3 (ne)známé produkty Xiaomi: stavebnice, chytré hodinky a vodní filtr

Opět je tu pátek, což znamená, že jsme pro vás připravili výběr tří zajímavých produktů z portfolia čínského výrobce Xiaomi. Dnes to bude stavebnice auta na dálkové ovládání, nové chytré hodinky Xiaomi Amazfit Verge Lite, a nakonec vodní filtr s připojením ke smartphonu.

Xiaomi Mitu Smart Building Block Cross-Country Four-wheel – stavebnice

Mitu je značka, pod kterou Xiaomi vyrábí hračky. Zatím poslední produkt vydala trochu překvapivě na crowdfundingové platformě – jmenuje se Xiaomi Mitu Smart Building Block Cross-Country Four-wheel a jde o stavebnici terénního auta s pohonem všech čtyř kol na dálkové ovládání.

Xiaomi Mitu Smart Building Block Cross-Country Four-wheel
Xiaomi Mitu Smart Building Block Cross-Country Four-wheel

Stavebnice obsahuje více než tisíc prvků a dva výkonné elektromotory, který lze ovládat přes Bluetooth z aplikace v mobilním telefonu nebo tabletu. Autíčko má masivní gumová kola o průměru 10,5 centimetru, díky které zvládne i náročnější terénní podmínky.

Auto má masivní gumová kola a nezávislé zavěšení
Auto má masivní gumová kola a nezávislé zavěšení

Vůz má také čtyři nezávislá zavěšení, která působí jako tlumiče mezi karoserií a kolem. Ta slouží zejména pro pohlcování vibrací při jízdě vozidla po nerovném povrchu. Motory s vysokým točivým momentem až 430 mNm umožňují vozidlu dosahovat dostatečného výkonu v jakékoli situaci.

Motory s vysokým točivým momentem až 430 mNm
Motory s vysokým točivým momentem až 430 mNm

Z mobilního telefonu či tabletu lze ovládat nejen samotnou jízdu vpřed/vzad, ale směr natočení kol přední nápravy v rozsahu 160 stupňů. Nezáleží tak na tom, zda autíčko jezdí v příkopu nebo na strmém kopci – v jakémkoli terénu je doslova jako doma. Energii zajišťuje akumulátor s kapacitou 650 mAh, k jehož nabíjení se používá port USB typu C.

Stavebnice terénního auta
Stavebnice terénního auta

Stavebnice Xiaomi Mitu Smart Building Block Cross-Country Four-wheel se zatím prodává jen v Číně za cenu 599 čínských jüanů, což je v přepočtu asi dva tisíce korun. Můžeme předpokládat, že se časem objeví v e-shopech za zhruba dvojnásobnou cenovku.

Xiaomi Amazfit Verge Lite – chytré hodinky

Huami, další značka fungující v ekosystému Xiaomi, představila minulý týden nové chytré hodinky Xiaomi Amazfit Verge Lite. Ty se designem i funkcemi podobají prémiovým hodinkám Amazfit Verge, tato verze však nabízí delší výdrž baterie.

Xiaomi Amazfit Verge Lite
Xiaomi Amazfit Verge Lite

Hodinky jsou samozřejmě levnější než „plnohodnotná verze“, přesto nabízejí zajímavé parametry. V jejich čele je kruhová AMOLED obrazovka o průměru 43 milimetrů s rozlišením 360 × 360 obrazových bodů, krytá odolným sklem Gorilla Glass 3 s olejofobní vrstvou, jež by měla zamezit zachytávání otisků prstů.

Xiaomi Amazfit Verge Lite jsou vybaveny pohodlným silikonovým páskem, který lze vyměnit stejným způsobem jako u Amazfit Pace a Stratos. Jsou velice lehké – váží jen 46 gramů, což je předurčuje jak pro sledování sportovních aktivit, tak i každodenní použití.

Xiaomi Amazfit Verge Lite - chytré hodinky
Xiaomi Amazfit Verge Lite – chytré hodinky

Z nabízených funkcí jmenujme například sledování pohybu v reálném čase, měření tepové frekvence, dlouhou životnost baterie a platby přes NFC. Xiaomi Amazfit Verge Lite zvládají také automatické monitorování tepové frekvence v průběhu celého dne. Pokud tepová frekvence překročí nastavenou hodnotu, začnou hodinky okamžitě vibrovat.

Hodinky také sledují a zaznamenávají průběh spánku a analyzují jeho kvalitu. Pracující, kteří mají sedavé zaměstnání, mohou ocenit upozornění na příliš dlouhé sezení. K dispozici je dále podpora jedenácti sportovních režimů obsahující například golf, jízdu na koni, běh, turistiku či fotbal. Pro přesné měření podporují hodinky satelitní navigační systémy GPS a GLONASS.

Xiaomi Amazfit Verge Lite jsou vybaveny pohodlným silikonovým páskem
Xiaomi Amazfit Verge Lite jsou vybaveny pohodlným silikonovým páskem

Díky použitým senzorům s nízkou spotřebou elektrické energie jsou hodinky s 390mAh baterii schopné fungovat na jedno nabití až 20 dnů. V případě aktivního sledování polohy vydrží hodinky v provozu až 40 hodin, což je několikanásobně vyšší hodnota, než mohou nabídnout mobilní telefony.

Kromě několika různých ciferníků podporují Xiaomi Amazfit Verge Lite celou řadu přizpůsobitelných nastavení. Uživatel si tak může upravit pozadí a zobrazované informace podle svých osobních preferencí.

Na jedno nabití vydrží fungovat až 20 dnů
Na jedno nabití vydrží fungovat až 20 dnů

Hodinky přicházejí s velmi atraktivní cenovkou – zatímco výchozí verze Amazfit Verge stojí 799 čínských jüanů (asi 2630 Kč), nově představená verze Lite přijde jen na 499 čínských jüanů, což je v přepočtu jen 1640 korun.

Xiaomi Mijia Water Filter – vodní filtr

Xiaomi má ve svém portfoliu celou řadu produktů pro čištění vody a vzduchu. Zatím poslední novinka se nedávno objevila na platformě Youpin – jedná se o vodní filtr, který se instaluje přímo na ústí vodovodního kohoutku. Za tímto výrobkem stojí čínská firma Nanjing Yimi Inteligent Technology.

Xiaomi Mijia Water Filter - vodní filtr
Xiaomi Mijia Water Filter – vodní filtr

Rozměry čističky vody Xiaomi Mijia Water Filter jsou 11,7 cm na výšku, 8,2 cm v průměru a její výkon je 1 litr vody za minutu. Napájení zajišťuje vestavěná baterie s kapacitou 1000 mAh. Výrobek má stanovené provozní teploty vody od 5 ° C do 38 ° C.

Xiaomi Mijia Water Filter - vodní filtr
Xiaomi Mijia Water Filter – vodní filtr

Za čištění vody odpovídá čtyřstupňová filtrace, která je schopna odstranit částice reziduí pesticidů, farmaceutických antibiotik a těžkých kovů. Výrobce použil také bavlněný a PET filtr, které účinně filtrují pevné a jiné škodlivé částice.

Vodní filtr
Vodní filtr

Kromě filtrů je uvnitř zařízení elektronika, díky které může být čistička spárována s aplikací v chytrém telefonu. V té pak můžete kontrolovat kvalitu vody, kterou používáte. Kvalita vody je také prezentována přímo na filtru formou prstence s LED osvětlením, kdy barva podsvícení odpovídá kvalitě vody.

Vodní filtr vyjadřuje kvalitu vody barvou LED
Vodní filtr vyjadřuje kvalitu vody barvou LED

Čistička vody Xiaomi Mijia Water Filter je zatím k dispozici pouze na čínské crowdfundingové platformě Youpin. Stojí 299 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 980 českých korun. Zahájení dodávek je plánováno na  25. července.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.