Novinky

Google Pixel 6A má velký bezpečnostní problém

Nejnovější Google Pixel má velký problém. To je tvrzení, které se můžete dočítat téměř pravidelně. Telefony od Googlu trpí již několik dlouhých let pravidelně nejrůznějšími problémy. Tentokrát se ale zdá, že problém, který se objevuje u některých telefonů Pixel 6A je opravdu závažný. Recenzenti si totiž všimli, že snímač otisků prstů, který má zařízení chránit před zneužitím cizími osobami, odemkne zařízení i nezaregistrovaným otiskem prstu.

Pixel 6A odemkne otiskem prstu kdokoli

Na problém poprvé upozornil kanál Beebom na YouTube. Při recenzování se totiž podařilo telefon odemknout hned dvěma dalším členům týmu, přestože jejich otisky nebyly v telefonu nikdy registrovány. Stejné zjištění pak potvrdil na YouTube i uživatel Geekyranjit, kterému se povedlo telefon odemknout oběma svými palci, přičemž zaregistrovaný byl v zařízení pouze jeden.

Netřeba dodávat, že tento problém ruší všechny výhody zabezpečení pomocí otisku prstu. Případný zloděj nebo jiná neoprávněná osoba by mohla telefon nejen odemknout, ale snadno se i přihlásit do služeb jako mobilní bankovnictví, správců hesel či do zabezpečených složek. Jedinou dobrou zprávou je, že s největší pravděpodobností jde o softwarový problém, který může Google velmi rychle opravit. Vyplatí se tedy sledovat zpravodajství, týkající se tohoto problému.

Pokud je tedy někdo z vás majitelem tohoto nového Googlího zařízení a máte obavy o bezpečnost, můžeme vám doporučit jediné. Až do vyřešení problému vypnout otisk prstu a nastavit velmi silný přístupový kód.

[zdroj]

Přečtěte si také  Chromecast s Google TV dostává po 7 měsících smutný update
Samsung Galaxy S23

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Daniel Macho

Jsem geek z Chomutova, který k technologiím tíhnul od dětství. Aktuálně se nejvíce věnuji fotografii a videu ve svém studiu White Whale Media. Dělám ale nejen videa na zakázku, ale i na svůj YouTube kanál, na kterém představuji své zážitky z cest. Také natáčím unboxingy pro tento blog a související e-shop. Mimo jsem také gamer, takže občas si zahraju něco na PC nebo na konzoli. Občas tedy i něco zastreamuji na Twitchi. Hraní na mobilu mi ale moc neříká. Také vládnu lokální komunitě nerdů tady u nás v Chomutově. Patříme pod celonárodní komunitu GUG.cz a pořádáme soutěžně naučné eventy pro každého.

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x