Červnová aktualizace Xiaomi Mi A2 přináší funkci nahrávání hovorů

V minulosti prakticky všechny telefony Xiaomi podporovaly možnost nahrávání hovorů. Letos ale výrobce nahradil svou aplikaci Telefon verzí od Googlu, která tuto možnost nenabízí. Nově však možnost nahrávání hovorů přibyla na telefonu s čistým Androidem – Xiaomi Mi A2.

Telefon Xiaomi Mi A2 byl představen téměř přesně před dvěma roky. Jedná se o zařízení, uvolněné v rámci projektu Android One, tedy s čistým operačním systémem Android bez nadstavby MIUI. O rok později na tento model navázal Xiaomi Mi A3.

Nahrávání hovorů v Android One

Koncem uplynulého týdne se začaly objevovat informace o tom, že telefony Xiaomi Mi A2 dostávají červnovou bezpečnostní aktualizaci. To by samo o sobě nebylo nic překvapivého – zařízení v rámci projektu Android One by se měla vyznačovat rychlými a častými updaty.

Xiaomi Mi A2
Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 má po provedení aktualizace sestavení 11.0.11.0.QDIMIXM – jedná se tedy o globální verzi telefonu (viz náš článek Víte, co znamenají písmena v označení verze MIUI?). V případě evropské varianty může (ale nemusí) být všechno úplně jinak.

Největším překvapením je, že přinejmenším na telefonech Xiaomi Mi A2 aktivovala tato aktualizace možnost pořizování záznamu hovorů. Předtím se o této funkci často spekulovalo, avšak dlouho byla dostupná jen na zařízeních značky Nokia.

Jak to funguje?

Nejprve je nutné aktualizovat telefon na poslední dostupnou verzi firmwaru. Následně je ještě potřeba provést aktualizaci aplikace Telefon z Obchodu Play. K aktivaci funkce nahrávání hovorů není nutné žádné další nastavení.

V aplikaci Telefon pak během hovoru přibude nové tlačítko pro nahrávání, po jehož stisku se zobrazí dialogové okno s upozorněním, že nesmíte nahrávat druhou stranu bez jejího vědomí. Po vyjádření souhlasu začne telefon pořizovat záznam.

Nahraný hovor můžete poté přehrát na kartě Poslední. Pokud byl hovor zaznamenán, najdete pod jménem nebo číslem volajícího štítek Nahráno. Jakmile klepnete na příslušný záznam, zobrazí se přehrávač s tlačítky pro přehrávání.

V praxi to znamená, že se pomalu ale jistě otevírá funkce nahrávání hovorů v nativní aplikaci Telefon od Googlu. Aktuálně je dostupná jen na Xiaomi Mi A2, nicméně očekáváme její rozšíření i na modely Mi A3, Mi A2 Lite a pravděpodobně Mi A1. Některé zahraniční zdroje tvrdí, že by tuto funkci měly do konce roku dostat všechny telefony s nadstavbou MIUI.

Chybí vám funkce záznamu hovorů?

Poco X3 Pro

Zdroje: reddit.com, gizarena.com, mi.com, gizchina.it, twitter.com, piunikaweb.com, xiaomist.com.

Do Evropy se chystá 5 telefonů Xiaomi. Které to budou?

Přestože je Xiaomi v první řadě asijskou společností, v průběhu posledních několika let se prosadila i na zahraničních trzích a Číst dál...

Xiaomi Mi A2 bude představen 25. července ve čtyřech verzích

Xiaomi Mi A1 se v dohledné době dočká svého nástupce. Poslední zprávy tvrdí, že Xiaomi Mi A2 bude představen 25. Číst dál...

Uživatelé hlásí po aktualizaci problémy s Xiaomi Mi A2

Xiaomi Mi A2 je zatím posledním počinem čínského výrobce na poli telefonů s čistým operačním systémem Android, tedy bez nadstavby Číst dál...

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Anonymní
Anonymní
1 rok před

O přístupnosti této funkce jsem se doslechl již dříve. Nicméně ani na jedné Mi A2, které máme doma, se nahrávání hovorů po aktualizaci neobjevilo. Že by stále omezení EU???

Anonymní
Anonymní
1 rok před

Pravdou je, že všechny screeny pochází z asijských či indických trhů (telefonů). Dále se domnívám, že nahrávání hovorů je jednou z vlastností aplikace Tlefon. To ovšem neznamená, že se neudály nějaké změny v červnové aktualizaci, které vedly k zpřístupnění této funkce.

Android 10
Android 10
11 měsíců před

Dobrý den,
bude k dispozici funkční Android 10, pro Xiaomi A2 Lite,
děkuji za informaci.
Hezký den

6
0
Napište nám svůj komentář!x
()
x