Recenze Xiaomi Mi Mix 3: „našlapaný“ vysouvák se skvělým foťákem

Řada Mi Mix se snaží odlišit nejen od ostatních modelů značky Xiaomi, ale také od všech ostatních telefonů. Cílí na progresivní zákazníky, kteří ocení nová a netradiční řešení. Jak se povedlo navázat zatím poslední generaci? To vám prozradí naše recenze Xiaomi Mi Mix 3.

Rozbalujeme

Pokud si u Xiaomi koupíte dražší telefon, můžete očekávat, že dorazí v krabičce černé barvy. Výrobce tím chce navodit pocit určitého luxusu, ke kterému černá prostě sedí. Nejinak je tomu v případě Mi Mix 3, který dostanete v černé kartónové krabičce se čtvercovým půdorysem.

Xiaomi Mi Mix 3 přichází v černé čtvercové krabičce
Xiaomi Mi Mix 3 přichází v černé čtvercové krabičce

Na své spodní straně krabička prozradila, že budeme testovat safírově modrou variantu („sapphire blue“) se 6 GB operační paměti a 128GB interním úložištěm. V našem e-shopu kromě této pořídíte i „našlapanější“ variantu s 8 GB RAM a 256 GB interní paměti.

Po odklopení víka
Po odklopení víka

Samotná krabička texturou evokuje karbonová vlákna, přesně uprostřed se pak skví lesklé logo Mi. Po odklopení víka vás čeká papírová kartička s textem generálního ředitele firmy Lei Juna a tradičním sloganem řady Mi Mix „innovation for everyone“ („inovace pro každého“).

Copak čeká v krabici?

Po sejmutí kartičky na vás vykoukne samotný telefon, jehož displej je pokrytý transportní fólií s popisem hlavních lákadel, jako je obrazovka s úhlopříčkou 6,39″, duální fotoaparát či keramické tělo. Výrobce se chlubí také výsledkem v DxOMarku – zde je nutno podotknout, že skóre 108 bodů se týká pouze focení, nikoli točení videí.

Tady už je samotný telefon
Tady už je samotný telefon

O patro níže se nachází napájecí adaptér s výstupem 18 Wattů, asi metr dlouhý kabel a něco, čím Xiaomi velmi pozitivně překvapilo: bezdrátová nabíječka! Přesně taková „maličkost“ ukazuje, co v pojetí Xiaomi znamená „inovace pro každého“. Každý zákazník tak kromě připojení kabelem může využít i této inovativní technologie nabíjení.

Další patro balení
Další patro balení

Dále se v balení nachází přípravek pro otevření šuplíčku SIM a adaptér z USB-C na audio jack, z čehož logicky plyne, že Mi Mix 3 nemá 3,5mm konektor. Součástí balení je také plastový kryt a v úplném výčtu už chybí jen příručky a prohlášení o shodě.

Kompletní obsah balení
Kompletní obsah balení

Přední strana

Na přední straně najdeme v podstatě pouze obrazovku. Ta má impozantní úhlopříčku 6,39″ a pokrývá velmi silně nadstandardních 93,4 % čelní plochy. Vezmeme-li v úvahu, že rozměry obrazovky jsou 68,02 × 147,37 milimetrů, zatímco telefon měří 74,69 ×157,89 × 8,46 mm, vychází nám, že rámeček je po stranách tenký asi 3,3 mm a pod a nad displejem asi 5,3 mm.

Na přední straně najdeme obrazovku
Na přední straně najdeme obrazovku

Kromě obrazovky obsahuje přední strana jen decentní reproduktor pro hovory, umístěný v téměř neviditelném výřezu, a notifikační LED bílé barvy. S ohledem na automatickou změnu jasu a zhasínání displeje během hovorů předpokládáme, že v horním rámečku našly své místo také senzory okolního světla a přiblížení.

Prostor pod obrazovkou neobsahuje žádné ovládací prvky. Ty jsou realizovány dnes již tradičně formou softwarových tlačítek na displeji. Otázkou tedy je, kam výrobce schoval přední fotoaparát?

Máme tu „slider“

V honbě za co nejtenčími rámečky řeší výrobci nejčastěji to, kam a jak umístit přední fotoaparát z původní pozice nad obrazovkou. Evoluce začala nevzhledným výřezem, pokračovala „kapkou“ a v současnosti je trendem takzvaný „průstřel obrazovky“.

Někteří výrobci se vydali odvážnou cestou v podobě výsuvného předního foťáku, ale Xiaomi u své řady Mi Mix vsadilo na další neotřelé řešení a vrátilo do hry „slider“, tedy provedení, kdy se dvě části těla proti sobě nějakým způsobem posouvají.

Fotoaparáty ve výsuvné části
Fotoaparáty ve výsuvné části

Posuvný mechanismus je plně manuální a funguje stejně jako Honor Magic 2. V případě Xiaomi Mi Mix 3 se posouvá celá přední část vůči zádům, a to směrem dolů. Samotné provedení vyžaduje určitý cvik a pokud je displej „umatlaný“, je posun obou částí o něco komplikovanější. Číňané si v tomto směru vyhráli jak po stránce vizuální, kdy obrazovka během vysunutí probleskne, tak i akustické, kde je na výběr z pěti různých sad zvuků.

Výsuvný mechanismus zezadu zespodu
Výsuvný mechanismus zezadu zespodu

Mechanismus působí jistě a bytelně, nikde nic „nevaklá“ a nezaznamenali jsme žádnou vůli. Podle interních testů by měl zvládnout 300 tisíc vysunutí a zasunutí, takže při pořizování deseti selfies denně vydrží 82 let.

Xiaomi Mi Mix 3 s vysunutým fotoaparátem
Xiaomi Mi Mix 3 s vysunutým fotoaparátem

Zadní strana

Zadní strana a s ní i boky telefonu je keramická. Na pohled působí nesporně atraktivně a námi testovaná modrá verze okamžitě zaujala. Stačilo ale chytit telefon do dlaně a úvodní nadšení rychle zkazily první otisky prstů. V kategorii „lapač otisků“ patří telefonu Xiaomi Mi Mix 3 jedno z prvních míst. Kromě toho mobil opravdu hodně klouže v dlaních a vyvolává tak občas pocity leknutí. Proto jsme nakonec s povděkem použili plastový kryt, který je součástí balení.

Lesklá keramická zadní strana
Lesklá keramická zadní strana

V levém horním rohu najdeme víceméně dobře známý duální fotoaparát ve vertikálním provedení s LED umístěnou mezi oběma objektivy. Optika samozřejmě vystupuje výrazně nad okolní povrch, takže poškrábání bude otázkou nedlouhého času. Naštěstí výstupek do značné míry eliminuje plastový kryt.

Duální fotoaparát na zadní straně
Duální fotoaparát na zadní straně

Uprostřed v horní třetině pak najdeme kruhovou čtečku otisků prstů. Její umístění je praktické – nachází se v dosahu ukazováčku. Dolní třetinu pak dekoruje zlaté logo MIX. Rozměry telefonu jsou 74,69 ×157,89 × 8,46 milimetrů při hmotnosti 218 gramů. Mi Mix 3 je tedy poměrně těžký (je dokonce jedním z nejtěžších telefonů na trhu), což ale my hodnotíme spíše jako klad.

V každém případě můžeme konstatovat, že kombinace keramiky a hliníku nejen dobře vypadá, ale celkově dává telefonu velmi robustní konstrukci. Nikde nic „nevaklá“, vše dokonale lícuje, přístroj je opravdu precizně zpracovaný.

Procházka po hranách

Na pravé hraně (při pohledu zepředu) najdeme tradiční sestavu hardwarových tlačítek: pro zapnutí/vypnutí a nastavení hlasitosti zvuku. Během hovoru jsou v dosahu palce, jsou snadno nahmatatelná a mají jistý stisk.

Pravá hrana s hardwarovými tlačítky
Pravá hrana s hardwarovými tlačítky

Na horní hraně je jediný prvek – štěrbina druhého mikrofonu. Ten slouží k zachytávání a následnému filtrování hluku během hovorů. Nenajdeme zde ani konektor pro sluchátka, a dokonce ani infračervený vysílač. Ale to je u vlajkových modelů Xiaomi normální. K poslechu hudby můžete použít buď sluchátka s konektorem USB-C, nebo přiloženou redukci z USB-C na 3,5mm audio „jack“, případně bezdrátová sluchátka.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Horní hrana telefonu
Horní hrana telefonu

Na levé hraně naleznete šuplíček na dvě SIM karty formátu nanoSIM. Nejedná se o hybridní slot, takže paměťovou kartu do tohoto telefonu nenainstalujete. Překvapením je další hardwarové tlačítko, sloužící k vyvolání hlasového asistenta.

Levá hrana telefonu
Levá hrana telefonu

V čínské verzi aktivuje Xiao, v globální Asistenta Google, případně na něj lze namapovat až dvě jiné funkce – pro jedno a dvě stisknutí. V nabídce je například vyhledávání Google, aktivace fotoaparátu, otevření předchozí aplikace, zapnutí svítilny či čtecího režimu. Do jisté míry to připomíná tlačítko Bixby na telefonech Samsung, ovšem s výrazně širšími možnostmi nastavení.

Na spodní hraně je konektor USB-C, sloužící k nabíjení, případně připojení k počítači. Z obou stran je obklopen mřížkami, které vypadají jako reproduktory, nicméně skutečnost je taková, že hlasitý reproduktor je pouze v pravé části. V té levé se schovává mikrofon pro telefonní hovory.

Spodní hrana telefonu
Spodní hrana telefonu

Černočerný SAMOLED

Xiaomi Mi Mix 3 má pochopitelně jako vlajková loď obrazovku s technologií SAMOLED. Černá je na ní skutečně černá, ostatní barvy jsou živé, displej vyniká vysokým kontrastem a dobrou čitelností na přímém slunci (tedy alespoň co jsme měli možnost posoudit v zimním období). Tmavé režimy na tomto displeji znamenají nižší spotřebu, navíc můžete počítat se zobrazováním notifikací formou Ambientního displeje (známé též jako „Always on“).

Úhlopříčka obrazovky je skutečně úctyhodných 6,39″, na kterých se zobrazuje 1080 × 2340 obrazových bodů. Na rozdíl od většiny jiných telefonů je toto skutečná plocha pro zobrazování, ze které si svůj díl neukousl ani nevzhledný výřez, ani vzhlednější ale stále ještě ne dokonalý kapkový výřez či „průstřel“.

Uvedenému rozlišení odpovídá poměr stran 19,5:9 – telefon je tedy poměrně vysoký, ale relativně „štíhlý“, a proto se celkem dobře drží v dlani. Poměr obrazovky k čelní straně je 93,4 %. Zmínit bychom měli i dnes již prakticky běžnou jemnost 403 ppi.

Displej pokrývá odolné sklo Corning Gorilla Glass 5, které by mělo zajišťovat ochranu před poškrábáním a v případě nehody. To jsme z pochopitelných důvodů nezkoušeli. Celkově však musíme konstatovat, že displej je velmi solidním lapačem otisků prstů. Pokud je vaším koníčkem daktyloskopie, určitě si přijdete na své!

Čtečka otisků prstů

Čtečka otisků prstů je situována na zadní straně telefonu, zhruba uprostřed v horní třetině. Když telefon uchopíte do dlaně, poměrně snadno na ni dosáhnete ukazováčkem. Odemknutí je bleskové, problém nečinily ani vlhké prsty. Dle zběžného testu však nejsou podporována žádná dotyková gesta.

Čtečka otisků prstů
Čtečka otisků prstů

To, zda je čtečka na zádech vhodným řešením, je spíše otázkou osobních preferencí. U Xiaomi je to tak zvykem, takže pokud jste již nějaký telefon této značky používali, nebude vám to připadat nijak neobvyklé. Nám připadá toto umístění nepraktické zejména s ohledem na instalaci zařízení do držáku v autě.

Odemykání obličejem

Pokud v systémovém nastavení v sekci Systém a zařízení-Další nastavení-Oblast změníte oblast na zemi mimo Evropskou unii (my konkrétně nastavili Honkong), přibude vám v nastavení zabezpečení možnost odemykat Xiaomi Mi Mix 3 obličejem. Nastavení je jednoduché – stačí se nechat vyfotit.

Roborock S5 Max

Pochopitelně to znamená, že budete využívat přední fotoaparát, situovaný ve výsuvné části, což v případě tohoto telefonu znamená nutnost jeho ručního vysunutí. Z hlediska mechanického provedení je tak použití čtečky přeci jen možná rychlejší.

Detekce tváře funguje rychle – včetně vysunutí předního foťáku netrvá déle než sekundu. Patrně se však nejedná o infračervené odemykání, neboť ve tmě nás telefon nebyl schopen identifikovat.

Slider a softwarová implementace

Věnujme se nyní ještě chvilku výsuvné části, která je specifickým rysem Xiaomi Mi Mix 3, ze softwarového hlediska. V systémovém nastavení najdete (nelokalizovanou) položku Slider settings (v další aktualizaci byla lokalizována jako Nastavení posuvníku), kde můžete definovat akce, které budou provedeny při vysunutí.

Výchozí volbou je zapnutí fotoaparátu pro pořízení selfie. Jako další možnost můžete nastavit otevření speciálního panelu nástrojů. Dále je možné vysunutím spustit libovolnou aplikaci, nebo nedělat nic. Nutno podotknout, že v případě nastavení odemykání rozpoznáním obličeje se vysunutím pouze odemkne telefon, ale žádná další akce se neprovede.

Příjemnou perličkou, která měla při představení telefonu velký ohlas, je možnost vybrat si jedno z pěti zvukových schémat, které doprovází otevření a zavření foťáku. Kromě futuristických můžete zvolit například zvuk tasení samurajského meče.

Zvuk v šedi průměru

Ač je Xiaomi Mi Mix 3 v mnoha směrech nadprůměrným telefonem, v oblasti zvukového výstupu rozhodně neuchvátí. Hlasitou stránku obstarává jeden reproduktor, situovaný v pravé mřížce na spodní hraně, takže při sledování filmů, poslechu hudby ani hraní her nepočítejte se žádnými stereo efekty.

Samotná kvalita zvuku je řekněme průměrná – víceméně shodná s tím, co jsme slyšeli u nedávno recenzovaného Xiaomi Mi 8 Pro. Zvuk je tedy čistý, poměrně pěkně prokreslený, maximální hlasitost by však mohla být podstatně vyšší. Pro pokyny navigace v průměrně hlučném autě je to však postačující.

Pochopitelně předpokládáme, že Xiaomi Mi Mix 3 si asi nikdo nebude primárně pořizovat k reprodukci hlasité hudby, nicméně v tomto případě opravdu můžeme mluvit pouze o průměru. K dokonalosti chybí docela dost.

Hardware na vrcholu

U Xiaomi je zvykem, že do telefonů řady Mi Mix dává to nejlepší, co je aktuálně k dispozici. A to byl v okamžiku představení osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 845, jehož jádra Kryo 385 jsou schopna běžet až na frekvenci 2,8 GHz.

Čip je vyráběn 10nm výrobním procesem druhé generace, obsahuje LTE modem X20 a grafický akcelerátor Adreno 630 s taktem až 710MHz, který je v oblasti grafiky stále na špičce. Se zpracováním obrazu z fotoaparátu pomáhá grafický koprocesor Qualcomm Spectra 280.

Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Stejným procesorem je dnes vybavená celá řada telefonů – z portfolia Xiaomi jmenujme například Mi 8, Mi 8 Pro, Mi 8 Explorer Edition, Mi 2s, Black Shark, Poco F1 či nedávno představený herní mobil Black Shark Helo. Jestliže tedy chcete výkon bez kompromisů, je u čínského velikána z čeho vybírat.

Operační a interní paměť

Podle oficiálních stránek se Xiaomi Mi Mix 3 vyrábí v několika kombinacích. Z hlediska operační paměti je na výběr 6, 8, nebo 10 GB operační paměti v rychlých modulech LPDDR4x dual channel. Ze 128GB interního úložiště UFS 2.1 uživateli zbývá asi 117 GB. K dispozici je také verze se 256 GB paměti.

Kromě této verze představil čínský gigant ještě speciální edice Forbidden City v dárkovém balení, která nabízí 10 GB RAM a 256 GB interní paměti a verze Sapphire Blue s kombinací 8+128 GB. Je ale otázkou, zda se tyto „našlapané“ varianty budou prodávat i mimo domovskou Čínu.

Jak se dá očekávat, Xiaomi Mi Mix 3 nabízí opravdu maximální výkon. Ať spouštíte aplikace, hrajete hry, prohlížíte web nebo přepínáte mezi aplikacemi, telefon běží plynule a bez zadrhávání. Velikost RAM umožňuje držet v paměti mnoho otevřených aplikací, aniž by se systém zpomalili. I nejnáročnější hry běží s konzistentní snímkovací frekvencí a výkon neklesá ani při dlouhodobém hraní.

Benchmarky

Pochopitelně jsme nemohli vynechat syntetické benchmarky, ve kterých jsme porovnali výkon telefonu s ostatními recenzovanými telefony se stejným procesorem. Každé testování provádíme opakovaným měřením, abychom vyloučili další vlivy a omezili odchylky, způsobené nějakou činností v telefonu. Konkrétně každý telefon absolvuje test třikrát a z výsledků počítáme průměrnou hodnotu.

AnTuTu Benchmark

AnTuTu Benchmark lze považovat za jakýsi nepsaný etalon v segmentu testování výkonnosti mobilních telefonů. Jeho výstupem je bodové skóre, vyjadřující celkový výkon zařízení. Nejšpičkovější Xiaomi Black Shark v tomto testu dosáhl impozantního výsledku 287 239 bodů. Také další telefony s procesorem Qualcomm Snapdragon 845 běžně dosahují výsledků nad 260 000 bodů, který Mi Mix 3 taktéž překonal naprosto bez problémů a dostal se na špičku mezi všemi testovanými modely.

 1. Xiaomi Mi Mix 3 – 291 601 bodů
 2. Xiaomi Black Shark – 287 239 bodů (-1,4 %)
 3. Xiaomi Mi 8 Pro – 284 509 bodů (-2,4 %)
 4. Xiaomi Mi 8 – 264 539 bodů (-9,3 %)
 5. Poco F1 – 253 804 bodů (-12,9 %)
 6. Xiaomi Mi Mix 2s – 199 145 bodů (-31,7 %)

Geekbench 4

Test Geekbench 4 vyhodnocuje především výpočetní výkon a poměrně dobře odráží, jak se telefon chová v běžných operacích, jako je surfování po webu či práce s dokumenty. Počítá zvlášť výsledky při zpracování jedním procesorovým jádrem a více jádry.

V testech v operacích s jedním jádrem bývají výsledky velice vyrovnané, nicméně pro Mi Mix 3 nedopadl tento test úplně přesvědčivě:

 1. Xiaomi Mi Mix 2s – 2467 bodů (+26,3 %)
 2. Xiaomi Mi 8 – 2447 bodů (+25,3 %)
 3. Xiaomi Black Shark – 2430 bodů (+24,4 %)
 4. Poco F1 – 2426 bodů (+24,2 %)
 5. Xiaomi Mi 8 Pro – 2389 bodů (+ 22,3 %)
 6. Xiaomi Mi Mix 3 – 1953 bodů

V testu s více jádry skončil Mi Mix 3 V dolní polovině žebříčku a zaostal i za starším modelem Mi Mix 2s:

 1. Xiaomi Mi Mix 2s – 9058 bodů (+13,5 %)
 2. Xiaomi Mi 8 – 8960 bodů (+12,4 %)
 3. Poco F1 – 8814 bodů (+10,5 %)
 4. Xiaomi Mi 8 Pro – 8679 bodů (+8,8 %)
 5. Xiaomi Mi Mix 3 – 7975 bodů
 6. Xiaomi Black Shark – 7200 bodů (+9,7 %)

Co však bylo zajímavé sledovat, jak s opakováním benchmarku a rostoucím zahříváním klesaly naměřené hodnoty.

AI Benchmark

V portfolia benchmarků máme také AI Benchmark, zaměřující se na měření výkonu v oblasti umělé inteligence. Tento obor zaznamenává na telefonech velký rozmach a například na zařízeních Xiaomi hraje významnou roli při nastavení fotoaparátu během pořizování snímku i následném zpracování.

Telefon Xiaomi Mi Mix test dokončil ve všech případech, a to vždy s vysoce nadprůměrným výsledkem, díky kterému se s náskokem umístil na špičce žebříčku.

 1. Xiaomi Mi Mix 3 – 7067 bodů
 2. Xiaomi Mi 8 Pro – 4066 bodů (-42,4 %)
 3. Xiaomi Mi Mix 2s – 1157 bodů (-83,6 %)
 4. Xiaomi Black Shark – 1113 bodů (-84,3 %)
 5. Poco F1 – 862 bodů (-87,8 %)
 6. Xiaomi Mi 8 – 783 bodů (-88,9 %)

Na základě tří benchmarků můžeme konstatovat, že Xiaomi Mi Mix 3 ve srovnání s podobně vybavenými zařízeními nezaostává. Nejvýraznější rozdíly jsme zaznamenali v GeekBenchi při testech s jedním jádrem, kde ostatní modely se stejným čipem dosahovaly asi o čtvrtinu lepších výsledků.

Komunikace s okolním světem

Globální verze, kterou koupíte v našem e-shopu, pochopitelně zvládá „české LTE“. Na oficiální webu jsou deklarovány podpory následujících standardů:

 • 4G: FDD-LTE (B1, B2, B3, B4, B5, B7, B8, B12, B13, B17, B18, B19, B20, B25, B26, B28, B29, B30, B66), TDD-LTE (B34, B38, B39, B40, B41) (2496MHz – 2690MHz)
 • 3G: WCDMA (B1, B2, B3, B4, B5, B6, B8, B9, B19), TD-SCDMA (B34, B39), CDMA EVDO (BC0, BC1, BC6, BC10)
 • 2G: GSM (B2, B3, B5, B8), CDMA 1X (BC0, BC1, BC6, BC10)

Během testů jsme nezaznamenali žádné problémy s mobilním internetovým připojením, data fungovala rychle a spolehlivě za všech okolností.

Z hlediska Wi-Fi podporuje Mi Mix 3 standardy 802.11 a/b/g/n/ac v pásmu 2,4 i 5,0 GHz. Zmínit můžeme také podporu technologií 2×2 MIMO, MU-MIMO a Wi-Fi Display. Ani v tomto směru jsme nezaznamenali absolutně žádné problémy. Schopnost navázat připojení ke slabší Wi-Fi je podobná, jako u většiny testovaných mobilů.

Z dalších bezdrátových technologií zmiňme Bluetooth 5.0 (s podporou AAC, apt a aptX-HD) a také NFC, díky kterému lze telefon používat pro bezkontaktní placení.

Co k dispozici není, je infračervený vysílač, takže mezi aplikacemi nenajdete Mi Ovladač, díky níž lze telefon používat jako dálkové ovládání domácích spotřebičů. O chybějícím konektoru na sluchátka jsme psali výše, navíc nelze počítat ani s příjmem rozhlasového vysílání na velmi krátkých vlnách (FM).

Určování polohy

Z hlediska určování podpory jsou dle dokumentace podporovány satelitní systémy GLONASS, BDS, GALILEO a QZSS. V aplikaci GPS Test telefon zachytil signály amerického, ruského, čínského i evropského družicového systému.

Praktické testování ukázalo, že telefon je schopen zjistit polohu zpravidla během dvou až tří sekund, následně si informaci průběžně aktualizuje a neztrácí ji. Deklarovaná odchylka se pohybovala kolem čtyř metrů, což v případě automobilové navigace nehraje žádnou roli.

I v tomto modelu je, podobně jako v Mi 8 a Mi 8 Pro, takzvaná duální GPS, která by měla být řádově přesnější než normální. Skutečnost je taková, že přesnost je opravdu velmi dobrá, ale neoznačili bychom ji jako nějakým způsobem mimořádnou.

Pro testování automobilové navigace jsme použili tradičně aplikaci Waze. Telefon nacházel svou polohu doslova obratem, během jízdy pak informace o pozici neztrácel. Během týdenních pojížděk jsme nezaznamenali žádný problém hodný zmínky. Pouze baterie mizela doslova před očima rychlostí mezi 20 a 25 % za hodinu.

Jako obvykle jsme Mi Mix 3 vyzkoušeli při geocachingu, kde jsou požadavky na co možná nejvyšší přesnost. Nutno konstatovat, že telefon obstál na výbornou a pozici určoval s poměrně slušnou přesností i pod stromy.

Baterie a výdrž na jedno nabití

Dostáváme se k jedné ze slabin tohoto telefonu, kterým je baterie. Dodávku energie zajišťuje lithium-iontový akumulátor s kapacitou jen 3200 mAh. V tomto směru je na tom lépe jak Mi 8 (3400 mAh), Mi Mix 2S (3400 mAh) i Poco F1 (4000 mAh). Všechny jmenované telefony mají stejný procesor a podobné rozlišení obrazovky. Hůř je na tom jen Mi 8 Pro se 3000mAh baterií.

Z toho plyne prostý fakt, že výdrž na jedno nabití je spíše průměrná a rozhodně nebude faktorem, za který budeme Mi Mix vynášet do nebes. Při menší zátěži se asi bez problémů dostanete na celodenní výdrž, nicméně během testování, kdy zařízení „dostávají na frak“, jsme se bez nabíječky neobešli. Naměřený „system on time“ se pohybuje kolem čtyř až pěti hodin.

Jen průměrnou baterii tento model kompenzuje podporou rychlého nabíjení Qualcomm Quick Charge 4.0+, díky kterému pobyt na nabíječce nemusí být tak dlouhý. Součástí balení je tak 18wattová nabíječka. Proti předchozí generaci QC 4.0 má verze s „pluskem“ o 30 % lepší efektivitu nabíjení a o 15 % vyšší rychlost. Nabíjení „z nuly“ na 85 % trvá v případě tohoto telefonu jen 50 minut.

Dalším kladem je podpora bezdrátového nabíjení, kterou v případě Mi Mix 3 doslova korunuje přítomnost 10wattové bezdrátové nabíječky s podporou standardu Qi v balení. Nabíječka je provedena jako kruhový puk čistě bílé barvy, který kabelem připojíte k adaptéru, jež je součástí dodávky. Kabel lze díky konektoru USB-C použít i k přímému nabíjení telefonu.

Bezdrátová nabíječka je součástí balení
Bezdrátová nabíječka je součástí balení

Fotoaparát s umělou inteligencí

Foťák má být v případě Xiaomi Mi Mix 3 jedním z hlavních taháků. Už během představení byl zveřejněn výsledek v renomovaném DxOMarku. Novinka dostala 103 bodů (108 za fotky a 93 za video), čímž překonala jak své dva starší sourozence, tak i iPhone X (97 bodů) a dokonce i Huawei P20 (102 bodů). Kvality fotoaparátu mají vynikat především za zhoršených světelných podmínek a při pořizování snímků komplikovaných scén.

Telefon je vybaven stejným duálním fotoaparátem s rozlišením 12+12 Mpx s vertikálním uspořádáním s LED bleskem mezi oběma čočkami, jaký najdeme například u Mi 8 či Mi 8 Pro. Samozřejmě nechybí čtyřosá optická stabilizace a dvojnásobný optický zoom.

První snímač má rozlišení 12 Mpx a velmi dobrou světelnost f/1,8, která ho předurčuje k pořizování dobrých snímků i za zhoršených světelných podmínek. Druhý snímač má taktéž rozlišení 12 Mpx, světelnost je v tomto případě f/2,4 a slouží primárně pro optické přibližování.

Hodnocení fotoaparátu dle DxOMark

Už dosažení celkového skóre 103 bodů naznačuje, že Mi Mix 3 je v segmentu chytrých telefonů mimořádně schopným zařízením. V kategorií fotografování telefon obdržel dokonce 108 bodů, čímž se řadí mezi nejlepší zařízení v tomto uznávaném testu.

Přes stejný hardware, jaký je v Xiaomi Mi 8, dosahuje tento model v několika oblastech lepších výsledků díky jemnému doladění algoritmů zpracování a softwaru. Nutno podotknout, že Xiaomi chystá uvolnit aktualizaci, která by měla vylepšit foťák Mi 8 na úroveň Mi Mix 3.

Silnými stránkami tohoto modelu v oblasti fotografování jsou výjimečně dobré barvy ve všech světelných podmínkách, zejména při fotografování venku, rychlé a přesné automatické ostření a vynikající snímky při focení s bleskem, které patří mezi ty nejlepší, jaké odborníci viděli.

Mi Mix 3 nabízí přesné vyvážení bílé barvy v téměř všech podmínkách, dobré vykreslení modré oblohy a pěkné podání zeleně v exteriérech. V interiérech lze ocenit syté barvy.

Výkonná LED předvedla vynikající blesk a ve všech testech, fotoaparát zachytil dostatek detailů. Kladně je hodnoceno řízení šumu a přesné vyvážení bílé barvy. I za těchto podmínek Mi Mix 3 přináší vynikající výsledky s dobrou expozicí a barevností.

Celková expozice je velmi dobrá s dobrým dynamickým rozsahem a příjemným kontrastem, zejména u venkovních snímků. Při zhoršených světelných podmínkách zůstává expozice i nadále vynikající, a to zejména u záběrů interiérů.

Naše hodnocení fotografií v rámci recenze Xiaomi Mi Mix 3

Přestože fotografie pořizované testovanými telefony hodnotíme velice přísně, v případě Mi Mix 3 jsme jen těžko hledali chyby. Aplikace fotoaparátu je rychlá, ostření bleskové, k dispozici je hned několik režimů a s nastavením pomáhá umělá inteligence.

V první řadě musíme pochválit vysokou úroveň zachycených detailů a velice věrné podání barev. Snímky jsou ostré, pěkně prokreslené a ani ve slabším osvětlení nevykazují žádné nápadné nedostatky. Kladně hodnotíme také dobré vyvážení bílé. Postprodukce nijak drasticky nezasahuje do výsledku, takže snímky v rozlišení 4032 × 3024 obrazových bodů jsou v průměru velké kolem 5,4 MB.

Velmi příznivě nás překvapila práce a výkon blesku, který byl v noci schopen osvětlit místnost rovnoměrným svitem tak, že snímek vypadal, jako by byl pořízen při plnohodnotném umělém osvětlení. I na těchto snímcích jsme se mohli kochat nebývalými detaily.

Kladně hodnotíme také noční režim, který lehce potlačí svit z lamp, realističtěji podává barvy a snímky mají větší hloubku, ostrost i detaily. Také šum se drží na velmi přijatelné úrovni. Snímky za tmy patří k rozhodně k tomu nejlepšímu, co jsme v poslední době mohli testovat.

V režimu sekvenčního snímání zvládne fotoaparát pořídit najednou až stovku snímků během čtyř sekund. Fotky sice mají stejné rozlišení, ale viditelně nižší kvalitu – ostatně jejich datová velikost je ve srovnání s klasickými snímky asi poloviční.

Ukázkové fotky pořízené telefonem

Podívejte se na ukázkové, nijak neupravované fotky, které jsme pořídili pro účely recenze Xiaomi Mi Mix 3.

Porovnání snímků v nočním režimu

V horní řadě jsou vždy snímky, pořízené v nočním režimu, v dolní řadě pak fotky v normálním režimu.

Přední fotoaparát

Hlavní přední fotoaparát přichází s neuvěřitelným rozlišením 24 Mpx, které doplňuje sekundární snímač se 2Mpx senzorem. K pořizování fotek však slouží pouze 24MPx foťák, zatímco ten 2MPx vypomáhá s režimem na výšku, světelnými efekty a detekcí scény pomocí umělé inteligence. Režim Portrétu, studiové osvětlení a detekce scény umělou inteligencí jsou také k dispozici na zadním fotoaparátu.

Režim portrétu funguje na Mi Mix 3 velmi dobře s čistými výřezy objektů a přesvědčivým rozostřením pozadí. Velmi zřídka se telefon potýkal s oddělením popředí od pozadí. Úroveň bokeh efektu je uživatelsky nastavitelná.

Hodnocení natáčení videa dle DxOMark

Ačkoli silnou stránkou Xiaomi Mi MIX 3 jsou nesporně fotografie, výkon v oblasti natáčení videa je také velmi přijatelný. V tomto směru mladší model poskytuje podobné silné stránky a charakteristiky jako Mi 8.

Nejvýznamnějším pokrokem je systém stabilizace, který je nyní účinnější při slabém osvětlení. Kombinace elektronické (EIS) a optické (OIS) stabilizace snížila počet rozmazaných snímků zaznamenaných při slabém osvětlení, a přestože to ještě není perfektní, je to vítané zlepšení.

Naše hodnocení videí v rámci recenze Xiaomi Mi Mix 3

V oblasti natáčení videa zvládá telefon záznam v rozlišení 720p při 30 fps, 1080p při 30 a 60 fps, jakož i UHD 4K při 30 a 60 fps. K dispozici jsou formáty H264 a H265. V režimu zpomaleného videa telefon zvládá natáčení 120, 240 a dokonce i 960 snímků za sekundu.

Běžné video má formát MPEG4 (H264) v rozlišení 1920×1080 při 30 snímcích za sekundu. Zvuk je AAC 48 kHz stereo při 192kbps. Jedna minuta záznamu v tomto režimu zabere asi 146 MB místa.

Obraz je pěkný, barvy realistické, detaily dostatečně prokreslené. Pochvalu si zaslouží velmi dobrá čtyřosá optická stabilizace, díky které není obraz roztřesený. Zcela v pořádku je také zvuk, který je skutečně stereo.

Zpomalené video je řešeno poměrně jednoduše – prvních několik sekund je natáčeno normální rychlostí, poté je krátký okamžik asi 40× zpomalen. Chybí zde tedy jakákoli automatická detekce pohybu, jak ji můžeme znát třeba ze Samsungů.

Ukázková videa pořízená telefonem

Podívejte se na ukázková, nijak neupravovaná videa, která jsme pořídili pro účely recenze Xiaomi Mi Mix 3.

Video v rozlišení 1080p

Video v rozlišení 4K

Zpomalené video

Softwarová stránka

Operačním systémem je v případě Mi Mix 3 vlastní MIUI 10. Konkrétně jsme měli k dispozici verzi 10.0.11.0, postavenou na nejnovějším Androidu 9 Pie. Xiaomi tento systém instaluje na téměř všechny své telefony (s výjimkou řady Mi A, která přichází s čistým Androidem), takže pokud jste zvyklí na mobily této značky, nebude vám prostředí cizí.

Pokud přecházíte z jiné značky, bude pro vás MIUI patrně takovým malým šokem. Prostředí nabízí bohaté přizpůsobení a celou plejádu nastavení, nicméně od Androidu se liší až do té míry, že pro některé uživatele bude znamenat malou rekvalifikaci.

Jednou z největších změn proti většině Androidů je umísťování ikon aplikací na domovské obrazovky. Není zde tedy žádný seznam aplikací, ale všechny ikony najdete na domovských obrazovkách. To je praktické, pokud nemáte nainstalováno mnoho programů. V našem případě kvůli tomu vzniklo devět ploch plných ikon. Jednou z množností, jak zvládnout chaos, je seskupování ikon do složek.

Po vzoru iPhonu

Tento způsob Číňané okoukali od iPhonu, přičemž na jednu obrazovku se vejde 24 ikon (v šesti řádcích po čtyřech ikonách). Naštěstí, na rozdíl od iPhonu, pokud by se vám tento způsob nelíbil, stačí si nainstalovat prakticky jakýkoli alternativní launcher, který vrátí do uživatelského rozhraní zavedené pořádky.

Další změna se odehrála v seznamu posledních spuštěných aplikací, kde Xiaomi sází na vertikální posouvání s několika zobrazenými náhledy najednou. V tomto režimu nechybí možnost uzamknutí aplikace, rozdělení obrazovky či rychlý přístup do nastavení.

Poměrně přepracovaná je také oznamovací oblast a panel rychlého nastavení. Budete se však muset smířit s umístěním hodin do levého horního rohu, jak je na Androidu 9 Pie zvykem. Potěšujícím faktem je možnost zobrazení stavu baterie v procentech. Překvapila nás ale nemožnost přidat do rychlého panelu ikonu pro ovládání NFC.

Jiné je také systémové nastavení, a to nejen po grafické stránce, ale i z hlediska struktury a někdy i názvů položek. To je naštěstí věc, na kterou se dá zvyknout, navíc je zde poměrně účinný pomocník v podobě vyhledávání.

V základní sadě je bezmála čtyřicet aplikací, z nich větší část dodává Xiaomi, další část pak Google. Samozřejmě nechybí Obchod Google Play, ze kterého si můžete instalovat další aplikace hry.

Softwarové vychytávky

Kromě již zmíněného nastavení chování výsuvné části nabízí MIUI 10 možnost ovládání gesty. Místo tlačítek v dolní části obrazovky se tak můžete v prostředí a aplikacích pohybovat podobně, jako na iPhonu X. Někteří uživatelé to přijímají s nadšením, my jsme si na tento způsob ovládání stále nezvykli.

Další přidanou funkcí je Druhý prostor. Funguje tak, že vytvoří oddělený uživatelský profil, do kterého se dostane jen ověřený uživatel. Zde může používat aplikace nezávisle na hlavním profilu. Aplikace a nastavení druhého prostoru nijak neovlivňují ten hlavní.

Minout bychom neměli ani Duální aplikace, dovolující vytvoření „stínové kopie“ prakticky jakéhokoli programu. Tu pak můžete používat nezávisle s jiným uživatelským účtem, aniž by tato „kopie“ jakkoli ovlivňovala původní aplikaci. To oceníte především u programů, jež nativně nepodporují práci s více účty.

Celkově nadstavbu MIUI 10 hodnotíme jako velmi dobře vyladěnou a plynulou. Během dvoutýdenního testování jsme nenarazili na žádné zádrhely, zpomalení, ani jiné nedostatky. Je vidět, že si Xiaomi dává záležet na tom, aby poskytlo vlastní prostředí, ovšem nikoli za cenu pomalejšího systému.

Předinstalované aplikace

Jak již zaznělo, u telefonů s MIUI 10 je součástí bohatá softwarová výbava. Ta může být vnímána jako klad, ale i jako zápor – závisí jen na úhlu pohledu uživatele. Pojďme si postupně stručně projít všechny aplikace a vysvětlit jejich funkce.

 • Prohlížeč – výchozí webový prohlížeč je spíše základní. Jeho největším nedostatkem je absence synchronizace, takže například nedokáže automaticky vyplňovat přihlašovací údaje. Pro základní práci s webem ale postačuje.
 • Galerie – základní program pro správu obrázků a fotek v telefonu. Kromě stylu zobrazení „všechno na jedné hromadě“ umí také pracovat se složkami. Součástí je také elementární editor.
 • Nastavení – systémové nastavení si Xiaomi upravilo ke svému obrazu. Vypadá tak jinak než na většině telefonů jiných značek. Jakmile si na něj zvyknete, bude vám dávat smysl.
 • Hudba – hudební přehrávač pro přehrávání zvukových souborů, uložených v zařízení.
 • Optimalizace – překvapivě užitečná aplikace na údržbu systému. Pomůže se zabezpečením, vymaže mezipaměť a odstraní zbytečné soubory. Kromě toho poskytne údaje o přenesených datech, spotřebě baterie, obsazení operační paměti a dalších parametrech.
 • Obchod Play – základní a největší repozitář aplikací pro Android. Najdete zde prakticky všechny programy a hry, které existují. Aplikace zajišťuje nejen instalaci, ale také aktualizaci všech nainstalovaných programů.
 • Zprávy – poměrně propracovaná aplikace pro psaní a čtení krátkých textových zpráv. K dispozici je například funkce plánovaného odeslání v zadaný den a čas. Bohužel ani v MIUI 10 nepodporuje režim na šířku a neumí odstraňovat diakritiku.
 • Chrome – jeden ze dvou předinstalovaných webových prohlížečů pochází z dílny Googlu a nabízí například synchronizaci s dalšími zařízeními, včetně desktopu.
 • Fotoaparát – aplikace pro pořizování fotek nabízí řadu režimů, včetně možnosti manuálního nastavení (lze nastavit objektiv, ISO, čas závěrky, expozici a vyvážení bílé).

Další aplikace

 • Počasí – jednoduchá aplikace s aktuální meteorologickou situací a předpovědí na další až čtyři dny. Data čerpá ze služby AccuWeather.
 • Kalendář – vlastní kalendářové řešení, které je kromě dalších služeb schopné fungovat i s Kalendářem Google.
 • Správce souborů – tradičně pojatý správce souborů, který zaujme například možností pracovat se soubory z počítače přes Wi-Fi.
 • Mi Drop – vlastní řešení pro rychlý přenos souborů mezi dvěma zařízeními (nemusí se nutně jednat o dva telefony Xiaomi). Podrobnou recenzi si můžete přečíst ve článku Xiaomi Mi Drop: nástroj pro bleskové sdílení souborů.
 • Čistič – součást aplikace Optimalizace se stará o smazání zbytečných, dočasných a jinak nepotřebných souborů.
 • Mi Video – přehrávač pro přehrávání video souborů a filmů, uložených v zařízení.
 • Poznámky – poznámkový systém, podobný Google Keep, využívající synchronizaci do Mi Cloudu.
 • Facebook – aplikace největší sociální sítě.
 • Fórum MIUI – diskuzní fórum, točící se kolem telefonů Xiaomi a MIUI. Kromě novinek zde můžete komunikovat s ostatními uživateli a také poskytnout zpětnou vazbu.

Aplikace Google

 • Google – primárně tento program slouží pro vyhledávání na internetu, nicméně poskytuje i základní informace o počasí a odkazy na aktuality, které by vás mohly zajímat.
 • Gmail – tento program pro práci s elektronickou poštou už dávno neslouží jen ke správě schránky na Gmailu. Poradí si i s dalšími e-mailovými schránkami, včetně těch firemních na Exchange Serveru či v rámci Office 365.
 • Mapy – mobilní aplikace Map Google se postupně rozrůstá, a kromě mapových podkladů obsahuje také navigaci (včetně hlasových pokynů a informací o dopravě), vyhledávání a doporučování firem a podniků, sdílení polohy či ukládání míst, která jste navštívili.
 • YouTube – klientská aplikace největšího video portálu YouTube slouží jak přehrávání zde publikovaných videí, tak i k nahrávání vlastních filmů.
 • Disk – cloudové úložiště Disk Google nabízí 15 GB prostoru zdarma. Můžete si do něj ukládat soubory a dokumenty, které lze následně synchronizovat s počítačem. Pokud by vám 15 GB (sdílených s Gmailem) nestačilo, můžete si za 60 Kč měsíčně předplatit 100 GB.
 • Hudba Play – cloudová hudební služba, umožňující nahrání vlastních písniček, ale i nákup skladeb a celých alb. Obsahuje jednoduchý přehrávač, která umí hrát i na pozadí.
 • Filmy Google Play – chcete se podívat na film? Google nabízí možnost zakoupení či zapůjčení celé řady titulů. Stačí si jen vybrat ze široké nabídky virtuální videotéky.
 • Duo – komunikační aplikace pro videohovory. Nevyžaduje registraci, váže se na telefonní číslo. Komunikace probíhá přes internet, takže pokud je telefon připojený přes Wi-Fi, neplatíte ani korunu.
 • Fotky – velmi praktická služba Googlu, zajišťující automatické zálohování fotek z telefonu do neomezeného úložiště (to je ale nutné nastavit). O své fotky tak nepřijdete ano v případě krádeže, ztráty nebo zničení telefonu.

Nástroje

 • Kontakty/Hovory – aplikace pro telefonování nabízí vše, co bychom od takového programu čekali, tedy správu kontaktů a jejich vytáčení. Během telefonátu je k dispozici nahrávání a zapisování poznámek.
 • Kalkulačka – program pro počítání nedoznal proti předchozí verzi MIUI zásadnějších změn. Kromě běžných aritmetických i pokročilejších výpočtů obsahuje například převodník a výpočet hypotéky.
 • Hodiny – víceméně tradiční aplikace, ve které si můžete nastavit několik na sobě vzájemně nezávislých budíků, zobrazit čas v různých místech na světě, používat stopky se schopností měřit časy v jednotlivých kolech, nebo nastavit časovač.
 • Záznamník – díky této aplikaci můžete telefon využít jako diktafon. Nahrávky lze ukládat ve formátech MP3, AAC a WAV v jedné ze tří volitelných kvalit. Záznam lze v případě potřeby pozastavit a opětovně spustit.
 • Nahrávání obrazovky – velmi praktická funkce pro všechny, kdož například vytvářejí různé návody či postupy. Aplikace nahrává dění na obrazovce telefonu a ukládá ho do souboru, se kterým lze dále pracovat – například ho upravit nebo sdílet. Záznam lze doprovodit komentářem, nahrávaným mikrofonem zařízení.
 • Zpětná vazba – aplikace pro poskytnutí zpětné vazby. Můžete přes ni posílat výrobci hlášení o problémech, nebo navrhovat možná vylepšení.
 • Skener – šikovná aplikace, která kromě načítání čárových a QR kódů také umí „naskenovat“ dokument a převést ho z papírové podoby do digitální.
 • Stažené – rychlý přístup do složky, do které jsou ukládány všechny soubory, stažené z internetu. Můžete tu také sledovat a spravovat probíhající stahování.
 • Kompas – jednoduchá aplikace, ukazující světové strany, azimut, zeměpisnou polohu, nadmořskou výšku a tlak vzduchu. Součástí je i jednoduchá vodováha.
 • Sada nástrojů SIM – dříve hojně používaný, dnes už spíše v ústraní přežívající SIM Toolkit.

Hodnocení recenze Xiaomi Mi Mix 3

Xiaomi Mi Mix 3 navázal na své předchůdce a dokázal opět přinést špičkové technické parametry, zabalené do neotřelého těla – v tomto případě s provedením typu slider. Vysouvací mechanismus rozhodně zaujme a má své výhody například v tom, že přední fotoaparát vás ve výchozím stavu prostě nemá šanci vidět.

Telefon je velmi pěkně dílensky zpracovaný, keramika na zadní straně sice vypadá nesmírně efektně, avšak dojem velmi brzy zkalí otisky, na které působí doslova jako magnet. Další nevýhodou tohoto materiálu je poměrně značná kluzkost, proto jsme s povděkem telefon umístili do přiloženého plastového krytu.

Jednou z velmi silných stránek je beze sporu SAMOLED obrazovka, poskytující tradičně jasný a kontrastní obraz plný barev, se skvělými pozorovacími úhly. Tomuto panelu lze opravdu jen těžko cokoli vytknout.

Jako naprosto špičkový hodnotíme fotoaparát a v tomto tvrzení nám dávají za pravdu i skvělé výsledky v DxOMarku. Pořídíte s ním pěkné fotky jak za běžných podmínek, tak díky speciálním nočnímu režimu i v hůře osvětlených místech. Nejen v „domácí stáji“, ale i proti většině konkurentů hledá Mi Mix 3 jen obtížně přemožitele.

Dívejme se objektivně

Jako průměrnou budeme bohužel hodnotit výdrž baterie, byť to do jisté míry kompenzuje podpora rychlého nabíjení, takže případné doplnění energie netrvá tak dlouho. Kladem je též bezdrátové nabíjení a bezdrátová nabíječka v balení.

Hodnocení následujících negativních vlastností závisí primárně na vašich preferencích. Telefon nepodporuje paměťové karty, nemá infračervený port, se kterým by mohl fungovat jako dálkový ovladač, nedisponuje konektorem pro připojení sluchátek a nepodporuje příjem rozhlasového vysílání (FM rádio).

Vzhledem k avantgardní konstrukci samozřejmě nelze počítat jakoukoli deklarovanou odolností proti vodě a prachu. Keramické provedení je sice velice přitažlivé (snad bychom řekli i sexy), ale nepraktické, protože klouže v dlaních a snadno se upatlá.

Cena a dostupnost

Telefon Xiaomi Mi Mix 3 pořídíte v našem e-shopu za cenu začínající na 15 289 korunách. Vezmeme-li v úvahu jeho výbavu a vlastnosti, kterými oplývá, musíme konstatovat, že cenovka odpovídá poskytované kvalitě a je velice konkurenceschopná.

Mohlo by Vás také zajímat
Xiaomi Mi Mix 3 5G představen: nejrychlejší sítě a k tomu lepší procesor

V Barceloně v neděli odstartovala nejvýznamnější akce v segmentu mobilních technologií - veletrh Mobile World Congress (MWC). Svůj stánek zde Číst dál...

Xiaomi brojí na MWC 2019. Co v Barceloně ukáže?

Od 25. do 28. února proběhne ve španělské Barceloně nejvýznamnější akce v segmentu mobilních technologií - veletrh MWC 2019. Svůj Číst dál...

Telefony Xiaomi Mi 8 dostávají s aktualizací MIUI funkce foťáku z Mi Mix 3

Vlajkové lodě Xiaomi řady Mi 8, tedy jmenovitě Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 Pro a Xiaomi Mi 8 Explorer Číst dál...

Xiaomi Mi Mix 3

15289 Kč
8

Výkon

9.5/10

Displej

8.8/10

Výdrž baterie

5.0/10

Fotoaparát

9.7/10

Cena

7.0/10

Klady

 • Špičkový fotoaparát
 • Atraktivní, neotřelý a robustní design
 • Perfektní SAMOLED displej
 • Výkonná hardwarová výbava
 • Bezdrátové nabíjení a nabíječka

Zápory

 • Spíše průměrná výdrž baterie
 • Žádná odolnost proti vodě a prachu
 • Absence konektoru pro sluchátka
 • Nemá IR port ani FM rádio

4 komentáře: „Recenze Xiaomi Mi Mix 3: „našlapaný“ vysouvák se skvělým foťákem

 • 5. 2. 2019 (11:26)
  Permalink

  dá sa na mi mix 3 fotiť do raw (s využitím vstavanej aplikácie kamery alebo aplikáciou 3-tej strany?

 • 5. 2. 2019 (17:11)
  Permalink

  @markos
  Dobrý den,

  bohužel Vás zklamu. V nastavení jsem to nikde nenašel a ani nikde na webu se neuvádí, že by Mi Mix 3 měl podporu tohoto formátu.

  Karel Kilián

 • 23. 7. 2019 (15:33)
  Permalink

  Jak komunikuje s kamerou GOPRO Hero 6 , resp. s aplikací GOPRO app ? Testoval někdo?

 • 24. 7. 2019 (7:51)
  Permalink

  @MK
  Dobrý den,

  to jsme bohužel neměli možnost vyzkoušet.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.