Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7: jaká vylepšení (ne)přinese?

V uplynulých hodinách se začaly objevovat informace o novinkách, které má přinést chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7. Ačkoli některé weby začaly avizované funkce prezentovat jako hotovou věc, realita je značně odlišná – jedná se o více či méně nepodložené spekulace. Sám výrobce zatím žádné novinky, týkající se příští generace oblíbeného náramku, neuvedl.

To, že vlna informací přišla právě teď, není velkým překvapením. Zatím poslední a stále aktuální verze náramku – Mi Band 6 – byla totiž představena 29. března 2021. Brzy to bude rok a čínský výrobce vydává nové verze (až na výjimky z dávné minulosti) zhruba po jednom roce. Pomalu ale jistě by se tedy měl blížit okamžik, kdy se dočkáme představení nového náramku.

Proč nečekáme mnoho novinek?

Nutno konstatovat, že seznam funkcí, které má náramek Xiaomi Mi Band 7 přinést, je opravdu dlouhý. To by bylo opravdu velkým překvapením a nevidíme to jako příliš pravděpodobné. Až dosud přicházely nové generace s jedním, maximálně dvěma většími vylepšeními.

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7: jaká vylepšení (ne)přinese? (na obrázku je koncept iWatch)
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7: jaká vylepšení (ne)přinese? (na obrázku je koncept iWatch)

Nesmíme zapomínat ani na skutečnost, že Xiaomi vyrábí, kromě mnoha dalších produktů, také chytré hodinky. Nebylo by tak příliš strategické nabídnout funkce, jež najdeme v hodinkách s cenovkou od dvou tisíc korun výš, v levném náramku za pár stokorun. To by výrobce de facto kanibalizoval sám sebe a svůj byznys.

Jedním ze zásadních atributů Mi Bandů je příznivá cena. To je hlavní tahák a důvod, proč zákazníci o toto zařízení jeví zájem. Nebylo by tedy moudré nacpat náramek všemi myslitelnými funkcemi, pokud by to mělo mít dopad na jeho koncovou cenu. Například loňský Mi Band přišel jen s měřením SpO2 a větší obrazovkou. Proto jsme přesvědčeni, že novinek bude jen několik a – možná až na jednu – nebudou nijak zásadní.

S čím přijde náramek Xiaomi Mi Band 7?

Jednou z novinek náramku Mi Band 7 má být opět o něco větší displej. Samozřejmě se bude jednat o AMOLED, který by měl mít letos rozlišení 192 × 490 obrazových bodů. To vnímáme jako docela racionální možnost.

Další, o čem se mluví, je širší nabídka ciferníků, což se opět jeví jako vcelku reálné. Stejně tak by se mohla rozšířit paleta podporovaných sportovních aktivit, která se zvětšuje každý rok. Loňská verze jich zvládala třicet, letos bychom se možná mohli dostat nad stovku.

Do třetice všeho dobrého tu máme informace o režimu Always-on Display. V praxi se jedná o permanentní zobrazení základních informací, jako je například čas, způsobem, který příliš nezatěžuje baterii. I to je možné – takovou funkci nabízí řada chytrých hodinek a jde vlastně jen o softwarovou implementaci, která nijak nezvyšuje výrobní náklady. Počítáme ale s tím, že zapnutý režim AoD zkrátí výdrž náramku na jedno nabití o den až dva.

Docela reálně vidíme funkci Smart Alarm – tedy „chytrý budík“. Tu jsme viděli již ve starších verzích náramku, ale postupem času bez vysvětlení zmizela. V kostce jde o to, že náramek začne půl hodiny před nastavením budíku sledovat, kdy se uživatel ocitne v lehké spánkové fázi. V takovém případě ho vzbudí sice o něco dřív, ale probuzení by mělo být příjemnější než buzení v hluboké fázi.

S čím náramek Xiaomi Mi Band 7 spíše nepřijde?

Hodně se mluví o možné podpoře GPS. To by bylo určitě fajn – k měření tras outdoorových aktivit by nebylo nutné nosit s sebou telefon. Jenže informace o podpoře satelitních pozičních systémů jsme opakovaně slyšeli i v případě Mi Bandu 6 a realita je taková, že nic takového nepřinesl.

Povánoční výprodej je tady!

Přikláníme se k verzi, že náramek Xiaomi Mi Band 7 podporu GPS nepřinese. Prvním důvodem je skutečnost, že by tím začal konkurovat chytrým hodinkám, včetně tech vlastní značky. Tento segment trhu je přitom pro Xiaomi poměrně důležitý.

Druhý důvod, proč nám GPS v Mi Bandu nedává smysl, je výdrž baterie na jedno nabití. Například chytré hodinky Xiaomi Mi Watch mají akumulátor s kapacitou 420 mAh a se zapnutou GPS mají vydržet až 50 hodin. V náramku Mi Band je baterie s asi čtvrtinovou kapacitou, takže hodina provozu GPS by ukousla asi desetinu energie.

Další možné novinky

Náramek Xiaomi Mi Band 7 by také dle některý informací měl být vybaven novým režimem úspory energie, jehož výsledkem by mělo být prodloužení výdrže baterie. To samozřejmě není nemožné, ale v tomto případě se patrně nebude jednat o nic vysloveně zásadního.

Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7: jaká vylepšení (ne)přinese? (na obrázku je koncept iWatch)
Chytrý náramek Xiaomi Mi Band 7: jaká vylepšení (ne)přinese? (na obrázku je koncept iWatch)

Zdroje úniku vůbec nezmiňují otázku, zda bude mít nový náramek NFC, které by přineslo možnost bezkontaktních plateb. My se přikláníme k verzi, že situace zůstane stejná, jako u Mi Bandu 6 – tedy že budou existovat dvě verze náramku: levnější bez NFC a dražší s NFC.

Závěrem musíme ještě jednou zdůraznit, že veškeré informace ohledně náramku Mi Band 7 pocházejí z neověřeného zdroje. Pokud tedy nějaký web tvrdí, že nová generace přinese to či ono, nebo že únik odhalil novinky, nevěřte tomu a berte takové údaje se značnou rezervou.

Jaké novinky by měl dle vás přinést náramek Mi Band 7?

Zdroje: xda-developers.com, logger.fr.

3 (ne)známé produkty Xiaomi: topné osvětlení, myčka a lampa na monitor
3 (ne)známé produkty Xiaomi: topné osvětlení, myčka a lampa na monitor

Máme tu pátek, a pravidelní čtenáři určitě moc dobře vědí, co to znamená. Ano, přinášíme 127. pokračování seriálu, ve kterém Číst dál...

MIUI 14: Které smartphony obdrží nové rozhraní jako první?
Představujeme šest novinek, jež přinese nová verze MIUI 14

Kolegové ze serveru XiaomiUI objevili několik interních testovacích sestavení MIUI 14, která jsou založena na Androidu 13. A díky tomu Číst dál...

Jak přenést data ze starého telefonu do nového s aplikací Mi Mover?
Jak přenést data ze starého telefonu do nového s aplikací Mi Mover?

Pomalu ale jistě se blíží Vánoce, během kterých mnozí z vás dostanou nebo možná někomu darují nový telefon. Tím většinou Číst dál...

Xiaomi 11 Lite 5G NE
Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Klára
Klára
10 měsíců před

Dobrý den

Co by se mi u Xiaomi Mi Band 7 líbilo, tak je režim Always On Display, konečně bych viděla čas, a nemusela bych se pořád dotýkat displeje a nebo mít nastavené rozsvícení displeje otočením ruky.
Co by se mi taky líbilo, tak je NFC, aktuálně jsou v prodeji dvě varianty Xiaomi Mi Band 6 a Xiaomi Mi Band 6 NFC.
Pokud by tam byla i GPS, tak mám obavy, že náramek nevydrží 14 dní, ale jenom maximálně dva až tři dny.
A poslední co bych chtěla, tak je funkční Alexa v ČR.

S pozdravem
Klára

Filip
Filip
Odpovědět  Klára
10 měsíců před

Já jsem teď četl že mají mít dvojnásobnou výdrž baterie. Ale nevím jak dlouho by náramek vydržel při outdoorových aktivitách, kde máte nastavenou zvýšenou frekvenci měření všech hodnot. Do toho přidejte GPS a baterie vám zmizí ani nemrknete. Ale třeba Xiaomi mile překvapí a vše bude jinak. Každopádně pokud nebudou vyloženě hnusné, tak si je koupím ať mají GPS nebo ne. Aspoň se pak cítím že jdu s dobou 😂

Klára
Klára
10 měsíců před

Dobrý den

Nevím, jestli tuto informaci víte, ale je změna v aplikaci pro párování Xiaomi Mi Watch, Xiaomi Mi Band 6. Aplikace Mi Fit zůstala, ale aplikace Xiaomi Wear změnila název. Aplikace Xiaomi Wear se nově jmenuje Mi Fitness, takže když jsem do obchodu Google Play napsala Xiaomi Wear, tak obchod Google Play našel novou aplikaci Mi Fitness.
Nevím, jestli v obchodě Appstore se aplikace jmenuje také Mi Fitness, ale v obchodě Google Play je aplikace přejmenovana.

S pozdravem
Klára

Last edited 10 měsíců před by Klára
Michal
Michal
10 měsíců před

Stále čekám na automatickou regulaci jasu ale asi marně

Fox
Fox
10 měsíců před

jehož výsledkem bude být prodloužení výdrže baterie.

Co je proboha tohle za slovní spojení?

10
0
Napište nám svůj komentář!x