Recenze Redmi Note 7: vytrvalec s velkou obrazovkou

Note 7 prvním modelem osamostatněné značky Redmi, která však stále spadá pod křídla Xiaomi. Láká na zajímavé parametry v čele se 48Mpx foťákem, ale jaká je realita? Na to vám odpoví naše podrobná recenze Redmi Note 7!

Rozbalujeme

Redmi je od začátku roku 2019 samostatnou značkou, s čímž patrně souvisí i nový design obalů. Telefon tedy dorazil v kartónové krabičce, na které dominovala bílá barva. Dříve dominující oranžová se přesunula do role dekorativního proužku.

Telefon dorazil v kartónové krabičce, na které dominovala bílá barva
Telefon dorazil v kartónové krabičce, na které dominovala bílá barva

Na horní straně je pouze šedý nápis Redmi a oranžový Note 7, vztah ke Xiaomi pak evokuje decentní oranžové logo Mi v rohu. Na bocích krabičky nejsou žádné informace, na spodní straně je pak štítek s čárovými kódy a základními technickými parametry. Z něj jsme se dozvěděli, že budeme testovat variantu se 4 GB RAM a 64GB úložištěm v „Neptunově modré“ barvě.

Testovali jsme tuto variantu
Testovali jsme tuto variantu

Po sejmutí víka jsme jako první spatřili skládací leporelo s českým návodem a kartičku s milým dárkem od XiaomiMobile.cz, který však nebudeme prozrazovat, ať nepokazíme překvapení.

Recenze Xiaomi Redmi Note 7 začíná
Recenze Xiaomi Redmi Note 7 začíná

Co je v balení?

Následovala papírová pošetka, obsahující transparentní silikonový obal, prostředek na otevření šuplíčku pro SIM karty a anglickou dokumentaci. Přiložení obalu vnímáme jako velmi pěkný nápad – sice jde o záležitost v ceně několika desetikorun, ale většina výrobců přesto nic takového nedělá.

Recenze Xiaomi Redmi Note 7 - obsah balení
Recenze Xiaomi Redmi Note 7 – obsah balení

Pak již následuje samotný telefon, který má na obrazovce přilepenou transportní fólii. Ta připomíná hlavní lákadla tohoto modelu, jako jsou 48Mpx fotoaparát, 6,3″ full HD displej, 4000mAh baterie či procesor Qualcomm Snapdragon 660. Menší ochrannou fólii pak najdeme i na zadní straně přístroje.

Telefon má na obrazovce přilepenou transportní fólii
Telefon má na obrazovce přilepenou transportní fólii

V posledním „patře“ krabičky je asi metr dlouhý kabel se zakončením USB-A a USB-C. Dále je přítomen kompaktní nabíjecí adaptér MDY-09-EW s výstupním napětím 5 voltů a proudem 2 ampéry. To v praxi znamená, že ačkoli Redmi Note 7 podporuje Quick Charge 4.0, s touto nabíječkou si ho neužijete. Kabel i nabíječka jsou v tradiční bílé barvě.

Redmi Note 7 zepředu

Na přední straně je samozřejmě dominantním prvkem obrazovka, které se budeme podrobněji věnovat v samostatné kapitole. Protože držíme v ruce zařízení střední třídy, není zde tak patrná snaha o minimalizaci rámečků.

Na přední straně je samozřejmě dominantním prvkem obrazovka
Na přední straně je samozřejmě dominantním prvkem obrazovka

Buďme ale konkrétní: zatímco šířka telefonu je 75,21 milimetrů, šířka obrazovky je 67,06 milimetrů, což znamená, že po každé straně je rámeček silný asi 4 milimetry. Výška telefonu je 159,21 milimetrů a výška displeje 145,29 milimetrů. Na rámeček nad a pod obrazovkou tak zbývá asi 7 milimetrů nahoře i dole.

Obrazovka tedy v případě telefonu Redmi Note 7 zabírá 81,63 % čelní plochy, což určitě není převratná hodnota. Například námi nedávno recenzovaný Mi Mix 3 měl poměr obrazovky k tělu 93,4 %. Pro zařízení střední třídy jde ale o víceméně obvyklé procento.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Redmi Note 7 má decentní kapkový výřez
Xiaomi Redmi Note 7 má decentní kapkový výřez

Přední fotoaparát našel své místo v decentním kapkovém výřezu. Nad ním je ještě reproduktor pro hovory, do štěrbiny se povedlo vměstnat i snímač okolního světla a senzor přiblížení. Notifikační LED je umístěna v pravé části dolní brady, svítí výhradně bílou barvou, ale bohužel je poměrně nenápadná.

Redmi Note 7 zezadu

Zadní strana v našem případě zaujme efektním gradientem, přecházejícím z fialové do modrozelené barvy. Z celkového pohledu zezadu se dá říci, že Redmi Note 7 je doslova ztělesněním stávající designové filozofie Xiaomi. Záda jsou skleněná – údajně by měla být chráněna odolným sklem Gorilla Glass, které plynule navazuje na boční hrany.

Zadní strana v našem případě zaujme efektním gradientem
Zadní strana v našem případě zaujme efektním gradientem

Na zádech najdeme kromě decentního nápisu „Redmi by Xiaomi“ kruhovou čtečku otisků prstů, situovanou uprostřed, zhruba v horní čtvrtině. Je zde také optika duálního fotoaparátu, který má dnes tradiční vertikální uspořádání s LED bleskem pod ním.

Nutno podotknout, že optika foťáku vystupuje nad okolní povrch opravdu velmi výrazně a situaci bohužel nezachrání ani přiložený silikonový obal. Pokud přístroj položíte na záda na pevnou podložku, bude se kvůli tomu kývat, nemluvě o tom, že výrazně stoupá riziko poškození krycího sklíčka.

Fotoaparát opravdu výrazně vystupuje
Fotoaparát opravdu výrazně vystupuje

Skleněná záda se mimořádně snadno zapatlají otisky prstů, takže ačkoli telefon hned po rozbalení působí skoro až mystickým dojmem, po několika minutách používání již rozhodně nebude tak sexy. Řešením je použití obalu, čímž však poněkud oslabíte počáteční „wow efekt“, který mobil svým designem vyvolává.

Procházka po hranách

Hrany jsou z lesklého plastu, který docela dobře napodobuje kovový dojem, a plynule navazují na skleněná záda. Začněme na pravé straně, kam výrobce umístil tlačítko pro zapnutí/vypnutí, respektive rozsvícení/zhasnutí a tlačítka pro nastavení hlasitosti. Během hovoru je budete mít všechna snadno dostupná v dosahu palce.

Tlačítka na levé hraně
Tlačítka na levé hraně

Na horní hraně je hned několik zajímavých prvků. V první řadě je to sekundární mikrofon, který se podílí na potlačování okolního hluku během hovorů. Redmi se nevzdalo tradičního 3,5mm konektoru pro připojení sluchátek, a dokonce nabízí i infračervený vysílač. Díky němu může telefon pomocí aplikace Mi Ovladač zastat roli dálkového ovládání domácích spotřebičů, jako je televize, audio sestava nebo klimatizace.

Horná hrana
Horná hrana

Na levé hraně najdete šuplíček na SIM karty. Jedná se o hybridní slot, takže do telefonu můžete nainstalovat buď dvě SIM formátu nanoSIM, nebo jednu SIM a jednu paměťovou kartu formátu microSD s maximální kapacitou až 256 GB.

 

Slot na SIM kartu
Slot na SIM kartu

Na spodní hraně je zdířka konektoru USB-C, který slouží k nabíjení, případně k připojení datového kabelu či externího paměťového média. Je obklopen dvěma mřížkami, nicméně jak je u čínských výrobců zvykem, stereo zážitky nečekejte, neboť hlasitý reproduktor je jen v té pravé. V levé se schovává mikrofon, používaný při hovorech.

Chytrý telefon Xiaomi Mi 11 Lite
Spodní hrana telefonu
Spodní hrana telefonu

Celkově vzato až na lesklá záda s gradientem nepůsobí Redmi Note 7 nijak zvláštním dojmem. Nebojíme se konstatovat, že i na pohled vypadá jako solidní zástupce střední třídy chytrých telefonů. Rozhodně si ale zaslouží pochvalu za příkladně precizní dílenské zpracování.

Obrazovka

Na přední straně najdeme LCD IPS obrazovku s úhlopříčkou 6,3″ a rozlišením 2340 × 1080 obrazových bodů (full HD). Poměr stran je 19,5:9, telefon je tedy poměrně protáhlý do výšky a lépe se drží v dlani, čemuž napomáhají i zaoblené hrany. Uvedené velikosti a rozlišení odpovídá velmi pěkná jemnost 409 ppi.

Z dalších parametrů můžeme zmínit maximální jas až 450 nitů a kontrast 1500:1. Je jasné, že použitá technologie nenabídne tak černočernou černou, jako displeje AMOLED, jak je ale u Xiaomi zvykem, kladem jsou v tomto případě přirozeně působící barvy.

Nesporným kladem je použití odolného skla Corning Gorilla Glass 5 o tloušťce 0,8 mm, které by mělo displej chránit před poškrábáním a může eliminovat i následky případného pádu z výšky až 1,6 metrů na tvrdý a nerovný povrch.

Z praktického hlediska je displej víceméně standardní, nabízí přirozené barvy a dobrou čitelnost. Proti výchozímu nastavení jsme si však o něco málo museli zvýšit úroveň podsvětlení. Pozorovací úhly hodnotíme jako průměrné, čitelnost na přímém slunci jako dobrou, byť ne zdaleka tak skvělou, jako u AMOLEDů.

Redmi Note 7 je nesporně cenově dostupné zařízení, ale IPS panel v některých aspektech překonal naše očekávání – například z pohledu maximálního jasu. Nicméně stále to je levnější LCD obrazovka a přichází s očekávanými nevýhodami.

Čtečka otisků prstů

Čtečka otisků prstů je tradičně situována na zadní straně uprostřed, zhruba v horní čtvrtině. Je možné, že pro uživatele s kratšími prsty bude o něco obtížněji dosažitelná. Dle zběžného testu bohužel nejsou podporována žádná dotyková gesta.

Z hlediska fungování ji budeme jen a jen chválit – funguje skutečně velmi dobře, nikdy jsme nemuseli pokus o odemknutí opakovat. Telefon se po doteku rozsvítí a odemkne doslova ve zlomku sekundy. Ani mírně navlhlé prsty nečinily čtečce potíže.

Odemykání obličejem

V případě Redmi Note 7 s MIUI 10.2 již není nutné provádět změnu oblasti, aby bylo dostupné odemykání obličejem. Stačí tuto volbu aktivovat v sekci Zamykací obrazovka a heslo, kde je k dispozici možnost Přidat tvář.

Samotné odemykání rozpoznáním tváře funguje rychle a spolehlivě – od stisku tlačítka k odemknutí zpravidla neuplynula více než jedna sekunda. Nutno podotknout, že se jedná jen o základní ověření, nikoli 3D skenování. Odemykání tímto způsobem také nefunguje ve tmě či za zhoršených světelných podmínek.

Průměrný zvuk, dobrá hlasitost

Zvuk hlasitého reproduktoru je pochopitelně jen monofonní. Z hlediska kvality ho hodnotíme jako lepší průměr – je čistý, poměrně pěkně prokreslený a ani na maximální úroveň nedrnčí, nechrčí a nevydává žádné pazvuky. Jeho hlasitost je působivě vysoká, takže například pokyny navigace při jízdě autem jsou dobře slyšitelné.

Hardwarová výbava

Zkoumání hardwarové výbavy začněme procesorem, kterým je osmijádrový Qualcomm Snapdragon 660. To, upřímně řečeno, není úplná výhra, protože jde o bezmála rok a půl starý čip, který již má nástupce v podobě Snapdragonu 670. Najdete ho například v loňském Xiaomi Mi A2 či Mi 8 Lite.

Procesor je vyráběn 14nm procesem FinFET, z jeho osmi jader Kryo 260 jsou čtyři schopna běžet na rychlosti až 2,2 GHz a další čtyři až na 1,8 GHz. Grafiku obstarává Adreno 512 s rychlostí až 650 MHz, kromě něj jsou k vašim službám připraveny také koprocesory pro umělou inteligenci Artificial Intelligence Engine (AIE) či zpracování obrazu Qualcomm Spectra.

Z hlediska interní a operační paměti jsou dle oficiálních stránek k dispozici dvě varianty levnější nabízí 3 GB RAM a 32GB interní úložiště, dražší a vybavenější pak přichází se 4 GB operační paměti a 64GB vnitřní pamětí. V případě RAM jsou použity moduly Dual channel LPDDR4x, u interní paměti můžete počítat s eMMC 5.1. Pokud by vám úložiště nestačilo, lze ho rozšířit pomocí paměťových karet microSD o dalších až 256 GB.

Z tohoto pohledu se tedy jedná o takřka klasické zařízení střední třídy, čemuž odpovídá jak hardwarová výbava, tak i cenovka. Příjemná je určitě dostupnost verze se 4 GB operační paměti, která by měla být postačující pro všechny situace. V případě 64GB varianty zůstává uživateli dostupných volných cca 54 GB.

Benchmarky

Syntetické benchmarky pochopitelně odrážejí reálný výkon jen částečně – přeci jen měří hrubý výkon hardwaru a příliš neřeší odladěnost softwaru. V případě telefonů Xiaomi a Redmi je úroveň odladění nadstavby MIUI velice dobrá, takže přinejmenším pro srovnání telefonů mezi sebou mohou být benchmarky dostatečně vypovídající.

Každé testování provádíme opakovaným měřením, abychom vyloučili další vlivy a omezili odchylky, způsobené nějakou činností v telefonu. Konkrétně každý telefon absolvuje test třikrát a z výsledků počítáme průměrnou hodnotu. V tomto případě vždy srovnáváme hodnoty s telefonem, kterému jsme naměřili nejvyšší hodnotu, a dále s Redmi Note 6 Pro a Redmi Note 5.

AnTuTu Benchmark

AnTuTu Benchmark lze považovat za jakýsi nepsaný etalon v segmentu testování výkonnosti mobilních telefonů. Jeho výstupem je bodové skóre, vyjadřující celkový výkon zařízení. Aktuální vlajková loď Xiaomi Mi 9 v tomto testu dosáhla impozantního výsledku 387 851 bodů.

 1. Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů (+104 %)
 2. Redmi Note 7 – 142 842 bodů
 3. Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 116 233 bodů (-19 %)
 4. Xiaomi Redmi Note 5 – 115 687 bodů (-19 %)

Geekbench 4

Test Geekbench 4 vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se telefon chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a více jádry.

V testech v operacích s jedním jádrem bývají výsledky velice vyrovnané:

Poco X3
 1. Xiaomi Mi Mix 2s – 2467 bodů (+52 %)
 2. Redmi Note 7 – 1626 bodů
 3. Xiaomi Redmi Note 5 – 1341 bodů (-18 %)
 4. Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 1332 bodů (-18 %)

Ani v testu operací, prováděných s více jádry, si telefon nevedl špatně a své starší sourozence celkem jednoznačně překonal:

 1. Xiaomi Mi Mix 2s – 9058 bodů (+66 %)
 2. Redmi Note 7 – 5470 bodů
 3. Xiaomi Redmi Note 5 – 4903 bodů (-10 %)
 4. Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 4675 bodů (-15 %)

AI Benchmark

V portfoliu benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při nastavení fotoaparátu během pořizování snímku i následném zpracování.

 1. Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů (+107 %)
 2. Redmi Note 7 – 3408 bodů
 3. Xiaomi Redmi Note 6 Pro – 661 bodů (-81 %)
 4. Xiaomi Redmi Note 5 – netestován

Na základě všech tří benchmarků můžeme konstatovat, že Redmi Note 7 je ve srovnání se staršími modely očividně silnější. Je to určitě něco, co se dalo předpokládat – ostatně asi jen těžko by výrobce obhájil, kdyby nový telefon téže třídy nenabídl alespoň o něco vyšší výkon.

Komunikace

Globální verze, kterou koupíte v našem e-shopu, pochopitelně zvládá „české LTE“. Na oficiálních stránkách jsou deklarovány podpory následujících standardů:

 • GSM B2/3/5/8
 • WCDMA B1/2/4/5/8
 • FDD-LTE B1/2/3/4/5/7/8/20/28
 • TDD-LTE B38/40

Během testů jsme pouze v oblastech se slabším signálem zaznamenali drobné problémy s mobilním internetovým připojením. V takovém případě nepomohlo ani nastavení duálního 4G. Jinak ale data fungovala rychle a spolehlivě za všech okolností.

Z hlediska Wi-Fi podporuje Redmi Note 7 standardy 802.11 a/b/g/n/ac v pásmech 2,4 i 5,0 GHz. Zmínit můžeme také podporu technologií WiFi Direct a WiFi Display. V tomto směru jsme nezaznamenali ani sebemenší potíže. Schopnost navázat připojení ke slabší Wi-Fi je podobná, jako u většiny testovaných mobilů.

Z dalších bezdrátových technologií zmiňme Bluetooth v poslední verzi 5.0. Bohužel však chybí NFC, což v praxi znamená hlavně to, že telefon není možné používat pro bezkontaktní placení. Bohužel, ač bychom v roce 2019 NFC od telefonu této třídy čekali jako samozřejmost, ještě tomu tak není.

K dispozici je také infračervený vysílač, takže mezi aplikacemi najdete Mi Ovladač, díky níž lze telefon používat jako dálkové ovládání domácích spotřebičů – například televize, audio sestavy či klimatizace. Kromě toho lze u tohoto modelu počítat s příjmem rozhlasového vysílání na velmi krátkých vlnách (FM).

Telefon je vybaven následujícími senzory:

 • Gyroskop
 • Akcelerometr (senzor zrychlení)
 • Senzor přiblížení
 • Elektronický kompas
 • Snímač okolního světla

Určování polohy

Redmi Note 10 Pro

Redmi Note 7 podporuje dle oficiální specifikace následující satelitní navigační systémy: americký GPS, ruský GLONASS a čínský Beidou. Při testu aplikací GPS Test nám však dokázal zachytit i několik družic evropského systému Galileo.

Telefon detekoval svou polohu velmi rychle, a to i ve ztížených podmínkách – první fix netrval obvykle déle než dvě, tři sekundy. Následně ji bez problémů aktualizoval a neztrácel. Přesnost je ve srovnání s telefony s duální GPS (Mi 8, Mi 8 Pro a Mi Mix 3) přeci jen o něco málo menší, nicméně stále velmi dobrá.

Navigaci jsme testovali pomocí aplikace Waze. Telefon fungoval bez problémů, průběžné udržování informací o aktuální poloze bylo v pořádku a ani jednou jsme během týdenního testu nezaznamenali byť sebemenší výpadek.

Jako obvykle jsme zařízení otestovali i při geocachingu, kde je žádoucí o něco vyšší přesnost než při automobilové navigaci. V tomto směru hodnotíme Redmi Note 7 jako průměrný – při dobrém výhledu na oblohu bylo určování pozice dostatečně přesné, v lesním porostu se však telefon přeci jen trochu „ztrácel“ a odchylka dosahovala až osmi metrů.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Pokud bychom měli vyzdvihnout jen jednu jedinou kladnou vlastnost tohoto telefonu, byla by to rozhodně baterie s kapacitou 4000 mAh. Ta díky relativně průměrně výkonnému hardwaru zajišťuje opravdu nadprůměrně dlouhou výdrž na jedno nabití. Dovolíme si dokonce tvrdit, že snadno překoná některé telefony vyšší střední třídy i špičkové modely.

Abychom byli konkrétní: telefony během testování používáme aktivněji než průměrný uživatel. Spouštíme na nich různé testy, často rozsvěcíme obrazovku a podobně. Přesto nebylo výjimkou, že jsme osmnáct hodin po odpojení vraceli mobil do nabíječky s více než 50 %, občas i 60 % zbývající baterie.

Dokonce i po velmi náročném dni, kdy jsme na mobilu spouštěli benchmarky a poté jsme ho používali jako navigaci, putoval do nabíječky s více než 40 %. Z toho plyne, že při aktivnějším využívání nebude problémem dosáhnout dvoudenní výdrže. Při umírněnějším jsou pak reálné i tři dny na jedno nabití. A to je hodně dobré!

Malá studená sprcha

Ale abychom jen nechválili, musíme zmínit i fakt, kterým nás výrobce zklamal. Redmi Note podporuje rychlé nabíjení Qualcomm Quick Charge 4.0, což je jedna z nejhalasněji proklamovaných výhod tohoto mobilu. V balení však najdete pouze obyčejnou (tj. nikoli rychlou) nabíječku s výstupem 5 voltů a 2 ampéry.

Parametry nabíječky nás skutečně nepotěšily
Parametry nabíječky nás skutečně nepotěšily

Co z toho plyne? Že pokud si budete chtít užít výhod, které Qualcomm Quick Charge 4.0 přináší, budete si muset pořídit nabíječku s podporou této technologie. Se stávající nabíječkou trvá nabití z nuly na plný stav asi dvě hodiny a dvacet minut, což není úplně perfektní, a hlavně to nevyužívá potenciál, který výrobce telefonu dal do vínku.

Skutečnost, že zařízení střední třídy s cenovkou kolem šesti tisíc korun, nepodporuje bezdrátové nabíjení, pro nás nebyla velkým překvapením. Přeci jen tato technologie by mobil poměrně citelně prodražila, takže její nepřítomnost nevnímáme jako negativum.

48Mpx fotoaparát

Druhým nejvýznamnějším lákadlem je hned po baterii 48Mpx fotoaparát. Tento údaj je sám o sobě poměrně matoucí – z telefonu dostanete fotky v rozlišení 8000 × 6000 obrazových bodů pouze v režimu Pro. Při standardní focení jsou výsledné snímky velké 4000 × 3000 obrazových bodů, mají tedy rozlišení 12 Mpx.

Vysvětlení funkce Quad Bayer
Vysvětlení funkce Quad Bayer

Jak je to možné? Úplně jednoduše: snímačem je v tomto případě Samsung ISOCELL GM1 Ultra Clear, který má opravdu rozlišení 48 Mpx. Jenže tento snímač používá technologii Quad Bayer, která ze čtyř fyzických obrazových bodů poskládá jeden. Výsledkem by měly být lepší a ostřejší fotky v horších světelných podmínkách (čtyři body zachytí více světla než jeden) a vyšší úroveň zachycených detailů.

Jak fotí Redmi Note 7?

Jaká je pravda? Z hlediska detailů můžeme konstatovat, že Redmi Note 7 je na tom opravdu nadprůměrně dobře. Poměrně kladně budeme hodnotit také reprodukci barev a kontrast. Ve zhoršených světelných podmínkách by technologie Quad Bayer měla přinášet menší šum, nicméně v tomto směru jsme z výsledku trochu rozpačití.

Šum prostě ve fotkách je – sice patrně o něco menší, než bychom v této třídě čekali, ale určitě nemůžeme říci, že by chyběl. S klesající intenzitou světla sice zůstávají zachovány poměrně věrné barvy, úroveň zachycených detailů však viditelně klesá.

Detaily se s šerem poněkud ztrácejí
Detaily se s šerem poněkud ztrácejí

S nastavením parametrů scény pomáhá umělá inteligence, která dokáže rozpoznat více než dvě stovky situací. Většinou jsme byli s výsledky jejího působení spokojeni, nicméně úplně se vším si ještě neporadí. Celkově však, i s přihlédnutím k cenové rovině, v níž se pohybujeme, hodnotíme snímky pořízené tímto telefonem jako dobré.

Jak již bylo řečeno, schopnost pořizovat fotky v rozlišení 48 Mpx lze aktivovat pouze v režimu Pro. V takovém případě se ale připravte na zvýšené množství šumu a ztrátu některých detailů. Focení snímků v tomto módu nedoporučujeme, ostatně 12 Mpx je ve většině případů zcela postačující rozlišení.

Sekundární 5MPx fotoaparát se používá pouze pro snímání hloubky, když je zapotřebí bokeh efekt – například v režimu na výšku. Přední foťák má rozlišení 13 Mpx a podporuje různé funkce, jako je HDR, zkrášlení, portrét a další.

Ukázkové fotky pořízené telefonem

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Redmi Note 7.

Porovnání snímků v nočním režimu

V horní řadě jsou vždy snímky, pořízené v nočním režimu, v dolní řadě pak fotky v normálním režimu

Natáčení videa

Z hlediska schopností podporuje Redmi Note 7 natáčení videí v rozlišeních 1080p při 60 a 30 snímcích za sekundu, jakož i 720p při 30 fps. Zvláštní je absence podpory  2160p @ 30fps, kterou by zařízení se Snapdragonem 660 mělo zvládat. Nechybí zpomalené video, pořizované 120 snímky za sekundu v rozlišeních 720p a 1080p. 4K nebo zpomalené video s 960 fps tento telefon nezvládá.

Pořízená videa hodnotíme jako lepší průměr. Kladně vnímáme úroveň zachycených detailů a věrně působící barvy. Také kvalita zvuku je poměrně dobrá. Slabší je stabilizace obrazu během natáčení, která je pouze digitální a určitě nedosahuje kvalit optické stabilizace. V méně osvětlených místech je pak viditelný šum, a i kontrast by mohl být o něco lepší.

Ukázková videa pořízená telefonem

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze Redmi Note 7.

Ukázkové video v rozlišení 1080p.

Ukázkové video v rozlišení 1080p.

Zpomalené video natočené v rámci recenze Redmi Note 7.

Softwarová stránka

Operačním systémem je, stejně jako u drtivé většiny telefonů Xiaomi (s výjimkou modelové řady Mi A s čistým Androidem), vlastní firmware MIUI. V tomto konkrétním případě se jedná o MIUI Global ve verzi 10.2, postavenou na nejaktuálnějším Androidu 9 Pie.

Pro uživatele, kteří jsou na telefony této značky zvyklí, jde o nejmodernější variantu dobře známého prostředí. Pokud ale na Xiaomi přecházíte od jiného výrobce, možná budete zpočátku lehce tápat. Co je ale nutné konstatovat hned, je fakt, že nadstavba je naprosto plynulá, dobře odladěná, má výtečnou odezvu a nezasekává se.

Patrně nejmarkantnější specialitkou je umísťování ikon nainstalovaných programů na domovské obrazovky. Na rozdíl od téměř všech Androidů tu nenajdete žádný seznam aplikací – v případě MIUI to prostě funguje hodně podobným způsobem, jako na iPhonech.

Pokud tedy máte desítky aplikací, počítejte s tím, že zaberou několik domovských obrazovek. Příjemné je upozornění na nové notifikace v podobě malého čísla v červeném poli v pravém horním rohu každé ikony. Pokud by vám toto pojetí nevyhovovalo, není problém nainstalovat si alternativní launcher, který nastolí staré pořádky.

Ve jménu MIUI

Další odlišnost se odehrává v seznamu posledních spuštěných aplikací. Zatímco většina výrobců v tomto směru kopíruje iOS a k přepínání mezi programy používá horizontální posun, Xiaomi se vydalo svou vlastní cestou. Seznam aplikací v podobě karet ve dvou sloupcích se tedy posouvá vertikálně. Místo zobrazení pouze jedné aplikace můžete na obrazovce zobrazit čtyři najednou.

Přímo z této nabídky lze aplikace zamykat proti ukončení, přepínat do režimu rozdělené obrazovky a vstupovat do jejich nastavení. Nad seznamem spuštěných aplikací je lišta se čtyřmi tlačítky. Ta umožňují rychlý přístup k čištění, kontrole zabezpečení, hloubkovému čištění a správě aplikací.

Po svém čínský výrobce pojal i notifikační oblast a panel rychlého nastavení. Nabídka funkcí, které si můžete do panelu přidat, je poměrně široká. Příjemné je též zobrazování objemu přenesených dat či možnost nastavení intenzity jasu obrazovky. Pořád si však nemůžeme zvyknout na umístění ukazatele času do levého horního rohu, které přinesl Android 9 Pie.

Jiné je také systémové nastavení, a to nejen po grafické stránce, ale i z hlediska struktury a někdy i názvů položek. To je naštěstí věc, na kterou se dá zvyknout, navíc je zde poměrně účinný pomocník v podobě vyhledávání.

Vychytávky alá Xiaomi

Jednou ze zásadních výhod vlastních grafických nadstaveb, které výrobci instalují do svých telefonů, je poskytování funkcí, které Android sám o sobě nenabízí. Nejinak je tomu v případě MIUI, kde je takových „přidaných hodnot“ opravdu hodně.

Jmenovat můžeme například Ovládání gesty, které můžete aktivovat buď při úvodní konfiguraci, nebo kdykoli později v nastavení sekci Zobrazení na celou obrazovku. Prostředí a aplikace pak místo tlačítek v dolní navigační liště můžete ovládat podobně jako iPhone.

Další netradiční vychytávkou je Druhý prostor, který ochrání vaše soukromí. Ve své podstatě jde o vytvoření druhého, nezávislého uživatelského profilu, do kterého se může přepnout jen ten, kdo zná přístupový kód. Druhý prostor lze také použít například pro oddělení soukromých a pracovních aktivit.

Minout nemůžeme ani Duální aplikace, což je užitečná funkce pro každého, kdo v nějakém programu používá více než jeden účet. MIUI dokáže vytvořit druhou „stínovou kopii“ jakéhokoli nainstalovaného programu, kterou pak můžete používat s jinými přihlašovacími údaji.

Celkově nadstavbu MIUI 10 hodnotíme jako velmi dobře vyladěnou a plynulou. Během téměř dva týdny trvajícího testu jsme nenarazili na žádné zádrhely, zpomalení, ani jiné nedostatky. Je vidět, že si Xiaomi dává záležet na tom, aby poskytlo vlastní prostředí, ovšem nikoli za cenu pomalejšího systému.

Předinstalované aplikace

Součástí telefonů Xiaomi s nadstavbou MIUI je poměrně široká paleta aplikací, čítající bezmála 40 položek. Ta může být vnímána jako klad, ale i jako zápor – závisí jen na úhlu pohledu uživatele, zda ocení iniciativu výrobce, nebo si raději vše instaluje sám. Pojďme si postupně stručně projít všechny aplikace a vysvětlit jejich funkce.

 • Prohlížeč – základní aplikace pro prohlížení webových stránek. Nabízí asi vše, co můžete pro tyto účely potřebovat, včetně režimu čtení. Upřímně ale nevidíme žádnou zásadní výhodu, proč používat tento program místo Chrome.
 • Galerie – praktická a pro většinu účelů zcela postačující aplikace pro prohlížení a správu fotek. Nabízí i jednoduché úpravy, jako jsou softwarové vylepšení, ořez, grafické filtry, nálepky, kreslení či přidání textu.
 • Nastavení – systémové nastavení si Xiaomi upravilo podle svých představ. Je poměrně přehledné, jednotlivé sekce jsou odlišeny barevnými ikonami. Nechybí ani možnost vyhledávání položek pomocí klíčových slov.
 • Hudba – jednoduchá aplikace pro přehrávání hudebních souborů, uložených v zařízení. Samozřejmě zvládá všechny obvyklé zvukové formáty, podporuje playlisty, automatické vypnutí po vypršení nastaveného času a další funkce.
 • Optimalizace – většinou je doporučeno do běhu operačního systému Android nijak nezasahovat, protože to může způsobit více škody než užitku. U telefonů Xiaomi je výjimkou aplikace Optimalizace, kterou do telefonu instaluje přímo výrobce. Poskytuje možnost odstranění zbytečných souborů, kontrolu zabezpečení, informace o využití dat a řadu dalších užitečných nástrojů.
 • Obchod Play – na telefonech s globální ROM, určených pro prodej ve světě, samozřejmě nemůže chybět oficiální repozitář aplikací Obchod Google Play. Z něj můžete vybírat a stahovat z nabídky stovky tisíc programů a her, ale i nakupovat knihy, písničky a filmy.

Dolní lišta

 • Kontakty – základní aplikace pro správu kontaktů a volání nabízí asi vše, co bychom od programu tohoto typu čekali. Samozřejmě zvládá propojení s kontakty Google, takže pokud přecházíte z jiné značky telefonu, nebude přenos adresáře žádným problémem.
 • Zprávy – výchozí aplikace pro práci s textovými zprávami má bohužel poměrně dost nedostatků, proto doporučujeme podívat se po alternativě (spokojeni jsme například s Textrou). Jedná se o víceméně běžný program tohoto typu, nám však chyběla podpora práce na šířku, a především schopnost odstraňovat diakritiku před odesláním.
 • Chrome – další webový prohlížeč pochází z dílny Googlu, a pokud ho používáte na desktopu, rozhodně doporučujeme používat ho i na mobilním telefonu. Podporuje například synchronizaci historie navštívených stránek, hesel a dalších nastavení.
 • Fotoaparát – aplikace pro pořizování snímků zůstává už nějakou dobu bez zásadnějších změn. Nabízí několik základních režimů: krátké video, video, fotografie, portrét, noc, čtverec, panorama a Pro.

Další aplikace v telefonu

 • Počasí – meteorologické aplikace jsou mezi uživateli oblíbené, takže jedna nechybí ani v Redmi Note 7. Je poměrně jednoduchá, a kromě aktuální situace ukazuje výhled na další tři dny. Data přitom přebírá z AccuWeatheru.
 • Kalendář – aplikace pro plánování času má výhodu v tom, že podporuje propojení s Kalendářem Google, takže informace o svých plánech můžete synchronizovat napříč několika zařízeními. Kromě toho je můžete spravovat také ve webovém rozhraní.
 • Správce souborů – vcelku vydařená aplikace pro správu souborů v zařízení. Nabízí jak filtrování podle typu, tak pohled na úložiště, který se podobá Průzkumníkovi z Windows. Nutno uznat, že nechybí asi žádné důležité funkce.
 • Mi Drop – aplikace pro rychlý přenos souborů mezi dvěma zařízeními. Výhodou je, že ke své činnosti nevyžaduje internetové připojení. navíc, díky možnosti instalace z Obchodu Play, není omezena jen na telefony Xiaomi.
 • Čistič – zástupce jedné ze sekcí aplikace Optimalizace, kterou jsme si popsali výše. Jedná se o nástroj pro odstranění zbytečných dat, jako jsou soubory mezipaměti, staré instalační balíčky a další, které jen zabírají místo.

Další programy v základní výbavě

 • Mi Video – základní přehrávač videí, uložených v telefonu. Trochu překvapivě nechybí podpora titulků s možnosti nastavení jejich velikosti a barvy či volba zvukové stopy.
 • Poznámky – aplikace pro vytváření, ukládání a správu poznámek nápadně připomíná Poznámky Google Keep. Podporuje zadávání textu, kreslení i zvukové/hlasové poznámky.
 • Mi Ovladač – v úvodu recenze Redmi Note 7 jsme vám prozradili, že na horní hraně najdete infračervený vysílač, díky kterému může telefon sloužit jako dálkový ovladač. Právě k tomu je zde aplikace Mi Ovladač, ve které si nadefinujete všechna zařízení a následně je z ní můžete zapínat/vypínat, nastavovat hlasitost, přepínat programy či měnit teplotu.
 • Fórum MIUI – přístup k oficiálnímu diskuznímu fóru MIUI, kde se můžete dozvědět poslední novinky ze světa Xiaomi, případně odeslat zpětnou vazbu (například nahlásit zjištěnou chybu).
 • Zedge – tato aplikace nepochází z dílny Xiaomi, nicméně její přítomnost jistě oceníte. Můžete si v ní stahovat různá vyzvánění, zvuky notifikací, tapety na pozadí domovské a odemykací obrazovky a další.

Aplikace ve složce Google

 • Google – primárně slouží jako vyhledávač, ale poskytuje také základní informace o počasí a aktuality z vybraných internetových médií.
 • Gmail – tradiční aplikace pro správu pošty. Poradí si nejen se schránou na Gmailu, ale prakticky na jakémkoli poštovní serveru s podporou IMAP, Exchange Serveru či Office 365.
 • Mapy – komplexní mapová aplikace, která pomůže s vyhledáním adresy, firmy či podniku. Obsahuje také klasickou navigaci jak pro auto, tak i pro pěší.
 • YouTube – přístup k největšímu portálu s videy, kde můžete nejen sledovat a objevovat, ale také nahrávat vlastní videa přímo z mobilního telefonu.
 • Disk – cloudové úložiště Googlu poskytuje v základu poměrně slušný prostor 15 GB, plus neomezené místo na fotky. Aplikace zvládá práci s texty, tabulkami i prezentacemi.
 • Hudba Play – cloudová hudební služba, kterou se Google snaží konkurovat Spotify a dalším. Můžete si sem nahrát vlastní soubory, ale také koupit vybrané písničky nebo celá alba.
 • Filmy Play – online videotéka, ve které si můžete koupit nebo „pronajmout“ film ke zhlédnutí. Ten pak můžete přehrát nejen v telefonu, ale i na desktopu.
 • Duo – aplikace pro komunikaci formou internetového hovoru či videohovoru.
 • Fotky – kromě toho, že tento program můžete použít k prohlížení fotografií je patrně největší výhodou možnost jejich zálohy do cloudu. V případě vysoké kvality dostáváte na své snímky neomezený prostor zdarma.

Aplikace ve složce Nástroje

 • Kontakty – sekce aplikace, kterou jsme si představili výše.
 • Mi Kalkulačka – kalkulačka, na které můžete provádět základní operace, ale i pokročilé funkce, jako je výpočet BMI, objemu, obsahu, nebo převod mezi dvěma měnami.
 • Hodiny – již léty prověřená aplikace, obsahující budíky, zobrazení času na různých místech světa, stopky a časovač.
 • FM Rádio – telefon je schopen přijímat rozhlasové vysílání v pásmu velmi krátkých vln (FM). Po připojení sluchátek (jež však nejsou součástí balení) tak můžete poslouchat lokální rádia.
 • Záznamník – pomocí této aplikace můžete proměnit telefon v digitální záznamník se všemi obvyklými funkcemi. Nahrávky lze ukládat ve formátech MP3, AAC a WAV.
 • Nahrávání obrazovky – šikovný nástroj, kterým můžete zaznamenat dění na obrazovce telefonu do souboru, který pak můžete třeba vystavit nebo sdílet.
 • Zpětná vazba – aplikace pro nahlášení chyby v MIUI vývojářům.
 • Skener – program pro skenování čárových kódů, který si poradí i s převodem papírových dokumentů do jejich digitální podoby.
 • Stažené – jednoduchý přístup k souborům staženým z internetu, tedy do složky downloads v interním úložišti.
 • Kompas – jednoduchý kompas, který kromě ukazatele směru na sever zobrazuje také aktuální zeměpisnou polohu.
 • Sada nástrojů SIM – dnes již prakticky nepoužívané funkce SIM karty, poskytované operátorem.

Hodnocení recenze Redmi Note 7

Jak jsme uvedli již výše, pokud bychom měli vybrat jen jeden rys, který ukázala naše recenze Redmi Note 7, byla by to jednoznačně výdrž baterie. Ta je opravdu hodná pozornosti a při běžném používání by neměl být problém dosáhnout na dvoudenní výdrž. Při umírněnějším používání nejsou nereálné ani tři nebo čtyři dny.

Další silnou stránkou, jak je ostatně u modelové řady Redmi Note již několik let dobrým zvykem, je obrazovka. 6,3″ displej působí impozantně, přesto se díky poměru stran 19,5:9 a zaobleným hranám telefon pohodlně drží v dlani. Obraz je velmi dobrý s jemným rozlišením 1080 × 2340 obrazových bodů, byť pochopitelně LCD nedosahuje kontrastu jako displeje AMOLED.

Celý telefon je velmi pěkně a poctivě dílensky zpracovaný. Dovolíme si tvrdit, že v tomto ohledu naprosto snese srovnání s výrazně dražšími zařízeními. Je vidět, že Redmi nechce přes svou samostatnost fungovat jako výrobce laciných přístrojů.

Kladně hodnotíme celkový výkon Redmi Note 7. Ačkoli jde o zařízení střední třídy, při běžných činnostech nezaznamenáte žádná zpomalení či zadrhávání. Vše běží plynule a svižně, na čemž se do značné míry podepisuje i dobře optimalizovaná nadstavba MIUI.

Kdesi uprostřed

Určitě jsme rádi, že Redmi Note 7 podporuje paměťové karty, má infračervený port, díky kterému může fungovat jako dálkový ovladač, disponuje konektorem pro připojení sluchátek a podporuje příjem rozhlasového vysílání (FM rádio). To ale možná pro některé z vás nebudou až tak podstatné vlastnosti

Jako průměrný, avšak s ohledem na cenovou relaci velice slušný, hodnotíme fotoaparát. Kladně vnímáme především pěknou úroveň zachycených detailů a věrné podání barev. Se zhoršujícími se světelnými podmínkami je však nutné počítat i s určitým poklesem kvality pořízených snímků.

Na vážkách jsme s hodnocením podpory rychlého nabíjení. Určitě je fajn, že Redmi Note 7 podporuje nabíjení dle standardu Qualcomm Quick Charge 4.0. Výrobce se bohužel rozhodl do balení přiložit jen běžnou dvouampérovou nabíječku, a to je prostě škoda.

Budeme i negativní

Záporně musíme hodnotit absenci NFC, kvůli které si s tímto telefonem neužijete výhody mobilních plateb. Je ale pravdou, že v této kategorií ještě nebývá podpora tohoto typu bezdrátové komunikace standardem.

Stejně tak bychom u telefonu s cenovkou kolem šesti tisíc korun nečekali deklarovanou odolnost proti vodě a prachu. Přesto tento fakt dáváme do mínusů, protože to je věc, se kterou musí zákazník při používání počítat.

Celkově vzato můžeme konstatovat, že telefony Xiaomi Redmi Note si vždy úspěšně vedly ve tvrdé konkurenci v segmentu střední třídy na mnoha trzích po celém světě. Jsme rádi, že můžeme říci, že Redmi Note 7 nebude v tomto směru žádnou výjimku z pravidla. Je to čistý, jednoduchý, výkonný a cenově dostupný telefon, který se zaměřuje na to, co je důležité.

Cena a dostupnost

Telefon Redmi Note 7 pořídíte v našem e-shopu za cenu začínající na 5 490 korunách. Vezmeme-li v úvahu jeho výbavu a vlastnosti, kterými oplývá, musíme konstatovat, že cenovka odpovídá poskytované kvalitě a je velice konkurenceschopná.

Ve čtvrtek Redmi představí novinku (nebo novinky). Co to bude?

Ve čtvrtek 10. ledna bude oficiálně oznámeno, že Redmi bude fungovat jako samostatná značka. Součástí události bude s největší pravděpodobností Číst dál...

Rozbalili jsme Redmi 9C aneb Je oranžová verze opravdu tak sexy?
Rozbalili jsme Redmi 9C aneb Je oranžová verze opravdu tak sexy?

Soudě z dosavadních ohlasů jsou „rozbalovačky“ oblíbeným žánrem naší čtenářské obce. Proto dnes přinášíme další - tentokrát se v ní Číst dál...

Redmi Note 7 představen. Má 48Mpx foťák a lákavou cenovku
Začal předprodej Redmi Note 7 v našem e-shopu

Že je Redmi další nezávislou značkou v portfoliu Xiaomi už pravidelní čtenáři našeho blogu vědí. Stejně tak bylo známo, že Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 7

od 5490 Kč
7.6

Výkon

6.6/10

Displej

7.5/10

Výdrž baterie

9.0/10

Fotoaparát

7.5/10

Cena

7.5/10

Klady

 • Skvělá výdrž baterie
 • Velká obrazovka s vysokým rozlišením
 • Solidní výkon
 • Konektor pro sluchátka, IR port a FM rádio
 • Kvalitní dílenské zpracování

Zápory

 • Absence rychlé nabíječky v balení
 • Chybějící NFC
 • Výrazně vyčnívající fotoaparát
 • Žádná odolnost proti vodě a prachu
Poco X3
Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
75 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jan
Jan
2 let před

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda zde skutečně chybí volba tzv. „šuplík“, kdy aplikace schovám do „podmenu“? U telefonů této značky s MIUI to jde zvolit, zda tzv. „šuplík“ nebo všechny aplikace na obrazovce.
Děkuji, Jan

Dalimil
Dalimil
2 let před

Dobrý den,
Jak je to se zahlcením reklamou u tohoto telefonu Xioami ?
Díky

Anonymní
Anonymní
2 let před

Je pravda, že verze Pro se nebude v Evropě prodávat?

Martin Finklár
Martin Finklár
2 let před

Dobrý den. Mohu se zeptat zda nastavení notifikační led oznámení zprávy či jiné události se nastavuje .Nastavení-další nastavení,světelná kontrolka a zapnout. Nebo zda funkce zavisí i třeba na tichém režimu nebo jiném nastavení?

Jiří Opletal
Odpovědět  Martin Finklár
2 let před

Dobrý den,

ano, globálně je to v Nastavení-Další nastavení-Světelná kontrolka. Dále je nutné povolit přístup k diodě i jednotlivým aplikacím. To se dělá v Nastavení-Nainstalované aplikace-otevřít aplikaci-Oznámení-Různé-Světelná kontrolka-zapnout. Zda má na to vliv nastavení Tichého režimu nebo režimu Nerušit bohužel netuším.

Jiří Opletal

Martin Finklár
Martin Finklár
2 let před

pardon zapomněl jsem napsat u jakého typu telefonu:)Jedná se o redmi note 7 64gb

Martin Finklár
Martin Finklár
2 let před

Moc děkuji za odpověď. Takže když mám u všech aplikací led notifikace zaplé a stále to nefunguje tak je problém v mobilu?Jde to vyřešit nějakou aktualizací nebo je nutná reklamace?

Jiří Opletal
Odpovědět  Martin Finklár
2 let před

@Martin Finklár
Dobrý den,

pak bych zkusil ještě obnovení do továrního nastavení. Pokud nepomůže ani to, tak patrně asi reklamace.

Jiří Opletal

Martin Finklár
Martin Finklár
2 let před

Dobrý den. Tak jelikož už mám v telefonu nastahované všechny aplikace vč. internetového bankovnictví a mailu tak to kvuli této věci nebudu dělat vše znovu.Moc děkuju a hezký den

Lenka Molnárová
Lenka Molnárová
2 let před

Dobrý den, chci si koupit redmi note 7 a zajímá mne, zda lze spárovat s hodinkami Garmin vívoactive3 . Děkuji

Jirka
Jirka
2 let před

Dobrý den uvádíte že fotoaparát zvládá zpomalený záběr, nikde tento režim ale v aplikace fotoaparát nevidím. Můžete prosím poradit?

Jaroslav Horák
Jaroslav Horák
1 rok před

Dobrý den, je to maličkost, ale oproti Huawei nejsou v nabídce obrázky (magazín) pro zamykací obrazovku. Dá se nějak vyřešit?? Děkuji Jaroslav H.

Alois Svoboda
Alois Svoboda
1 rok před

Dobry den. Mozna hloupa otazka ale fakt nevim kde zacit. Po deseti letech pouzivani Iphonu jse se rozhodl pro xm 7 noteV cem je chyba,ze se po prehozeni sim karty, nemohu dostat ke kontaktum? Dekuji

Václav Malina
Václav Malina
1 rok před

U nového mobilu Redmi Note 7 mám velmi krátké vyzvánění z jakéhokoliv čísla jiného mobilu. Je možné, že jsem při uvádění do chodu „někam máknul“, takže asi moje vlastní vina. Prosím, jak nastavit normální délku zvonění dostatečně dlouhou?

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Zkoušel jsem ledacos. Zatímco vyzvánění SMS je dlouhé, pro telefon je si 2 sekundy.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Naposledy jsem to zkoušel s „akustickou kytarou“, před tím s několika jinými znělkami. Stále totéž, velmi krátké vyzvánění pro volání, zatímco pro SMS dlouhodobé. Nemá zde vliv délka stanoveného vyzvánění jednotlivých zvuků (v závorce).

Zdeněk
Zdeněk
1 rok před

Jaká je velikost fotek u Redmi Note 7 ? Kolik MB tak má fotka ?

Thereza
Thereza
1 rok před

Dobrý den
Chci se zeptat, je možné si u Redmi Note 7 nastavit na zamčenou obrazovku a tapetu rozdílné obrázky?

Jiri Anděl
Jiri Anděl
1 rok před

Dobrý den,

mám od Vás nový Xiaomi Redmi Note 7.
Při příchozím hovoru se mi ze začátku vždy zobrazovala fotka volajícího přes celou obrazovku. Což bylo skvělé a což jsem chtěl. Ale asi jsem v nastavení něco přehodil, a teď se zobrazuje fotka volajícího jen v malém kroužku. Neporadíte mi jak to zase vrátit? Děkuji
Jirka

Jirka A
Jirka A
1 rok před

OK. Díky. Již vím. Při importu kontaktů z google, se nahrají fotky nejprve malé. Děkuji

Tomáš Matějček
Tomáš Matějček
1 rok před

Dobrý den, podporuje tento telefon zvonění pro každou sim zvlášť ? Jde mi o to abych poznal podle zvonění jestli mi někdo volá na soukromé číslo nebo na firemní. Mám teď model Mi A2 a ten to neumí.

Lukáš B.
Lukáš B.
1 rok před

Dobrý den,

v jednom článku jsem se dočetl, že Xiaomi Mi 8 lite má papírově slabší fotoaparát, ale ve skutečnosti dělá lepší fotky než Redmi note 7. Jaký na to máte názor?

Děkuji

Ivan
Ivan
1 rok před

chybí mě ikona emailu co mám stáhnout

Martin
Martin
1 rok před

Dobrý den,

je možné, že nemám Mi ovladač v telefonu nainstalován stejně jako funkci zpomalený záběr u fotoaparátu? Nikde je nemohu nalézt.

Děkuji.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Dobrý den,

děkuji za rychlou reakci.

Mám telefon právě od prodejce XM.cz a verze 4+64 GB.

Mi Ovladač jsem nevyhledal ani s pomocí funkce „Hledání“ a funkce fotoaparátu mám Krátké video, Video, Fotografie, Portrét, Noc, Čtverec, Panorama, Pro. Zpomalený záběr ne.

Děkuji.

Martin
Martin
1 rok před

Dobrý den,

děkuji za pomoc.

Iveta Husáková
Iveta Husáková
1 rok před

Dobrý den,mám telefon xiaomi note 7 64 GB a chci se zeptat zda aplikace pro sms Textra je kompatibilní pro tento telefon,neboť na odchozích hovorech mi jde zvuk,ale když na textru mě příjde příchozí sms je to bez zvuku.Dá se s tím něco dělat?A ještě jedna věc má tento telefon změnu písma?Děkuji.

Iveta Husáková
Iveta Husáková
1 rok před

Děkuji mockrát,funguje to.A to jsem dnes byla v ochodě kde jsem to kupovala a tvrdili mi,že to nefunguje ta textra.Ještě na něco jsem zapomněla,když si chci vybrat z mé galerie jiný tón pro sms jak to udělám,abych ho slyšela a mohla si ho zvolit do textry.Když najedu na textru a dám sms ton vybrat tak v galerii nejdou ty tóny přehrát,tudíž nevím jak zní.To je vše.Předem děkuji.

Iveta Husáková
Iveta Husáková
1 rok před

Dobrý den,mám telefon xiaomi note 7 64GB a zajímalo,by mě jestli tam jde udělat změna písma a zda existuje nějaký prográmek kde stáhnout a změnit v telefonu.Předem děkuji.

Lada Talaváňová
Lada Talaváňová
1 rok před

Dobrý den,

najdu v telefonu Redmi Note7 i protokoly hovorů a sms (počítání provolaných minut, odeslanýc sms)?

Lada

Petr
Petr
1 rok před

Poraďte mi,

nevím proč ale schovávají se mi ikony v notifikační liště. Na chvilku jsou vidět ale po cca 2 sekundách je překryje čas a vidět nejsou. Přitom mám zapnutu volbu „Zobrazit ikony pro nová oznámení“.
Nainstalována poslední verze systému.

To je hloupá vlastnost nebo chyba?

Iveta
Iveta
1 rok před

Dobrý den,mám telefon xiaomi note 7 64GB a z ničeho nic mi přestal jít na textře zvuk při přijetí zprávy.Nevím čím se tak stalo.Nastavila jsem si to znova viz.podle vašeho návodu výše a opět to funguje.Jen nechápu proč to přestalo fungovat.Předem děkuji.

Romana
Romana
1 rok před

Dobrý den, uvažuji nad koupi redmi note 7 nebo Samsung galaxy A40 dual prosím můžete mi poradit jaký telefon by byl dobrý na běžné používání děkuji.

Bohumil
Bohumil
1 rok před

Dobrý den,

prosím o pomoc s fotoaparátem, přijde mi, že ve všech režimech zahlazuje obličeje, přijde mi to dost nepřirozené, ale nevím jak to vypnout…. Děkuji.

Iveta Husáková
Iveta Husáková
1 rok před

Dobrý den,mám telefon xiaomi note 7 64 GB a nemůžu dojít na to jak nastavit,aby při příchozí zprávě či zmeškaném novoru se mi na zamykací obrazovce ukazovalo oznámení.Používám textru.A ještě jedna věc,dneska jsem se u kamarádky s tímto telefonem nemohla připojit na její wifi doma,psalo to,že se nelze připojit,zkuste to znova a přitom kamkoliv dojdu kde je wifi a dostanu heslo připojím se jen na její wifi ne.Telefon jsem restartovala a dávala manuální připojení a stále dokola to psalo to samé nelze se připojit.Předem děkuji za odpovědi.

Iveta Husáková
Iveta Husáková
1 rok před

Děkuji za odpovědi.No akorát jsem zjistila,že nazamykací obrazovce se ukazuje akorát zpráva z messengeru.Co se týče té wifi u té mé kámošky co to bude chtít,aby to fungovalo.To musí dojít technik,ohledně toho filtrování a co to vůbec znamená.A ještě je tu jeden problém,když používám textru tak se mi často stává,že se sám občas vypne nastavení zvuku u příchozí sms a musím to často nastavovat.Čím je to způsobeno.Děkuji za odpovědi.

Tomas Steinhubel
Tomas Steinhubel
1 rok před

Dobrý den
prosim vás má fotoaparát Xiaomi Redmi 7 Note 64GB funkci „moving picture“?
Děkuji za odpovědi.

Tomas Steinhubel
Tomas Steinhubel
1 rok před

Zdravím,
prosím vás a dá se to doplnit instalací nejaké jiné foto-aplikace?
Nemáte takou skušenost?
Díky.

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Ktorý by ste mi prosím Vás odporúčili
Honor 10 Lite alebo
Redmi Note 7
predovšetkým na hranie hier?
Ďakujem

Zuzana

redmi note 7,redmi note 8T
redmi note 7,redmi note 8T
1 rok před

Dobry den,Prosim jak odstranim hlaseni pres obrazovku pri nabijeni nejsou vybrany zadne fotky,Nikde nemohu vypnout a ani sporic neni zapnuty,Kdyz na oznameni macknu tak hned zmizi nejde stim nic delat,Dela to ne telefonu redmi note 7 a note 8t dalsi telefon redmi note 7 to nedela a nastaveni je stejne neni nekde neco schovane(nastaveni) dekuji za odpoved

USB C
USB C
9 měsíců před

Dobrý den,podporuje USB C port (u redmi note 7) technologii display port?

75
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x