Jak obstál Xiaomi Mi 8 Explorer Edition v brutálním testu odolnosti?

Telefon Xiaomi Mi 8 Explorer Edition prošel brutálním testem odolnosti, který provedl známý YouTuber JerryRigEverything. Jak dopadl? Je to odolný telefon, nebo patří mezi ty, kterým k poškození stačí opravdu málo?

Kdo je JerryRigEverything?

JerryRigEverything je YouTuber (vlastním jménem Zach Nelsson), který testuje odolnost mobilních telefonů. Kanál existuje více než šest let a má přes 2,5 milionu odběratelů. Zpočátku se věnoval opravám motorky, poté přešel na opravy drobné elektroniky a mobilních telefonů.

Fenoménem se ale stal před třemi roky, kdy začal ničit jeden telefon za druhým. Tedy abychom byli zcela přesní, Jerry tyto své experimenty označuje jako testy odolnosti a během zmíněných třech let si vypracoval vlastní metodiku, obsahující například rýpání do skla obrazovky, ohýbání či zkoušku plamenem.

Jak dopadl Xiaomi Mi 8 EE v testu odolnosti?

Připomeňme si rozdíly proti standardní verzi Xiaomi Mi 8. Patří k nim čtečka otisků prstů integrovaná do displeje, systém 3D snímání obličeje a speciální design s průhledným zadním krytem a dekorativní vložkou, napodobující systémovou desku zařízení vyzdobenou logem Qualcomm.

Jak obstál Xiaomi Mi 8 Explorer Edition v brutálním testu odolnosti?
Jak obstál Xiaomi Mi 8 Explorer Edition v brutálním testu odolnosti?

Můžeme konstatovat, že Xiaomi Mi 8 Explorer Edition „přiměřeně vydržel“ všechny testy. Displej přístroje byl značně odolný proti poškrábání – vydržel kontakt s materiály až do tvrdosti 6. Stejně tak pěkně obstál zadní panel a krycí sklíčko hlavního fotoaparátu. Naopak boční hrany a hardwarová tlačítka na boku lze poškrábat poměrně snadno.

Xiaomi Mi8 Explorer Edition také celkem v pohodě vydržel zkoušku ohybu. Přístroj prakticky není náchylný ke zlomení, displej zůstává na svém místě, a i po takto brutálním zacházení je plně funkční. Navíc se telefon prakticky vrátil do původní podoby.

Zkouška ohněm nedopadla úplně dokonale – na obrazovce zůstalo spálené místo, které se ani později neobnovilo. Závěr videa Jerry věnoval imitaci systémové desky, skrývající se pod průhledným krytem. Potvrdil zvěsti o tom, že jde jen o plastovou atrapu pro efekt, nikoli funkční elektroniku telefonu, natožpak procesor od Qualcommu.

Ostatně přesvědčte se sami na následujícím videu.

Co říkáte na to, jak obstál Xiaomi Mi 8 Explorer Edition v brutálním testu odolnosti?

Zdroje: china-review.com.ua, mobiltelefon.ru, ferra.ru, tablety.pl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.