Bude připravovaný telefon Redmi X konkurentem Xiaomi Mi 9?

Když počátkem tohoto roku Xiaomi osamostatnilo Redmi jako samostatnou značku, očekávalo se, že ji bude profilovat jako „výrobce levných smartphonů“. Tuto vizi narušuje údajně připravovaný telefon Redmi X, který má být vlajkovou lodí se vším všudy.

Pod samostatnou značkou byly zatím vydány tři telefony: Redmi Note 7, který v našem e-shopu pořídíte za cenu od 4780 Kč (viz Recenze Redmi Note 7: vytrvalec s velkou obrazovkou), Redmi 7, jež nabízíme s cenou začínající na 3150 korunách, a Redmi Note 7 Pro.

S čím má přijít telefon Redmi X?

Již nějakou dobu se spekuluje o tom, že pod značkou Redmi bude představen chytrý telefon s procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Ten je v současnosti právem považován za špičku a najdete ho například ve vlajkové lodi Xiaomi Mi 9.

Je toto Redmi X?
Je toto Redmi X?

Na první pohled vypadá takové rozhodnutí nerozvážně, obzvláště vezmeme-li v úvahu, že Redmi je vnímána jako cenově dostupná značka. Xiaomi Mi 9 v současné době začíná na 12 490 korunách a jít s cenou níž by znamenalo nutnost provést řadu kompromisů.

Každopádně skutečnost je taková, že se něco chystá. Po webu začalo kolovat video, v jehož úvodu jsou představeny všechny dosavadní modely Redmi: 7, Note 7 a Note 7 Pro. V posledních sekundách se pak objevuje dosud nepředstavený telefon s předním fotoaparátem, vysouvajícím se z horní hrany.

Co tušíme o Redmi X?

Je zřejmé, že telefon Redmi X bude chtít zaujmout atraktivním poměrem obrazovky k tělu, a tedy i tenkými rámečky. Právě proto se má přední fotoaparát přesunout z kapkovitého výřezu do výsuvného modulu v horní hraně. Až dosud přitom byla orientace na minimalizaci rámečků doménou modelové řady Xiaomi Mi Mix.

Oficiálně zatím nejsou známy žádné konkrétní parametry, avšak kolují zvěsti, podle kterých by výsuvný foťák měl nabídnout rozlišení až 32 Mpx. Na zadní straně by měly být tři foťáky s rozlišením 48 Mpx, 13 Mpx a 8 Mpx, nicméně není jisté, zda opět půjde o kombinaci klasického, širokoúhlého a teleobjektivu.

Je toto skutečně telefon Redmi X?
Je toto skutečně telefon Redmi X?

Dále se mluví o obrazovce typu AMOLED s integrovanou čtečkou otisků prstů, úhlopříčkou 6,39″ a rozlišením Full HD +. Zde se ale spíše přikláníme k variantě, že obrazovka bude IPS LCD kvůli snaze o co nejnižší cenu.

Dalším předpokládaným vybavením je již zmiňovaný osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 855, který by měl být příslibem špičkového výkonu. Některé zdroje se ale drží při zemi a předpokládají, že novinka bude osazena Snapdragonem 730. Operačním systémem bude samozřejmě MIUI 10, postavená na Androidu 9 Pie.

Už je na obzoru?

Telefon bude s největší pravděpodobností obsahovat slot pro dvě SIM karty s podporou 4G VoLTE, Bluetooth 5.0, infračervený vysílač, nabíjecí konektor USB Type-C s podporou Quick Charge 4.0+ a 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek.

Že se něco blíží, naznačuje fakt, že generální ředitel Redmi Lou Weibing byl fotografován v kině s tajemným zařízením ve své ruce. Zahraniční média předpokládají, že toto může být připravovaná vlajková loď. Objevily se i spekulace, že stejný telefon by mohl být globálně prodáván pod značkou Pocophone F2.

Má Lou Weibing v ruce telefon Redmi X?
Má Lou Weibing v ruce telefon Redmi X?

Pokud není výše uvedené video podvrh, mohlo by to znamenat, že telefon Redmi X je doslova za dveřmi a jeho představením můžeme počítat v rámci následujících týdnů. Několikrát byl jako termín zmíněn 14. květen, který ale čínský výrobce dosud nepotvrdil. Určitě bude zajímavé sledovat, jak bude vypadat vlajková loď této nové značky.

Těšíte se na telefon Redmi X?

Zdroje: china-review.com.ua, pokoleniesmart.pl, hi-tech.mail.ru, mysmartprice.com, mysmartprice.com, mysmartprice.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.