Jak nastavit sledování zdraví hodinkami Amazfit v aplikaci Zepp

Chytré hodinky Amazfit a Zepp mohou sledovat, měřit a vyhodnocovat celou řadu parametrů. Takřka klasikou je dnes měření tepové frekvence a úrovně okysličení krve. Z těchto dat pak lze odvodit další údaje – například o stresu či spánku. Veškeré parametry lze nastavit v sekci Sledování zdraví.

Chytrým hodinkám Amazfit se na našem blogu zabýváme již pošesté. V uplynulých týdnech jsme vám ukázali, jak je spárovat s aplikací Zepp, jak nastavit notifikace z aplikací, jak změnit ciferník na hodinkách, jak propojit hodinky Amazfit s aplikací Strava a Google Fit a prošli jsme i možnosti nastavení hodinek Hodinky Amazfit můžete pořídit za výhodné ceny v našich e-shopech XM.cz a XM.sk.

Návody k hodinkám Amazfit a aplikaci Zepp

 1. Jak spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp? [Podrobný návod]
 2. Jak nastavit notifikace na chytré hodinky Amazfit v aplikaci Zepp
 3. Jak změnit ciferník na hodinkách Amazfit přes aplikaci Zepp
 4. Jak propojit hodinky Amazfit s aplikací Strava a Google Fit?
 5. Možnosti nastavení hodinek Amazfit v aplikaci Zepp
 6. Jak nastavit sledování zdraví hodinkami Amazfit v aplikaci Zepp
 7. Jak hodinky Amazfit obnovit do továrního nastavení

Kde nastavit sledování zdraví?

Měření tepové frekvence, úrovně okysličení krve (krevní saturace či SpO2), stresu a spánku lze poměrně detailně nastavit v oficiální aplikaci Zepp v sekci Sledování zdraví. Zde můžete zapínat a vypínat jednotlivé funkce, případně nastavovat další parametry.

Kde nastavit sledování zdraví?

 1. Otevřete aplikaci Zepp.
 2. Přejděte na kartu Profil.
 3. V sekci Moje zařízení klepněte na své hodinky (v našem případě Amazfit GTS 3).
 4. Pokračujte do sekce Sledování zdraví.

Srdeční tep

První sekce je věnována měření srdečního tepu, což je jedna ze základních metrik pro sledování zdravotního stavu. Měření probíhá pomocí senzoru na spodní straně hodinek, který sleduje změny v barvě krevních kapilár. Pokud by vás toto téma zajímalo podrobněji, doporučujeme náš edukační článek Jak chytré hodinky a náramky měří srdeční tep?

Pojďme se společně podívat na možnosti nastavení:

 • Celodenní monitorování srdečního tepu (1/5/10/30 minut/ruční měření) – hodinky mohou automaticky sledovat tepovou frekvenci v průběhu celého dne. Výsledkem je graf, zobrazující vývoj tepu v průběhu času. Častější měření sice více spotřebovává baterii, ale poskytuje přesnější výsledky.
 • Upozornění na vysokou tepovou frekvenci (nepřipomínat/100/110/120/130/140/150) – hodinky vás mohou jemným zavibrováním upozornit, pokud vaše srdce po dobu deseti tluče rychleji, než je zvolená mez. To může být užitečné například pro upozornění, že jste během cvičení dosáhli požadovaného tepu nebo jako varování před tachykardií.
 • Upozornění na nízkou tepovou frekvenci (nepřipomínat/40/45/50) – hodinky vás také prostřednictvím vibrace mohou upozornit, pokud se vaše tepová frekvence po dobu deseti minut pohybuje pod nastavenou hodnotou. Při zpomalení srdeční frekvence, kdy klesne srdeční puls pod 55 úderů za minutu, mluvíme o tzv. bradykardii.
 • Aktivní monitorování tepové frekvence (zapnout/vypnout) – bez ohledu na to, jak máte nastavené celodenní monitorování srdečního tepu, se může hodit, aby hodinky měřily tepovou frekvenci během zvýšené námahy či sportovních výkonů častěji. Právě to můžete ovlivnit tímto přepínačem – pokud hodinky zaznamenají fyzickou aktivitu, budou během ní měřit tep častěji.
Aktivní monitorování tepové frekvence
Aktivní monitorování tepové frekvence

Spánek

Chytré hodinky dokážou také poměrně zevrubně monitorovat a analyzovat váš spánek. Detekují jeho jednotlivé fáze (hluboký spánek, mělký spánek, REM fáze, bdělost) a vyhodnocují přínos spánku pro celkovou kondici. Další informace můžete načerpat z našeho článku Jak chytré hodinky a náramky měří spánek a proč nemohou být přesné?

 • Asistované monitorování ve spánku (zapnout/vypnout) – pokud budete nosit hodinky během spánku, budou automaticky detekovat že spíte. Budou sledovat nejen délku (většinou správně poznají, kdy jste usnuli a kdy vstali), ale i délku jednotlivých spánkových fází.
 • Sledování kvality dýchání ve spánku (zapnout/vypnout) – pokud během spánku chrápete nebo špatně dýcháte, může to mít nejen poměrně zásadní vliv na jeho „výživnost“, ale i znamenat vážná zdravotní rizika. Tato funkce automaticky sleduje a analyzuje dýchání v průběhu spánku. Před spaním je vhodné utáhnout řemínek hodinek pro správné měření. Musíme ale upozornit na zvýšenou spotřebu baterie při aktivaci této funkce.

Stres

Dalším faktorem, který dokážou dnešní hodinky měřit, je míra stresu v průběhu dne i noci. Mohou vás také upozornit na příliš vysoký stres, na což můžete reagovat například dechovým cvičením, relaxací či jinou odpočinkovou metodou. Podrobnosti o této metrice najdete ve článku Jak chytré hodinky a náramky měří stres a co z této hodnoty poznáte? Hned v úvodu však musíme upozornit, že automatické měření proběhne jen tehdy, pokud jste v daném okamžiku v klidu, tj. nepohybujete se, necvičíte apod.

 • Automatické monitorování stresu (zapnout/vypnout) – tímto přepínačem můžete aktivovat, respektive deaktivovat sledování stresu. Hodinky ho pak budou měřit každých pět minut a výsledky následně zobrazí v přehledném grafu, vyjadřujícím vývoj stresu v průběhu dne. K dispozici budou i podrobné statistiky, ze kterých snadno vyčtete, v jakých dnech jste čelili vyšší, či naopak nižší míře stresu.
 • Oznámení o uvolnění stresu (zapnout/vypnout) – zde jde o poněkud nepovedený překlad. Ve skutečnosti jde o upozornění na příliš vysoký stres. Konkrétně pokud bude po dobu deseti minut hladina stresu vyšší než 80, hodinky vás upozorní zavibrováním, že byste si měli odpočinout.

SpO2

Poslední měřenou hodnotou je úroveň okysličení krve neboli krevní saturace či ve zkratce SpO2. Tento údaj ukazuje, nakolik je organismus schopen okysličovat krev. Nízké hodnoty mohou znamenat zdravotní problém – například u onemocnění covid-19 mohou indikovat těžký zápal plic. Více na toto téma si můžete nastudovat ve článku Co je SpO2? A proč by vás tato hodnota měla zajímat?

 • Automatické monitorování kyslíku v krvi (zapnout/vypnout) – podobně, jako u tepu, lze provádět měření buď ručně, nebo automaticky. Na tomto místě je vhodné upozornit, že automatické měření SpO2 poměrně výrazně zkracuje výdrž baterie hodinek na jedno nabití. Měření přitom bude probíhat jen v případě, že budete dostatečně dlouhou dobu v klidu.
Automatické monitorování kyslíku v krvi
Automatické monitorování kyslíku v krvi
 • Výstraha před nízkou saturací krve kyslíkem (80 %/85 %/90 %) – v případě příliš nízkého okysličení vás mohou hodinky upozornit zavibrováním. Tuto funkci doporučujeme aktivovat například při onemocnění covid-19, kde příliš nízké hodnoty mohou znamenat nutnost hospitalizace s kyslíkovou terapií.

Návody k hodinkám Amazfit a aplikaci Zepp

 1. Jak spárovat hodinky Amazfit s aplikací Zepp? [Podrobný návod]
 2. Jak nastavit notifikace na chytré hodinky Amazfit v aplikaci Zepp
 3. Jak změnit ciferník na hodinkách Amazfit přes aplikaci Zepp
 4. Jak propojit hodinky Amazfit s aplikací Strava a Google Fit?
 5. Možnosti nastavení hodinek Amazfit v aplikaci Zepp
 6. Jak nastavit sledování zdraví hodinkami Amazfit v aplikaci Zepp
 7. Jak hodinky Amazfit obnovit do továrního nastavení

Používáte chytré hodinky ke sledování zdraví?

Xiaomi Poco M4 Pro 5G
Možnosti nastavení hodinek Amazfit v aplikaci Zepp
Možnosti nastavení hodinek Amazfit v aplikaci Zepp

Hodinky Amazfit vynikají širokými možnostmi nastavení a přizpůsobení, které lze upravovat nejen v aplikaci Zepp, ale z velké části také Číst dál...

Jak změnit ciferník na hodinkách Amazfit přes aplikaci Zepp
Jak změnit ciferník na hodinkách Amazfit přes aplikaci Zepp

Jednou z mnoha výhod chytrých hodinek Amazfit jsou široké možnosti jejich individualizace. Kromě výměny řemínku můžete svým představám a estetickým Číst dál...

Jak nastavit notifikace na chytré hodinky Amazfit v aplikaci Zepp
Jak nastavit notifikace na chytré hodinky Amazfit v aplikaci Zepp

Ke spárování hodinek Amazfit je nutná aplikace Zepp, ve které lze nejen sledovat naměřená data, ale i provádět různá nastavení. Číst dál...

Xiaomi 12X 5G Dual SIM

Zaujal Vás tento text a chcete vědět o nových článcích hned, jak vyjdou? Sledujte nás prostřednictvím komunikační aplikace Telegram na https://t.me/xm_cz!

Přihlásit odběr
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
0
Napište nám svůj komentář!x