S čím přijde Xiaomi Mi Band 4? Možná s barevným displejem!

před dvěma týdny jsme si kladli otázku, s čím přijde nová verze chytrého náramku Xiaomi Mi Band 4. Dosud to vypadalo, že čtvrtá generace bude proti té stávající jen malou evolucí a důvodů k upgradu z Mi Bandu 3 bude jen minimum. Nyní ale přicházejí informace, že největší novinkou nové verze bude barevný displej.

Xiaomi Mi Band 3 si měl premiéru na konci května loňského roku a jen během prvního půl roku se ho prodalo přes deset milionů kusů. V současnosti ho pořídíte v našem e-shopu za 618 korun. Přišel až dva roky po Mi Bandu 2, který spatřil světlo světa v květnu 2016 a stále se dá sehnat za 590 korun.

Xiaomi Mi Band 4 se odhaluje

Z dosavadních úniků vyplynulo, že nový Mi Band bude ke komunikaci používat nejnovější Bluetooth verze 5.0 (Mi Band 3 podporuje jen Bluetooth 4.2). Další novinkou by měla být integrace NFC, nicméně je otázkou, v jaké podobě a k jakým účelům – zda například bude možné s náramkem bezkontaktně platit.

Zvýšila se také kapacita baterie z původních 110 mAh na 135 mAh, tedy o 23 %. Nejnovější obrázky ukazují, že nová verze Mi Bandu nebude mít konkávní tlačítko. Displej bude rovný a tlačítko má být pouze virtuální, tedy vykreslené na obrazovce.

Xiaomi Mi Band 4 přijde s barevným displejem
Xiaomi Mi Band 4 přijde s barevným displejem

Nejzásadnější novinka plyne z posledních uniklých renderů. Podle obrázků má mít Xiaomi Mi Band 4 barevný displej. Pokud by se toto potvrdilo, byla by to změna, která by Mi Band posunula k vyšší řadě Amazfit Cor.

Připraven na úspěch?

Z obrázků to vypadá, že přes dotykový displej náramku bude možné například ovládat hudební přehrávač. Není však jisté, zda samotné přehrávání bude probíhat na připojeném mobilním telefonu, nebo přímo z náramku (kloníme se však k první variantě).

Oficiální představení chytrého náramku Xiaomi Mi Band 4 by mohlo proběhnout v nadcházejících týdnech. Přesný termín zatím nebyl oznámen a momentálně nejsou k dispozici ani informace o odhadované ceně.

Render Xiaomi Mi Band 4
Render Xiaomi Mi Band 4

Podle statistik IDC vzrostl celosvětový trh s nositelnou elektronikou v posledním čtvrtletí roku 2018 o 31,4 %. Xiaomi se umístilo na druhém místě za Applem, neboť jeho náramky a hodinky představují 12,6 % trhu. V domácí Číně patří Xiaomi první místo.

Těšíte se na Xiaomi Mi Band 4?

Zdroje: gizchina.com, portaltele.com.ua, slashleaks.com, androidauthority.com.

Roborock S5 Max

3 komentáře: „S čím přijde Xiaomi Mi Band 4? Možná s barevným displejem!

 • 17. 5. 2019 (15:50)
  Permalink

  Nice 🙂

 • 17. 5. 2019 (17:38)
  Permalink

  Hlavne aby to nebyla takova vysoka „bublina“ jako trojka… (at je vrsek rovnej jako MB2)
  AlwaysOn display jako BIPy je jen zbozne prani. 😀

 • 18. 5. 2019 (15:04)
  Permalink

  @DanBlack
  Dobrý den,

  souhlasím s Vámi. Kdyby to tělo udělali jako u Mi Bandu 2, tak by to bylo úplně dokonalé.

  Karel Kilián

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.