Xiaomi Mi Mix 3 bude mít dedikované tlačítko pro hlasového asistenta

Zatímco telefon Xiaomi Mi Mix 2s se od svého předchůdce po designové stránce příliš nelišil, Mi Mix 3 bude v podstatě úplně jiný. Kromě posuvné konstrukce, jejímž cílem je ukrýt přední fotoaparát, bude mít dedikované tlačítko pro hlasového asistenta Xiao AI.

Kolem chystané novinky byla již celá řada úniků, takže máme docela přesnou představu o tom, co můžeme očekávat. Na čínské sociální síti Weibo se nyní objevily další obrázky a také informace, že kromě Mi Mix 3 bychom se měli dočkat jakéhosi modelu LEX.

Dedikované tlačítko pro hlasového asistenta

Xiaomi Mi Mix 3 i Xiaomi LEX budou mít na levém boku dedikované tlačítko hlasového asistenta Xiao AI, které lze použít k probuzení přístroje a spuštění této aplikace. Podle dostupných informací půjde asistentovi během stisku tlačítka položit otázku, na kterou odpoví. Údajně se pracuje i na funkci, jež bude dostupná po dvojím stisknutí tohoto ovládacího prvku.

Dedikované tlačítko pro hlasového asistenta
Dedikované tlačítko pro hlasového asistenta

Pokud můžeme věřit zdrojům, pak je evidentní, že jednou ze silných stránek očekávané vlajkové lodě budou funkce umělé inteligence. Je ale otázkou, zda Xiao AI bude dostupný i v češtině. Osobně se spíše přikláníme k variantě, že bohužel nebude.

S čím přijde Xiaomi Mi Mix 3?

Podle dostupných informací bude srdcem tohoto modelu aktuálně nejlepší dostupný procesor – osmijádrový Qualcomm Snapdragon 845. Stejný čip čínský výrobce použil i ve stále ještě aktuální verzi Mi Mix 2s. Dokonalé herní zážitky pak obstará grafický akcelerátor Adreno 630.

Z hlediska operační paměti a interního úložiště se počítá přinejmenším se třemi variantami: 6 + 64 GB, 6 + 128 GB a 6 + 256 GB. Zda bude mít tento model podporu paměťových karet je nejisté, nicméně s ohledem na fakt, že ani jeden telefon z řady Mi Mix karty nepodporoval, ji nečekáme ani tentokrát.

Xiaomi Mi Mix 3 bude mít dedikované tlačítko pro hlasového asistenta
Xiaomi Mi Mix 3 bude mít dedikované tlačítko pro hlasového asistenta

Jedním z hlavních rysů má být obrazovka, pokrývající prakticky celou čelní stranu zařízení. Aby se Xiaomi nemuselo uchylovat k dnes obvyklému výřezu, schovalo přední fotoaparát a patrně i některé další senzory do výsuvného mechanismu.

Hlavní fotoaparát, situovaný obvyklým způsobem na zadní straně, má být duální, s rozlišením 20 Mpx. Jedním z lákadel bude kombinace optické a elektronické stabilizace obrazu.

Podle některých zdrojů bude novinka podporovat mobilní sítě standardu 5G, nicméně zde se již pohybujeme spíše za hranou nepotvrzené spekulace.

Předpokládaná cena začíná na 3799 čínských jüanech, což je v přepočtu asi 12 300 Kč. Očekáváme, že oficiální představení proběhne v průběhu října, aby byl telefon na pultech ještě před vánočními svátky.

Co říkáte na to, že Xiaomi Mi Mix 3 bude mít dedikované tlačítko pro hlasového asistenta?

Zdroje: gizmochina.com, chinasmobile.gr, xiaomitoday.com.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.