3 (ne)známé produkty Xiaomi: ventilátor, rychlonabíječka a chytrý koš

Opět tu máme pátek, což na našem blogu znamená, že vám budeme představovat tři produkty Xiaomi, které možná neznáte. Dnes se můžete těšit na bezlopatkový ventilátor, rychlonabíječku se šesti porty a chytrý odpadkový koš.

Xiaomi Lexiu Intelligent Leafless Fan SS4 – bezlopatkový ventilátor

Začneme novinkou z minulého týdne, kterou je bezlopatkový ventilátor Xiaomi Lexiu Intelligent Leafless Fan SS4. Zařízení nabízí jedenáct přednastavených rychlostí a osmihodinový režim s automatickým vypnutím.

Xiaomi Lexiu Intelligent Leafless Fan SS4
Xiaomi Lexiu Intelligent Leafless Fan SS4

Zařízení nasává vzduch ve spodní části a vyfukuje ho úzkou svislou štěrbinou v přední části, přičemž úhel foukání je 90 ° vzhledem k čelní rovině těla. Ventilátor je vybaven frekvenčně řízeným pohonem s nízkou spotřebou energie.

Bezlopatkový ventilátor
Bezlopatkový ventilátor

Přístroj je vysoký 96 centimetrů a váží jen 2,4 kilogramu, takže je snadno přenosný. Tělo je vyrobeno z ABS plastu, který se nepoškrábe a v průběhu času nepodléhá vyblednutí. Ventilátor lze ovládat pomocí dálkového ovládání komunikujícího přes Bluetooth nebo z chytrého telefonu prostřednictvím aplikace Miija.

Novinka se už prodává v Číně za cenu 599 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 2000 korun. Bezlopatkový ventilátor už se objevil i na AliExpressu, kde stojí 150 dolarů, tedy v přepočtu přibližně 3450 Kč. Prodejce však nedodává do zahraničí.

Xiaomi 6 USB QC3.0 Fast Charger – rychlonabíječka

Ve většině domácností v posledních letech vzrostl počet zařízení, která je nutné nabíjet. Spolu s tím roste i počet nabíječek a obsazených zásuvek či prodlužovaček. Právě tuto situaci chce řešit rychlonabíječka Xiaomi 6 USB QC3.0 Fast Charger.

Xiaomi 6 USB QC3.0 Fast Charger
Xiaomi 6 USB QC3.0 Fast Charger

Přístroj bílé barvy s minimalistickým designem měří 110 × 80 × 20 milimetrů a váží jen 184 gramů. To nejdůležitější najdete na jeho boku, kde je připraveno pět klasických portů (USB-A) a jeden port USB-C. Z krabičky lze tedy nabíjet až šest zařízení, přičemž obsadí jen jednu zásuvku.

Rychlonabíječka
Rychlonabíječka

Porty mají následující parametry:

  • 1× USB-C s podporou Qualcomm Quick Charge 3.0 (18 wattů)
  • 1× USB A (oranžový) s podporou Qualcomm Quick Charge 3.0 (18 wattů)
  • 4× USB A s výstupním napětím 5 voltů a proudem 2,4 ampér
Xiaomi 6 USB QC3.0 Fast Charger
Xiaomi 6 USB QC3.0 Fast Charger

Zařízení má pochopitelně několik typů ochran – například proti zkratu, přepětí či přehřátí. Kromě toho výrobce deklaruje nízké elektromagnetické rušení. Nabíječka si poradí se vstupním napětím 100 až 240 voltů.

Rychlonabíječku Xiaomi 6 USB QC3.0 Fast Charger pořídíte například na GearBestu za cenu 29,99 dolarů, což je v přepočtu asi 690 korun. Podle obrázků je však dodávána s čínskou zásuvkou, takže bude nutné používat ji s adaptérem.

Xiaomi Ninestars Smart Trash Can – odpadkový koš

Další novinku připravilo Xiaomi ve spolupráci s firmou Ninestars. Jde o chytrý odpadkový koš Xiaomi Ninestars Smart Trash Can s chytrým bezkontaktním mechanismem otevírání, který zajišťuje tichý chod.

Xiaomi Ninestars Smart Trash Can - odpadkový koš
Xiaomi Ninestars Smart Trash Can – odpadkový koš

Nádoba s objemem 10 litrů a rozměry 244 × 191 × 342 milimetrů je vyrobena z ABS plastu a je provedena tak, aby bránila šíření zápachu. Ačkoli je tento koš vybaven mechanismem pro eliminaci zápachu, nepodporuje automatické uzavření a výměnu sáčků.

Xiaomi Ninestars Smart Trash Can - odpadkový koš
Xiaomi Ninestars Smart Trash Can – odpadkový koš

Xiaomi použilo nový motor, který se stará o tiché zvedání a zavírání poklopu. Díky infračervenému čidlu se víko automaticky otevírá při přiblížení ruky na vzdálenost 6 až 30 centimetrů. Jeho pohyb zajišťují dvě tužkové baterie, které vydrží až 17 měsíců běžného provozu. Tímto způsobem se snižuje riziko přenosu bakterií například při vaření.

Xiaomi Ninestars Smart Trash Can - odpadkový koš
Xiaomi Ninestars Smart Trash Can – odpadkový koš

Kromě automatického otevírání a zavírání víka je koš Xiaomi Ninestars Smart Trash Can vybaven také dvěma tlačítky. Jedno slouží k trvalému otevření víka, druhé pak k nastavení vzdálenosti, na kterou má infračervené číslo reagovat.

V Číně je tato novinka nabízena za 129 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 430 korun. Už se objevila také na serveru BangGood, kde je nabízena za cenu 1160 korun.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.