaomi Carrobot HUD je taktéž k dispozici na Youpinu za cenu 399 čínských jüanů, tedy asi 1310 Kč. V tomto případě předpokládáme, že by se za zhruba dvojnásobnou částku mohl objevit po zahájení dodávek i na dalších webech.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.