Červnová aktualizace Xiaomi Mi A2 přináší funkci nahrávání hovorů

V minulosti prakticky všechny telefony Xiaomi podporovaly možnost nahrávání hovorů. Letos ale výrobce nahradil svou aplikaci Telefon verzí od Googlu, která tuto možnost nenabízí. Nově však možnost nahrávání hovorů přibyla na telefonu s čistým Androidem – Xiaomi Mi A2.

Telefon Xiaomi Mi A2 byl představen téměř přesně před dvěma roky. Jedná se o zařízení, uvolněné v rámci projektu Android One, tedy s čistým operačním systémem Android bez nadstavby MIUI. O rok později na tento model navázal Xiaomi Mi A3.

Nahrávání hovorů v Android One

Koncem uplynulého týdne se začaly objevovat informace o tom, že telefony Xiaomi Mi A2 dostávají červnovou bezpečnostní aktualizaci. To by samo o sobě nebylo nic překvapivého – zařízení v rámci projektu Android One by se měla vyznačovat rychlými a častými updaty.

Xiaomi Mi A2
Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 má po provedení aktualizace sestavení 11.0.11.0.QDIMIXM – jedná se tedy o globální verzi telefonu (viz náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?). V případě evropské varianty může (ale nemusí) být všechno úplně jinak.

Největším překvapením je, že přinejmenším na telefonech Xiaomi Mi A2 aktivovala tato aktualizace možnost pořizování záznamu hovorů. Předtím se o této funkci často spekulovalo, avšak dlouho byla dostupná jen na zařízeních značky Nokia.

Jak to funguje?

Nejprve je nutné aktualizovat telefon na poslední dostupnou verzi firmwaru. Následně je ještě potřeba provést aktualizaci aplikace Telefon z Obchodu Play. K aktivaci funkce nahrávání hovorů není nutné žádné další nastavení.

V aplikaci Telefon pak během hovoru přibude nové tlačítko pro nahrávání, po jehož stisku se zobrazí dialogové okno s upozorněním, že nesmíte nahrávat druhou stranu bez jejího vědomí. Po vyjádření souhlasu začne telefon pořizovat záznam.

Nahraný hovor můžete poté přehrát na kartě Poslední. Pokud byl hovor zaznamenán, najdete pod jménem nebo číslem volajícího štítek Nahráno. Jakmile klepnete na příslušný záznam, zobrazí se přehrávač s tlačítky pro přehrávání.

V praxi to znamená, že se pomalu ale jistě otevírá funkce nahrávání hovorů v nativní aplikaci Telefon od Googlu. Aktuálně je dostupná jen na Xiaomi Mi A2, nicméně očekáváme její rozšíření i na modely Mi A3, Mi A2 Lite a pravděpodobně Mi A1. Některé zahraniční zdroje tvrdí, že by tuto funkci měly do konce roku dostat všechny telefony s nadstavbou MIUI.

Chybí vám funkce záznamu hovorů?

Chytré hodinky s podporou 150+ sportovních režimů. 24/7 monitoring zdraví a Bluetooth telefonní hovory

Zdroje: reddit.com, gizarena.com, mi.com, gizchina.it, twitter.com, piunikaweb.com, xiaomist.com.

Chytré hodinky Amazfit Bip U nabízejí mnoho funkcí za příznivou cenu
Chytré hodinky Amazfit Bip U nabízejí mnoho funkcí za příznivou cenu

V pátek 16. října začíná v Indii prodej nových chytrých hodinek Amazfit Bip U. Vyrábí je společnost Huami, a kromě Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 5A byl představen ve třech verzích. Je kovový a levný.

Jak jsme již avizovali, v pondělí 21. srpna představila čínská společnost Xiaomi svůj nový telefon. Jmenuje se Xiaomi Redmi Note Číst dál...

Xiaomi Mi A2 bude představen 25. července ve čtyřech verzích

Xiaomi Mi A1 se v dohledné době dočká svého nástupce. Poslední zprávy tvrdí, že Xiaomi Mi A2 bude představen 25. Číst dál...

Poco F3

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní
Anonymní
2 let před

O přístupnosti této funkce jsem se doslechl již dříve. Nicméně ani na jedné Mi A2, které máme doma, se nahrávání hovorů po aktualizaci neobjevilo. Že by stále omezení EU???

Anonymní
Anonymní
2 let před

Pravdou je, že všechny screeny pochází z asijských či indických trhů (telefonů). Dále se domnívám, že nahrávání hovorů je jednou z vlastností aplikace Tlefon. To ovšem neznamená, že se neudály nějaké změny v červnové aktualizaci, které vedly k zpřístupnění této funkce.

Android 10
Android 10
2 let před

Dobrý den,
bude k dispozici funkční Android 10, pro Xiaomi A2 Lite,
děkuji za informaci.
Hezký den

Rudaa
Rudaa
Odpovědět  Karel Kilián
1 rok před

Karle, to mě opravdu naštvali. Koupil jsem Xiaomi Mi 11 abych měl dobrý telefon a nahrávat nejde. Nahrávání je nutná funkce. Nejde o žádné špehování, Ale sjednám schůzku a zapomenu kdy. Jdu po tom a každý mi může napsat na PC jirsek@email.cz. Některé aplikace hovor nahrají, jsou v telefonu, ale nelze je slyšet. V TComanderu to jde spustit. Ještě to spojit pro jednodušší přehrání. Ale takto to alespoň jde.

8
0
Napište nám svůj komentář!x