3 (ne)známé produkty Xiaomi: bezdrátový hrnek, deštník a flashdisk

Opět tu máme pátek, což na blogu XM neznamená nic jiného, než že vám budeme představovat produkty Xiaomi, které třeba znáte, ale možná také ne. Dnes na vás čeká hrnek s bezdrátovým ohřevem, automatický deštník a praktický flashdisk.

Xiaomi VH Wireless Charging Cup – hrnek s bezdrátovým ohřevem

Máte rádi horkou kávu nebo čaj? Pak určitě oceníte první produkt našeho přehledu, díky kterému zůstane váš nápoj teplý bez ohledu na to, kolik času uplynulo od jeho přípravy. Xiaomi VH Wireless Charging Cup je termohrnek s topnou spirálkou, díky které si kapalina uvnitř udrží příjemnou teplotu.

Xiaomi VH Wireless Charging Cup
Xiaomi VH Wireless Charging Cup

Hrnky s ohřevem jsou na trhu již několik let, tento je však zajímavý především proto, že jako zdroj energie používá bezdrátovou nabíječku. Tu lze kromě napájení hrnku použít také k nabíjení telefonu – samozřejmě pouze takového, který podporuje bezdrátové nabíjení.

Hrnek sám o sobě nápoj uvnitř neohřívá ani nevaří, ale při umístění na bezdrátovou nabíječku udržuje jeho konstantní teplotu na 55 stupních Celsia, což je „tak akorát“. Stačí si tedy připravit čaj nebo kávu a pak si až několik hodin vychutnávat stále teplé pití.

Hrnek s bezdrátovým ohřevem
Hrnek s bezdrátovým ohřevem

Výrobcem tohoto produktu je čínská společnost Mgeek, která do balení připravila bezdrátovou nabíječku s výkonem 10 wattů. Ta je vyrobena na bázi polymerů a připravena na to, že na ní budete pokládat hrnek s horkou tekutinou. Na první pohled působí, jako by byla také keramická. Kromě jednoduchého a elegantního stylu můžete ocenit její protiskluzový povrch a odolnost proti opotřebení.

Hrnek ve stylu Xiaomi

Celé zařízení se vyznačuje minimalistickým vzhledem bez jakékoli dekorace, což je pro Xiaomi typické. Hrneček má kruhový tvar a ouško, díky kterému snadno padne do téměř jakékoli dlaně. Je vyroben z kvalitní keramiky, která je příjemná na dotek, a je k dispozici ve dvou barevných provedeních: černé, nebo světlé.

Hrnek od Xiaomi
Hrnek od Xiaomi

Ve spodní části šálku je zabudován tepelně absorpční povlak, který se liší od tradičního způsobu ohřevu kabely, což ho činí bezpečnějším a spolehlivějším. Hrnek je samozřejmě omyvatelný a pokud si jich pořídíte více, jistě vám přijde vhod, že je lze skládat na sebe.

Základna nabíječky je vyrobena ze slitiny zinku, která dobře odvádí teplo, což značně snižuje teplotu, které jsou vystaveny součástky uvnitř, zlepšuje účinnost a prodlužuje životnost výrobku. Nabíječka má vstup 12 V @ 2 A a výstupní napětí 5V a proud 2A.

Rozměry nabíjecí základny jsou 6 milimetrů na výšku a průměr 110 milimetrů. Samotný hrnek má průměr 83 milimetrů a je vysoký 87 milimetrů. Délka dodávaného napájecího kabelu je přesně jeden metr.

Hrnek s bezdrátovým napájením Xiaomi VH Wireless Charging Cup můžete pořídit například na GearBestu za 48 dolarů, což je asi 1100 Kč, nebo na BangGoodu v přepočtu za 1055 korun.

Xiaomi MiJia Automatic Umbrella – automatický deštník

Druhý produkt dnešního přehledu by se vám mohl v uplynulých dnech hodně hodit. Jedná se o deštník, ale samozřejmě ne jen tak ledajaký. Jak naznačuje název Xiaomi MiJia Automatic Umbrella – tento je automatický.

Xiaomi MiJia Automatic Umbrella
Xiaomi MiJia Automatic Umbrella

První zajímavostí je samotný materiál, který odpuzuje vodu. Po příchodu do sucha tedy stačí z deštníku setřást kapky a nemusíte ho sušit. Jeho textilní povlak je také odolný proti UV záření, takže ani po letech nevybledne a neztratí své vlastnosti.

Tkanina má unikátní vícevrstvou strukturu, jejíž povrch odráží ultrafialové světlo. Díky tomu je deštník použitelný nejen jako ochrana před deštěm, ale také před sluncem. Konstrukce je vyrobena z kombinace hliníku a sklolaminátu, díky čemuž je dostatečně pevná, aby odolala i nárazům silnému větru, odolá rzi a současně je lehká.

Xiaomi MiJia Automatic Umbrella - automatický deštník
Xiaomi MiJia Automatic Umbrella – automatický deštník

Jedním z nejsilnějších argumentů ve prospěch tohoto produktu je fakt, že k otevření i složení deštníku budete potřebovat jen jednu ruku. Na rukojeti je snadno dostupné tlačítko, po jehož stisku se deštník otevře nebo zavře. Součástí je pojistka, blokující otevření při náhodném stisknutí.

Deštník Xiaomi MiJia Automatic Umbrella seženete i na českém trhu za cenu začínající na 510 korunách. Překvapivě například na GearBestu je dražší – zde ho pořídíte za 30,25 dolarů, což je v přepočtu asi 690 Kč. Na AliExpressu je však dostupný v přepočtu za cca 450 Kč.

Xiaomi PenDrive (USB & USB-C) – praktický flashdisk

Posledním produktem tohoto přehledu je aktuální novinka, kterou čínský výrobce publikoval na crowdfundingové platformě Youpin. Xiaomi PenDrive je oboustranný flashdisk, který má na jedné straně tradiční konektor USB a na druhé moderní USB-C.

Xiaomi PenDrive
Xiaomi PenDrive

Díky této „oboustrannosti“ ho můžete připojit jak k počítači či notebooku, tak i k telefonům vybaveným tímto konektorem či k MacBooku. Oceníte ho v například situacích, kdy potřebujete mít k dispozici větší objem dat, než se vejde do vašeho mobilu – třeba když si chcete vzít na dovolenou celou sezónu svého oblíbeného seriálu.

Praktický flashdisk
Praktický flashdisk

K flashdisku je také připravena mobilní aplikace, s jejíž pomocí můžete provést zálohu obsahu zařízení včetně kontaktů, fotografií a videí. Její součástí je i jednoduchý správce souborů se základními funkcemi.

Výrobcem této přenosné univerzální paměti není Xiaomi, ale společnost Dingju Innovation Technology. PenDrive má rozměry 60 × 13,9 × 8,8 milimetrů a jeho tělo je vyrobeno z hliníku, díky čemuž váží jen 20 gramů. Dle výrobce dosahuje rychlosti čtení až 120 Mb/s a zápisu až 40 Mb/s.

Xiaomi PenDrive je zatím nabízen pouze na Youpinu, a to ve třech variantách, lišících se kapacitou:

  • 32GB varianta stojí 55,9 čínských jüanu, tedy asi 190 Kč
  • 64GB varianta stojí 78,9 čínských jüanu, tedy asi 270 Kč
  • 128GB varianta stojí 159,9 čínských jüanu, tedy asi 540 Kč

Lze předpokládat, že po zahájení dodávek se tento produkt objeví také na dalších internetových obchodech. Jak už ale bývá zvykem, zde bude nabízen za zhruba dvojnásobné ceny.

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.