3 (ne)známé produkty Xiaomi: retro sada, odsávačka mléka a čistička

I v roce 2019 budou pátky na našem blogu věnovány představování produktů z bohatého portfolia Xiaomi, tedy našemu seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi. Dnes vás čekají tři novinky: dárková retro sada, odsávačka mateřského mléka a čistička vzduchu do auta.

Xiaomi LoFree Gift Set – dárková retro sada

Začneme dárkovou sadou nejen pro geeky, kterou Xiaomi uvedlo tento týden na své crowdfundingové platformě Youpin. Jejím výrobcem je společnost LoFree, jež za design svých produktů získala celou řadu ocenění.

Xiaomi LoFree Gift Set
Xiaomi LoFree Gift Set

„Novoroční dárková sada“ Xiaomi LoFree Gift Set přináší šest produktů, které spojuje elegantní retro design. V balení najdete mechanickou bezdrátovou klávesnici Xiaomi Dot Bluetooth, bezdrátovou myš, bezdrátový reproduktor, lampičku, digitální kalkulačku, pamětní klíčenku C.Medal, podložku pod myš a ekologickou tašku.

Například reproduktor Poison Bluetooth je průkopnický bezdrátový reproduktor, jehož design je inspirován rozhlasovými přijímači z padesátých let 20. století. Přes retro vzhled přichází s řadou moderních prvků. Podobně klávesnice Dot Mechanical je inspirována klávesami psacího stroje.

Dárková retro sada
Dárková retro sada

Digitální kalkulačka kombinuje retro design s řadou moderních funkcí. Součástí dárkové sady je také 2W ambientní lampička Candely s podporou nastavení úrovně jasu od 1 do 100 % a vestavěnou baterií s kapacitou 2200 mAh.

Všechny produkty jsou zabaleny v dárkové krabičce se zlatými prvky. V tuto chvíli je celá sada k dispozici pouze na platformě Youpin, kde se prodává za 1999 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 6550 Kč.

Dárková retro sada Xiaomi LoFree Gift Set
Dárková retro sada Xiaomi LoFree Gift Set

Xiaomi Smart Breast Pump – odsávačka mateřského mléka

Xiaomi postupně proniká do dalších a dalších odvětví. Jedním z nových produktů, který tak trochu zůstal stranou zájmu médií, je odsávačka mateřského mléka Xiaomi Smart Breast Pump. Pro čínského giganta ji vyrábí společnost Ningbo Rushan Intelligent Technology.

Xiaomi Smart Breast Pump - odsávačka mateřského mléka
Xiaomi Smart Breast Pump – odsávačka mateřského mléka

Inteligentní odsávačka používá intenzivní sací techniku a snižuje tlak při plnění láhve. Zařízení obsahuje displej s dotykovými tlačítky, na němž můžete nastavit čas nebo zjistit, kolik času je zapotřebí k naplnění lahve.

Novinka je nabízena za 299 čínských jüanů, což je v přepočtu asi 980 Kč. Zatím není zřejmé, zda se tento produkt, který by jistě přivítala nejedna maminka, bude prodávat i mimo domovskou Čínu.

Xiaomi Smartmi Car Air Purifier – čistička vzduchu do auta

Další novinkou právě uplynulého týdne je automobilová čistička vzduchu Xiaomi Smartmi Car Air Purifier. Čínský výrobce vychází z předpokladu, že v autech trávíme tolik času, že je dobré myslet na životní prostředí v nich.

V tomto segmentu je Xiaomi jediným výrobcem, přesto neusíná na vavřínech a s novým rokem představuje inovovanou verzi. Čistička má válcovitý tvar a instaluje se na opěrku zadní sedačky.

Xiaomi Smartmi Car Air Purifier
Xiaomi Smartmi Car Air Purifier

Vzduch absorbuje ze všech směrů a díky filtru EPA12 s plochou 2700 centimetrů čtverečních dokáže zachytit částice velké jen 0,3 μm s účinností  99,68 %. Rychlost čištění vzduchu (CADR) je 70 m³/h, takže během hodinové cesty autem „vypere“ vzduch v kabině hned několikrát.

Pohon přístroje zajišťuje kvalitní bezkartáčový motor vyrobený v Japonsku, který nevyžaduje prakticky žádnou údržbu. Dvojitý ventilátor uvnitř je účinný a velice tichý. Napájení zajišťuje 4,5 dlouhý přívodní kabel, který se zapojí do zásuvky zapalovače. Na horní části zástrčky má konektor USB, který můžete využít k nabíjení dalších zařízení.

Čistička vzduchu do auta
Čistička vzduchu do auta

Xiaomi Smartmi Car Air Purifier je nabízen za 349 čínských jüanů, tedy v přepočtu asi za 1140 Kč. Je tak levnější než podobné produkty Xiaomi Portable Mi Car Air Purifier (389 jüanů) či  Roidmi (699 jüanů).

Další díly seriálu 3 (ne)známé produkty Xiaomi

Který z dnes představených produktů byste rádi našli v našem e-shopu?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.