Galerie v MIUI bude umět vyměnit oblohu na fotkách

Xiaomi chystá uvedení řady nových telefonů, které zaujmou cenou i hardwarem. Bodovat chce ale i v oblasti softwaru, ve které čínský gigant nabízel vždy něco navíc. Analýza zdrojového kódu aplikace Galerie v MIUI ukázala, že jednou z chystaných novinek je možnost nahradit oblohu na fotkách jinou.

Nadstavbu MIUI najdete prakticky na všech telefonech Xiaomi s výjimkou řady Mi A, která je dodávána s čistým Androidem, a telefonu Redmi Go, jež přichází s „odlehčenou“ verzí Androidu Oreo Go Edition. Součástí nadstavby pro evropský trh je bezmála čtyřicet aplikací, pocházejících jak od Xiaomi, tak od Googlu.

Co přinese Galerie v MIUI?

Novinek, které Galerie v MIUI přinese, bude patrně víc, ale o této se mluví již nyní. Oč tedy jde: v režimu úprav pořízených fotografií bude možné zaměnit původní oblohu jinou, zajímavější. Tímto způsobem bude možné snadno proměnit vyznění celé pořízené scény.

Galerie v MIUI bude umět vyměnit oblohu na fotkách
Galerie v MIUI bude umět vyměnit oblohu na fotkách

Nastavení nejen mění vzhled oblohy, ale také přidává relevantní světelné efekty do zbytku obrazu a objektů, aby lépe odrážely zvolené světelné podmínky. K dispozici bude také posuvník pro ovládání intenzity tohoto efektu.

Náhled toho, jak by měla nová funkce vlastně vypadat, přinesl vývojář, vystupující na XDA Fóru pod přezdívkou kackskrz. Z následujícího videa si tak můžete udělat celkem jasnou představu o tom, co nová Galerie v MIUI vlastně dokáže.

Kdy se novinky dočkáme?

Funkce nahrazení oblohy bude podle všeho jako první dostupná na připravovaných telefonech, které jsou v tuto chvíli známy pouze pod kódovým označením „raphael“, „davinci“ a „pyxis“. Lze předpokládat, že po nějakém období exkluzivity se pak dostane i na další zařízení Xiaomi.

Pokud jde o zmíněné tři přístroje, z dřívějších zpráv víme, že „raphael“ a „davinci“ jsou připravovanou vlajkovou lodí s procesorem Qualcomm Snapdragon 855, výsuvnou kamerou a snímačem otisků prstů integrovaným v obrazovce. Dosavadní poznatky jsme shrnuli ve článku Bude připravovaný telefon Redmi X konkurentem Xiaomi Mi 9?

Telefon s kódovým označením „pyxis“ je velmi pravděpodobně nadcházejícím zařízením v rámci projektu Android One. Mohlo by se tedy jednat o Xiaomi Mi 6X, respektive Xiaomi Mi A3. Zařízení bude mít 32Mpx přední fotoaparát a další informace o něm najdete ve článku Nový telefon Xiaomi Mi A3 na obzoru. Kdy a s čím přijde?

Co říkáte na novinku, kterou přinese Galerie v MIUI?

Zdroj: xda-developers.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.