Nová rychlovarná konvice Xiaomi s objemem 1,5 litru

V portfoliu Xiaomi najdete celou řadu rychlovarných konvic různých velikostí a výkonů. Aktuální novinkou na tomto poli je rychlovarná konvice Xiaomi MIJIA Thermostatic Electric Kettle 2 s objemem 1,5 litru a výkonem 1800 wattů. Pojďme se podívat, čím hodlá tento produkt zaujmout potenciální zákazníky.

V našich e-shopech můžete pořídit starší model rychlovarné konvice Xiaomi Mi Electric Kettle, která taktéž poskytuje výkon 1800 wattů a má objem 1,5 litru. V českém online obchodě stojí 739 korun, ve slovenském ji nabízíme za 30 eur.

Xiaomi MIJIA Thermostatic Electric Kettle 2

Nová rychlovarná konvice je druhým nejvyšším modelem čínského výrobce – svými parametry se vklínila mezi Xiaomi Mi Smart Kettle Pro a Xiaomi MIJIA Smart Electric Water Kettle 1S. Z hlediska svých parametrů je vhodná pro domácnosti se dvěma až čtyřmi členy.

Xiaomi MIJIA Thermostatic Electric Kettle 2
Xiaomi MIJIA Thermostatic Electric Kettle 2

Z designového hlediska nijak nevybočuje z řady – má tělo z bílého matného plastu, zajímavostí je kruhový displej zobrazující v reálném čase aktuální teplotu vody. Konvice má rozměry 220 × 150 × 247 milimetrů a váží 1,13 kilogramů. Součástí je pochopitelně otočná kruhová základna.

Rychlovarná konvice Xiaomi
Rychlovarná konvice Xiaomi

Konvice má objem 1,5 litru, přičemž vnitřek nádoby je vyroben z potravinářské nerezové oceli AISI 304, jež kromě železa obsahuje také nikl (asi 8 %) a chrom (asi 18 %). Tento materiál vykazuje vynikající odolnost proti korozi, opotřebení a oxidaci.

Rychlovarná konvice od Xiaomi

Ohřev vody zajišťuje topné těleso s výkonem 1800 wattů, jež dokáže ohřát litr a půl vody za méně než pět minut. Vypnutí při dosažení požadované teploty má na starosti spolehlivý termostat Strix, který najdeme například ve značkových rychlovarných konvicích Gorenje.

Konvice je vybavena značkovým termostatem
Konvice je vybavena značkovým termostatem

Zajímavostí této konvice je možnost volby teploty, na kterou má ohřát vodu. Kromě varu (100 ℃) lze nastavit také 45 ℃, 60 ℃, 70 ℃, nebo 85 ℃. Můžete tak ohřívat vodu na teplotu vhodnou pro různé účely – například pro přípravu specifických druhů čaje.

Displej zobrazuje aktuální teplotu vody
Displej zobrazuje aktuální teplotu vody

Důležitým faktorem tohoto typu produktu je pochopitelně bezpečnost. Kromě běžných ochran, jako je ochrana proti vyvaření vody a přehřátí, zmiňme například důmyslnou konstrukci víka, zamezující riziku opaření. Nálevka a nádoba jsou vyrobeny z jednoho kusu, což zamezuje zatékání vody do mezer.

Rychlovarná konvice Xiaomi
Rychlovarná konvice Xiaomi

Rychlovarná konvice Xiaomi MIJIA Thermostatic Electric Kettle 2 je aktuálně dostupná pouze v Číně. Na crowdfundingové platformě YouPin je nabízena za 169 čínských jüanů, což je v přepočtu přibližně 600 korun. O možné dostupnosti na dalších trzích nejsou v tuto chvíli žádné informace.

Zaujala vás nová rychlovarná konvice Xiaomi MIJIA Thermostatic Electric Kettle 2?

Xiaomi Poco M4 Pro 5G

Zdroje: xiaomiyoupin.com, gizmochina.com, gearrice.com.

Sledujte nás na Telegramu

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x