Hodinky Amazfit Falcon lákají na safírové sklíčko a titanové tělo

Trh s chytrým hodinkami je doslova přesycený, takže přijít s něčím, co vybočí z řady není vůbec jednoduché. Firma Amazfit se o to pokusila robustními odolnými hodinkami T-Rex a T-Rex 2 (které jsme podrobně recenzovali). Nyní míří ještě o další stupínek výš – nejnovější model Amazfit Falcon výrobce označuje jako prémiový a nutno uznat, že má čím zaujmout.

Chytré hodinky Amazfit Falcon
Chytré hodinky Amazfit Falcon

Cílovou skupinou těchto hodinek jsou především sportovci, pohybující se v náročném prostředí. K hlavním tahákům tak patří koučování s pomocí umělé inteligence či pokročilá podpora trénování. Zmínit musíme také titanové tělo, safírové sklíčko, podporu šesti satelitních pozičních systémů či odolnost proti vodě do 20 ATM.

Hodinky Amazfit Falcon
Hodinky Amazfit Falcon

Pro náročné sportovce

Hodinky Amazfit Falcon podporují měření více než 150 typů sportovních aktivit. V případě těch outdoorových umí přesně zaznamenávat a měřit absolvovanou trasu díky podpoře šesti satelitních pozičních systémů, včetně dvoupásmové GPS. Úvodní zjištění polohy by tak nemělo trvat zbytečně dlouho a následné sledování trasy by mělo vynikat přesností.

Měření aktivit pomocí satelitních pozičních systémů
Měření aktivit pomocí satelitních pozičních systémů

Na sportovce míří i pokročilá podpora trénování, jež umožňuje připojení k profesionálním tréninkovým zařízením, vytváření tréninkových šablon (pro 11 různých sportů) a rozpoznávání silových cviků. Nechybí synchronizace s dalšími sportovními platformami. Stav tréninku vyhodnocuje algoritmus PeakBeats, zahrnující maximální spotřebu kyslíku (VO2 Max), dobu plné regenerace, tréninkovou zátěž a tréninkový efekt.

Tréninkový efekt cvičení
Tréninkový efekt cvičení

Hodinky lze přes Bluetooth propojit s dalším sportovním náčiním a senzory, jako jsou například bederní pásy pro měření tepu nebo cyklistické měřiče výkonu. Díky tomu získá uživatel více dat o svých sportovních výkonech a možnost jejich hlubší analýzy.

Možnost připojení externích zařízení
Možnost připojení externích zařízení

Hodinky mají zvýšenou odolnost proti vodě – odolají tlaku až 20 ATM a dle oficiálních materiálů jim nečiní problémy ani vodní sporty odehrávající se při vysokých rychlostech, jako je například kitesurfing. Podobně, jako modely T-Rex, prošly i tyto hodinky náročnými testy a získaly 15 certifikací vojenské úrovně – zvládnou například fungovat v rozmezí teplot od -40 do +70 °C, odolají nárazům, vlhkosti, mrazu i dešti.

Amazfit Falcon zvládnou i náročné vodní sporty
Amazfit Falcon zvládnou i náročné vodní sporty

Virtuální kouč Zepp Coach

Jedním z lákadel je aplikace Zepp Coach – speciálně vyvinutý chytrý tréninkový algoritmus, který na základě umělé inteligence nabízí pokyny na míru, aby vám pomohl trénovat a následně se zotavit. Před zahájením cvičení není třeba provádět žádné testy nebo hodnocení – tréninkový plán je založen na fyzických vlastnostech uživatele a úrovni zkušeností, takže nabízené pokyny jsou doslova šité na míru.

Koučování s pomocí umělé inteligence
Koučování s pomocí umělé inteligence

Zepp Coach monitoruje úroveň únavy, kondice a tréninkového stavu a snaží se pomoci dosáhnout správné rovnováhy. Pokud je uživatel přetrénovaný, sníží úroveň tréninkové zátěže, případně doporučí den odpočinku, aby se vyhnul riziku zranění nebo vyčerpání.

Aplikace Zepp Coach
Aplikace Zepp Coach

Ať už s cvičením začínáte, nebo naopak máte dlouholeté zkušenosti, virtuální trenér Zepp Coach může poskytnout motivaci, znalosti a sebedůvěru, abyste zlepšili své sportovní výkony a vybudovali si lepší fitness návyky. Nechybí ani automatické rozpoznávání osmi pohybových aktivit: venkovní běhání, chůze v interiéru, chůze, eliptický trenažér, běžecký pás, venkovní cyklistika, veslařský trenažér a plavání v bazénu.

Virtuální trenér
Virtuální trenér

Amazfit Falcon dokážou automaticky rozpoznat pohyby a počítat opakování desítek posilovacích cviků, z nichž mnohé mají nastavitelné varianty. Mohou sledovat opakování, série a dobu odpočinku – a po tréninku vám aplikace Zepp App ukáže, jakou svalovou skupinu uživatel cvičil.

Sledujte nás na Telegramu!
Aplikace vám řekne, které svalové skupiny jste posilovali
Aplikace vám řekne, které svalové skupiny jste posilovali

Další funkce Amazfit Falcon

Další zajímavou funkcí je možnost importu trasy a navigace v reálném čase. Trasu lze importovat v podobě souboru z aplikace Zepp. Na displeji hodinek pak můžete sledovat dosud absolvovanou trasu a v případě potřeby si zobrazit nejkratší přímou cestu zpět do výchozího bodu.

Možnost importu trasy do hodinek
Možnost importu trasy do hodinek

Používáte-li ke sledování svých sportovních výkonů jiné aplikace, můžete počítat s podporou synchronizace. Konkrétně umí aplikace Zepp odesílat data do platforem Strava, Apple Health, Google Fit, Relive a adidas Runtastic.

Podporované aplikace
Podporované aplikace

Samozřejmě nechybí obvyklé funkce, jako je počítání kroků, měření srdečního tepu (SpO2), úrovně okysličení krve a stresu v průběhu celého dne. Pro tyto účely slouží optický snímač BioTracker 3.0, umístěný tradičně na spodní straně hodinek. K dispozici je též měření jedním klepnutím, které během necelé minuty změří puls, SpO2, stres a dechovou frekvenci.

Měření SpO2
Měření SpO2

Další užitečnou funkcí je sledování a vyhodnocování spánku. Hodinky automaticky detekují spánek uživatele, zaznamenávají jeho fáze, měří jejich délku a sledují kvalitu dýchání. Mohou také automaticky upozornit na příliš nízký nebo vysoký tep, nízkou hladinu krevní saturace či vysoký stres.

Prémiové hodinky

Kromě toho, že hodinky mají nespočet sportovních funkcí, chtějí zaujmout i svým prémiovým designem. „Amazfit Falcon jsou stvořeny pro elitu a pro ty, kteří se jí chtějí stát.“ hlásá výrobce na oficiálních webových stránkách.

Titanové tělo a tlačítka hodinek Amazfit Falcon
Titanové tělo a tlačítka hodinek Amazfit Falcon

Tělo hodinek je vyrobeno z titanu, kombinujícího nízkou hmotnost a vysokou odolnost. Tento materiál, využívaný například v kosmonautice a letectví, je odolný proti korozi a kromě toho, že dobře vypadá, opravdu hodně vydrží. Tělo má rozměry 49,45 × 47,20 × 12,95 milimetrů a váží 64 gramů. Z titanové slitiny jsou vyrobená také čtyři tlačítka, nacházející se na stranách, a titan najdeme i na sponě silikonového řemínku.

Tělo hodinek je vyrobeno z titanu
Tělo hodinek je vyrobeno z titanu

Obrazovku chrání safírové sklíčko. To zajišťuje skvělou čitelnost displeje a současně i jeho ochranu. Na stupnici tvrdosti minerálů safír je těsně pod diamantem – konkrétně je jeho tvrdost na desetistupňové škále hodnocena devítkou.

Safírové sklíčko
Safírové sklíčko

Nešetřilo se ani na obrazovce. Ta má kruhový tvar, průměr 1,28″ a rozlišení 416 × 416 obrazových bodů, z čehož plyne velmi pěkná jemnost 326 ppi. Jedná se pochopitelně o AMOLED s maximálním jasem až 1000 nitů, což by mělo být zárukou vynikající čitelnosti i na přímém slunečním světle.

Další vlastnosti hodinek Amazfit Falcon

Nabíjet hodinky každý den baví asi jen uživatele produktů značky Apple. V Amazfitu to dobře vědí, takže do hodinek Amazfit Falcon nainstalovali baterii s impozantní kapacitou 500 mAh. Díky ní by měly na jedno nabití vydržet až dva týdny používání.

Baterie s kapacitou 500 mAh
Baterie s kapacitou 500 mAh

Abychom byli zcela přesní: Falcony vydrží 14 dní běžného používání, týden náročného používání a dokonce až 30 dní v režimu úspory baterie. Se zapnutou přesnou GPS mají vydržet 21 hodin, při nastavení vyváženého určování polohy je to až 38 hodin.

Poco F4 GT 5G
Přesný záznam trasy
Přesný záznam trasy

Operačním systémem je Zepp OS, k jehož hlavním výhodám patří možnost instalace dalších aplikací. Jak jsme se mohli přesvědčit při recenzování hodinek Amazfit T-Rex 2, nabídka aplikací se neustále rozrůstá a v současnosti obsahuje hned několik zajímavých položek.

Možnost instalace dalších aplikací
Možnost instalace dalších aplikací

V základní softwarové výbavě samozřejmě nechybí aplikace jako jsou stopky, minutka, budík, kalendář, světové hodiny, předpověď počasí, funkce pro nalezení ztraceného telefonu, kompas a další. Stejně tak můžete počítat s notifikacemi z aplikací v mobilním telefonu, včetně možnosti odpovědět předdefinovaným textem, a upozorněními na příchozí hovor. Amazfit Falcon lze spárovat s telefonem s Androidem 7.0 a vyšším či iOS 12 a novějším.

Předinstalované aplikace v hodinkách Amazfit Falcon
Předinstalované aplikace v hodinkách Amazfit Falcon

Zaujaly vás hodinky Amazfit Falcon?

Zdroj: amazfit.com.

3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré hodinky, brýle a bezdrátový vysavač
3 (ne)známé produkty Xiaomi: chytré hodinky, brýle a bezdrátový vysavač

Máme tu pátek a s ním i v pořadí již 158. pokračování našeho seriálu, v jehož rámci vám pravidelně představujeme Číst dál...

Které telefony dostaly ve 33. týdnu aktualizace MIUI či Androidu?
Které telefony dostaly ve 33. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Je to pondělí, a to na našem blogu znamená, že se podíváme na to, které telefony dostaly v uplynulém týdnu Číst dál...

Které telefony dostaly ve 13. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?
Které telefony dostaly ve 13. týdnu aktualizace MIUI a/nebo Androidu?

Máme tu sice Velikonoční pondělí, což je státní svátek, ale jistě uznáte sami, že vás nemůžeme ošidit o další várku Číst dál...

Xiaomi Redmi Note 11

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

8 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Štefan Nugetta
Štefan Nugetta
5 měsíců před

A už jste slyšeli, že se nebudou v ČR prodávat?

Pavel
Pavel
5 měsíců před

Je možné že postrádají platby NFC?

Zlingo
Zlingo
5 měsíců před

Tak dnes už tak užitečnou a hojně využívanou funkci NFC tam nedají, ale tři miliardy sportovních funkci ano. Nemyslím to nijak pejorativně, ale byl bych rád, kdyby sem do komentářů napsal člověk, který všechny sportovní a zdravotní funkce využije. Prosím nepište vy, kteří se chcete jen bezduše vypsat, ale napište vy, kteří to doopravdy účelně využijete. Mám totiž takový pocit, že tyhle funkce od hodinek většina neočekává. Dle mého názoru, jde o to mít hezký, módní a praktický doplněk ke smartphonu. Konec konců, když se rozhlédnu po městě, přijde mi, že by většina lidí uvítala v hodinkách spíš navigaci k fastfoodu.

Martin
Martin
Odpovědět  Zlingo
3 měsíců před

Nejde přeci o to, jestli někdo využije všechny sporty. Jde o to, aby si tam každý našel ten svůj. To, že ty např. nejezdíš na koni přeci neznamená, že nejezdí nikdo.

8
0
Napište nám svůj komentář!x