Telefon Redmi Note 7 Pro se v Evropě prodávat nebude

Společnost Xiaomi počátkem tohoto týdne oficiálně oznámila, že nedávno představený telefon Redmi Note 7 Pro bude prodávat pouze ve dvou zemích: v Indii a v Číně. V praxi to znamená jediné: nástupce Redmi Note 6 Pro se nebude prodávat v Evropě.

Včera jsme vydali recenzi telefonu Redmi Note 7, která ukázala řadu předností této novinky. Celkem dychtivě jsme tedy očekávali variantu s přídomkem „Pro“, jež měla nabídnout především modernější procesor Snapdragon 675 a vylepšený foťák, zatímco většina ostatních parametrů zůstala stejná.

Telefon Redmi Note 7 Pro říká Evropě „Ne!“

Redmi Note 7 Pro bude dodáván s čínskou, respektive indickou verzí MIUI 10. Žádné jiné varianty nebudou oficiální cestou k dispozici. To značně limituje i možnosti, které budou zákazníci mít v případě pořízení přímo z Číny.

V případě indické verze ROM budou k dispozici služby Google, které čínská varianta MIUI nahrazuje vlastními službami. Poměrně zásadním nedostatkem pro použití mimo uvedené regiony je údajná absence podpory LTE B20 (800 MHz), která se v některých zemích EU včetně Česka používá.

Telefon Redmi Note 7 Pro se v Evropě prodávat nebude
Telefon Redmi Note 7 Pro se v Evropě prodávat nebude

Informaci o tom, že telefon Redmi Note 7 Pro nebude dostupný na dalších trzích, oficiálně oznámil mluvčí společnosti v Thajsku. Jako důvod tohoto rozhodnutí uvedl „produktovou strategii“. Novinku později potvrdil i produktový PR manažer Xiaomi John Chan.

Co si koupit místo něj?

Asi nejadekvátnější alternativou za Redmi Note 7 Pro je samozřejmě Redmi Note 7. Obě verze se od sebe liší procesorem (Qualcomm Snapdragon 675/Qualcomm Snapdragon 660) a foťákem (Sony IMX 586/Samsung ISOCELL GM1 Ultra Clear).

Redmi Note 7 už nějakou dobu nabízíme v našem e-shopu, kde cena za verzi 3+32 GB začíná na 5490 Kč, silnější varianta 4+64 GB pak startuje na 5990 Kč. Jako první na českém webu jsme přinesli podrobnou recenzi Redmi Note 7, v níž jsme kladně hodnotili zejména výdrž baterie.

Co říkáte na to, že Redmi Note 7 Pro nebude dostupný v Evropě?

Zdroje: portaltele.com.ua, china-review.com.ua, 4pda.ru, androidauthority.com, mobiltelefon.ru.

Mohlo by Vás také zajímat
Některé telefony Redmi Note 9S se samovolně odpojují od Wi-Fi

Telefony Redmi Note 9S, které se v domovské Číně prodávají jako Redmi Note 9 Pro, patři k nejlevnějším zařízením ve Číst dál...

Jaký je výkon Redmi Note 9 Pro v benchmarcích AnTuTu a GeekBench?

Pro náš blog aktuálně testujeme telefon Redmi Note 9 Pro a pravděpodobně již příští týden vám přineseme jeho podrobnou recenzi. Číst dál...

Redmi 9: unikly další informace o chystaných nejlevnějších telefonech

Minulou středu jsme přinesli první informace o připravovaných smartphonech Redmi 9, Redmi 9A a Redmi 9C. Díky filipínskému prodejci mobilních Číst dál...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.