Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 představí už příští týden

Stále rostoucí počet úniků informací a fotografií dával tušit, že čínský gigant připravuje uvedení čtvrté generace svého cenově nejdostupnějšího chytrého fitness náramku. Podle posledních zpráv se dočkáme již za necelý týden – Xiaomi Mi Band 4 představí v úterý 11. června.

Připomeňme si nejprve, jak šel čas s náramkem Mi Band

  • Mi Band první generace byl představen v červenci 2014 a měl jen tři barevné, respektive bílé LED.
  • Mi Band 2 byl představen až za dva roky – v červenci 2016 a přinesl vytoužený OLED displej. V našem e-shopu ho pořídíte za 590 korun.
  • Mi Band 3 byl představen opět po téměř dvou letech – v květnu 2018 a největší změnou byl dotykový displej. V našem e-shopu ho pořídíte za 648 korun.

Z dosavadního dvouletého, respektive desetiměsíčního cyklu se může zdát, že je na představení čtvrté generace ještě brzy. Zákazníci ale mají rádi novinky, takže není překvapením, že si Xiaomi s novější verzí pospíšilo. Její nejzásadnější inovací má být barevná dotyková obrazovka.

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 představí už příští týden
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 4 představí už příští týden

Xiaomi Mi Band 4 představí v úterý

Chytré náramky Xiaomi Mi Band patří ke komerčně nejúspěšnějším produktům v segmentu nositelné elektroniky. Může za to kombinace příznivé ceny, zajímavých funkcí a skvělé (až třítýdenní) výdrže. Oblíbené jsou i díky propojení s mobilní aplikací Mi Fit, ve které lze sledovat dosažené výsledky.

Pokud si položíme otázku, v čem se bude nový Mi Band lišit od stávající třetí generace, vypadá seznam vylepšení takto:

  • barevný displej
  • baterie s vyšší kapacitou (135 mAh)
  • jednodušší nabíjení (údajně nebude nutné vyndávat tělo z náramku)
  • mluví se o dvou verzích: s NFC i bez
  • integrace s hlasovým asistentem Xiao AI (jen v Číně)

Co se týká verze s NFC, tak některé zdroje zmiňují, že nebude fungovat pro bezkontaktní platby v Evropě. Modul NFC tak patrně bude užitečný pouze pro obyvatele Číny, takže je pravděpodobné, že se tato varianta v Česku vůbec nebude prodávat.

Podle oficiálně potvrzených informací Xiaomi Mi Band 4 představí již za pět dnů – tedy v úterý 11. června. Předpokládaná cena se pohybuje kolem 900 korun, takže v Česku bychom očekávali cenovku začínající na 1200 korunách. Podobně, jako u Mi Band 3, však lze očekávat její postupný pokles až na polovinu.

Těšíte se na nový Xiaomi Mi Band?

Zdroje: pokoleniesmart.pl, droider.ru, tehnot.com, 4pda.ru, mobiltelefon.ru, gizchina.com, gizmochina.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.