Recenze Xiaomi Mi Smart Sensor Set: chytrá domácnost plná senzorů

Určitě už jste slyšeli termín „chytrá domácnost“. Co si ale pod tímto pojmem představit? Možností je nespočet a my vám v tomto článku ukážeme alespoň některé z nich. Pohodlně se usaďte, recenze Xiaomi Mi Smart Sensor Set právě začíná.

Obsah článku

Rozbalujeme

Sada senzorů přichází v poměrně rozměrné a bytelné kartónové krabici s vyobrazením celého produktu na horní straně a stříbrnými logy na hranách. Z nálepky na spodní straně můžeme vyčíst, že výrobcem je čínská firma Lumi United Technology.

Krabice Xiaomi Mi Smart Sensor Set
Krabice Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Po vysunutí a následném odklopení víka vykoukne na zákazníka plastové lůžko, v jehož prolisech se nachází celkem osm komponent. Všechny jsou provedeny v matné bílé barvě a působí decentním dojmem, jak je u produktů Xiaomi dobrým zvykem.

Osm komponent systému chytré domácnosti
Osm komponent systému chytré domácnosti

Po pravé straně je vsunuta papírová pošetka, ve které najdete skládací leporelo s návodem, prostředek na resetování zařízení a oboustranná lepicí páska, se kterou můžete snadno a rychle uchycovat jednotlivé senzory téměř na jakýkoli povrch.

Obsah papírové pošetky
Obsah papírové pošetky

Co je součástí sady?

Nejprve si stručně řekněme, že součástí sady Xiaomi Mi Smart Sensor Set je hub, čtyři senzory a jedno bezdrátové tlačítko. Přesný seznam vypadá následovně:

 • 1× Mi Control Hub (model DGNWG05LM) – centrální hub, který umí svítit a vydávat zvuky.
 • 2× Mi Motion Sensor (model RTCGQ01LM) – senzor pohybu, snímající v infračerveném pásmu (reaguje tedy na teplo a „vidí“ i v naprosté tmě).
 • 2× Mi Window and Door Sensor (model MCCGQ01LM) – magnetický senzor otevření dveří a/nebo okna (každý se skládá ze dvou částí).
 • 1× Mi Wireless Switch (model WXKG01LM) – bezdrátové tlačítko.
Kompletní obsah balení Xiaomi Mi Smart Sensor Set - sady senzorů pro chytrou domácnost
Kompletní obsah balení Xiaomi Mi Smart Sensor Set – sady senzorů pro chytrou domácnost

Hned na úvod si musíme říci důležitou informaci: všechna jmenovaná zařízení komunikují s hubem, který tak je nedílnou součástí chytré domácnosti, přes protokol ZigBee. Hub je připojen bezdrátově k Wi-Fi, přičemž podporuje standardy 802.11 b/g/n na frekvenci 2,4 GHz (frekvence 5,0 GHz podporována není).

Mi Control Hub – centrální hub

Mi Control Hub
Mi Control Hub

Pokud budete zařizovat chytrou domácnost, neobejdete se v případě Xiaomi Mi Smart Sensor Set bez centrálního hubu. Ten je s převahou největší, nejtěžší a nejdůležitější komponentou celého balení. Jedná se u zařízení kruhového tvaru, které se přímo (tedy bez přívodního kabelu) připojuje do elektrické zásuvky a zajišťuje komunikaci se senzory a s internetem. Bohužel v případě „dvouzásuvky“ či zapojení do „prodlužovačky“ zabere i sousední pozice.

Mi Control Hub je vybaven reproduktorem, takže může vydávat zvuky. Na jeho obvodu je poloprůhledný proužek, pod kterým se skrývají barevné LED. Díky této výbavě může fungovat například jako siréna nebo osvětlovací těleso.

Na hraně se také nachází tlačítko, které má několik funkcí:

 • 1 stisk rozsvítí/zhasne světlo v režimu noční lampičky.
 • 2 stisky zapnou/vypnou režim alarmu.
 • 3 stisky přepnou hub do režimu párování se senzory.
Hub umí svítit a zabere i sousední zásuvku
Hub umí svítit a zabere i sousední zásuvku

Zprovoznění hubu

Prvním krokem je tedy zprovoznění hubu. To se provádí v aplikaci Mi Home, která je zdarma k dispozici jako pro Android, tak i pro iOS. Stačí zapojit Mi Control Hub do elektrické zásuvky a v mobilní aplikaci nechat vyhledat nová blízká zařízení.

V našem případě vše proběhlo „na první dobrou“ a během několika okamžiků jsme mohli vybrat bezdrátovou síť, ke které se hub připojí, a zadat přístupové heslo. Tím jsme hub připojili k internetu a umožnili tak komunikaci mezi tímto zařízením a telefonem.

V dalších krocích jsme si mohli zvolit místnost, ve které se zařízení nachází, a nasdílet ho v rámci Mi Home ostatním členům domácnosti. Čekala nás také aktualizace firmwaru – původní verzi 3.3.10_116 nahradila nová 3.3.10_117.

Spárování senzorů

Dalším krokem je připojení senzorů k centrálnímu hubu. Použít můžete nejen ty, které jsou součástí balení, ale i další, které lze přikoupit. Každý snímač je bezdrátový a obsahuje vlastní vyměnitelnou knoflíkovou baterii. Pro párování je nutné senzory resetovat skrze štěrbinu přiloženým přípravkem (nebo špendlíkem).

Jednoduché nastavení sady Xiaomi Mi Smart Sensor Set
Jednoduché nastavení sady Xiaomi Mi Smart Sensor Set

V podstatě existují dvě cesty, jak provést párování s hubem:

 • 3× stisknout tlačítko na hubu a poté postupně resetovat snímače. Hub bude hlasem potvrzovat připojení senzorů.
 • Druhá (a z našeho pohledu úspěšnější cesta) vede přes aplikaci Mi Home, kde otevřete položku Mi Control Hub, přejdete do sekce Device a zde klepnete na Add Child Device. Pak provedete reset senzoru, který chcete připojit.

Senzory se objeví v aplikaci Mi Home jako samostatná zařízení. Můžete je přejmenovat, což doporučujeme, abyste lépe poznali, kde se nacházejí či jaký prostor sledují. U každého je pak zobrazen čas poslední akce (např. detekce pohybu, otevření/zavření dveří, …).

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Mi Motion Sensor – senzor pohybu

Mi Motion Sensor
Mi Motion Sensor

Senzor pohybu Mi Motion Sensor je malý plastový váleček, v jehož spodní části je vyměnitelná knoflíková baterie CR2032, která by měla vydržet až dva roky provozu. Snímač lze umístit prakticky libovolně: položit na podložku, přilepit ke stropu či na zeď, rozhodně ale doporučujeme instalovat ho na vyvýšené místo. Jedná se o pyroelektrický pasivní infračervený snímač, který detekuje pohyb a teplo – „vidí“ tedy i v naprosté tmě.

Reaguje na zvířata a lidi, naopak robotický vysavač či jiné objekty by ho měly nechat chladným, což se ale nepotvrdilo, protože v praxi na Mi Robota 2 reagoval. Zařízení má deklarovaný dosah až sedm metrů a snímá prostor v úhlu 170 stupňů. Primárně se hodí pro situace, kdy chcete nějakým způsobem reagovat na situaci, že někdo vstoupí do místnosti.

Mi Window and Door Sensor – detektor otevření

Mi Window and Door Sensor
Mi Window and Door Sensor

Druhým prvkem sestavy je bezdrátový magnetický detektor otevření dveří či oken Mi Window and Door Sensor. Jde o zařízení, sestávající ze dvou částí: permanentního magnetu a samotného snímače. Funguje tak, že snímač se připevní na stabilní (například futro dveří či rám okna) a magnet na pohyblivou část (dveře, okno).

Při změně magnetického pole (tj. magnet se vzdálí, nebo přiblíží) je detekováno otevření či zavření okna nebo dveří. Tento snímač je vhodný pro situace, kdy potřebujete sledovat například vstup do objektu, otevření okna a další podobné. Poměrně praktické může být například propojení s další elektronikou typu „když se otevře okno, vypni klimatizaci“.

Mi Wireless Switch – bezdrátové tlačítko

Mi Wireless Switch
Mi Wireless Switch

Poslední součástí sady Mi Smart Sensor Set je bezdrátové tlačítko Mi Wireless Switch. To můžete buď přilepit na zeď, někam položit, nebo nosit u sebe. V aplikaci mu lze nadefinovat až tři různé funkce, které jeho prostřednictvím budete ovládat.

Jednotlivé funkce se od sebe odlišují způsobem stisku: jednu můžete přiřadit pro jedno stisknutí, druhou pro dvojitý stisk a třetí pro delší podržení. Možná si říkáte, k čemu tlačítko, když lze skoro všechny přístroje v domácnosti ovládat z mobilního telefonu. Praktické využití se však najde: může sloužit třeba jako zvonek, nebo pro zhasínání světla v ložnici, když máte telefon v nabíječce.

Základní funkce

Představili jsme si všechny tři typy senzorů, jež jsou součástí sady Xiaomi Mi Smart Sensor Set. Nyní se podívejme na to, co vlastně můžete s touto sadou provádět. Hned na začátek však musíme konstatovat, že náš výčet nemůže být z principu vyčerpávající a kompletní, neboť možnosti jsou prakticky neomezené.

Alarm

Základní sadu funkcí najdete v aplikaci Mi Home u Mi Control Hubu. Zde na záložce Auto naleznete například možnost automatické aktivace alarmu v určité hodiny a dny v týdnu (například v čase, kdy členové domácnosti bývají v práci a ve škole). V nastavení lze určit zvuk sirény, které snímače má alarm brát v úvahu a další parametry.

Alarm můžete zapnout i manuálně – přímo v aplikaci Mi Home, přičemž lze nastavit čas na opuštění prostoru. Poté se systém aktivuje a v případě, že se aktivuje některé z čidel, spustí Mi Control Hub hlasitou sirénu, začne blikat a odešle notifikaci na všechny připojené telefony. V nastavení lze určit prodlevu (5/15/30/60 sekund), po které se alarm spustí – budete tak mít dostatek času ho například po návratu domů deaktivovat.

Lampička a noční osvětlení

Protože Mi Control Hub může díky barevným LEDkám fungovat i jako osvětlovací těleso, najdete v nabídce aplikace Mi Home možnost vypnutí/zapnutí, nastavení barvy a intenzity světla. V sekci Timer colored lamp pak můžete nastavit automatické svícení stanovenou barvou v konkrétních dnech týdne a hodinách.

Praktická je také funkce nočního osvětlení, které se aktivuje automaticky, pokud některé z vybraných čidel zachytí přítomnost člověka. Zařízení se rozsvěcí jen tehdy, je-li šero nebo tma, a automaticky zhasne po vypršení nastaveného času.

Toto řešení je praktické například pokud jdete v noci na záchod (nebo do ledničky :-D) a nechcete ostatní rušit rozsvěcováním světla. Mi Control Hub svítí dostatečně, ale vzhledem k typickému umístění zásuvek při zemi osvětluje především podlahu.

Zvonek

Poslední předdefinovanou automatizací je zvonek. V tomto režimu lze zvolit, jaké zařízení bude aktivovat zvonění – buď ho můžete spojit s bezdrátovým tlačítkem, a/nebo se snímačem otevření dveří či senzorem pohybu.

K dispozici je několik (nemnoho) vyzváněcích tónů a lze nastavit hlasitost zvonění. I v tomto případě lze zapnout upozornění na mobilní telefon, takže budete vědět, že někdo zvoní, i když třeba nebudete doma.

Automatizace s Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Od chytré domácnosti asi očekáváme více než že bude fungovat jen jako domácí alarm. V tomto směru Xiaomi Mi Smart Sensor Set určitě nezklame – nabízí totiž skutečně chytré funkce, kdy lze na základě stavu či změny některého ze senzorů umí provádět různé akce.

Tyto možnosti najdeme v aplikaci Mi Home u jednotlivých senzorů, konkrétně v sekci Auto, kde lze definovat podmínky a akce stylem „pokud něco, pak udělej něco. Využívat přitom můžeme nejen součásti této sady (nejčastěji Mi Control Hub, který umí vydávat zvuky a svítit), ale i další zařízení v rámci chytré domácnosti Mi Home.

Na co umí čidla reagovat?

Podívejme se nejprve na to, jaké podmínky můžeme s těmito čidly nastavovat – tedy jaké akce lze zpracovávat a následně na ně reagovat.

 • Mi Control Hub – na samotný Hub nelze nastavit žádné podmínky – jedná se z tohoto pohledu pouze o řídící, případně výstupní zařízení.
 • Mi Motion Sensor – akci lze vyvolat pohybem ve sledovaném prostoru, nebo naopak tím, že ve sledované zóně není žádný pohyb po dobu 2/5/10/20/30 minut.
 • Mi Window and Door Sensor – akci je možné aktivovat otevřením okna/dveří, zavřením, nebo otevřením, trvajícím déle než jednu minutu.
 • Mi Wireless Switch – v případě tlačítka lze navázat akci na jedno stisknutí, „dvojklik“ a dlouhé podržení.

Co je možné se sadou Xiaomi Mi Smart Sensor Set provádět?

Z hlediska samotné sady Xiaomi Mi Smart Sensor Set lze jako výstup používat především Mi Control Hub, případně notifikace na chytrý telefon, Pokud ale máte v rámci Mi Home další produkty, můžete ovládat i ty. Co tedy můžete dělat s Hubem?

 • Povolit/zakázat/změnit stav režimu alarmu.
 • Rozsvítit/zhasnout/změnit stav světla na Hubu.
 • Přehrát zvolený zvuk.

Můžete tak například nastavit, že při otevření dveří Hub upozorní akusticky i vizuálně, nebo se rozsvítí při zaznamenání pohybu a zhasne, pokud se po stanoveném čase v prostoru nikdo nehýbe. Akce lze vázat také na tlačítko Mi Wireless Switch.

Roborock S5 Max

Co lze provádět s dalšími zařízeními?

Akce, vázané na další zařízení, záleží především na jejich schopnostech. Například můžete rozsvítit žárovku Xiaomi Yeelight v případě, že je v místnosti zaznamenán pohyb, nebo ji naopak zhasnout, pokud se v místnosti nikdo nenachází. Svícení a zhasínání lze navázat i na otevření dveří, což se hodí například v předsíni. U barevných žárovek je možné definovat barvu světla nebo vybrat některou z nabízených scén.

V případě chytrého robotického vysavače lze například definovat, že pokud po danou dobu neregistruje pohybové čidlo přítomnost člověka, spustí úklid ve zvoleném režimu. V případě otevření dveří lze následně vysavač automaticky odeslat do nabíječky, aby se nemotal pod nohami.

Pokud máte chytrou klimatizaci, topení nebo termostat, můžete pomocí této sady ušetřit nemalé peníze tím, že necháte automaticky vypínat chlazení či topení v případě, kdy je déle než minutu otevřené okno. Je také možné klimatizovat či vytápět v různých režimech v závislosti na tom, zda někde je, nebo není v místnosti.

Praktické testování

Vyzkoušeli jsme nainstalovat sadu v rámci bytu, kde jsme definovali následující akce a reakce:

 • První pohybové čidlo jsme umístili v obýváku, a nastavili jsme ho jako detekci pro noční světlo. Když intenzita osvětlení v místnosti poklesla pod určitou úroveň, automaticky se rozsvítilo světlo na Hubu, pokud se někdo ocitl v zorném poli senzoru.
 • Druhé pohybové čidlo jsme nainstalovali na schody v chodbě. Detekovalo nám tak s předstihem příchod návštěvy nastaveným akustickým signálem. To je poměrně elegantní řešení – o jakékoli návštěvě jsme věděli o několik sekund dřív, než se zaťukala na dveře.
 • První snímač otevření jsme přimontovali na vstupní dveře. Na jejich otevření jsme nastavili reakci v podobě zvukového signálu a rozsvícení žárovky Xiaomi Yeelight. Po zavření dveří jsme nechali žárovku zhasnout.
 • Druhý snímač otevření jsme nainstalovali na okno a nastavili jsme notifikaci otevření zvukovým signálem. Na zavření okna jsme žádnou akci nedefinovali.

Co je rozhodně příznivé, je možnost navázat na jednu akci hned několik reakcí – například rozsvícení žárovky a akustický signál na otevření dveří. Mile nás překvapila rychlost reakcí – ačkoli operace probíhají přes internet, byla reakce na akci pokaždé v rámci jedné sekundy. Uměli bychom si představit i chytřejší nastavení typu „pokud se v obýváku půl hodiny nikdo nehýbe, spusť robotický vysavač Xiaomi Mi Robot 2“.

Další schopnosti Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Velmi praktické jsou také notifikace na chytrý telefon. Pokud si je aktivujete, budete dostávat upozornění na aktivitu čidel, ať jste kdekoli (tedy samozřejmě musíte být připojeni k internetu). K dispozici je také podrobný log v podobě seznamu všech zaznamenaných „narušení“ z jednotlivých čidel.

S potěšením jsme využili funkci alarmu, který jsme aktivovali ručně z mobilního telefonu po odchodu z bytu. Alarm fungoval spolehlivě – díky čidlu na chodbě aktivoval sirénu pokaždé, když jsme se blížili domů. Docela praktický je v tomto směru zvuk štěkajícího psa, který by mohl odradit většinu bytových zlodějů.

Přidanou hodnotou je v tomto případě notifikace na telefon, takže budete kdykoli a kdekoli (kde je dostupný internet) vědět, že někdo narušil střežený prostor. Alarm pochopitelně můžete z telefonu na dálku vypnout.

Sadou možnosti nekončí

Chytrá domácnost pochopitelně nemusí končit sadou sestávající ze dvou senzorů pohybu, dvou snímačů otevření a jednoho tlačítka. K centrálnímu hubu lze připojit také další snímače – třeba záplavové čidlo, které vás upozorní v případě zatopení vodou nebo jinou kapalinou.

Sadu Xiaomi Mi Smart Sensor Set lze rozšiřovat
Sadu Xiaomi Mi Smart Sensor Set lze rozšiřovat

Sehnat se dají také snímače teploty a vlhkosti, čidlo otřesů, detektory kouře a plynu či senzor kvality vzduchu, které snadno zapojíte do ekosystému Mi Home. Vaše chytrá domácnost tak může reagovat na různé události přesně tak, jak byste od ní očekávali.

Resumé recenze Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Můžeme konstatovat, že všechny senzory, které jsou součástí balení, fungovaly jistě a spolehlivě, a to přesto, že jsme některé umístili na vzdálenost až deseti metrů za dřevěné dveře. Reakce byly prakticky okamžité v rámci necelé sekundy. Ocenit můžeme také oboustranné lepicí pásky, které snímače spolehlivě držely na svých místech.

Sada sama o sobě slouží především k zabezpečení domácnosti či k indikaci vstupu do objektu. Nabízí však i funkci zvonku, lampičky či nočního osvětlení. V propojení s dalšími produkty se pak její schopnosti a možnosti dále rozšiřují.

Nesporným kladem je možnost nastavit si různé akce a reakce a ty pak vzájemně kombinovat. To celý produkt posouvá od pouhé „zabezpečovačky“ směrem k opravdové chytré domácnosti. Nastavení interakcí je snadno pochopitelné i proveditelné.

Pokud bychom měli hledat nedostatky, pak patrně tím nejzásadnějším je nemožnost propojení senzorů s chytrými hlasovými asistenty. Není k dispozici vazba na Google Home, ani další podobné produkty, a to je prostě škoda, protože například možnost aktivovat a deaktivovat alarm hlasem by byla velmi příjemná.

Cena a dostupnost Xiaomi Mi Smart Sensor Set

Základ chytré domácnosti Xiaomi Mi Smart Sensor Set pořídíte v našem e-shopu za cenu 2490 korun. Součástí balení je vše, co byste mohli k instalací senzorů a centrálního hubu potřebovat. Pokud objednáte u nás, můžete začít budovat chytrou domácnost už zítra!

Xiaomi Mi Smart Sensor Set

2490 Kč
7.1

Nabízené funkce

7.0/10

Jednoduchost instalace

8.5/10

Dosah čidel

7.0/10

Provázání s ostatními systémy

6.0/10

Cena

7.0/10

Klady

 • Obsah balení (5 senzorů a hub)
 • Jednoduchá instalace a nastavení
 • Akce a reakce a propojení s dalšími produkty
 • Možnost rozšířit sadu o další senzory
 • Příznivá cena

Zápory

 • Absence podpory chytrých asistentů
 • Aplikace komunikuje jen anglicky
 • Funguje jen v rámci ekosystému Mi Home

21 komentářů: „Recenze Xiaomi Mi Smart Sensor Set: chytrá domácnost plná senzorů

 • 10. 5. 2019 (16:29)
  Permalink

  „Není k dispozici vazba na Google Home, ani další podobné produkty…“

  Dovolím si oponovat:
  MiHome – profile – voice service…a tam vidím Google asistant / Amazon Alexa / NAVER clova

  Osobně mám jen pár samostatných zařízení, tak možná párování s Gateway má nějaké skryté zádrhele. 😎
  Dan

 • 10. 5. 2019 (22:00)
  Permalink

  @DanBlack
  Dobrý den,

  děkuji za reakci. Nechci se mýlit, ale s Asistentem Google lze propojit například vysavač nebo chytré žárovky, to ano. Ostatně zrovna to sám aktivně používám, k rozsvěcení a zhasínání světel v ložnici či k zahájení úklidu pokoje,
  Nicméně tady z té sady senzorů jsem nenašel možnost komunikace ani v jednom směru – tedy např. abych mohl rozsvítit světlo na Hubu, nebo aby při zachycení nějaké akce senzor aktivovat Google Home.

  Karel Kilián

 • 11. 5. 2019 (21:54)
  Permalink

  Tušil jsem, že to bude mít nějaký zádrhel… 😀

 • 12. 5. 2019 (11:47)
  Permalink

  Dobrý den,

  třeba to časem rozšíří, ostatně otázka podpory nějakých hlasových asistentů je jen softwarová záležitost.

  Karel Kilián

 • 19. 10. 2019 (9:32)
  Permalink

  Budou fungovat doplňky k sadě zakoupené v Číně? Třeba v sadě postrádám měření teploty a vlhkosti.

 • 19. 10. 2019 (13:35)
  Permalink

  @Stouny
  Dobrý den,

  zaručit Vám to nemohu. Teoreticky by měly fungovat. Ale výrobce samozřejmě může mít nastavená různá lokální omezení.

  Karel Kilián

 • 6. 12. 2019 (10:52)
  Permalink

  Nevíte jestli má ochranu proti jammingu?

 • 6. 12. 2019 (10:55)
  Permalink

  @Jamming
  Dobrý den,

  výrobce nic takového neuvádí.

  Karel Kilián

 • 17. 12. 2019 (21:51)
  Permalink

  Prosím o radu. Je možné nějak v mobilní aplikaci nastavit, aby mohli senzory vypínat i další osoby se kterými sdílím domácnost? V aplikaci mám přidané další osoby, které vidí všechny senzory, ale nemají tu možnost senzory vypnout. Přijde mi hodně zvláštní aby to mohl ovládat jenom jeden člověk.
  Předem moc děkuji za rady.

 • 18. 12. 2019 (7:50)
  Permalink

  @více uživatelů
  Dobrý den,

  zkuste jim jednotlivé senzory nasdílet. U každého by měla být v nastavení položka Share. Myslím, že pak by měla být možnost senzory i ovládat, ale zcela jistě to nevím.

  Karel Kilián

 • 23. 12. 2019 (21:35)
  Permalink

  @Stouny

  Senzory ako Humidity/temperature zakupene z ciny nefunguju. Zakupil som a teraz jedujem ze to nefunguje. Skusal som vselico. Zistil som dokonca ze ked pridam dalsi senzor teploty ako senzor na otvaranie dveri tak ho prida. Ukazuje ale ikonu snimaca dveri. V hlavnom menu je pod snimacom namerana hodnota teploty a vlhkosti ale nikde inde sa to neda zorazit – ani hostoria nameranych hodnot. Urcite to bude softwarova zalezitost.

 • 23. 12. 2019 (21:52)
  Permalink

  Dobrý den,

  to je holt riziko nákupů z Číny. V některých případech jsou produkty omezené jen na určitý region. Každopádně doporučuji situaci konzultovat s prodejcem.
  Obecně je ta sada, kterou jsme prodávali, naprosto bez problémů. Dokonce jednu používáme i přímo v našem showroomu v Praze, a to k naprosté spokojenosti.

  Karel Kilián

 • 3. 1. 2020 (16:30)
  Permalink

  Zdravim…. aplikacia Mi home musi bezat na mobile v pozadi, alebo sa moze zavriet a notifikacie budu dochadzat aj tak? Dakujem…

 • 12. 1. 2020 (11:02)
  Permalink

  Dobrý deň, mam tento set , nastavene pohybove senzory a alarm na určitý čas kedy sa maju spustiť, funguje to jeden deň na druhy deň , kedy by senzory mali byť vypnute tak su zapnute , spustí sa mi alarm , napriek tomu , že podla nastavenie času by mal byť vypnuty, čo s tym mam urobiť? ďakujem

 • 12. 1. 2020 (11:28)
  Permalink

  Dobrý den,

  @Notifikacia
  Aplikace musí běžet na pozadí. V opačném případě notifikace zobrazovat nebude.

  @Problem s nastavením času
  Podobný problém nám dosud nikdo nehlásil. Napadá mě: nemůže to být špatně nastaveným regionem v rámci aplikace Mi Home?

  Karel Kilián

 • 12. 1. 2020 (16:12)
  Permalink

  Mam nastaveny region Czechia ,

 • 13. 1. 2020 (9:38)
  Permalink

  Dobrý den,

  tak v tomto problém nebude.
  Každopádně napadá mě snad jedině zkusit všechna čidla nastavit znovu, tj. vymazat všechny plány a opětovně je zadat.

  Karel Kilián

 • 24. 1. 2020 (12:10)
  Permalink

  Dobrý den,
  je mozne nastavit tlacitko/detektor pohybu tak, ze po zmacknuti resp. registracie pohybu, prejde iba notifikacia na mobil a zvukový alarm na Hub bude vypnutý.
  Ide mi o nastavenie tichého režimu systému, kedy budú aktívne iba notifikácie na mobil.

 • 24. 1. 2020 (13:13)
  Permalink

  Dobrý den,

  bohužel to nemohu otestovat – produkt jsem po recenzi vrátil zpět. Nicméně myslím, že by to mělo být možné.

  Karel Kilián

 • 5. 2. 2020 (18:56)
  Permalink

  @tichy rezim
  tichý režim nie je problém, stačí si vytvoriť nový plán v automation a zapnúť. Sám som to používal ale… Od istej aktualizácie buď aplikácie alebo telefónu notifikácie už nechodia. Osobne tipujem, že je problém aplikácia nakoľko so žiadnou inou aplikáciou podobné problémy nemám. Po odídení z aplikácie ešte príde jedna dve notifikácie a potom už nič, až keď opätovne spustím aplikáciu. Predtým som robil v dielni a mal som zapnutú notifikáciu na otvorenie dverí. Stroje hučia, na ušiach slúchadlá, dvere neboli ešte poriadne otvorené a už mi vibrovali hodinky, teraz ani ťuk. Písal som na podporu, total ignor, žiadna reakcia.
  Pokiaľ niekomu nefungujú senzory z číny, problém je v tom, že máte EU verziu smart setu. Podľa nájdených odkazov na nete je problém GDPR, kvôli ktorému sa produkty rozdeľujú do regiónov. Takýto produkt ani nezaregistrujete do aplikácie keď si zmeníte región na čínu a naopak, čínske senzory nezaregistrujete do aplikácie pokiaľ máte nastavený región v EU. Mimochodom, vraj práve s týmto súvisí aj problém s notifikáciami ale kto vie. Existujú aj globálne senzory, aspoň ja jeden mám doma.
  Aktuálne to vidím tak, že kúpiť si teraz EU verziu znamená vyhodené peniaze.

 • 6. 2. 2020 (8:35)
  Permalink

  @Štefan Milistenfer
  Dobrý den,

  díky za zkušenosti a zajímavé postřehy.

  Přeji hezký den.
  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.